Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 04:55

« Poprzedni Następny »


Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing


Uzay Bulut 2023-02-25

<span> Wiele zachodnich mediów przedstawia Shamimę Begum, byłą „pannę młodą ISIS”, nie tylko jako ofiarę, ale także celebrytkę. Panny młode ISIS brały udział w ludobójstwie ISIS i zbrodniach przeciwko ludzkości. ISIS zamordowało tysiące ludzi i przymusowo wysiedliło setki tysięcy, zwłaszcza ze społeczności niemuzułmańskich, w tym Jazydów i chrześcijan. Na zdjęciu: 14 sierpnia 2014, uciekająca z zajętego przez ISIS Sindżaru Jazydka na granicy z irackim Kurdystanem. Zdjęcie: UNICEF)</span>
 Wiele zachodnich mediów przedstawia Shamimę Begum, byłą „pannę młodą ISIS”, nie tylko jako ofiarę, ale także celebrytkę. Panny młode ISIS brały udział w ludobójstwie ISIS i zbrodniach przeciwko ludzkości. ISIS zamordowało tysiące ludzi i przymusowo wysiedliło setki tysięcy, zwłaszcza ze społeczności niemuzułmańskich, w tym Jazydów i chrześcijan. Na zdjęciu: 14 sierpnia 2014, uciekająca z zajętego przez ISIS Sindżaru Jazydka na granicy z irackim Kurdystanem. Zdjęcie: UNICEF)

Podczas gdy organizacja terrorystyczna Państwa Islamskiego (ISIS) wciąż przetrzymuje w niewoli około 3000 jazydzkich dzieci i kobiet, wiele zachodnich mediów przedstawia byłą „pannę młodą ISIS” nie tylko jako ofiarę, ale także jako celebrytkę.


Panna młoda ISIS, o której mowa, Shamima Begum, obywatelka brytyjska, opuściła Wielką Brytanię, aby dołączyć do ISIS w Syrii w 2015 r., a później odebrano jej obywatelstwo brytyjskie.  Brytyjski „Times Magazine” w numerze z 4 lutego postanowił wyróżnić Begum umieszczają jej zdjęcie, zarówno na okładce, jak i w ośmiostronicowym artykule. Jest teraz częścią upiększającej kampanii „newswashing”, która ma pomóc jej w odzyskaniu brytyjskiego obywatelstwa.


Brytyjski Specjalny Imigracyjny Trybunał Apelacyjny ma rozstrzygnąć w tym tygodniu sprawę apelacji Begum przeciwko pozbawieniu jej obywatelstwa*.

Panny młode ISIS brały udział w ludobójstwie ISIS i zbrodniach przeciwko ludzkości. Nieważne, że zakładników wieszano głową w dół, a następnie palono żywcem, zamykano w klatkach, a potem wrzucano do wody, by utonęli, lub krzyżowano godzinami „jak Jezusa”; lub że dzieci były krzyżowane lub sprzedawane jako niewolnicy seksualni; lub że niezliczona liczba innych była torturowana, gwałcona lub ustawiana w kolejkach do poderżnięcia im gardła. Nieważne są ścięcia dziennikarzy, takich jak James Foley czy Steven Sotloff, czy osiemdziesięciodwuletniego syryjskiego uczonego Chaleda al-Asaada, który był torturowany przez miesiąc, a następnie ścięty, ponieważ odmówił przekazania ISIS bezcennych antyków z Palmyry. Ta lista ciągnie się....


Fundacja Free Yezidi Foundation napisała ostatnio o ISIS i Begum:

„Nie tylko terrorystyczny kult śmierci, ale organizacja ludobójcza masowych gwałtów. Decyzja o przystąpieniu do niej [organizacji ISIS] należała do niej. Jej działania przyczyniły się do niewypowiedzianych aktów brutalności, które kontynuowałaby, gdyby ISIS i Daesh nie zostały militarnie pokonane”.

W szczytowym momencie ISIS kontrolowało około jednej trzeciej terytorium Syrii i 40% terytorium Iraku. 29 czerwca 2014 r. przywódca ISIS Abu Bakr al Baghdadi ogłosił utworzenie kalifatu rozciągającego się od Aleppo w Syrii do Diyala w Iraku. Gdziekolwiek ISIS najechało, przynosiło śmierć i zniszczenie, zwłaszcza społecznościom niemuzułmańskim, w tym Jazydom i chrześcijanom.


ISIS zamordowało tysiące i przymusowo przesiedliło setki tysięcy. ISIS systematycznie popełniało również przestępstwa, takie jak przymusowe nawracaniebranie zakładników, gwałty na dzieciach i kobietach, niewolnictwo seksualne, kradzieże, niszczenie, przemyt, przymusowe zaginięcia i rekrutowanie chłopców jako dzieci-żołnierzy. Stosowane przez nich metody przemocy obejmowały nie tylko obcinanie głów i krzyżowanie, ale także okaleczanie, ćwiartowanie, kamienowanie i zmuszanie zakładników do klękania na materiałach wybuchowych. Niezliczona liczba osób została uchodźcami i pozostaje wysiedlona z powodu ludobójstwa ISIS.


Do grudnia 2017 r. ISIS straciło 95% swojego terytorium, w tym dwa największe ośrodki: Mosul, drugie co do wielkości miasto Iraku, oraz syryjskie miasto Rakka, jego nominalną stolicę.


Od marca 2019 r., kiedy ISIS zostało wyparte z ostatniego z zajętych przez siebie terytoriów i od upadku ich kalifatu, wielu terrorystów ISIS (niektórzy z nich są obywatelami krajów zachodnich) próbuje wrócić do swoich krajów.


Europejska Sieć Śledcza i Ścigania Ludobójstwa, Zbrodni Przeciwko Ludzkości i Zbrodni Wojennych („Genocide Network”) odnotowała w raporcie z 2020 r.:

„ISIS, które zostało sklasyfikowane jako organizacja terrorystyczna, dopuściło się przerażających aktów przemocy w konfliktach zbrojnych w północnym Iraku i Syrii. Kwestia ścigania i oskarżania jego członków oraz zagranicznych bojowników terrorystycznych powracających do krajów pochodzenia skłoniła większość państw członkowskich UE do skoncentrowania się na zapobieganiu i karaniu przestępstw związanych z terroryzmem. ISIS nie należy jednak uznawać wyłącznie za organizację terrorystyczną. ISIS spełniło kryteria Międzynarodowego Prawa Humanitarnego jako strona niemiędzynarodowego konfliktu zbrojnego w Iraku i Syrii, działając jako zorganizowana niepaństwowa grupa zbrojna. W związku z tym jej członkowie i zagraniczni bojownicy terrorystyczni mogą być odpowiedzialni za popełnienie zbrodni wojennych i innych najpoważniejszych zbrodni o wadze międzynarodowej”. [Podkreśleni  dodane.]

BBC to kolejny kanał medialny, który wydaje się mieć obsesyjną fascynację na punkcie Begum, produkując zarówno film, jak i serię podcastów o tak zwanej podróży byłej członkini ISIS do Syrii. Ten nadawca informował 11 lipca 2022 r.:

„BBC ogłosiła dziś przełomowy film dokumentalny dla BBC Two i BBC iPlayer oraz 10-częściową serię audio dla Radio 5 Live i BBC Sounds, na temat historii Shamimy Begum. Podcast pochodzi od zespołu odpowiedzialnego za wielokrotnie nagradzaną serii podcastów BBC, ‘Nie jestem potworem’”.

Widzowie BBC wprost odpowiedzieli, według „Daily Mail” z 8 lutego:

„’Dlaczego BBC daje Shamimie Begum więcej czasu antenowego?’: ‘Pełni obrzydzenia’ widzowie krytykują nadawcę za wyemitowanie 90-minutowego filmu dokumentalnego, który ‘prezentuje pannę młodą ISIS jako celebrytkę’ zaledwie kilka tygodni po uruchomieniu 10-częściowego podcastu ‘śledzącego jej kroki’.


Widzowie przysięgli anulować swoje licencje telewizyjne, gdy wczoraj wieczorem zjechali ‘obrzydliwy’ 90-minutowy film dokumentalny o Shamimie Begum w BBC”.

Zamiast skupiać się na ludobójczych zbrodniach popełnionych przez ISIS na swoich ofiarach i przeprowadzać bezpośrednie wywiady z ofiarami, serial i seria dokumentalna BBC w dużej mierze zajmują się pretensjonalnym portretem tego, dlaczego i jak Begum dołączyła do ISIS oraz jej późniejszego życia wśród zbrodniarzy.


Fundacja Wolni Jazydzi donosiła w 2019 roku:

„Kobiety należące do Państwa Islamskiego (IS, ISIS, ISIL, Daesh) aktywnie angażują się w działalność terrorystyczną i rażące naruszenia praw człowieka, a w wielu przypadkach starają się manipulować brakiem dowodów, brakiem niezależnej weryfikacji lub innymi środkami, by błagać o współczucie w sądach i opinii publicznej, by tylko uniknąć odpowiedzialności. Co najważniejsze, nie wolno pozwolić osobom, które dołączyły do organizacji terrorystycznej i ludobójczej, na przekształcanie narracji w celu umniejszania lub unikania własnej sprawczości i odpowiedzialności za okropności, jakie spowodowały lub ułatwiły.


Kobiety członkinie ISIS są często postrzegane jako bierne, naiwne, a nawet ofiary. To niebezpieczna i szalenie przekłamana ocena. Publikacja holenderskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ‘Kobiety-dżihadystki, zagrożenie, którego nie można lekceważyć’ stwierdza:


Nie należy lekceważyć roli, jaką te dżihadystki odgrywają w ruchu dżihadystycznym. W wielu przypadkach dżihadystki są co najmniej tak samo oddane dżihadowi jak mężczyźni. Stanowią zagrożenie dla Holandii, rekrutując innych, produkując i rozpowszechniając propagandę, i zbierając funduszy. Co więcej, indoktrynują swoje dzieci ideologią dżihadystyczną. Kobiety stanowią zasadniczą część ruchu dżihadystycznego, zarówno w Holandii, jak i na obszarze objętym konfliktem w Syrii i Iraku.


Zachowanie i działania kobiet należących do ISIS były przedmiotem uzasadnionej debaty prawnej i politycznej, jak również chorobliwej fascynacji. Było to widoczne w przypadku Shamimy Begum z Wielkiej Brytanii, Amerykanki Hody Mothana i innych podobnych przypadków. Kiedy obywatele innych krajów przystąpili do ISIS i albo się poddali, albo uciekli z ISIS, rozpoczęła się poważna debata na temat prawa międzynarodowego. Fakt, że domniemane zbrodnie miały miejsce za granicą, stanowi prawdziwe wyzwanie dla urzędników bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości w zakresie gromadzenia dowodów i konstrukcji solidnych, możliwych do osądzenia spraw. Dla społeczności Jazydów ważne jest, by zbrodnie popełnione przez ISIS, w tym popełnione przez kobiety ISIS, nie zostały zapomniane…


Pani Begum, na przykład, twierdziła, że była tylko gospodynią domową i nie brała udziału w żadnych ohydnych zbrodniach ani łamaniu praw człowieka jako członek ISIS. Niektórzy przedstawiali ją jako niewinną uczennicę, której mózg wyprano, która była niedoinformowana i po prostu chciała wrócić do domu w Wielkiej Brytanii. Niektórzy obrońcy praw człowieka, politycy i inni komentatorzy kwestionowali porównanie pani Begum do bojowników ISIS. Jednak teraz dowody sugerują, że w rzeczywistości była członkiem policji moralności ISIS, grupy kobiet ISIS która była integralną częścią aparatu terroru i okrucieństwa ISIS i nosiła broń automatyczną podczas swoich patroli. Przestępstwa popełnione przez policję moralności obejmują poważne naruszenia praw człowieka, w tym wspieranie dokonywanego przez ISIS handlu jazydzkimi niewolnikami.


Dwa zasadnicze punkty: po pierwsze, według zeznań ocalałych Jazydów, członkinie ISIS akceptowały niewolę Jazydów i maltretowanie ich przez członków ISIS; a po drugie, kobiety z ISIS były bardziej współwinne popełniania masowych gwałtów, handlu ludźmi, zbrodni przeciwko ludzkości i ludobójstwa niż twierdzą, i z większą sprawczością”.

5 lutego, dzień po opublikowaniu numeru „Times Magazine” z udziałem Begum, pojawiła się wiadomość, że dwoje jazydzkich dzieci w wieku dwóch i czterech lat zginęło w pożarze, który przetoczył się przez obóz dla „przesiedleńców wewnętrznych” (IDP) w Regionie Kurdystanu w Iraku. Powodem, dla którego Jazydzi nadal mieszkają w obozach dla przesiedleńców wewnętrznych, jest to, że ISIS, organizacja, której częścią była Begum, w dużej mierze zniszczyła ojczyznę Jazydów Sindżar w Iraku.


Według książki The Last Yezidi Genocide autorstwa Amy L Beam, kiedy ISIS najechało Sindżar w 2014 roku, zamordowało lub porwało około 10 tysięcy Jazydów. Od tego czasu w Sindżar odkryto ponad 83 masowe groby Jazydów. Setki tysięcy Jazydów musiało uciekać i zostać przesiedleńcami lub uchodźcami. Prawie dziewięć lat później większość Sindżaru pozostaje w gruzach, co utrudnia Jazydom powrót. W rezultacie około 180 tysięcy Jazydów pozostaje wewnętrznie przesiedlonych, głównie w 15 obozach dla przesiedleńców wewnętrznych w Regionie Kurdystanu w Iraku.


Według
 Free Yezidi Foundation, ISIS uprowadziło, zgwałciło i zniewoliło 6417 jazydzkich kobiet i dzieci. Obecnie zaginionych pozostaje ponad 2693 Jazydów. W 2021 roku zespół ONZ badający okrucieństwa ISIS w Iraku zebrał „wyraźne i przekonujące dowody” ludobójstwa na Jazydach. Niższa izba niemieckiego parlamentu, Bundestag, 19 stycznia 2023 r. uznała masakrę Jazydów dokonaną przez ISIS w Iraku w 2014 r. za „ludobójstwo” i wezwała do podjęcia działań na rzecz pomocy prześladowanej mniejszości.


Mieszkający w Iraku działacz na rzecz praw Jazydów podzielił się z Gatestone swoją opinią pod warunkiem zachowania anonimowości w obawie przed odwetem. Powiedział, że był w Sindżar podczas inwazji ISIS w 2014 roku:

„To, czego my Jazydzi oczekujemy od społeczności międzynarodowej, to wsparcie i solidarność, a nie rozdrapywanie ran. Przestępcy ISIS muszą stanąć przed sądem za to, co zrobili i praktykowali. Oczekujemy, że Zachód pociągnie ISIS do odpowiedzialności przed sądem, zamiast umieszczać ich na okładce ich magazynu. Takie historie są szczególnie trudne dla nas jako Jazydów, ponieważ te kobiety z ISIS torturowały i maltretowały jazydzkie kobiety, kiedy były w niewoli ISIS”.

ISIS spustoszyło także wspólnoty chrześcijańskie w Iraku i Syrii. Podczas przesłuchania w 2015 r. przed Komisją Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA, siostra Diana Momeka ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek św. Katarzyny ze Sieny w Mosulu w Iraku opisała wojnę ISIS z mniejszościami religijnymi:

„10 czerwca 2014 r. tak zwane Państwo Islamskie w Iraku i Syrii, czyli ISIS, dokonało inwazji na Równinę Niniwy, na której znajduje się Karakosz. Począwszy od miasta Mosul, ISIS opanowało jedno miasto po drugim, dając chrześcijanom regionu trzy możliwości: przejść na islam, zapłacić daninę dżizja ISIS, opuścić swoje miasto, miasta takie jak Mosul, z niczym poza ubraniem na grzbiecie. Gdy ten horror rozprzestrzenił się na równinie Niniwy, do 6 sierpnia 2014, Niniwa była oczyszczona z chrześcijan i niestety, po raz pierwszy od VII wieku naszej ery, na Równinie Niniwy nie biły żadne dzwony kościelne na mszę.


Od czerwca 2014 r. ponad 120 tysięcy ludzi zostało przesiedlonych i bezdomnych w regionie Kurdystanu w Iraku, pozostawiając za sobą swoje dziedzictwo i wszystko, na co pracowali przez wieki. To wykorzenienie, ta kradzież wszystkiego, co posiadali chrześcijanie, wysiedliło ich ciała i dusze, pozbawiając ich człowieczeństwa i godności”.

Przemoc ISIS nie ograniczała się do Iraku i Syrii. ISIS rozrosło się do globalnej sieci, która przeprowadzała ataki poza granicami zniszczonego już kalifatu. Na przykład 13 listopada 2015 r. 130 osób zostało zamordowanych, a ponad 300 zostało rannych w serii skoordynowanych ataków w Paryżu we Francji. A w czerwcu 2016 r. terrorysta, który przysięgał wierność ISIS, zamordował 49 osób w gejowskim klubie nocnym w Orlando na Florydzie.


Pytanie brzmi: dlaczego niektóre duże zachodnie korporacje medialne wyraźnie opowiadają się po stronie ludobójczej grupy terrorystycznej, a nie po stronie jej niewinnych ofiarach?


Inni obrońcy ofiar islamskiego terroryzmu również potępili sposób, w jaki niektóre zachodnie media przedstawiają członków ISIS. Juliana Taimoorazy, założycielka i przewodnicząca Iraqi Christian Relief Council, od 2007 roku pomaga ocalałym z islamskiego terroryzmu, w tym ISIS. Powiedziała Gatestone:

„Uważam, że to policzek wymierzony w twarze tych wszystkich, którzy cierpieli z rąk  terrorystów, nie tylko ISIS, ale innych kultów śmierci, takich jak Boko Haram. To plucie w twarz wszystkim tym, których bliscy zostali zamordowani i nie mam na myśli tylko Jazydów, Asyryjczyków czy Nigeryjczyków, ale wszystkich niewinnych ludzi Zachodu, którzy zginęli z powodu islamskiego terroryzmu, jak we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Media całkowicie utraciły swoje wartości moralne. Co jest dla mnie smutniejsze, to że my, jako społeczeństwo, staliśmy się znieczuleni na rzeczy, które kiedyś były oburzające. Jesteśmy bici, by zaakceptować i nie mówić ani nie podejmować poważnych działań przeciwko temu, co jest niesprawiedliwe ”.

The Newswashing of ISIS Bride Shamima Begum

Gatestone Institute, 20 lutego 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Uzay Bulut –Turecka dziennikarka, która ze względu na obawę przed aresztowaniem od kilku lat przebywa poza krajem.

 

* P. S. Special Immigration Appeals Commission 22 lutego 2023r. odrzuciła prośbę Shamimy Begum o przywrócenie jej brytyjskiego obywatelstwa.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk