Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 14:13

« Poprzedni Następny »


Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków


Elder of Ziyon 2022-11-22

Syjonistyczne świnie (według „antysyjonistów”)
Syjonistyczne świnie (według „antysyjonistów”)

Institute for Middle East Understanding* (IMEU) przypomina jedną z naszych ulubionych historyjek o atakach syjonistycznych zwierząt. Tym razem opowieść głosi, że religijni żydowscy osadnicy hodują (zdecydowanie niekoszerne) dzikie świnie i wypuszczają je, żeby atakowały Palestyńczyków i ich pola.

 

Wątek na ich Twitterze


Izrael używa dzików do wzmocnienia swojej kolonialnej władzy na ziemi palestyńskiej. Tak, dobrze przeczytaliście. Jak?


Palestyńscy rolnicy od dawna dokumentują wpływ populacji dzików, które przekopują uprawy i niszczą pola uprawne. Sytuacja tylko pogorszyła się w ostatnich latach, dzięki celowemu sprowadzaniu dużej liczby dzików na palestyńską ziemię przez izraelski Urząd ds. Przyrody i Parków. 

 

Agresywne dziki spowodowały znaczne szkody w gospodarstwach rolnych Palestyńczyków, a także zraniły i zabiły wielu ludzi. To jest wynik izraelskiego kolonializmu, który zagraża życiu Palestyńczyków, powodując nieodwracalne szkody w ich środowisku. 

 

Stwierdzono, że także izraelscy osadnicy wypuszczają dziki na palestyńskie pola uprawne jako formę ucisku. Ci nielegalni osadnicy używają dzików do szantażowania i zastraszania Palestyńczyków, mając nadzieję na wypędzenie ich z ich ziemi i zostawienia jej, by można było rozwijać nielegalne osadnictwo. 

 

Z powodu Izraela Palestyńczycy pozostają bez możliwości obrony przed dzikami. Chociaż Izrael nie ma prawa kontrolować Zachodniego Brzegu, zamienił duże połacie ziemi palestyńskiej w rezerwaty przyrody, czyniąc kontrolę populacji dzików przestępstwem. 

 

Izrael nie tylko powoduje szkody środowiskowe na palestyńskiej ziemi, ale także wykorzystuje przyrodę jako broń przeciwko Palestyńczykom, zamieniając samą ziemię w źródło zniszczenia i przemocy dla rdzennej ludności. 

 

Palestyńczycy zasługują na to, by mogli żyć wolni i uprawiać ziemię, na której ich rodziny żyją od wieków. Ale w izraelskim apartheidzie i kolonializmie osadniczym ich związek z ich ziemią jest atakowany

Wierzcie lub nie, ale IMEU to skrót od Institute for Middle East Understanding [Instytut Zrozumienia Bliskiego Wschodu].

 

A potem, aby czytelnik mógł poszerzyć swoją wiedzę, odsyłają do artykułu z zeszłego tygodnia w Mondoweiss!

 

Ich artykuł jest równie absurdalny, a może nawet jeszcze bardziej.

W 2005 roku w wiosce Sabastia na północ od Nablus rodzina Dżawada Ghazala była wstrząśnięta zamordowaniem jego 84-letniego ojca. Dżawad i jego ojciec zbierali oliwki, gdy zaatakował ich dzik, zabijając ojca Dżawada i poważnie raniąc Dżawada. 

To było... MORDERSTWO!

W przeszłości dziki nigdy nie stanowiły problemu w Palestynie. Znany palestyński historyk Mustafa Murad Al-Dabbagh wspomniał w swojej przełomowej encyklopedii Palestyna, nasz dom, że w 1943 roku w Palestynie było około 12 145 dzików, zlokalizowanych w Dżabal al-Tur niedaleko Nazaretu, a także w dolinie Jordanu, al- Hula i Wadi Araba.

Hmm, 12 145 brzmi jak poważny problem. 

 

Zajęło mi około dwóch minut, aby dowiedzieć się, że dziki niszczyły winnice w Palestynie w 1862 roku:Ta relacja z 1855 roku informuje o dzikach w Palestynie i w okolicznych krajach i zauważa, że muzułmanie nazywali je „chrześcijanami” jako obelgę dla tej wiary.Dzięki, Mondoweiss, za pomoc w udokumentowaniu historycznej nietolerancji Arabów palestyńskich!

 

To nie koniec litanii kłamstw tej jednej z najbardziej antysemickich amerykańskich stron internetowych. Daleko nie koniec.

Innym istotnym powodem rozprzestrzeniania się dzików w Palestynie są izraelskie praktyki kolonialne — ostatnie doniesienia wskazują, że dziki należące do osadników są celowo wypuszczane do palestyńskich wiosek, mimo że solidna dokumentacja pozostaje w tyle. Inni twierdzą, że izraelskie wojsko wypuszcza dziki w celu zniszczenia upraw, które są głównym źródłem dochodów wielu społeczności wiejskich.   

Tak, zawodowi żołnierze łapią dziki i wypuszczają je na pola palestyńskie. Muszą je pakować do kuloodpornych autobusów dla osadników. 

Mohammad Hassan z Salfit poinformował Land Research Centre (LRC), że osobiście widział, jak izraelscy koloniści rozładowywali dzikie świnie w rejonie al-Aszara, położonym między miastem Salfit a wioską Iskaka. Niektóre z osób, z którymi rozmawiałem w wiosce Aboud w pobliżu Ramallah, powiedziały, że widziały ciężarówki osadników rozładowujących dziki w górach niedaleko wioski.

Palestyńscy naoczni świadkowie są zdumiewający. Widzą takie fajne rzeczy, jak osadnicy i armia przewożąca dzikie świnie na cały Zachodni Brzeg, ale jakoś ciągle zapominają wyjąć telefony komórkowe i zrobić zdjęcia i nagrać film. Może są zahipnotyzowani przez Joo-Rays [żydowskie promienie].

Warto zauważyć, że polowanie na dziki nie wchodzi w rachubę. Izraelski reżim kolonialny surowo zabrania używania broni palnej przez palestyńskich cywilów. 

Tak, Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu jest naprawdę trudno zdobyć broń.A w rzadkich przypadkach, kiedy udaje im się znaleźć M16, używają ich do strzelania do Żydów i strzelania na wiwat na weselach, więc nie ma już amunicji do polowań na dziki.

Półśrodki w postaci budowy ogrodzenia lub muru również okazały się nieskuteczne, ponieważ świnie je zburzyły lub przeskoczyły. ....Izraelskie osady są oczywiście fortecami na szczytach gór, a zatem są chronione przed dzikami. 

Dziki najwyraźniej potrafią odróżnić ogrodzenia żydowskie od arabskich.

Używanie dzików jest częścią starszego syjonistycznego imperatywu kolonizacji przyrody. 

Tak! Kolonizacja przyrody była imperatywem syjonistów od czasów Herzla. A może z czasów wcześniejszych syjonistów, jak Choni HaMe'agel.


Następnie artykuł powtarza kłamstwo, że JNF posadził nierodzime drzewa, które, jak twierdzi ten artykuł, zakwaszają ziemię, by zniszczyć wszystkie inne rośliny. Nie wymienia nazwy drzew - sosny jerozolimskiej (lub Aleppo), które w rzeczywistości są rodzime dla tego regionu. Ups.


Konkurencja jest duża, ale to może być jak dotąd najgłupszy artykuł w Mondoweiss. 

 

The boars are back in town - and @Mondoweiss and @TheIMEU have them!

Elder of Ziyon, 17 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*IMEU założona w 2005 roku grupa zatroskanych Amerykanów, która postanowiła poprawić zrozumienie Palestyny i Palestyńczyków w amerykańskim społeczeństwie. Na jej czele stoi prawnik Khaldoun Baghdadi, który informuje, że instytut jest całkowicie niezależny, nie jest związany z żadnym rządem ani partią polityczną, utrzymuje się z datków od jednostek i fundacji.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
1. Pocieszne i pouczające Marek Eyal 2022-11-22


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk