Prawda

Czwartek, 2 kwietnia 2020 - 14:54

« Poprzedni Następny »


Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów


Lawrence A. Franklin 2019-11-29

W  Pakistanie powszechne jest porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw (na zdjęciu), wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń. Na zdjęciu: Arcybiskup Sebastian Shaw. (Zdjęcie: UK Foreign & Commonwealth Office/Flickr)
W  Pakistanie powszechne jest porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw (na zdjęciu), wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń. Na zdjęciu: Arcybiskup Sebastian Shaw. (Zdjęcie: UK Foreign & Commonwealth Office/Flickr)

26 września nigeryjscy żołnierze wyzwolili ponad 300 mężczyzn i chłopców – w tym dzieci zaledwie pięcioletnie – z tego, co można nazwać więzieniem, podającym się za islamską szkołę w mieście Kaduna w północnozachodniej Nigerii.


"Większość uwolnionych, których widział reporter Reutersa w mieście Kaduna, to były dzieci w wieku do osiemnastu lat. Niektórzy powłóczyli skutymi w kostkach nogami, inni byli przykuci łańcuchami do wielkich metalowych kół, by zapobiec ucieczkom…  


Lokalne media informowały, że byli oni torturowani, głodzeni, seksualnie wykorzystywani…


Jeden młody człowiek, Hassan Jusuf, powiedział, że wysłano go do tej szkoły z powodu niepokoju o jego sposób życia po kilku latach nauki za granicą.


‘Powiedzieli, że zmienił się mój styl życia – że stałem się chrześcijaninem, że porzuciłem islamski sposób życia’ – powiedział Jusuf…”


„Szkoła" – Ośrodek badań islamskich im. imama Ahmada Bun Hambala – przez lata działała w mieście Kaduna.


W obliczu odkrytych potworności w tej szkole niektórzy członkowie rodzin przetrzymywanych chłopców twierdzili, że wierzyli, iż była to prawdziwa szkoła do nauczania zasad islamu i reguł poprawnego zachowania.


Nalot na tę szkołę, który uratował mężczyzn i chłopców, raz jeszcze podniósł sprawę "Almadżiri" – systemu islamskiej edukacji w północnej Nigerii, który „rozpoczął się w XI wieku” i ma dzisiaj, według szacunków, między 7 a 9,5 miliona uczniów. Tym szkołom „brak dobrych nauczycieli i zdrowego środowiska. Standardy są bardzo niskie…” Rząd traktuje czasami dzieci w szkołach Almadżiri jako „niechodzące do szkoły” i  "często są one wysyłane na żebry na ulicach".


Nigeryjski prezydent, Muhammadu Buhari, który sam jest muzułmaninem, powiedział o tych szkołach:

”Kwestie zdrowia i edukacji są kwestiami konstytucyjnymi. Jeśli w stanie jest zbyt dużo almadżiri, to rząd nie trzyma się konstytucji”.

Stanowy rząd w Kadunie, gdzie przetrzymywano tych mężczyzn i chłopców, „mówi, że teraz przeprowadzi kontrole we wszystkich koranicznych szkołach w całym stanie”. Według BBC:

"To jest dla nas dzwonek alarmowy” - powiedziała Hafsat Baba, stanowa komisarz Służb i Rozwoju Społecznego w Kadunie. Dodała, że jeśli taka skala maltretowania działa się w głównym mieście, nie wie, co może dziać się na terenach wiejskich.


"Musimy skontrolować wszystkie szkoły. I musimy zapewnić, że jeśli łamią nakazy rządu, będą musiały zostać zamknięte”…

12 października policja nigerska uratowała "niemal 70 mężczyzn i chłopców z innej islamskiej szkoły”, gdzie byli skuci i poddani ”nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu”.

"Nalot w Katsina, północnozachownich stanie rodzinnym prezydenta Muhammadu Buhariego, nastąpił mniej niż miesiąc po tym, jak uwolniono około 300 mężczyzn i chłopców z innej islamskiej szkoły w sąsiednim stanie Kaduna, gdzie byli podobno torturowani i seksualnie wykorzystywani...


Lawal Ahmad,  33-letni mężczyzna, który był tam przetrzymywany od dwóch lat, powiedział, że był świadkiem napaści seksualnych, bicia i śmierci innych uwięzionych”.

Rządowe dochodzenia mogą ujawnić istnienie wielu dodatkowych więzień, udających, że są legalnymi szkołami islamskimi.


Tymczasem w  Pakistanie porywanie dziewcząt i młodych kobiet, żeby zmusić je do nawrócenia się, jest powszechne. Ofiarami porwań są głównie chrześcijanki i hinduski. Katolicki arcybiskup Lahore, Sebastian Shaw, wyraził niedawno wielki niepokój z powodu nasilenia porwań i przymusowych nawróceń – i przymusowych małżeństw z muzułmanami – młodych pakistańskich dziewcząt z tych dwóch mniejszości religijnych.  


Według
katolickiej organizacji, Aid to the Church in Need (ACN), "badania w Pakistanie wskazują, że około 700 dziewcząt porwano tylko w ciągu jednego roku”.  

"[Arcybiskup Shaw] powiedział w reakcji na wzrost porwań, że chrześcijańscy przywódcy poszli z problemem do policji, ‘ale oni nie słuchali’, więc poszli prosto do rządu. 'Podnieśliśmy tę sprawę z rządem i oni ją podjęli. Razem z radą islamską zorganizowali spotkanie ze mną i z przywódcami społeczności muzułmańskiej i hinduskiej. Uczestniczyłem w tym spotkaniu… Pewien młody islamski uczony krytykował porwania i powiedział, że przymusowe nawrócenia nie są dozwolone’.


Mimo to arcybiskup Shaw był optymistyczny w sprawie przyszłości Pakistanu, widząc, że obecny rząd z premierem Imranem Khanem na czele, idzie we właściwym kierunku. Powiedział: ‘Obecny rząd pracuje nad równością. Wszyscy ludzie powinni mieć poczucie przynależności’”.

Niemniej, według najnowszego rocznego raportu Komisji Stanów Zjednoczonych o Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF):

W 2018 roku warunki wolności religijnej w Pakistanie ogólnie szły w negatywnym kierunku mimo tego, że pakistański rząd podjął kilka pozytywnych kroków, by promować wolność religijną i zwalczać religijnie motywowaną przemoc i ataki na mniejszości religijne, włącznie z hindusami, chrześcijanami, Sikhami Ahmadi i muzułmanami-szyitami. Pakistański rząd w niewystarczającym stopniu chroni te grupy i dokonuje systematycznych, trwających, poważnych naruszeń wolności religijnej; dzieje się to mimo pewnego optymizmu za nowego rządu premiera Imrana Khana".

Powyższe wydaje się wskazywać, że niewiele zmieniło się w Pakistanie od zamordowania w 2011 roku gubernatora prowincji Pendżabu, Salmana Taseera, za to, że potępił obowiązujące w kraju prawa o bluźnierstwie i za jego obronę Asii Bibi. Bibi, chrześcijanka skazana na śmierć w 2010 roku za bluźnierstwo, została w końcu zwolniona w październiku 2018 roku.


Dwa miesiące po zamordowaniu Taseera pakistański minister mniejszości religijnych, Shahbaz Bhatti, chrześcijanin, został zamordowany po "wezwaniu do zreformowania praw o bluźnierstwie”.  


Przestępstwa popełniane przez radykalnych islamistów przeciwko muzułmanom i nie-muzułmanom nie są tylko przestępstwami; są globalnym zagrożeniem. Pierwszym krokiem do zlikwidowania tego zagrożenia może być założenie międzynarodowej i międzywyznaniowej koalicji muzułmanów, chrześcijan i innych religii z oddziałami w każdym kraju, by przeciwstawiały się prześladowaniom religijnym w imię prawa każdego człowieka do swobody wyznawania i wykonywania praktyk religijnych według własnego wyboru.  


Radical Persecution Must Be Eradicated

Gatestone Institute, 18 listopada 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLawrence A. Franklin


Amerykański analityk, emerytowany pułkownik lotnictwa, były pracownik ministerstwa obrony w administracji prezydenta Busha. W styczniu 2006 roku został skazany na 13 lat więzienia za ujawnienie Izraelowi tajnych informacji o amerykańskiej polityce w Iranie. Franklin przyznał się do winy. W drugiej instancji wyrok został zmieniony na 10 miesięcy aresztu domowego. (Jak komentował jeden z amerykańskich publicystów „skazany za ujawnienie sojusznikowi informacji o naszych konszachtach z wrogiem”.)   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 745 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk