Prawda

Piątek, 8 grudnia 2023 - 07:16

« Poprzedni Następny »


Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku


Khaled Abu Toameh 2022-11-27

<span> Przywódcy Hamasu wykorzystują Katar jako bazę do nawoływania do zniszczenia Izraela. Wydaje się jednak, że nie przeszkadza to władcom Kataru ani jego sojusznikom na Zachodzie, w tym USA. To ten sam Katar, którego przywódcy twierdzą, że potępiają wszelkie akty terroryzmu i brutalnego ekstremizmu. Na zdjęciu: szef biura politycznego Hamasu, Ismail Hanijja (w trzecim rzędzie za Chameneim), modli się na pogrzebie Sulejmaniego. (Zdjęcie: Wikipedia)</span>
 Przywódcy Hamasu wykorzystują Katar jako bazę do nawoływania do zniszczenia Izraela. Wydaje się jednak, że nie przeszkadza to władcom Kataru ani jego sojusznikom na Zachodzie, w tym USA. To ten sam Katar, którego przywódcy twierdzą, że potępiają wszelkie akty terroryzmu i brutalnego ekstremizmu. Na zdjęciu: szef biura politycznego Hamasu, Ismail Hanijja (w trzecim rzędzie za Chameneim), modli się na pogrzebie Sulejmaniego. (Zdjęcie: Wikipedia)

Niedawne spotkanie w Doha w Katarze między grupą palestyńską, Hamasem i afgańskimi talibami posłużyło jako kolejne przypomnienie podwójnej gry Kataru polegającej na udzielaniu schronienia i sponsorowaniu islamskich ekstremistów, jednocześnie udając sojusznika USA i innych krajów zachodnich.


W spotkaniu, które odbyło się 26 października, uczestniczył przywódca Hamasu, Ismail Hanijja, który wraz z kilkoma przedstawicielami tej islamistycznej grupy przeniósł się w ostatnich latach ze Strefy Gazy do Kataru.


W zeszłym roku Hanijja, obecnie mieszkający w Doha, pospieszył z telefonem do przywódców talibów, aby „pogratulować” im „porażki amerykańskiej okupacji Afganistanu”. Hanijja powiedział, że Hamas uważa wycofanie się USA z Afganistanu za wstęp do wyeliminowania „wszystkich sił walczących z niesprawiedliwością”, zwłaszcza Izraela.


Niewątpliwie każde słowo, które wychodzi z ust przywódców Hamasu, musi zostać zatwierdzone przez władców Kataru. Gdyby ci władcy nie chcieli, by przywódcy Hamasu podżegali do przemocy przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym, już dawno powiedzieliby im, żeby siedzieli cicho.


Krótko mówiąc, przywódcy Hamasu wykorzystują Katar jako bazę do nawoływania do zniszczenia Izraela. Wydaje się jednak, że nie przeszkadza to władcom Kataru ani jego sojusznikom na Zachodzie, w tym USA.


To ten sam Katar, którego przywódcy twierdzą, że potępiają wszelkie akty terroryzmu i brutalnego ekstremizmu. Niedawno ambasador Kataru w Hiszpanii, Abdullah bin Ibrahim Al-Hamar, powtórzył „chęć Kataru do wykorzystania nowoczesnej wiedzy i wszelkich możliwych narzędzi do wyeliminowania plagi terroryzmu i brutalnego ekstremizmu sprzyjającego terroryzmowi”.


Zgodnie z tą podwójną grą jasne jest, że słowa ambasadora Kataru były skierowane do zagranicznych, a nie do arabskich odbiorców.


Delikatnie mówiąc, niepokojące jest to, że kraj, w którym znajduje się przywództwo grupy palestyńskiej, która przeprowadziła tysiące ataków terrorystycznych na Izrael, mówi o chęci pomocy w wyeliminowaniu terroryzmu i ekstremizmu.


Niepokojące jest również to, że Katar wpłaca pieniądze na rzecz Biura ds. Zwalczania Terroryzmu ONZ, aby zapobiegać atakom terrorystycznym, chronić wrażliwe cele i pomagać w odbudowie po atakach terrorystycznych, jednocześnie nadal przelewając miliony dolarów do Strefy Gazy, ośmielając w ten sposób Hamas, którego przywódcy i statut opowiadają się za przemocą i wzywają do zniszczenia Izraela.


Hanijja nie jest jedynym przywódcą Hamasu żyjącym pod patronatem Kataru. Kilku innych przywódców Hamasu, w tym Chaled Maszaal, Hussam Badran, Izzat al-Riszek i Sami Chater, również zostało zaproszonych do przeniesienia swoich biur i domów do tego państwa Zatoki.


Oprócz przyjmowania przywódców Hamasu i ich rodzin, Katar dostarcza miliony dolarów Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Chociaż większość funduszy trafia do zubożałych rodzin, pomoc Kataru pośrednio pomaga Hamasowi utrzymać się przy władzy. Dobroczynność Kataru zwalnia Hamas z odpowiedzialności wobec Palestyńczyków żyjących pod jego rządami w Strefie Gazy i zamiast tego pozwala grupie terrorystycznej skierować swoje zasoby i energię na budowę tuneli w celu zaatakowania Izraela oraz na produkcję broni, w tym rakiet, w ramach przygotowań do następnej wojny z próbą zniszczenia Izraela.


Palestyńczycy i inni Arabowie często krytykowali przywódców Hamasu za wygodne życie w Katarze i równoczesne wzywanie swojej ludności w Strefie Gazy do kontynuowania dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi.


Katar najwyraźniej nie dba jednak o interesy zwykłych Palestyńczyków, takie jak ożywienie ich gospodarki i poprawa warunków życia. To, na czym mu zależy, to otaczanie troską przywódców Hamasu, by Katar wydawał się Arabom i muzułmanom głównym zwolennikiem palestyńskiego „oporu” – eufemizm na „walkę zbrojną” przeciwko Izraelowi.


Obecność przywódców Hamasu w Katarze nie dziwi tych, którzy znają historię wspierania przez to państwo Zatoki Bractwa Muzułmańskiego, którego Hamas jest odgałęzieniem.


Przez kilkadziesiąt lat Katar gościł nieżyjącego już szejka Jusufa al-Karadawiego, egipskiego uczonego, który stał na czele radykalnej islamskiej organizacji Światowe Stowarzyszenie Uczonych Muzułmańskich. Poprzez tę organizację koncentrował i koordynował działalność radykalnych uczonych islamskich na całym świecie, z których wielu jest członkami Bractwa Muzułmańskiego. Według raportu Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center:

„Karadawi jest znany głównie jako kluczowa postać w kształtowaniu koncepcji brutalnego dżihadu i ten, który pozwolił na przeprowadzanie ataków terrorystycznych, w tym zamachów samobójczych, przeciwko obywatelom Izraela, przeciw siłom amerykańskim w Iraku i niektórym reżimom arabskim… Ze względu na stosunek Karadawiego do brutalnego dżihadu zakazano mu wjazdu do kilku krajów. W 1999 r. zakazano mu wjazdu do USA. W 2009 r. zakazano mu wjazdu do Wielkiej Brytanii z powodu popierania samobójczych zamachów bombowych w Izraelu. W latach 2013 -2018 został umieszczony na liście poszukiwanych Interpolu na wniosek egipskiej policji.”

Mimo publicznego poparcia Karadawiego dla terroryzmu i podżegającej retoryki, Katarczycy nadal gościli go i wielu jego zwolenników, a także przywódców Hamasu – w ten sposób zmieniając emirat w centrum szerzenia światowego dżihadu i terroryzmu.


Katarczycy są właścicielami sieci telewizyjnej Al-Dżazira, której arabski kanał od dawna jest opisywany jako platforma dla Bractwa Muzułmańskiego i jako wehikuł dla tego, czego nie da się obronić. Przez całą wojnę w Iraku „emitowano makabryczne obrazy martwych zachodnich żołnierzy. Samobójcze zamachy bombowe były opisywane przez gospodarzy kanałów jako ‘rajskie operacje’, a działania terrorystyczne były przedstawiane jako akty ‘oporu’ ”. Karadawi „nadawał kazania dla 60 milionów widzów i opisywał Holocaust jako ‘karę boską’, która, jak miał nadzieję, zostanie powtórzona”.


Podczas gdy Al Jazeera domaga się „wolności prasy”, według Achtama Sulimana, ich byłego korespondenta w Berlinie, „jest to całkowicie państwowa sieć, której ‘relacje są dokładnie dostosowane do polityki zagranicznej Kataru’ ”.


Były premier Kataru, szejk Hamad bin Jassim, podobno potwierdził, że Al-Dżazira jest kontrolowana przez Bractwo Muzułmańskie. Arabski kanał Al-Dżaziry jest również znany ze swojego wściekłego antyizraelskiego i antyamerykańskiego tonu, a także z podżegania przeciwko kilku arabskim przywódcom państw i reżimów, które od dawna uważane są za tradycyjnych i lojalnych sojuszników Ameryki w świecie arabskim.


To właśnie ta szkodliwa rola skłoniła w 2017 roku cztery kraje arabskie – Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Egipt – do zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem. Te cztery kraje zakazały również wjazdu obywatelom Kataru i zamknęły wszystkie swoje granice z Katarem. Według oficjalnej saudyjskiej agencji prasowej królestwo zerwało stosunki z Katarem „w celu ochrony swojego bezpieczeństwa narodowego przed niebezpieczeństwem terroryzmu i ekstremizmu”.


Saudyjczycy oskarżyli Katar o:

„… popieranie różnych grup terrorystycznych i sekciarskich w celu destabilizacji regionu, w tym grupę Bractwa Muzułmańskiego, Daesh (ISIS) i Al-Kaidę, stale promując literaturę i plany tych grup za pośrednictwem swoich mediów, wspieranie działań finansowanych przez Iran grup terrorystycznych w prowincji Katif w Arabii Saudyjskiej i w Bahrajnie, ciągłe finansowanie, przyjmowanie i udzielanie schronienia ekstremistom, którzy dążą do podważenia stabilności i jedności w kraju i za granicą oraz wykorzystywanie mediów do podsycania wewnętrznych konfliktów”.

W tym samym roku cztery kraje arabskie umieściły 59 osób i 12 organizacji z siedzibą w Katarze lub finansowanych przez Katar na liście terrorystów. Na liście znalazł się Jusuf al-Karadawi.


Katar od dawna gości największą amerykańską bazę lotniczą na Bliskim Wschodzie; jednak Katar nie gości bazy z miłości do Amerykanów, ale jako sposób na odwrócenie uwagi od poparcia dla Bractwa Muzułmańskiego i innych grup ekstremistycznych.


Katar mógł nawet przekonać niektórych Amerykanów, że wyświadcza USA przysługę, pozwalając na obecność tam amerykańskiej bazy lotniczej. Jak wygodne musi być eksportowanie terroryzmu, mając ochronę armii USA na własnej ziemi.


Warto zauważyć, że obecność bazy wojskowej na jego ziemi nie powstrzymała Kataru przed kontynuowaniem antyizraelskiej i antyamerykańskiej retoryki oraz zachęcaniem do globalnego dżihadu i ekstremizmu.


„Podżeganie przeciwko Stanom Zjednoczonym w Al-Dżazirze przez lata nie ograniczało się do licznych przykładów dezinformacji lub mowy nienawiści, ale do bezpośrednich wezwań do terroryzmu” – wynika z raportu Middle East Media Research Institute (MEMRI).

„Kiedy Al-Dżazira w pełni relacjonowała przemówienie z 2009 r. wybitnego naukowca i polityka islamistów z Kuwejtu, dr Abdullaha Al-Nafisiego… nie tylko przedstawił krytykę polityki zagranicznej USA… ale także promował ideę terroryzmu na terenie USA albo przez wąglika, albo przez atak na elektrownie jądrowe”.

To Al-Dżazira zbudowała pozycję przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena, jako arabskiego i muzułmańskiego przywódcy. W lipcu 2001 roku gospodarz Al-Dżaziry wychwalał go jako „smukłego bin Ladena, który uczynił, że na dźwięk jego imienia zadrżała największa potęga w historii [USA]”.


Al-Dżazira stworzyła platformę dla islamskich duchownych, którzy podżegają do przemocy wobec Żydów i Amerykanów. „Podbijemy świat”, powiedział jeden z duchownych, Ahmad Al-Baghdadi, „tak, że ‘Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest Prorokiem Allaha’ zatriumfuje nad kopułami Moskwy, Waszyngtonu i Paryża ... zniszczymy Amerykę”.


W lipcu 2021 roku Departament Stanu USA wszczął dochodzenie w sprawie oskarżenia o wsparcie Kataru dla irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.


Przed mundialem w Doha Katarczycy dokonali ogromnego wysiłku, by upiększyć swój wizerunek w oczach światowej opinii publicznej i ukryć swoją wieloletnią rolę w udzielaniu schronienia terrorystom oraz zachęcaniu do terroryzmu i ekstremizmu.


Z powodu Mistrzostw Świata w Doha, Katar jest miły dla Zachodu, starając się nadal oszukiwać Amerykanów i innych, aby myśleli, że Katarczycy przyczyniają się do bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie.


Jednak Katar nie jest przyjacielem Stanów Zjednoczonych ani ich arabskich sojuszników. W rzeczywistości poparcie Kataru dla globalnego dżihadu pozostaje źródłem intensywnego niepokoju dla wielu Arabów, którzy pytają, kiedy Stany Zjednoczone się obudzą i zobaczą, jak Katarczycy wykorzystują swoje bogactwo, by obalić Amerykę, obsypując ją prezentami, w tym datkami finansowymi na rzecz amerykańskich uniwersytetów i think tanków.


Jak długo Katar będzie nadal finansował i gościł przywódców Hamasu, i będzie wykorzystywał Al-Dżazirę do zachęcania do dżihadu i ekstremizmu, jedyną prawdziwą grą, jaką prowadzi emirat, poza mistrzostwami świata, jest udana gra w oszukiwanie Amerykanów.


Qatar’s Double Game: Funding Islamists While

Gatestone Institute, 21 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1383 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk