Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 14:19

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”


Bassam Tawil 2023-01-26

<span>Palestyńskie grupy terrorystyczne rekrutują nieletnich do przeprowadzania ataków terrorystycznych, podczas gdy przywódcy palestyńscy i organizacje międzynarodowe krzyczą, że „zabijane są niewinne dzieci”. Palestyńskie dzieci od kołyski są poddawane praniu mózgu przeciwko Izraelowi i celowo narażane na niebezpieczeństwo, podczas gdy ONZ i reszta świata odwracają wzrok. Na zdjęciu: palestyński chłopiec  grający w sztuce o zabijaniu Żydów [Źródło: wideo PMW] </span>
Palestyńskie grupy terrorystyczne rekrutują nieletnich do przeprowadzania ataków terrorystycznych, podczas gdy przywódcy palestyńscy i organizacje międzynarodowe krzyczą, że „zabijane są niewinne dzieci”. Palestyńskie dzieci od kołyski są poddawane praniu mózgu przeciwko Izraelowi i celowo narażane na niebezpieczeństwo, podczas gdy ONZ i reszta świata odwracają wzrok. Na zdjęciu: palestyński chłopiec  grający w sztuce o zabijaniu Żydów [Źródło: wideo PMW] 

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (RB ONZ) 5 stycznia pospiesznie zwołała nadzwyczajną sesję, ponieważ Żyd odważył się przejść po najświętszym miejscu judaizmu, Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Dwa dni wcześniej ten Żyd, Itamar Ben-Gvir, minister bezpieczeństwa narodowego Izraela, odbył cichą, 13-minutową wycieczkę po tym miejscu.


Chociaż Żydzi odwiedzający Wzgórze Świątynne są często nękani, zastraszani, a czasami fizycznie atakowani przez muzułmanów, krótka podróż Ben-Gvira zakończyła się pokojowo i ani muzułmanie, ani Żydzi nie zgłosili żadnych aktów przemocy. Mimo to Palestyńczycy i niektóre kraje, nazywając tę wizytę „niebezpieczną i bezprecedensową prowokacją”, nadal potępiali za nią Izrael.


Znamienne jest to, że w tym samym tygodniu, w którym Rada Bezpieczeństwa ONZ i różne kraje potępiały Żydów za odwiedzanie ich najświętszego miejsca w Jerozolimie, Palestyńczycy, którzy nieustannie maltretują dzieci i popełniają zbrodnie przeciwko ludzkości, co jest nieodmiennie ignorowane przez media i społeczność międzynarodową, ponownie wysyłali nieletnich do atakowania izraelskich żołnierzy na Zachodnim Brzegu [Judei i Samarii].


Według Organizacji Narodów Zjednoczonych zbrodnie przeciwko ludzkości obejmują:

h. Prześladowanie jakiejkolwiek możliwej do zidentyfikowania grupy lub zbiorowości z powodów politycznych, rasowych, narodowych, etnicznych, kulturowych, religijnych, płci, jak zdefiniowano w paragrafie 3, lub z innych powodów powszechnie uznanych za niedopuszczalne na podstawie prawa międzynarodowego, w związku z jakimkolwiek czynem, do którego odnosi się niniejszy ustęp, lub z jakąkolwiek zbrodnią objętą jurysdykcją Trybunału;

k. Inne nieludzkie czyny o podobnym charakterze celowo powodujące ogromne cierpienie lub poważne uszkodzenie ciała albo zdrowia psychicznego lub fizycznego.

Wykorzystywanie palestyńskich nieletnich w wojnie przeciwko Izraelowi nie jest nowym zjawiskiem. Zaczęło się natychmiast po utworzeniu kilku palestyńskich grup terrorystycznych, zwłaszcza Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP), ponad 50 lat temu. Grupy te nie wahały się przed praniem mózgów dzieci i rekrutowaniem ich jako bojowników w „walce zbrojnej” przeciwko Izraelowi.


W ostatnich tygodniach palestyńskie grupy terrorystyczne działające na Zachodnim Brzegu wysyłały nieletnich w wieku 15-17 lat, aby stawiali czoła izraelskim żołnierzom, którzy wkraczają do społeczności palestyńskich w celu aresztowania terrorystów. Wielu nieletnich jest uzbrojonych w karabiny automatyczne i improwizowane ładunki wybuchowe, a także koktajle Mołotowa, kamienie i inne przedmioty.


Kiedy ci nieletni zostają ranni lub zabici podczas starć z żołnierzami, palestyńscy przywódcy szybko potępiają Izrael za zabijanie „niewinnych dzieci”. Wielu nieuczciwy zagranicznych dziennikarzy i obrońców praw człowieka nie ma problemu z papugowaniem fałszywej palestyńskiej narracji o śmierci nieletnich.


Ostatnie ofiary palestyńskiego znęcania się i wykorzystywania dzieci to 16-letni Amer Abu Zeitoun z obozu dla uchodźców Balata i 15-letni Adam Ajjad z obozu dla uchodźców Dheiszeh. Ci dwaj, którzy zginęli podczas gwałtownych starć z izraelskimi żołnierzami w pierwszym tygodniu stycznia, nie byli bynajmniej „niewinnymi dziećmi”.


Ci, którzy wysyłają nieletnich do przeprowadzania ataków terrorystycznych, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za popełnienie zbrodni przeciwko Palestyńczykom, za celowe narażenie swoich dzieci, a nie tylko Izraela.


Według Palestyńczyków Abu Zeitoun był jednym z kilku nieletnich zwerbowanych przez grupy zbrojne w jego obozie do monitorowania ruchów izraelskich żołnierzy zaangażowanych w operacje antyterrorystyczne. Nieletni nazywani są „Strażnikami Obozu”, a ich zadaniem jest zaalarmowanie terrorystów, gdy zobaczą w okolicy żołnierzy.


Rządząca frakcja Fatahu na czele z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmoudem Abbasem przyznała, że Abu Zeitoun faktycznie był zamieszany w starcia zbrojne między izraelskimi żołnierzami a palestyńskimi terrorystami. Na plakacie opublikowanym 5 stycznia Fatah okrzyknął Abu Zeitouna „męczennikiem, bohaterem i wojownikiem”.


Na pogrzeb
 Abu Zeitouna przybyły dziesiątki zbrojnych ludzi, najprawdopodobniej tych samych terrorystów, którzy go zwerbowali i wysłali do ataku na izraelskich żołnierzy.


Autonomia Palestyńska, która gloryfikuje terrorystów i nagradza ich i ich rodziny comiesięcznymi wypłatami, zorganizowała „wojskowy pogrzeb” palestyńskiego nieletniego. To ta sama Autonomia Palestyńska, która pozwala grupom terrorystycznym na swobodne działanie na terenach pod swoją kontrolą. To ta sama Autonomia Palestyńska, która nie potępia terrorystów za wykorzystywanie dzieci i wysyłanie ich do walki z armią izraelską, jedną z najsilniejszych armii na Bliskim Wschodzie.


Druga niedawna ofiara palestyńskiego wykorzystywania dzieci, Adam Ajjad, również okazała się nie być „niewinnym dzieckiem”. Według jego przyjaciół i sąsiadów, Ajjad był powiązany z Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (LFWP) OWP, niesławną grupą palestyńską uznaną za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, Unię Europejską, Kanadę i Izrael. Podczas jego pogrzebu ciało Ajjada było owinięte czerwoną flagą LFWP.


Ajjad, który zginął podczas gwałtownych starć z izraelskimi żołnierzami, napisał nawet testament, w którym wyraził pragnienie śmierci jako „męczennik”.


„Mówię wszystkim, że męczeństwo to nie tylko śmierć – napisał Ajjad. - Męczeństwo to duma dla ciebie i duma dla całego świata. Męczeństwo to prawdziwe zwycięstwo, które kończy twoje życie, ale kończy się, gdy jesteś szczęśliwy. Cieszę się, że Bóg spełnił jedno z moich marzeń: męczeństwo”.


To tyle, jeśli chodzi o bycie „niewinnym dzieckiem”. Podobnie jak Abu Zeitouneh i inni nieletni, Ajjad dokładnie wiedział, co robi i że może zginąć podczas ataku na izraelskich żołnierzy. LFWP, której przywódcy zwerbowali i wysłali Ajjada na pole bitwy, zorganizowali później ceremonię, aby uhonorować go za „męczeństwo”.


Abu Zeitouneh i Ajjad nie byli jedynymi nieletnimi zwerbowanymi przez grupy terrorystyczne do przeprowadzania ataków terrorystycznych. W listopadzie 2022 roku Mahdi Haszasz, 15-letni chłopiec z obozu dla uchodźców Balata, zginął, gdy improwizowane urządzenie wybuchowe, które przygotowywał do rzucenia w izraelskich żołnierzy, przypadkowo przedwcześnie wybuchło. Po jego śmierci lokalna grupa terrorystyczna Batalion Balata wychwalała Haszasza jako „bohatera” i „lwa”.


Palestyńskie grupy terrorystyczne rekrutują nieletnich do przeprowadzania ataków terrorystycznych, podczas gdy przywódcy palestyńscy i organizacje międzynarodowe krzyczą, że „zabijane są niewinne dzieci”.


Palestyńskie dzieci od kołyski są poddawane praniu mózgu przeciwko Izraelowi i celowo narażane na niebezpieczeństwo, podczas gdy ONZ i reszta świata odwracają wzrok.


Członkowie ONZ, którzy zwołali nadzwyczajną sesję w celu przedyskutowania wizyty Żyda na Wzgórzu Świątynnym, są największymi hipokrytami ze wszystkich. Ci rzekomi dostawcy cnót nie chcą przyznać, że palestyńska rekrutacja dzieci na żołnierzy jest prawdziwym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa, a nie Żyd spacerujący po terenie świętego miejsca w Jerozolimie.


Byłoby lepiej dla ONZ i wszystkich tych, którzy rzucili się do potępienia wizyty Ben-Gvira, gdyby zwołali posiedzenie nadzwyczajne, aby zobaczyć, dlaczego palestyńskie dzieci są wysyłane przez ich własny naród na śmierć w starciach z armią izraelską.


Byłoby również lepiej, gdyby ONZ zorganizowała specjalną sesję w celu przedyskutowania odpowiedzialności przywódców palestyńskich za trwające podżeganie przeciwko Izraelowi i zachęcanie nieletnich do szukania śmierci jako „męczennicy”.


Nie stawiając czoła wykorzystywaniu dzieci, ONZ i wrogowie Izraela narażają na niebezpieczeństwo życie większej liczby palestyńskich dzieci, które zostały zwerbowane do dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi i Żydom.


Krew następnego palestyńskiego dziecka zabitego w bitwie będzie na rękach kłamców na korytarzach ONZ i dziennikarzy z redakcji głównych gazet na całym świecie, które nadal ignorują palestyńskie okrucieństwa wobec własnego narodu.


Palestinians Recruit Minors sa Terrorists, Then Condemn Israel for Shooting “Innocent Children”

Gatestone Institute, 12 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk