Prawda

Niedziela, 9 sierpnia 2020 - 19:27

« Poprzedni Następny »


W Kopenhadze bohaterzy zginęli za wolność


Daniel Greenfield 2015-02-23


Dan Uzan zmarł w bramie w Kopenhadze blokując muzułmańskiemu terroryście wejście do Żydowskiej Sali za Wielką Synagogą. W sali młoda dziewczyna obchodziła Bat_micwę w towarzystwie osiemdziesięciorga gości. Muzyka zagłuszyła strzały. Nie słyszeli jak umierał dwumetrowy koszykarz chroniący ich bezpieczeństwa.

Brama Wielkiej Synagogi jest skromniejsza niż bramy Wiednia, gdzie Imperium Osmańskie zostało zatrzymane przed najazdem na Europę. Ale i tak Dan okazał się na tyle skutecznym obrońcą, żeby młoda dziewczyna mogła przeżyć swoje trzynaste urodziny. I może się okazać, że był nadzieją na ratunek cywilizacji, przed utonięciem we krwi ścinanych głów, przy wtórze okrzyków Allahu Akbar; nadzieją, która zaczyna się od jednego człowieka broniącego wejścia, by nie wlała się fala barbarzyństwa.

Nie pierwszy raz fala barbarzyństwa dotarła do bramy Wielkiej Synagogi w Kopenhadze.

Trzydzieści lat temu, synagoga została zbombardowana przez palestyńskich terrorystów muzułmańskich, którzy otrzymali azyl w Szwecji. Nikt nie zginął, ale rannych zostało siedmiu mieszkańców pobliskiego żydowskiego domu opieki. Przywódcą ataku był Mohammed Abu Talb, terrorysta przeszkolony w ZSRR. Otrzymał wyrok dożywocia, który później został zmniejszony do trzydziestu lat więzienia, co oznacza, że niedługo wyjdzie na wolność.

Morderstwo Dana Uzana było ostatnim przestępstwem Omara Al-Huseina, ale to nie była jego pierwsza zbrodnia.

Finn Nørgaard zakończył życie podczas spotkania, na którym dyskutowano o wolności słowa. Kule przeszyły okno kawiarni, jedna z nich trafiła w pierś duńskiego filmowca. Jeden z ostatnich postów Finna Nørgaarda na jego Facebooku dotyczył zamachu na redakcję „Charlie Hebdo”. Inny post był zaledwie linkiem do dyskusji o swobodzie rysowania podobizny Mahometa.  Za oknem kawiarni, w której spotkali się obrońcy wolności słowa, czaił się Omar, który na taką wolność się nie zgadzał.

Celem muzułmańskiego terrorysty był prawdopodobnie  Lars Vilks, artysta, który siedem lat temu narysował kilka karykatur Mahometa, ale równie dobrze mógł to być Finn Nørgaard, mimo sympatii jaką duński filmowiec darzył imigrantów. Omar poszedł tam, żeby zabić kogokolwiek, kto wierzy w wolność słowa. A Nørgaard wierzył w wolność słowa.

Ludzie tacy jak Omar Al-Hussein gotowi są zabijać i umierać za swoją wiarę. Debatę na temat bluźnierstwa prowadzą przy pomocy karabinów. Oddziela nas od nich tylko żelazna brama lub szkło okna wystawowego.

Krucha to zapora, ale są również ludzie gotowi umrzeć, aby zatrzymać morderców; ludzie tacy właśnie jak Dan Uzan, jak policjanci i ochroniarze ranni podczas walki z zamachowcami. A ludzie tacy jak Lars Vilks, są gotowi ryzykować życie, wiedząc, co znajduje się po drugiej stronie kruchego okna wystawowego naszej cywilizacji.

Wolność słowa i wolność wyznania są tylko pojęciami, chyba że ktoś jest gotów za nie umrzeć. Od kilku pokoleń wszyscy uważali je za oczywistość. Teraz w Kopenhadze i w Paryżu, oraz w wielu innych rozrzuconych  po świecie centrach cywilizacji, ludzie znów za te wartości umierają.


Umierają nie zdając sobie sprawy z tego, że są już ostatnią linią obrony cywilizacji.

Omar Abdel Hamid Al-Hussein należał do tego rodzaju pokolenia urodzonych na Zachodzie imigrantów, którego dobrzy Europejczycy się boją i jednocześnie się nad nim litują. Mroczne dzielnice Kopenhagi są ich pełne. Są to getta przestępczości, pełne bandytów, dilerów narkotyków i złodziei samochodów.

Urodzeni w rodzinach żyjących na zasiłkach, drażliwi i agresywni, zamykani  i uwalniani z więzień, w końcu znajdują Allaha, przełączają się na Nasheeda, przekopują się przez Koran i uświadamiają sobie, że broń używana przez gangi może być równie dobrze używana w masakrach.

Omar mógł być równie dobrze przedstawiony w dokumentalnym filmie Nørgaarda „Inny sposób” pokazującym młodych gniewnych muzułmanów, którzy przechodzą od palenia samochodów do prób zmienienia swojego życia na wycieczce z atrakcyjną specjalistką od opieki społecznej. Omar z łatwością mógłby się wpasować pomiędzy Ibrahima, Abdallaha, Zeshana i Tiama.

Ale czy Nørgaard uważnie słuchał, kiedy Abdallah w jego filmie powiedział że „Jako muzułmanin, twierdzę że islam jest ponad wszystkim”. Czy naprawdę zrozumiał ukryte w tym stwierdzeniu implikacje?

Zamordowanie Finna Nørgaard przez Omara było tym "innym sposobem", który niewielu w Europie ma odwagę przyjąć do wiadomości. To jest sposób, w jaki wielu muzułmanów umieszcza islam ponad wszystkim, ponad własną wolnością i wolnością innych, tak żeby „sposób” Allaha stał się najwyższy na ziemi.

W wieku dwudziestu dwóch lat Omar Al-Hussein miał już długą kartotekę policyjną. Ten członek jednego z muzułmańskich gangów terroryzujących Kopenhagę, został skazany na dwa lata więzienia za pchnięcie nożem mężczyzny w pociągu. Dwa tygodnie po zwolnieniu, wszedł na drogę terroryzmu. Teraz Omar nie żyje, nie żyją również dwie kolejne ofiary terroryzmu.

Ale jest wielu innych Omarów w Kopenhadze. Dziś palą samochody. Jutro będą palić ludzi.

Mahomet werbował podobnych ludzi, żeby dla niego grabili i zabijali. Ponad tysiąc lat później wciąż dla niego zabijają. Kopenhaga może być starym europejskim miastem, ale skwiercząca w słońcu pustynia jest starsza. Miecz i Koran są starsze niż Kopenhaga. Jeśli to miasto ma przetrwać, musi zrobić więcej, niż płakać i składać kwiaty na skrwawionym bruku. Musi znaleźć siłę do obrony swoich ludzi.

Ostatnie badania pokazały, że większość Duńczyków chce ograniczenia muzułmańskiej imigracji. Co trzeci uważa, że Dania jest zbyt tolerancyjna wobec muzułmanów. Tymczasem ludzie, którzy bronią bram i siedzą przy oknie - umierają, aby kupić dla pozostałych czas na obudzenie się. Umierają w kawiarniach i synagogach. Umierają, często nie rozumiejąc nienawiści kierującej działaniami wroga.

Omar Al-Hussein nie był w gorszej sytuacji. Nie był wyobcowany. Nie był uciskany. Podążał ścieżką swoich ludzi. Podążał za prawami muzułmańskiego świata. Prawami islamu.

Być może był szkolony w jakimś obozie ISIS, ale bardziej prawdopodobne jest, że przeszedł trening na ulicach Kopenhagi i w duńskich więzieniach, gdzie muzułmańska przestępczość zorganizowana organizuje swoje własne obozy szkoleniowe.

Omar nie jest pierwszym muzułmańskim terrorystą w tym mieście. I nie będzie ostatnim.

Obowiązkiem muzułmanina jest „cieszyć się prawością i zakazywać nieprawości". To jest to, co robi w Iraku ISIS. To, co Omar Al-Hussein zrobił w Kopenhadze. Wolność wypowiedzi jest zła. Wszystkie religie oprócz islamu błądzą.

Islamska imigracja zbudowała mur biegnący przez całą Kopenhagę. Zbudowała mur w poprzek Europy. Zbudowała mur na Zachodzie.

Z jednej strony tego muru znajduje się Dan Uzan i Finn Nørgaard. Z drugiej strony są Omarowie Al-Husseini.

Mur stale rośnie. A wróg stoi u bram.

Heroes of freedom died in Copenhagen

16 lutego 2015

Tłumaczenie Magdalena DonajkoDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 785 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk