Prawda

Środa, 4 sierpnia 2021 - 15:34

« Poprzedni Następny »


Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”


Elder of Ziyon 2020-01-30


Najbardziej uderzającą rzeczą w planie Trumpa jest to, że jego cel jest zupełnie inny niż cel jakiegokolwiek poprzedniego planu.


Wszystkie inne plany „pokojowe” miały za cel dwa państwa, jak gdyby magicznie dało to pokój. Jak tylko osiągnie się powstanie dwóch państw, zadanie będzie wykonane. Terroryzm, palestyńska gospodarka, przeludnienie w Gazie – niczym takim się nie zajmowano. Zawsze  ignorowano to, co będzie w dzień po zrealizowaniu planu. 


Każdy poprzedni plan był pisany na podstawie mitu, że dwa państwa są same w sobie rozwiązaniem, nie zaś składnikiem rozwiązania. Bowiem każdy poprzedni plan był pisany z perspektywy tezy, że palestyńscy przywódcy nade wszystko pragną niepodległego państwa.


Oni jednak nie tego chcą. Historia pokazała, że ich pragnieniem było zawsze całkowite zniszczenie Izraela i dlatego odrzucili wszystkie poprzednie plany, które były przeszkodami do tego celu.

Jest niewygodne i politycznie niepoprawne wskazywanie, że nie ma niczego, co kiedykolwiek Mahmoud Abbas zrobił dla „pokoju”, a co byłoby niezgodne a nakreślonym w 1974 roku przez Jasera Arafata planem „etapów” zniszczenia Izraela. Ten plan jednak jest zasadą kierującą w palestyńskiej polityce, a nie pragnienie niepodległego państwa. Naleganie na „prawo powrotu” do Izraela jest tego najbardziej oczywistym dowodem – jaki rodzaj przywódców powstającego narodu domaga się, by jego ludność żyła w innym kraju, nie mówiąc już o kraju wroga, o którym opowiada światu, że jest państwem, które wobec jego ludności stosuje apartheid? 

Inni ”eksperci” w mniejszym lub większym stopniu akceptują oficjalne palestyńskie kłamstwa o „czerwonych liniach”, których naruszenie nie pozwala na zbudowanie państwa. Jednak żadne z palestyńskich żądań nie ma na celu interesów własnej ludności.  

W końcu, dlaczego przywódcy, którzy dobrowolnie przez 71 lat używali własną ludność jako pionki i mięso armatnie, mieliby nagle zacząć dbać o ich dobro?

Ponieważ palestyńscy przywódcy, którzy nie dbają za grosz o własną ludność, wymieniają ”powrót”, Jerozolimę i uwolnienie terrorystycznych więźniów jako swoje niezbywalne warunki, ”eksperci” chętnie zgadzali się z nimi i ignorowali dobrostan rzeczywistych Palestyńczyków. Zaakceptowali fałszywą ideę, że palestyńskie państwo jest równoznaczne z pokojem, podczas gdy nie ma żadnych dowodów, że prawdziwy pokój nastanie wraz z powstaniem palestyńskiego państwa.  

Plan USA, po raz pierwszy w historii, jest napisany z perspektywy tego, co byłoby najlepsze dla Palestyńczyków, nie zaś dla skorumpowanych palestyńskich przywódców. A nikt tego przedtem nie zrobił – ani plan Saudyjczyków, ani Kwartetu, ani parametry Obamy, ani Olmerta, ani Clintona.

Jedno spojrzenie na Gazę na mapie w planie Trumpa pokazuje, że jest to prawda. Podczas gdy poprzednie plany wspominały o drodze między Gazą a Zachodnim Brzegiem, ten plan rzeczywiście wymaga od Izraela oddania znacznego obszaru ziemi „sprzed 1967 r.” (w zamian za Dolinę Jordanu, co jest żądaniem dla izraelskiego bezpieczeństwa), aby pomóc Gazie, by stała się miejscem zdolnym do życia zamiast beczką prochu. Gaza jest zbyt mała, by pomieścić dwa miliony ludzi. To nie jest nowość. Podczas gdy niektóre izraelskie think tanki sugerowały, że w jakiś sposób można by skłonić Egipt do oddania części Synaju Palestyńczykom, żaden inny międzynarodowy plan pokojowy nawet nie zajmował się tym oczywistym problemem – problemem, który miał nie tylko potencjał, ale dosłowną gwarancję, że w Dniu Drugim „pokój” poniesie klęskę.

Ten plan, niemal niewiarygodnie, potraja obszar Gazy kosztem Izraela w celu dostarczenia milionom ludzi w Gazie przestrzeni do życia, rolnictwa i przemysłu – jak również korytarz do Zachodniego Brzegu, gdzie wielu bez wątpienia wolałoby żyć.  

Ten plan robi bez porównania więcej dla zwykłych Gazańczyków niż jakikolwiek poprzedni plan.

I tak się składa, że robi również więcej dla Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.  

W ostatecznym rachunku pokój jest dla ludzi, nie dla polityków. Ten prosty fakt ignorowano na Bliskim Wschodzie przez dziesięciolecia, ponieważ naród palestyński nie ma głosu. Palestyńczycy prywatnie mogą się cieszyć i mieć nadzieję patrząc na ten plan, ale ich życie jest w niebezpieczeństwie, jeśli publicznie wyrażają dla niego poparcie. Poprzedni nieudani orędownicy pokoju, mogli zdawać sobie sprawę z tego podstawowego faktu, ale nigdy go sobie nie przyswoili, ponieważ prowadzili negocjacje tylko z „przywódcami”, którzy ignorowali dobro swojej ludności.

Potrzeba było nieprofesjonalnych outsiderów, żeby zestawić plan, który jest lepszy dla Palestyńczyków niż cokolwiek, co palestyńscy przywódcy kiedykolwiek zaakceptują. Bowiem ci outsiderzy mają „naiwny” pogląd, że pokój autentycznie znaczy pomoc ludziom, nie zaś skorumpowanym i egoistycznym politykom. I ten plan rzeczywiście pokazuje drogę do palestyńskiego państwa, która jest bardziej realistyczna niż jakikolwiek z poprzednich planów.

Niemal jednogłośne odrzucenie tego planu przez tak zwaną społeczność „pokoju” i „Praw człowieka” pokazuje wyraźnie, że nigdy nie chodziło im o dobro Palestyńczyków. Potrzeba było ortodoksyjnych żydowskich syjonistów, by stworzyć plan, który robi więcej dla Palestyńczyków niż tłumek „pokoju” i „sprawiedliwości” zrobiłby kiedykolwiek.

Oczywiście palestyńskie odrzucenie planu wspierane jest przez lewicowe grupy, które udają, że wzywają do „pokoju” i „sprawiedliwości”, co gwarantuje, że plan pokojowy Trumpa (w rzeczywistości Kushnera/Greenblatta) jest skazany na niepowodzenie.

Gratulacje dla Mahmouda Abbasa i jego partnerów w „pokojowej” społeczności za odrzucenie najlepszej szansy na poprawienie życia Palestyńczyków, jaka kiedykolwiek będzie. Jedynym powodem tego odrzucenia jest to, że ten plan jest także dobry dla Izraela, co czyni go absolutnie nie do przyjęcia dla nich.

 

Trump peace plan cares more about improving Palestinian lives than every previous "expert" plan

Elder of Ziyon, 29 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon


Amerykański bloger, który wielokrotnie zmuszał media do prostowania kłamstw o Izraelu. Jego blog jest jednym z najciekawszych i najrzetelniejszych źródeł informacji na temat obrazu problematyki bliskowschodniej w mediach amerykańskich.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1872 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk