Prawda

Czwartek, 2 kwietnia 2020 - 08:57

« Poprzedni Następny »


Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”


Elder of Ziyon 2020-01-30


Najbardziej uderzającą rzeczą w planie Trumpa jest to, że jego cel jest zupełnie inny niż cel jakiegokolwiek poprzedniego planu.


Wszystkie inne plany „pokojowe” miały za cel dwa państwa, jak gdyby magicznie dało to pokój. Jak tylko osiągnie się powstanie dwóch państw, zadanie będzie wykonane. Terroryzm, palestyńska gospodarka, przeludnienie w Gazie – niczym takim się nie zajmowano. Zawsze  ignorowano to, co będzie w dzień po zrealizowaniu planu. 


Każdy poprzedni plan był pisany na podstawie mitu, że dwa państwa są same w sobie rozwiązaniem, nie zaś składnikiem rozwiązania. Bowiem każdy poprzedni plan był pisany z perspektywy tezy, że palestyńscy przywódcy nade wszystko pragną niepodległego państwa.


Oni jednak nie tego chcą. Historia pokazała, że ich pragnieniem było zawsze całkowite zniszczenie Izraela i dlatego odrzucili wszystkie poprzednie plany, które były przeszkodami do tego celu.

Jest niewygodne i politycznie niepoprawne wskazywanie, że nie ma niczego, co kiedykolwiek Mahmoud Abbas zrobił dla „pokoju”, a co byłoby niezgodne a nakreślonym w 1974 roku przez Jasera Arafata planem „etapów” zniszczenia Izraela. Ten plan jednak jest zasadą kierującą w palestyńskiej polityce, a nie pragnienie niepodległego państwa. Naleganie na „prawo powrotu” do Izraela jest tego najbardziej oczywistym dowodem – jaki rodzaj przywódców powstającego narodu domaga się, by jego ludność żyła w innym kraju, nie mówiąc już o kraju wroga, o którym opowiada światu, że jest państwem, które wobec jego ludności stosuje apartheid? 

Inni ”eksperci” w mniejszym lub większym stopniu akceptują oficjalne palestyńskie kłamstwa o „czerwonych liniach”, których naruszenie nie pozwala na zbudowanie państwa. Jednak żadne z palestyńskich żądań nie ma na celu interesów własnej ludności.  

W końcu, dlaczego przywódcy, którzy dobrowolnie przez 71 lat używali własną ludność jako pionki i mięso armatnie, mieliby nagle zacząć dbać o ich dobro?

Ponieważ palestyńscy przywódcy, którzy nie dbają za grosz o własną ludność, wymieniają ”powrót”, Jerozolimę i uwolnienie terrorystycznych więźniów jako swoje niezbywalne warunki, ”eksperci” chętnie zgadzali się z nimi i ignorowali dobrostan rzeczywistych Palestyńczyków. Zaakceptowali fałszywą ideę, że palestyńskie państwo jest równoznaczne z pokojem, podczas gdy nie ma żadnych dowodów, że prawdziwy pokój nastanie wraz z powstaniem palestyńskiego państwa.  

Plan USA, po raz pierwszy w historii, jest napisany z perspektywy tego, co byłoby najlepsze dla Palestyńczyków, nie zaś dla skorumpowanych palestyńskich przywódców. A nikt tego przedtem nie zrobił – ani plan Saudyjczyków, ani Kwartetu, ani parametry Obamy, ani Olmerta, ani Clintona.

Jedno spojrzenie na Gazę na mapie w planie Trumpa pokazuje, że jest to prawda. Podczas gdy poprzednie plany wspominały o drodze między Gazą a Zachodnim Brzegiem, ten plan rzeczywiście wymaga od Izraela oddania znacznego obszaru ziemi „sprzed 1967 r.” (w zamian za Dolinę Jordanu, co jest żądaniem dla izraelskiego bezpieczeństwa), aby pomóc Gazie, by stała się miejscem zdolnym do życia zamiast beczką prochu. Gaza jest zbyt mała, by pomieścić dwa miliony ludzi. To nie jest nowość. Podczas gdy niektóre izraelskie think tanki sugerowały, że w jakiś sposób można by skłonić Egipt do oddania części Synaju Palestyńczykom, żaden inny międzynarodowy plan pokojowy nawet nie zajmował się tym oczywistym problemem – problemem, który miał nie tylko potencjał, ale dosłowną gwarancję, że w Dniu Drugim „pokój” poniesie klęskę.

Ten plan, niemal niewiarygodnie, potraja obszar Gazy kosztem Izraela w celu dostarczenia milionom ludzi w Gazie przestrzeni do życia, rolnictwa i przemysłu – jak również korytarz do Zachodniego Brzegu, gdzie wielu bez wątpienia wolałoby żyć.  

Ten plan robi bez porównania więcej dla zwykłych Gazańczyków niż jakikolwiek poprzedni plan.

I tak się składa, że robi również więcej dla Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.  

W ostatecznym rachunku pokój jest dla ludzi, nie dla polityków. Ten prosty fakt ignorowano na Bliskim Wschodzie przez dziesięciolecia, ponieważ naród palestyński nie ma głosu. Palestyńczycy prywatnie mogą się cieszyć i mieć nadzieję patrząc na ten plan, ale ich życie jest w niebezpieczeństwie, jeśli publicznie wyrażają dla niego poparcie. Poprzedni nieudani orędownicy pokoju, mogli zdawać sobie sprawę z tego podstawowego faktu, ale nigdy go sobie nie przyswoili, ponieważ prowadzili negocjacje tylko z „przywódcami”, którzy ignorowali dobro swojej ludności.

Potrzeba było nieprofesjonalnych outsiderów, żeby zestawić plan, który jest lepszy dla Palestyńczyków niż cokolwiek, co palestyńscy przywódcy kiedykolwiek zaakceptują. Bowiem ci outsiderzy mają „naiwny” pogląd, że pokój autentycznie znaczy pomoc ludziom, nie zaś skorumpowanym i egoistycznym politykom. I ten plan rzeczywiście pokazuje drogę do palestyńskiego państwa, która jest bardziej realistyczna niż jakikolwiek z poprzednich planów.

Niemal jednogłośne odrzucenie tego planu przez tak zwaną społeczność „pokoju” i „Praw człowieka” pokazuje wyraźnie, że nigdy nie chodziło im o dobro Palestyńczyków. Potrzeba było ortodoksyjnych żydowskich syjonistów, by stworzyć plan, który robi więcej dla Palestyńczyków niż tłumek „pokoju” i „sprawiedliwości” zrobiłby kiedykolwiek.

Oczywiście palestyńskie odrzucenie planu wspierane jest przez lewicowe grupy, które udają, że wzywają do „pokoju” i „sprawiedliwości”, co gwarantuje, że plan pokojowy Trumpa (w rzeczywistości Kushnera/Greenblatta) jest skazany na niepowodzenie.

Gratulacje dla Mahmouda Abbasa i jego partnerów w „pokojowej” społeczności za odrzucenie najlepszej szansy na poprawienie życia Palestyńczyków, jaka kiedykolwiek będzie. Jedynym powodem tego odrzucenia jest to, że ten plan jest także dobry dla Izraela, co czyni go absolutnie nie do przyjęcia dla nich.

 

Trump peace plan cares more about improving Palestinian lives than every previous "expert" plan

Elder of Ziyon, 29 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon


Amerykański bloger, który wielokrotnie zmuszał media do prostowania kłamstw o Izraelu. Jego blog jest jednym z najciekawszych i najrzetelniejszych źródeł informacji na temat obrazu problematyki bliskowschodniej w mediach amerykańskich.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1501 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpiczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28
Amnesty International – od uprzedzeń do obsesji   Collier   2019-12-26
Absurdalna niechęć UE do ryzyka dławi nowe idee   Ridley   2019-12-26
BBC potrafi znaleźć choinki tylko w Palestynie    Collier   2019-12-25
Despoci imperiów na swoim kilometrze kwadratowym   Taheri   2019-12-25
Opowieść wigilijna i wojna narracji   Koraszewski   2019-12-24
Obłędne tango islamofobii     2019-12-23
Kto będzie decydował?   Novella   2019-12-21
Uwiecznianie kłamstwa o palestyńskich uchodźcach   Yemini   2019-12-20
Turcja: Zabójstwa kobiet stają się epidemią   Bulut   2019-12-19
Plan Iranu udaremnienia zawieszenia broni w Gazie   Toameh   2019-12-19
Dyskusja o antysemityzmie w czarnej społeczności jest bardzo spóźniona     2019-12-18
Zanikająca woda i energetyczna apokalipsa   Koraszewski   2019-12-17
Europa nie ukrywa dłużej swojej wrogości wobec Izraela   Destexhe   2019-12-17
Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk