Prawda

Niedziela, 29 listopada 2020 - 08:34

« Poprzedni Następny »


Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów


Lawrence A. Franklin 2019-11-29

W  Pakistanie powszechne jest porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw (na zdjęciu), wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń. Na zdjęciu: Arcybiskup Sebastian Shaw. (Zdjęcie: UK Foreign & Commonwealth Office/Flickr)
W  Pakistanie powszechne jest porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw (na zdjęciu), wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń. Na zdjęciu: Arcybiskup Sebastian Shaw. (Zdjęcie: UK Foreign & Commonwealth Office/Flickr)

26 września nigeryjscy żołnierze wyzwolili ponad 300 mężczyzn i chłopców – w tym dzieci zaledwie pięcioletnie – z tego, co można nazwać więzieniem, podającym się za islamską szkołę w mieście Kaduna w północnozachodniej Nigerii.


"Większość uwolnionych, których widział reporter Reutersa w mieście Kaduna, to były dzieci w wieku do osiemnastu lat. Niektórzy powłóczyli skutymi w kostkach nogami, inni byli przykuci łańcuchami do wielkich metalowych kół, by zapobiec ucieczkom…  


Lokalne media informowały, że byli oni torturowani, głodzeni, seksualnie wykorzystywani…


Jeden młody człowiek, Hassan Jusuf, powiedział, że wysłano go do tej szkoły z powodu niepokoju o jego sposób życia po kilku latach nauki za granicą.


‘Powiedzieli, że zmienił się mój styl życia – że stałem się chrześcijaninem, że porzuciłem islamski sposób życia’ – powiedział Jusuf…”


„Szkoła" – Ośrodek badań islamskich im. imama Ahmada Bun Hambala – przez lata działała w mieście Kaduna.


W obliczu odkrytych potworności w tej szkole niektórzy członkowie rodzin przetrzymywanych chłopców twierdzili, że wierzyli, iż była to prawdziwa szkoła do nauczania zasad islamu i reguł poprawnego zachowania.


Nalot na tę szkołę, który uratował mężczyzn i chłopców, raz jeszcze podniósł sprawę "Almadżiri" – systemu islamskiej edukacji w północnej Nigerii, który „rozpoczął się w XI wieku” i ma dzisiaj, według szacunków, między 7 a 9,5 miliona uczniów. Tym szkołom „brak dobrych nauczycieli i zdrowego środowiska. Standardy są bardzo niskie…” Rząd traktuje czasami dzieci w szkołach Almadżiri jako „niechodzące do szkoły” i  "często są one wysyłane na żebry na ulicach".


Nigeryjski prezydent, Muhammadu Buhari, który sam jest muzułmaninem, powiedział o tych szkołach:

”Kwestie zdrowia i edukacji są kwestiami konstytucyjnymi. Jeśli w stanie jest zbyt dużo almadżiri, to rząd nie trzyma się konstytucji”.

Stanowy rząd w Kadunie, gdzie przetrzymywano tych mężczyzn i chłopców, „mówi, że teraz przeprowadzi kontrole we wszystkich koranicznych szkołach w całym stanie”. Według BBC:

"To jest dla nas dzwonek alarmowy” - powiedziała Hafsat Baba, stanowa komisarz Służb i Rozwoju Społecznego w Kadunie. Dodała, że jeśli taka skala maltretowania działa się w głównym mieście, nie wie, co może dziać się na terenach wiejskich.


"Musimy skontrolować wszystkie szkoły. I musimy zapewnić, że jeśli łamią nakazy rządu, będą musiały zostać zamknięte”…

12 października policja nigerska uratowała "niemal 70 mężczyzn i chłopców z innej islamskiej szkoły”, gdzie byli skuci i poddani ”nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu”.

"Nalot w Katsina, północnozachownich stanie rodzinnym prezydenta Muhammadu Buhariego, nastąpił mniej niż miesiąc po tym, jak uwolniono około 300 mężczyzn i chłopców z innej islamskiej szkoły w sąsiednim stanie Kaduna, gdzie byli podobno torturowani i seksualnie wykorzystywani...


Lawal Ahmad,  33-letni mężczyzna, który był tam przetrzymywany od dwóch lat, powiedział, że był świadkiem napaści seksualnych, bicia i śmierci innych uwięzionych”.

Rządowe dochodzenia mogą ujawnić istnienie wielu dodatkowych więzień, udających, że są legalnymi szkołami islamskimi.


Tymczasem w  Pakistanie porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się, jest powszechne. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw, wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń – i przymusowych małżeństw z muzułmanami – młodych pakistańskich dziewcząt z tych dwóch mniejszości religijnych.  


Według
katolickiej organizacji, Aid to the Church in Need (ACN), "badania w Pakistanie wskazują, że około 700 dziewcząt porwano tylko w ciągu jednego roku”.  

"[Arcybiskup Shaw] powiedział w reakcji na wzrost porwań, że chrześcijańscy przywódcy poszli z problemem do policji, ‘ale oni nie słuchali’, więc poszli prosto do rządu. 'Podnieśliśmy tę sprawę z rządem i oni ją podjęli. Razem z radą islamską zorganizowali spotkanie ze mną i z przywódcami społeczności muzułmańskiej i hinduskiej. Uczestniczyłem w tym spotkaniu… Pewien młody islamski uczony krytykował porwania i powiedział, że przymusowe nawrócenia nie są dozwolone’.


Mimo to arcybiskup Shaw był optymistyczny w sprawie przyszłości Pakistanu, widząc, że obecny rząd z premierem Imranem Khanem na czele, idzie we właściwym kierunku. Powiedział: ‘Obecny rząd pracuje nad równością. Wszyscy ludzie powinni mieć poczucie przynależności’”.

Niemniej, według najnowszego rocznego raportu Komisji Stanów Zjednoczonych o Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF):

W 2018 roku warunki wolności religijnej w Pakistanie ogólnie szły w negatywnym kierunku mimo tego, że pakistański rząd podjął kilka pozytywnych kroków, by promować wolność religijną i zwalczać religijnie motywowaną przemoc i ataki na mniejszości religijne, włącznie z hindusami, chrześcijanami, Sikhami Ahmadi i muzułmanami-szyitami. Pakistański rząd w niewystarczającym stopniu chroni te grupy i dokonuje systematycznych, trwających, poważnych naruszeń wolności religijnej; dzieje się to mimo pewnego optymizmu za nowego rządu premiera Imrana Khana".

Powyższe wydaje się wskazywać, że niewiele zmieniło się w Pakistanie od zamordowania w 2011 roku gubernatora prowincji Pendżabu, Salmana Taseera, za to, że potępił obowiązujące w kraju prawa o bluźnierstwie i za jego obronę Asii Bibi. Bibi, chrześcijanka skazana na śmierć w 2010 roku za bluźnierstwo, została w końcu zwolniona w październiku 2018 roku.


Dwa miesiące po zamordowaniu Taseera pakistański minister mniejszości religijnych, Shahbaz Bhatti, chrześcijanin, został zamordowany po "wezwaniu do zreformowania praw o bluźnierstwie”.  


Przestępstwa popełniane przez radykalnych islamistów przeciwko muzułmanom i nie-muzułmanom nie są tylko przestępstwami; są globalnym zagrożeniem. Pierwszym krokiem do zlikwidowania tego zagrożenia może być założenie międzynarodowej i międzywyznaniowej koalicji muzułmanów, chrześcijan i innych religii z oddziałami w każdym kraju, by przeciwstawiały się prześladowaniom religijnym w imię prawa każdego człowieka do swobody wyznawania i wykonywania praktyk religijnych według własnego wyboru.  


Radical Persecution Must Be Eradicated

Gatestone Institute, 18 listopada 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLawrence A. Franklin


Amerykański analityk, emerytowany pułkownik lotnictwa, były pracownik ministerstwa obrony w administracji prezydenta Busha. W styczniu 2006 roku został skazany na 13 lat więzienia za ujawnienie Izraelowi tajnych informacji o amerykańskiej polityce w Iranie. Franklin przyznał się do winy. W drugiej instancji wyrok został zmieniony na 10 miesięcy aresztu domowego. (Jak komentował jeden z amerykańskich publicystów „skazany za ujawnienie sojusznikowi informacji o naszych konszachtach z wrogiem”.)   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 803 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk