Prawda

Piątek, 31 marca 2023 - 09:20

« Poprzedni Następny »


Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii


Bruce Bower 2023-01-26


Dzięki Elonowi Muskowi zaczynamy dostrzegać solidne dowody na to, w jakim stopniu giganci mediów społecznościowych – we współpracy z demokratycznymi politykami, agencjami wywiadowczymi i mediami korporacyjnymi – starali się zdławić swoich ideologicznych przeciwników. Ale nawet dokumenty o Twitterze, przynajmniej te, które do tej pory zostały upublicznione, nie oddają w zadowalający sposób światowego zasięgu wybryków Doliny Krzemowej. Jednym z najbardziej rażących przypadków, na jaki ostatnio zwróciłem uwagę, jest sprawa byłych muzułmanów z Norwegii (EX-MN), organizacji, która opisuje siebie na stronie internetowej jako opowiadająca się za „powszechnymi prawami i sekularyzmem” oraz za prawem muzułmanów do krytykowania ich religii i, jeśli sobie tego życzą, do jej opuszczenia. Członkowie EX-MN podkreślają swoją tożsamość jako byłych muzułmanów, „ponieważ nie skończymy z islamem, dopóki islamska mentalność nie zostanie zmodernizowana lub islam nie zostanie wyrzucony na śmietnik historii”.

Założona w 2016 roku przez trzech pisarzy/dziennikarzy – urodzonego w Turcji Cemala Knudsena Yucela, urodzonej w Iranie Lily Bandehy i nieżyjącego już Irakijczyka Walida al-Kubaisiego – EX-MN sprzeciwia się przymusowym małżeństwom; poligamii; okaleczaniu narządów płciowych; hidżabowi dla dzieci; burce; segregacji płciowej; finansowaniu instytucji religijnych przez podatników; zastraszaniu i groźbom religijnym; i prawom dotyczącym bluźnierstwa. I wspiera nieskrępowaną wolność słowa. Promując te wartościowe postawy, EX-MN organizuje seminaria, bierze udział w międzynarodowych konferencjach i demonstracjach, wysyła swoich członków do przemawiania w szkołach i na imprezach publicznych oraz umieszcza na YouTube filmy (w większości w języku angielskim) na takie tematy jak palenie Koranu, koncepcja „islamofobii”, zachodnie feministki opowiadające się za hidżabem i Szatańskie wersety Salmana Rushdiego.


Od dawna podziwiam al-Kubaisiego i Bandehy, parę najmądrzejszych i najodważniejszych głosicieli prawdy o islamie, jakich można znaleźć. Al-Kubaisi (którego trochę znałem) napisał w 1996 roku wspaniałą książkę zatytułowaną My Belief, Your Myth i zmarł zbyt młodo w 2018 roku; Bandehy, która uciekła z Iranu po rewolucji islamskiej, jest dumną matką otwartego homoseksualnego piosenkarza Toojiego, który reprezentował Norwegię na Eurowizji 2012. Jednak z jakiegoś powodu Yucel, który jest obecnym szefem EX-MN, tak naprawdę nie był do niedawna na moim radarze. Widzę, że po jego debiucie telewizyjnym w czasie największej oglądalności w debacie na temat islamu we wrześniu 2020 r. (którą przegapiłem), moja przyjaciółka, Hege Storhaug, napisała w artykule zatytułowanym „Nowy bohater Norwegii” (który również przegapiłem), że „nie można być bardziej uczciwym i prawym człowiekiem niż Yucel. Jest pasjonatem dobrego społeczeństwa… Jest jednym z nas, my, którzy kochamy wolność”.


Zapoznałem się teraz przynajmniej z częścią prac Yucela i w najwyższym stopniu zgadzam się z tą oceną. W jednym z filmów na YouTube przeprowadził  wywiad z Ninrock-Jeanette Etnestad, zastępczynią szefa EX-MN, na temat jej opuszczenia islamu. Żadne z nich nie przebiera w słowach o godnej ubolewania treści Koranu ani o jego destrukcyjnym wpływie na codzienne życie muzułmanów. W innym filmie Yucel poruszająco nakłania ludzi Zachodu do kochania i obrony swojej cywilizacji i jej wartości – a nawiązując do obalenia pomnika Thomasa Jeffersona, wspaniale mówi o roli wielkich ludzi, takich jak Jefferson, w kształtowaniu tych wartości.


Każdy kraj zachodniego świata powinien pożądać takich imigrantów. A wszyscy miłośnicy wolności w Norwegii powinni docenić wartość organizacji takiej jak EX-MN dla ich społeczeństwa. Niestety, w kraju, w którym radykalne meczety, które głoszą zniszczenie  zachodnich wartości, otrzymują hojne dotacje rządowe, EX-MN nie otrzymuje ani grosza oficjalnego finansowania. I podczas gdy politycy i media podchodzą do tych meczetów w jedwabnych rękawiczkach (media rutynowo określają ich najbardziej potworne stanowiska – np. poparcie dla kamienowania cudzołożników – jako jedynie „kontrowersyjne”), zjadliwie krytykują EX-MN, ponieważ jej członkowie ośmielają się mówić nieupiększoną prawdę o barbarzyńskiej religii, w której zostali wychowani.


Teraz okazuje się, że EX-MN musi żyć nie tylko z prześladowaniami ze strony radykalnych muzułmanów i norweskich mediów. Jest również celem ataków co najmniej dwóch głównych amerykańskich firm zajmujących się mediami społecznościowymi. Tak, zgadza się: geniusze z Doliny Krzemowej, którzy nie mają problemu z zapewnieniem platformy najbardziej krwawym muzułmanom, traktują EX-MN jak grupę terrorystyczną (a właściwie wręcz gorzej).


Ta krzywdząca (ale nie zaskakująca) sytuacja wyszła na jaw na początku tego miesiąca, w noworocznym liście Yucela do członków jego organizacji. Publiczna strona EX-MN na Instagramie, jak poinformował Yucel, została usunięta „bez wcześniejszego powiadomienia”, co spowodowało utratę „wieloletniej pracy”. EX-MN pozwolono zastąpić ją tylko prywatną stroną. Ponadto, ponieważ Facebook utrzymuje (absurdalnie), że uważa członków EX-MN za „potencjalnych sprawców przemocy”, zastosował ukrytą blokadę strony EX-MN na Facebooku – co spowodowało spadek czytelnictwa o 90% – i zagroził całkowitym usunięciem strony.


Krótkie wyszukiwanie w Internecie ujawniło wcześniejszy konflikt z Facebookiem: w 2018 r. Etnestad, zastępczyni szefa EX-MN, opublikowała post na Facebooku, w którym wnikliwie wyjaśniła, że jeśli wielu muzułmanów reaguje oburzeniem na apostazję, dzieje się tak dlatego, że nauczyli się kojarzyć to z „biciem, bólem, zniewagami, wydaleniem i wstydem” – kary wymierzane za wszelkie oznaki odchylenia od islamskiej ortodoksji. „Wyprano im mózgi - napisała Etnestad, „aby powiązać bluźnierstwo ze strachem. Wielu grożono śmiercią i wielu było świadkami chłosty i kary śmierci… Bluźnierstwo wyzwala w nich gniew”. Niestety, podczas gdy ci łatwo dający się sprowokować muzułmanie cieszą się poparciem „organizacji finansowanych przez państwo”, tj. meczetów, zwykli nie-muzułmanie dochodzą do wniosku, że ci oburzeni ludzie „są wiarygodni i muszą być traktowani poważnie”, zaś byli muzułmanie, którzy ośmielili się odejść od swojej wiary i mówić o niej prawdę – i którzy nie dostają grosza z państwowej kasy – są potępiani w imieniu ich obrażonych byłych współwyznawców.


Co stało się po tym, jak Etnestad opublikowała ten komentarz na Facebooku? Został ocenzurowany, a ona została poddana całodniowej blokadzie na Facebooku. Innymi słowy, Facebook zrobił jej dokładnie to, co opisała w poście.


Tym, co sprawia, że traktowanie EX-MN przez Facebook jest szczególnie niedorzeczne, to fakt, że niektóre z najbardziej godnych nagany islamskich postaci i instytucji w Norwegii mają strony na Facebooku, które wydają się nie być pod ukrytą blokadą. Fahad Qureshi jest założycielem i przewodniczącym Islam Net, największej muzułmańskiej organizacji studenckiej w Norwegii. Dąży do wprowadzenia prawa szariatu na całym Zachodzie i popiera poligamię, nikab, małżeństwa dzieci oraz kamienowanie apostatów, cudzołożników i gejów. I ma publiczną stronę na Facebooku ze 130 tysiącami obserwujących.


Jest też Tawfiik Islamsk Senter, największy somalijski meczet w Norwegii, który głosi dokładnie tę samą ideologię co Qureshi. Ma też publiczną stronę na Facebooku. Podobnie Islamsk Råd Norge (Islamska Rada Norwegii), która kilka lat temu odmówiła powiedzenia, czy sprzeciwia się egzekucjom homoseksualistów przez mułłów w Iranie. Ditto Central Jamaat Ahle Sunnat Norway, pakistański meczet, którego długoletni imam nazywał nie-muzułmanów zwierzętami i bronił Holokaustu – i który wydał swoją młodą córkę za innego imama, który między innymi wzywał do zabijania muzułmanów, którzy nie pościli podczas Ramadanu. Również na Facebooku jest Islamskie Centrum Norwegii, którego długoletni imam jest znanym orędownikiem talibów.


Tak, możesz znaleźć ich wszystkich i wielu innych im podobnych na Facebooku. Dlaczego, skoro chętnie udzielają miejsca takim ludziom, sługusy Zuckerberga wybrały EX-MN do quasi-uciszenia? Yucel w swoim noworocznym liście pisał, że wyjaśnienie może leżeć w związku Facebooka z fałszywie „weryfikującą fakty” witryną, Faktisk.no, która uznała EX-MN za „antymuzułmańską”, a więc, oczywiście, wyklętą w oczach postępowych elit. Tak, członkowie EX-MN są rzeczywiście antyislamscy – ponieważ znając prawdziwe oblicze islamu, nie mogą być niczym innym. Ale oni nie są anty-muzułmańscyJak wyjaśnia ich własna strona internetowa, stoją po stronie „naszych sióstr i braci”, którzy wciąż żyją pod buciorem islamu. To zasadnicza różnica – i powinna być oczywista dla każdego rozsądnego obserwatora. Ale spróbuj to wyjaśnić znawcom technologii w Dolinie Krzemowej.


How Facebook Stifles Ex-Muslims in Norway

Frontpage Mag., 19 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Bruce Bawer urodził się w 1956 roku. Jego ojciec był Amerykaninem polskiego pochodzenia, któremu rodzice dali na imię Tadeusz Kazimierz, próbując tymi imionami polskich bohaterów amerykańskiej rewolucji zbudować pomost między starą i nową tożsamością. Dziadek Bawera wyemigrował do Stanów jeszcze przed pierwszą wojną światową, babka w trakcie wojny, poznali się już w wolnym świecie. Badając drzewo genealogiczne rodziny ze strony matki Bawer znalazł imigrantów z Anglii, Walii, Szkocji, Francji i Holandii. Urodził się w Nowym Jorku i długo sądził, że tam również umrze, był przekonany, że Europa to takie miejsce, z którego się ucieka. Jest pisarzem, po polsku ukazała się nakładem wydawnictwa „Stapis” jego książka pod tytułem „Kiedy Europa spała”. Mieszka w Norwegii.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1216 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk