Prawda

Wtorek, 22 czerwca 2021 - 19:21

« Poprzedni Następny »


Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów


Lawrence A. Franklin 2019-11-29

W  Pakistanie powszechne jest porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw (na zdjęciu), wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń. Na zdjęciu: Arcybiskup Sebastian Shaw. (Zdjęcie: UK Foreign & Commonwealth Office/Flickr)
W  Pakistanie powszechne jest porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw (na zdjęciu), wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń. Na zdjęciu: Arcybiskup Sebastian Shaw. (Zdjęcie: UK Foreign & Commonwealth Office/Flickr)

26 września nigeryjscy żołnierze wyzwolili ponad 300 mężczyzn i chłopców – w tym dzieci zaledwie pięcioletnie – z tego, co można nazwać więzieniem, podającym się za islamską szkołę w mieście Kaduna w północnozachodniej Nigerii.


"Większość uwolnionych, których widział reporter Reutersa w mieście Kaduna, to były dzieci w wieku do osiemnastu lat. Niektórzy powłóczyli skutymi w kostkach nogami, inni byli przykuci łańcuchami do wielkich metalowych kół, by zapobiec ucieczkom…  


Lokalne media informowały, że byli oni torturowani, głodzeni, seksualnie wykorzystywani…


Jeden młody człowiek, Hassan Jusuf, powiedział, że wysłano go do tej szkoły z powodu niepokoju o jego sposób życia po kilku latach nauki za granicą.


‘Powiedzieli, że zmienił się mój styl życia – że stałem się chrześcijaninem, że porzuciłem islamski sposób życia’ – powiedział Jusuf…”


„Szkoła" – Ośrodek badań islamskich im. imama Ahmada Bun Hambala – przez lata działała w mieście Kaduna.


W obliczu odkrytych potworności w tej szkole niektórzy członkowie rodzin przetrzymywanych chłopców twierdzili, że wierzyli, iż była to prawdziwa szkoła do nauczania zasad islamu i reguł poprawnego zachowania.


Nalot na tę szkołę, który uratował mężczyzn i chłopców, raz jeszcze podniósł sprawę "Almadżiri" – systemu islamskiej edukacji w północnej Nigerii, który „rozpoczął się w XI wieku” i ma dzisiaj, według szacunków, między 7 a 9,5 miliona uczniów. Tym szkołom „brak dobrych nauczycieli i zdrowego środowiska. Standardy są bardzo niskie…” Rząd traktuje czasami dzieci w szkołach Almadżiri jako „niechodzące do szkoły” i  "często są one wysyłane na żebry na ulicach".


Nigeryjski prezydent, Muhammadu Buhari, który sam jest muzułmaninem, powiedział o tych szkołach:

”Kwestie zdrowia i edukacji są kwestiami konstytucyjnymi. Jeśli w stanie jest zbyt dużo almadżiri, to rząd nie trzyma się konstytucji”.

Stanowy rząd w Kadunie, gdzie przetrzymywano tych mężczyzn i chłopców, „mówi, że teraz przeprowadzi kontrole we wszystkich koranicznych szkołach w całym stanie”. Według BBC:

"To jest dla nas dzwonek alarmowy” - powiedziała Hafsat Baba, stanowa komisarz Służb i Rozwoju Społecznego w Kadunie. Dodała, że jeśli taka skala maltretowania działa się w głównym mieście, nie wie, co może dziać się na terenach wiejskich.


"Musimy skontrolować wszystkie szkoły. I musimy zapewnić, że jeśli łamią nakazy rządu, będą musiały zostać zamknięte”…

12 października policja nigerska uratowała "niemal 70 mężczyzn i chłopców z innej islamskiej szkoły”, gdzie byli skuci i poddani ”nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu”.

"Nalot w Katsina, północnozachownich stanie rodzinnym prezydenta Muhammadu Buhariego, nastąpił mniej niż miesiąc po tym, jak uwolniono około 300 mężczyzn i chłopców z innej islamskiej szkoły w sąsiednim stanie Kaduna, gdzie byli podobno torturowani i seksualnie wykorzystywani...


Lawal Ahmad,  33-letni mężczyzna, który był tam przetrzymywany od dwóch lat, powiedział, że był świadkiem napaści seksualnych, bicia i śmierci innych uwięzionych”.

Rządowe dochodzenia mogą ujawnić istnienie wielu dodatkowych więzień, udających, że są legalnymi szkołami islamskimi.


Tymczasem w  Pakistanie porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się, jest powszechne. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw, wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń – i przymusowych małżeństw z muzułmanami – młodych pakistańskich dziewcząt z tych dwóch mniejszości religijnych.  


Według
katolickiej organizacji, Aid to the Church in Need (ACN), "badania w Pakistanie wskazują, że około 700 dziewcząt porwano tylko w ciągu jednego roku”.  

"[Arcybiskup Shaw] powiedział w reakcji na wzrost porwań, że chrześcijańscy przywódcy poszli z problemem do policji, ‘ale oni nie słuchali’, więc poszli prosto do rządu. 'Podnieśliśmy tę sprawę z rządem i oni ją podjęli. Razem z radą islamską zorganizowali spotkanie ze mną i z przywódcami społeczności muzułmańskiej i hinduskiej. Uczestniczyłem w tym spotkaniu… Pewien młody islamski uczony krytykował porwania i powiedział, że przymusowe nawrócenia nie są dozwolone’.


Mimo to arcybiskup Shaw był optymistyczny w sprawie przyszłości Pakistanu, widząc, że obecny rząd z premierem Imranem Khanem na czele, idzie we właściwym kierunku. Powiedział: ‘Obecny rząd pracuje nad równością. Wszyscy ludzie powinni mieć poczucie przynależności’”.

Niemniej, według najnowszego rocznego raportu Komisji Stanów Zjednoczonych o Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF):

W 2018 roku warunki wolności religijnej w Pakistanie ogólnie szły w negatywnym kierunku mimo tego, że pakistański rząd podjął kilka pozytywnych kroków, by promować wolność religijną i zwalczać religijnie motywowaną przemoc i ataki na mniejszości religijne, włącznie z hindusami, chrześcijanami, Sikhami Ahmadi i muzułmanami-szyitami. Pakistański rząd w niewystarczającym stopniu chroni te grupy i dokonuje systematycznych, trwających, poważnych naruszeń wolności religijnej; dzieje się to mimo pewnego optymizmu za nowego rządu premiera Imrana Khana".

Powyższe wydaje się wskazywać, że niewiele zmieniło się w Pakistanie od zamordowania w 2011 roku gubernatora prowincji Pendżabu, Salmana Taseera, za to, że potępił obowiązujące w kraju prawa o bluźnierstwie i za jego obronę Asii Bibi. Bibi, chrześcijanka skazana na śmierć w 2010 roku za bluźnierstwo, została w końcu zwolniona w październiku 2018 roku.


Dwa miesiące po zamordowaniu Taseera pakistański minister mniejszości religijnych, Shahbaz Bhatti, chrześcijanin, został zamordowany po "wezwaniu do zreformowania praw o bluźnierstwie”.  


Przestępstwa popełniane przez radykalnych islamistów przeciwko muzułmanom i nie-muzułmanom nie są tylko przestępstwami; są globalnym zagrożeniem. Pierwszym krokiem do zlikwidowania tego zagrożenia może być założenie międzynarodowej i międzywyznaniowej koalicji muzułmanów, chrześcijan i innych religii z oddziałami w każdym kraju, by przeciwstawiały się prześladowaniom religijnym w imię prawa każdego człowieka do swobody wyznawania i wykonywania praktyk religijnych według własnego wyboru.  


Radical Persecution Must Be Eradicated

Gatestone Institute, 18 listopada 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLawrence A. Franklin


Amerykański analityk, emerytowany pułkownik lotnictwa, były pracownik ministerstwa obrony w administracji prezydenta Busha. W styczniu 2006 roku został skazany na 13 lat więzienia za ujawnienie Izraelowi tajnych informacji o amerykańskiej polityce w Iranie. Franklin przyznał się do winy. W drugiej instancji wyrok został zmieniony na 10 miesięcy aresztu domowego. (Jak komentował jeden z amerykańskich publicystów „skazany za ujawnienie sojusznikowi informacji o naszych konszachtach z wrogiem”.)   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 896 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk