Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 05:37

« Poprzedni Następny »


Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa


Stephen M. Flatow 2022-12-24

Hady Arm, dyplomata do specjalnych poruczeń. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Hady Arm, dyplomata do specjalnych poruczeń. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Oczywiście używam tutaj hiperboli, ale rzeczywistość jest taka, że administracja Bidena faktycznie domaga się obecnie śledztwa w sprawie, która najwyraźniej była zwykłym wypadkiem drogowym z udziałem izraelskiego kierowcy i dwóch palestyńskich Arabów.


W ostatnią sobotę (17 grudnia) wieczorem dwóch braci, Mohammed i Muhannad Muteir, zatrzymało swój samochód na poboczu drogi 60, która przecina Judeę i Samarię („Zachodni Brzeg”). Należy zauważyć, że według doniesień izraelskich mediów ta autostrada jest „jedną z najbardziej śmiercionośnych w kraju”, ponieważ „niektóre odcinki nie były remontowane od lat”.


(Jest również niebezpieczna dla kierowców samochodów z izraelskimi tablicami rejestracyjnymi, ponieważ Palestyńczycy często do nich strzelają. Pasażerowie autobusów jadących trasą 60 są przynajmniej chronieni kuloodpornymi szybami. Wiem, jechałem tam niejeden raz.)


Izraelski kierowca w średnim wieku zderzył się z pojazdem Muteirów, zabijając braci i raniąc kierowcę. W żaden sposób nie umniejszam ani nie bagatelizuję ofiar śmiertelnych. Oczywiście każda strata niewinnego życia ludzkiego jest tragedią. Ale to, że administracja Bidena próbuje obrócić to, co według wszelkich wskazań było wypadkiem drogowym, w jakiś rodzaj żydowskiego ataku terrorystycznego, jest obsceniczne.


Pomyśl o okolicznościach. Do zdarzenia doszło późną nocą, na niebezpiecznej, źle utrzymanej autostradzie. Samochód Izraelczyka najwyraźniej jechał z dużą prędkością. (Trasa 60 wydaje się zachęcać Izraelczyków i Arabów do takiej jazdy.) Kierowca nie mógł z góry wiedzieć, że samochód Muteirów zaraz się zepsuje. Oznacza to więc, że ten mężczyzna w średnim wieku, (niezupełnie o profilu typowego terrorysty), był tak przekonanym, zdeprawowanym potworem, że dosłownie jeździł po autostradzie z dużą prędkością tam i z powrotem, mając nadzieję na jedną na milion szansę, że natknie się na zepsuty arabski samochód z pasażerami obok niego, który mógłby następnie staranować, spodziewając się, że sam zginie w wypadku.


Jakby powiedziałby prezydent Biden: „Daj spokój, człowieku!”


Okoliczności zdarzenia są takie, że żadnemu rozsądnemu człowiekowi nie przyszłoby do głowy, że był to umyślny atak terrorystyczny. Jednak Autonomia Palestyńska nie składa się z rozsądnych ludzi. Tak więc „umiarkowany” premier AP, Mohammed Sztajjyeh, natychmiast ogłosił, że w rzeczywistości był to „celowy atak taranującym samochodem”, będący częścią spisku „okupacyjnych żołnierzy i osadników” w celu przeprowadzanie „pozasądowych egzekucji na drogach”.


Nawiasem mówiąc – nie żeby to cokolwiek zmieniło – nic w doniesieniach medialnych o tym incydencie nie sugeruje, że izraelski kierowca był albo żołnierzem, albo „osadnikiem”. Ale od kiedy fakty mają znaczenie dla AP?


Proszę pamiętać: to ta sama AP, która wielokrotnie twierdziła – między innymi – że Holocaust jest mistyfikacją; że Izrael wywołał trzęsienia ziemi, aby podważyć fundamenty meczetu al-Aksa; że izraelskie samoloty zrzucają zatrute cukierki w pobliżu palestyńskich szkół arabskich w celu sterylizacji dzieci, które je zjadają; i że były sekretarz stanu USA Henry Kissinger zaplanował ataki z 11 września.


Więc dlaczego, u licha, ktokolwiek miałby wierzyć w cokolwiek, co mówi AP, czy to o tym wypadku drogowym, czy o czymkolwiek innym?


Odpowiedź jest taka, że nikt nie uwierzyłby AP – to znaczy nikt poza tymi, którzy mają w tym jakiś cel polityczny.


Właśnie przed tym wielu z nas ostrzegało, kiedy administracja Bidena ogłosiła niedawno, że utworzyła „Amerykańskie Biuro ds. Palestyńskich” w ambasadzie amerykańskiej w Izraelu i wyznaczyła Hady'ego Amra na stanowisko Specjalnego Przedstawiciela ds. Palestyńskich.


Wkrótce po ogłoszeniu wiadomości o tym wypadku Amr użył Twittera i w imieniu amerykańskiego Biura ds. Palestyńskich wezwał do „dokładnego śledztwa policyjnego”. Dziwne – nie przypominam sobie, żebym widział jakiekolwiek tweety Amra żądające od AP zbadania któregokolwiek z niedawnych arabskich ataków terrorystycznych na Izraelczyków, które były autentycznymi atakami, a nie wypadkami drogowymi.


Amr jest doświadczonym pro-palestyńskim działaczem. Na początku XXI wieku był koordynatorem amerykańskiej antyizraelskiej grupy o nazwie Middle East Justice Network. W artykule z 2002 roku Amr napisał: „Zainspirowała mnie palestyńska intifada”. Ktoś, kto twierdzi, że był „zainspirowany” masową przemocą palestyńskich Arabów wobec Izraelczyków, zwykle nie kończy w rządzie USA na wysokim stanowisku związanym ze sprawami izraelsko-palestyńskimi. Wydaje się, że administracja Bidena ma osobliwe pojęcie o tym, co składa się na odpowiednie kwalifikacje na takie stanowisko.


Jak na ironię, jednym z pierwszych ataków tej „inspirującej” intifady był atak bombą zapalającą na konsulat USA w Jerozolimie 13 grudnia 1987 roku. Gdyby atak przebiegł zgodnie z zamierzeniami tych terrorystów, amerykańscy dyplomaci wewnątrz budynku zostaliby spaleni żywcem. Tak więc człowiek „zainspirowany” przemocą, która obejmowała próbę wymordowania amerykańskich dyplomatów, stał się teraz jednym z tych dyplomatów. Bądź tu mądry!


Ale problem wykracza daleko poza pojedynczego urzędnika. Problemem jest administracja USA, która coraz bardziej wydaje się szukać sposobów, aby pokazać Izrael w złym świetle. Zaczęło się od żądań zbadania przypadkowej śmierci dziennikarki Al Jazeery. Teraz domaga się śledztwa w sprawie wypadku drogowego. Jaki kolejny pretekst znajdzie administracja do nękania Izraelczyków?


Nie czekajmy na odpowiedź na to pytanie. Nie czekajmy, aż w tytule pojawi się coś w rodzaju „Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają dochodzenia”. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby wyjaśnić administracji Bidena, że tego rodzaju groteskowe wykorzystywanie wypadków drogowych w celu zdobycia punktów politycznych jest niedopuszczalne.


Palestinian stubs toe, U.S. demands investigation

Arutz Sheva, 20 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Stephen Flatow


Amerykański prawnik, który zainicjował szereg procesów przeciwko Islamskiej Republice Iranu w związku ze sponsorowaniem terroryzmu przez to państwo. Jego córka zginęła w zamachu terrorystycznym w 1995 roku. Wielokrotnie pomagał rządowi USA zidentyfikować organizacje, które pośredniczyły w nielegalnym przekazywaniu pieniędzy do Iranu.   

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk