Prawda

Czwartek, 2 kwietnia 2020 - 13:44

« Poprzedni Następny »


Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.


Daniel Greenfield 2019-11-25


“Jesteście wspólnikami tego wszystkiego co nam zrobiono, jesteście współwinni cierpienia palestyńskiego ludu”- mówi w słuchawce telefonu głos z silnym arabskim akcentem. – „Myślicie, że pracujecie na rzecz pokoju, ale w rzeczywistości popieracie terrorystów z Autonomii Palestyńskiej.”   


Przerywa na chwilę, myśląc o tym, co dzieje się tysiące kilometrów od Waszyngtonu.


“Nie pracujecie na rzecz pokoju, wspieracie mordy” – mówi.


To jest przesłanie Muhammada dla J Street, antyizraelskiej organizacji twierdzącej, że chce wysłuchać Palestyńczyków. Ale człowiek, który do mnie dzwoni, jest jednym z tych Palestyńczyków, których oni absolutnie nie chcą wysłuchać.


Podczas gdy senator Elizabeth Warren i inni uczestnicy prezydenckich prawyborów Partii Demokratycznej 2020 opłakują decyzję Trumpa o wyrzuceniu z Waszyngtonu placówki dyplomatycznej Autonomii Palestyńskiej, mój rozmówca chwali tę decyzję. 


“My ich nie chcemy. Jeśli demokraci ich chcą – mówi Muhammad – niech ich sobie zatrzymają.”


Kiedy rozmawiam przez telefon z Muhammadem oraz z Amit Deri z Reservists on Duty (rezerwiści na służbie), pro-izraelskiej grupy objeżdżającej amerykańskie uniwersytety, gdzie próbują przekazywać prawdę o Izraelu, w Waszyngtonie Bernie Sanders, Pete Buttigieg, Julian Castro, Amy Klobuchar i inni kandydaci do Białego Domu konferują z największą antyizraelską grupą w Ameryce.


Reservists on Duty, to grupa byłych izraelskich żołnierzy, którzy przyjechali do Ameryki, żeby na amerykańskich campusach uniwersyteckich opowiadać o Izraelu. Żaden z kandydatów na prezydenta z Partii Demokratycznej nie pojechał na któreś z ich spotkań. Natomiast Amit i inni rezerwiści nawiązali kontakt z Arabami takimi jak Muhammad opowiadającymi o sprawach, o których członkowie J Street nie chcą wiedzieć.


Muhammad spędził 7 lat w izraelskim więzieniu za swoją walkę o palestyńskie państwo. Kiedy wyszedł z więzienia przekonał się na własnej skórze w więzieniu palestyńskim, jak brudna jest w rzeczywistości sprawa, o którą walczył.  


Na starych zdjęciach widzimy go wymachującego kałasznikowem, z keffiją na szyi – wcielenie bojownika o palestyńską sprawę. W rozmowie telefonicznej przedstawia się jako były “Mamasz Mehabel” – prawdziwy terrorysta. Dziś jednak mieszka w nieznanym nikomu miejscu w Izraelu. Gdyby Palestyńczycy go złapali, oznaczałoby to dla niego śmierć. Nie wybiera się jednak do Autonomii Palestyńskiej. Chciałby jednak wybrać się na konferencję J Street.


J Street, antyizraelska organizacja, zaprosiła na swoje spotkanie aparatczyków Autonomii Palestyńskiej, takich jak Saeb Erakat, sekretarz generalny Komitetu Wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny, lub Osama Kawasma, członek Rewolucyjnej Rady Fatahu, organizacji które  Muhammad zna aż nadto dobrze.


Muhammad mówi o nich “mafia”, ludzie, którzy nie reprezentują nikogo oprócz samych siebie.


“Ci zapraszający ich Żydzi są częścią problemu – mówi o J Street – Powinni się wstydzić dając forum tym, którzy nas prześladują, są współwinni naszemu cierpieniu.”


“Chciałbym, żeby J Street zechciała mnie zaprosić i wysłuchać tego co mam do powiedzenia” – mówi Muhammad.


Senator Bernie Sanders poświęca wiele czasu na opowieści o tym, jak 1 procent w Ameryce rządzi wszystkim. Pytam Muhammada, czy Autonomia Palestyńska jest inna, czy to jakaś utopia społecznej sprawiedliwości?  


“My mamy dwa procent – mówi – jeden procent to ludzie bajecznie bogaci  i jeden procent to terroryści. A w Autonomii Palestyńskiej to zazwyczaj ci sami ludzie. W kierownictwie są wyłącznie bogacze” – dodaje z ironią.


Podczas gdy demokraci wzywają do wznowienia pomocy dla Autonomii  Palestyńskiej, Muhammed oskarża zarówno ich jak i J Street o współuczestnictwo w zbrodni.


“Europejczycy i Amerykanie dając pieniądze stanowią część problemu – mówi z pasją - To jest bezprawny system polityczny, utrzymujący się z zagranicznych pieniędzy. Z chwilą, kiedy strumień pieniędzy wyschnie, dygnitarze Autonomii uciekną i to wszystko runie”.


Zagraniczna pomoc nie pomaga Palestyńczykom, o których rzekomo demokraci tak bardzo się martwią. Dygnitarze Autonomii Palestyńskiej “biorą pieniądze z USA i Europy dla swoich rodzin, pakują te pieniądze do własnych kieszeni. Władcy Palestyńskiej Autonomii są coraz bogatsi kosztem Palestyńczyków, ludzie ich nie obchodzą, kontrolują ludzi, ponieważ kontrolują system, szpitale, opiekę społeczną, podstawowe potrzeby i to jest powód, dla którego ludzie boją się mówić.”


Muhammed opisuje jak jego znajomy, który zachorował na raka, nie dostał zezwolenia na leczenie w izraelskim szpitalu, ponieważ odważył się powiedzieć coś przeciw Autonomii Palestyńskiej.


Mówi, że jego przyjaciel i wielu innych “chce, żeby Izraelczycy wrócili. Większość jest uciskana przez Autonomię Palestyńską, a nie przez Izrael, ale ich głosów nie słychać na J Street”.   


W latach 90. kiedy Muhammad był w izraelskim więzieniu, po ogłoszeniu porozumień z Oslo był optymistą. Podobnie jak inni „tak Izraelczycy, jak i Arabowie, myślałem że te porozumienia przyniosą pokój między naszymi narodami”. Ale zamiast pokoju przyniosły wojnę, terror i ucisk.    

Potem trafił do palestyńskiego więzienia. Przysiągł sobie, że kiedy wyjdzie, ucieknie do Izraela i opowie prawdę. I to robi od tamtego czasu.  


To nie Izraelczycy, ale Autonomia Palestyńska, gdzie główną rolę odgrywa Fatah i Organizacja Wyzwolenia Palestyny, torturowała go w więzieniu. Tymczasem kandydaci Partii Demokratycznej, którzy pojawili się na konferencji J Street, wysłali nagrane na wideo przesłanie, w którym krytykowali Izrael, bez jednego krytycznego słowa o Autonomii Palestyńskiej.          


Muhammad chciałby to zmienić. Chciałby powiedzieć uczestnikom tej konferencji, tym kandydatom do Białego Domu i całej reszcie o “Hajim szel mawet”, o swoim “umieraniu” w palestyńskim więzieniu. Chciałby im powiedzieć, że po pobiciu był bliski śmierci z wylewami krwi do mózgu. Chciałby im opisać „szabeh”, tortury podczas, których został podwieszony za przeguby rąk na haku.   


„Szabeh” znaczy po arabsku duch. To tortury rozsławione ostatnio przez ISIS, stosowane również w Autonomii Palestyńskiej.


Dziś Muhammad jest duchem. Nie może wrócić do swojego domu. Zaś J Street i inne antyizraelskie organizacje, które twierdzą, że walczą o prawa człowieka, wolą słuchać kłamstw głoszonych przez tych, którzy torturują, niż świadectwa torturowanych.


Ex-Terrorist Calls Out Warren, Sanders for Backing Palestinian Terrorists

Frontpage, 7 listopada 2019

Tłumaczenie: Andrzej KoraszewskiDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 745 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk