Prawda

Niedziela, 5 lipca 2020 - 23:08

« Poprzedni Następny »


Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”


Elder of Ziyon 2020-01-30


Najbardziej uderzającą rzeczą w planie Trumpa jest to, że jego cel jest zupełnie inny niż cel jakiegokolwiek poprzedniego planu.


Wszystkie inne plany „pokojowe” miały za cel dwa państwa, jak gdyby magicznie dało to pokój. Jak tylko osiągnie się powstanie dwóch państw, zadanie będzie wykonane. Terroryzm, palestyńska gospodarka, przeludnienie w Gazie – niczym takim się nie zajmowano. Zawsze  ignorowano to, co będzie w dzień po zrealizowaniu planu. 


Każdy poprzedni plan był pisany na podstawie mitu, że dwa państwa są same w sobie rozwiązaniem, nie zaś składnikiem rozwiązania. Bowiem każdy poprzedni plan był pisany z perspektywy tezy, że palestyńscy przywódcy nade wszystko pragną niepodległego państwa.


Oni jednak nie tego chcą. Historia pokazała, że ich pragnieniem było zawsze całkowite zniszczenie Izraela i dlatego odrzucili wszystkie poprzednie plany, które były przeszkodami do tego celu.

Jest niewygodne i politycznie niepoprawne wskazywanie, że nie ma niczego, co kiedykolwiek Mahmoud Abbas zrobił dla „pokoju”, a co byłoby niezgodne a nakreślonym w 1974 roku przez Jasera Arafata planem „etapów” zniszczenia Izraela. Ten plan jednak jest zasadą kierującą w palestyńskiej polityce, a nie pragnienie niepodległego państwa. Naleganie na „prawo powrotu” do Izraela jest tego najbardziej oczywistym dowodem – jaki rodzaj przywódców powstającego narodu domaga się, by jego ludność żyła w innym kraju, nie mówiąc już o kraju wroga, o którym opowiada światu, że jest państwem, które wobec jego ludności stosuje apartheid? 

Inni ”eksperci” w mniejszym lub większym stopniu akceptują oficjalne palestyńskie kłamstwa o „czerwonych liniach”, których naruszenie nie pozwala na zbudowanie państwa. Jednak żadne z palestyńskich żądań nie ma na celu interesów własnej ludności.  

W końcu, dlaczego przywódcy, którzy dobrowolnie przez 71 lat używali własną ludność jako pionki i mięso armatnie, mieliby nagle zacząć dbać o ich dobro?

Ponieważ palestyńscy przywódcy, którzy nie dbają za grosz o własną ludność, wymieniają ”powrót”, Jerozolimę i uwolnienie terrorystycznych więźniów jako swoje niezbywalne warunki, ”eksperci” chętnie zgadzali się z nimi i ignorowali dobrostan rzeczywistych Palestyńczyków. Zaakceptowali fałszywą ideę, że palestyńskie państwo jest równoznaczne z pokojem, podczas gdy nie ma żadnych dowodów, że prawdziwy pokój nastanie wraz z powstaniem palestyńskiego państwa.  

Plan USA, po raz pierwszy w historii, jest napisany z perspektywy tego, co byłoby najlepsze dla Palestyńczyków, nie zaś dla skorumpowanych palestyńskich przywódców. A nikt tego przedtem nie zrobił – ani plan Saudyjczyków, ani Kwartetu, ani parametry Obamy, ani Olmerta, ani Clintona.

Jedno spojrzenie na Gazę na mapie w planie Trumpa pokazuje, że jest to prawda. Podczas gdy poprzednie plany wspominały o drodze między Gazą a Zachodnim Brzegiem, ten plan rzeczywiście wymaga od Izraela oddania znacznego obszaru ziemi „sprzed 1967 r.” (w zamian za Dolinę Jordanu, co jest żądaniem dla izraelskiego bezpieczeństwa), aby pomóc Gazie, by stała się miejscem zdolnym do życia zamiast beczką prochu. Gaza jest zbyt mała, by pomieścić dwa miliony ludzi. To nie jest nowość. Podczas gdy niektóre izraelskie think tanki sugerowały, że w jakiś sposób można by skłonić Egipt do oddania części Synaju Palestyńczykom, żaden inny międzynarodowy plan pokojowy nawet nie zajmował się tym oczywistym problemem – problemem, który miał nie tylko potencjał, ale dosłowną gwarancję, że w Dniu Drugim „pokój” poniesie klęskę.

Ten plan, niemal niewiarygodnie, potraja obszar Gazy kosztem Izraela w celu dostarczenia milionom ludzi w Gazie przestrzeni do życia, rolnictwa i przemysłu – jak również korytarz do Zachodniego Brzegu, gdzie wielu bez wątpienia wolałoby żyć.  

Ten plan robi bez porównania więcej dla zwykłych Gazańczyków niż jakikolwiek poprzedni plan.

I tak się składa, że robi również więcej dla Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.  

W ostatecznym rachunku pokój jest dla ludzi, nie dla polityków. Ten prosty fakt ignorowano na Bliskim Wschodzie przez dziesięciolecia, ponieważ naród palestyński nie ma głosu. Palestyńczycy prywatnie mogą się cieszyć i mieć nadzieję patrząc na ten plan, ale ich życie jest w niebezpieczeństwie, jeśli publicznie wyrażają dla niego poparcie. Poprzedni nieudani orędownicy pokoju, mogli zdawać sobie sprawę z tego podstawowego faktu, ale nigdy go sobie nie przyswoili, ponieważ prowadzili negocjacje tylko z „przywódcami”, którzy ignorowali dobro swojej ludności.

Potrzeba było nieprofesjonalnych outsiderów, żeby zestawić plan, który jest lepszy dla Palestyńczyków niż cokolwiek, co palestyńscy przywódcy kiedykolwiek zaakceptują. Bowiem ci outsiderzy mają „naiwny” pogląd, że pokój autentycznie znaczy pomoc ludziom, nie zaś skorumpowanym i egoistycznym politykom. I ten plan rzeczywiście pokazuje drogę do palestyńskiego państwa, która jest bardziej realistyczna niż jakikolwiek z poprzednich planów.

Niemal jednogłośne odrzucenie tego planu przez tak zwaną społeczność „pokoju” i „Praw człowieka” pokazuje wyraźnie, że nigdy nie chodziło im o dobro Palestyńczyków. Potrzeba było ortodoksyjnych żydowskich syjonistów, by stworzyć plan, który robi więcej dla Palestyńczyków niż tłumek „pokoju” i „sprawiedliwości” zrobiłby kiedykolwiek.

Oczywiście palestyńskie odrzucenie planu wspierane jest przez lewicowe grupy, które udają, że wzywają do „pokoju” i „sprawiedliwości”, co gwarantuje, że plan pokojowy Trumpa (w rzeczywistości Kushnera/Greenblatta) jest skazany na niepowodzenie.

Gratulacje dla Mahmouda Abbasa i jego partnerów w „pokojowej” społeczności za odrzucenie najlepszej szansy na poprawienie życia Palestyńczyków, jaka kiedykolwiek będzie. Jedynym powodem tego odrzucenia jest to, że ten plan jest także dobry dla Izraela, co czyni go absolutnie nie do przyjęcia dla nich.

 

Trump peace plan cares more about improving Palestinian lives than every previous "expert" plan

Elder of Ziyon, 29 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon


Amerykański bloger, który wielokrotnie zmuszał media do prostowania kłamstw o Izraelu. Jego blog jest jednym z najciekawszych i najrzetelniejszych źródeł informacji na temat obrazu problematyki bliskowschodniej w mediach amerykańskich.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1559 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk