Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 03:27

« Poprzedni Następny »


Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii


Bruce Bower 2023-01-26


Dzięki Elonowi Muskowi zaczynamy dostrzegać solidne dowody na to, w jakim stopniu giganci mediów społecznościowych – we współpracy z demokratycznymi politykami, agencjami wywiadowczymi i mediami korporacyjnymi – starali się zdławić swoich ideologicznych przeciwników. Ale nawet dokumenty o Twitterze, przynajmniej te, które do tej pory zostały upublicznione, nie oddają w zadowalający sposób światowego zasięgu wybryków Doliny Krzemowej. Jednym z najbardziej rażących przypadków, na jaki ostatnio zwróciłem uwagę, jest sprawa byłych muzułmanów z Norwegii (EX-MN), organizacji, która opisuje siebie na stronie internetowej jako opowiadająca się za „powszechnymi prawami i sekularyzmem” oraz za prawem muzułmanów do krytykowania ich religii i, jeśli sobie tego życzą, do jej opuszczenia. Członkowie EX-MN podkreślają swoją tożsamość jako byłych muzułmanów, „ponieważ nie skończymy z islamem, dopóki islamska mentalność nie zostanie zmodernizowana lub islam nie zostanie wyrzucony na śmietnik historii”.

Założona w 2016 roku przez trzech pisarzy/dziennikarzy – urodzonego w Turcji Cemala Knudsena Yucela, urodzonej w Iranie Lily Bandehy i nieżyjącego już Irakijczyka Walida al-Kubaisiego – EX-MN sprzeciwia się przymusowym małżeństwom; poligamii; okaleczaniu narządów płciowych; hidżabowi dla dzieci; burce; segregacji płciowej; finansowaniu instytucji religijnych przez podatników; zastraszaniu i groźbom religijnym; i prawom dotyczącym bluźnierstwa. I wspiera nieskrępowaną wolność słowa. Promując te wartościowe postawy, EX-MN organizuje seminaria, bierze udział w międzynarodowych konferencjach i demonstracjach, wysyła swoich członków do przemawiania w szkołach i na imprezach publicznych oraz umieszcza na YouTube filmy (w większości w języku angielskim) na takie tematy jak palenie Koranu, koncepcja „islamofobii”, zachodnie feministki opowiadające się za hidżabem i Szatańskie wersety Salmana Rushdiego.


Od dawna podziwiam al-Kubaisiego i Bandehy, parę najmądrzejszych i najodważniejszych głosicieli prawdy o islamie, jakich można znaleźć. Al-Kubaisi (którego trochę znałem) napisał w 1996 roku wspaniałą książkę zatytułowaną My Belief, Your Myth i zmarł zbyt młodo w 2018 roku; Bandehy, która uciekła z Iranu po rewolucji islamskiej, jest dumną matką otwartego homoseksualnego piosenkarza Toojiego, który reprezentował Norwegię na Eurowizji 2012. Jednak z jakiegoś powodu Yucel, który jest obecnym szefem EX-MN, tak naprawdę nie był do niedawna na moim radarze. Widzę, że po jego debiucie telewizyjnym w czasie największej oglądalności w debacie na temat islamu we wrześniu 2020 r. (którą przegapiłem), moja przyjaciółka, Hege Storhaug, napisała w artykule zatytułowanym „Nowy bohater Norwegii” (który również przegapiłem), że „nie można być bardziej uczciwym i prawym człowiekiem niż Yucel. Jest pasjonatem dobrego społeczeństwa… Jest jednym z nas, my, którzy kochamy wolność”.


Zapoznałem się teraz przynajmniej z częścią prac Yucela i w najwyższym stopniu zgadzam się z tą oceną. W jednym z filmów na YouTube przeprowadził  wywiad z Ninrock-Jeanette Etnestad, zastępczynią szefa EX-MN, na temat jej opuszczenia islamu. Żadne z nich nie przebiera w słowach o godnej ubolewania treści Koranu ani o jego destrukcyjnym wpływie na codzienne życie muzułmanów. W innym filmie Yucel poruszająco nakłania ludzi Zachodu do kochania i obrony swojej cywilizacji i jej wartości – a nawiązując do obalenia pomnika Thomasa Jeffersona, wspaniale mówi o roli wielkich ludzi, takich jak Jefferson, w kształtowaniu tych wartości.


Każdy kraj zachodniego świata powinien pożądać takich imigrantów. A wszyscy miłośnicy wolności w Norwegii powinni docenić wartość organizacji takiej jak EX-MN dla ich społeczeństwa. Niestety, w kraju, w którym radykalne meczety, które głoszą zniszczenie  zachodnich wartości, otrzymują hojne dotacje rządowe, EX-MN nie otrzymuje ani grosza oficjalnego finansowania. I podczas gdy politycy i media podchodzą do tych meczetów w jedwabnych rękawiczkach (media rutynowo określają ich najbardziej potworne stanowiska – np. poparcie dla kamienowania cudzołożników – jako jedynie „kontrowersyjne”), zjadliwie krytykują EX-MN, ponieważ jej członkowie ośmielają się mówić nieupiększoną prawdę o barbarzyńskiej religii, w której zostali wychowani.


Teraz okazuje się, że EX-MN musi żyć nie tylko z prześladowaniami ze strony radykalnych muzułmanów i norweskich mediów. Jest również celem ataków co najmniej dwóch głównych amerykańskich firm zajmujących się mediami społecznościowymi. Tak, zgadza się: geniusze z Doliny Krzemowej, którzy nie mają problemu z zapewnieniem platformy najbardziej krwawym muzułmanom, traktują EX-MN jak grupę terrorystyczną (a właściwie wręcz gorzej).


Ta krzywdząca (ale nie zaskakująca) sytuacja wyszła na jaw na początku tego miesiąca, w noworocznym liście Yucela do członków jego organizacji. Publiczna strona EX-MN na Instagramie, jak poinformował Yucel, została usunięta „bez wcześniejszego powiadomienia”, co spowodowało utratę „wieloletniej pracy”. EX-MN pozwolono zastąpić ją tylko prywatną stroną. Ponadto, ponieważ Facebook utrzymuje (absurdalnie), że uważa członków EX-MN za „potencjalnych sprawców przemocy”, zastosował ukrytą blokadę strony EX-MN na Facebooku – co spowodowało spadek czytelnictwa o 90% – i zagroził całkowitym usunięciem strony.


Krótkie wyszukiwanie w Internecie ujawniło wcześniejszy konflikt z Facebookiem: w 2018 r. Etnestad, zastępczyni szefa EX-MN, opublikowała post na Facebooku, w którym wnikliwie wyjaśniła, że jeśli wielu muzułmanów reaguje oburzeniem na apostazję, dzieje się tak dlatego, że nauczyli się kojarzyć to z „biciem, bólem, zniewagami, wydaleniem i wstydem” – kary wymierzane za wszelkie oznaki odchylenia od islamskiej ortodoksji. „Wyprano im mózgi - napisała Etnestad, „aby powiązać bluźnierstwo ze strachem. Wielu grożono śmiercią i wielu było świadkami chłosty i kary śmierci… Bluźnierstwo wyzwala w nich gniew”. Niestety, podczas gdy ci łatwo dający się sprowokować muzułmanie cieszą się poparciem „organizacji finansowanych przez państwo”, tj. meczetów, zwykli nie-muzułmanie dochodzą do wniosku, że ci oburzeni ludzie „są wiarygodni i muszą być traktowani poważnie”, zaś byli muzułmanie, którzy ośmielili się odejść od swojej wiary i mówić o niej prawdę – i którzy nie dostają grosza z państwowej kasy – są potępiani w imieniu ich obrażonych byłych współwyznawców.


Co stało się po tym, jak Etnestad opublikowała ten komentarz na Facebooku? Został ocenzurowany, a ona została poddana całodniowej blokadzie na Facebooku. Innymi słowy, Facebook zrobił jej dokładnie to, co opisała w poście.


Tym, co sprawia, że traktowanie EX-MN przez Facebook jest szczególnie niedorzeczne, to fakt, że niektóre z najbardziej godnych nagany islamskich postaci i instytucji w Norwegii mają strony na Facebooku, które wydają się nie być pod ukrytą blokadą. Fahad Qureshi jest założycielem i przewodniczącym Islam Net, największej muzułmańskiej organizacji studenckiej w Norwegii. Dąży do wprowadzenia prawa szariatu na całym Zachodzie i popiera poligamię, nikab, małżeństwa dzieci oraz kamienowanie apostatów, cudzołożników i gejów. I ma publiczną stronę na Facebooku ze 130 tysiącami obserwujących.


Jest też Tawfiik Islamsk Senter, największy somalijski meczet w Norwegii, który głosi dokładnie tę samą ideologię co Qureshi. Ma też publiczną stronę na Facebooku. Podobnie Islamsk Råd Norge (Islamska Rada Norwegii), która kilka lat temu odmówiła powiedzenia, czy sprzeciwia się egzekucjom homoseksualistów przez mułłów w Iranie. Ditto Central Jamaat Ahle Sunnat Norway, pakistański meczet, którego długoletni imam nazywał nie-muzułmanów zwierzętami i bronił Holokaustu – i który wydał swoją młodą córkę za innego imama, który między innymi wzywał do zabijania muzułmanów, którzy nie pościli podczas Ramadanu. Również na Facebooku jest Islamskie Centrum Norwegii, którego długoletni imam jest znanym orędownikiem talibów.


Tak, możesz znaleźć ich wszystkich i wielu innych im podobnych na Facebooku. Dlaczego, skoro chętnie udzielają miejsca takim ludziom, sługusy Zuckerberga wybrały EX-MN do quasi-uciszenia? Yucel w swoim noworocznym liście pisał, że wyjaśnienie może leżeć w związku Facebooka z fałszywie „weryfikującą fakty” witryną, Faktisk.no, która uznała EX-MN za „antymuzułmańską”, a więc, oczywiście, wyklętą w oczach postępowych elit. Tak, członkowie EX-MN są rzeczywiście antyislamscy – ponieważ znając prawdziwe oblicze islamu, nie mogą być niczym innym. Ale oni nie są anty-muzułmańscyJak wyjaśnia ich własna strona internetowa, stoją po stronie „naszych sióstr i braci”, którzy wciąż żyją pod buciorem islamu. To zasadnicza różnica – i powinna być oczywista dla każdego rozsądnego obserwatora. Ale spróbuj to wyjaśnić znawcom technologii w Dolinie Krzemowej.


How Facebook Stifles Ex-Muslims in Norway

Frontpage Mag., 19 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Bruce Bawer urodził się w 1956 roku. Jego ojciec był Amerykaninem polskiego pochodzenia, któremu rodzice dali na imię Tadeusz Kazimierz, próbując tymi imionami polskich bohaterów amerykańskiej rewolucji zbudować pomost między starą i nową tożsamością. Dziadek Bawera wyemigrował do Stanów jeszcze przed pierwszą wojną światową, babka w trakcie wojny, poznali się już w wolnym świecie. Badając drzewo genealogiczne rodziny ze strony matki Bawer znalazł imigrantów z Anglii, Walii, Szkocji, Francji i Holandii. Urodził się w Nowym Jorku i długo sądził, że tam również umrze, był przekonany, że Europa to takie miejsce, z którego się ucieka. Jest pisarzem, po polsku ukazała się nakładem wydawnictwa „Stapis” jego książka pod tytułem „Kiedy Europa spała”. Mieszka w Norwegii.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk