Prawda

Piątek, 31 marca 2023 - 08:38

« Poprzedni Następny »


Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach


Richard Kemp 2023-01-23

<span>Nowy raport pokazuje wyraźny obraz rosnącej, nasilającej się i starannie skoordynowanej kampanii ataków na tożsamość żydowską w ponad 60% amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów, które są popularne wśród Żydów, w tym 2000 incydentów z zamiarem wyrządzenia krzywdy żydowskim studentom, jakie miały miejsce od 2015 r. (Zdjęcie: University of Connecticut, gdzie kierownictwo próbuje coś robić)</span>
Nowy raport pokazuje wyraźny obraz rosnącej, nasilającej się i starannie skoordynowanej kampanii ataków na tożsamość żydowską w ponad 60% amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów, które są popularne wśród Żydów, w tym 2000 incydentów z zamiarem wyrządzenia krzywdy żydowskim studentom, jakie miały miejsce od 2015 r. (Zdjęcie: University of Connecticut, gdzie kierownictwo próbuje coś robić)

Kiedy w latach trzydziestych XX wieku Żydów wypędzano z niemieckich uniwersytetów, jaką zająłbyś postawę? Wielu z nas chciałoby myśleć, że znaleźlibyśmy w sobie moralną i, jeśli to konieczne, fizyczną odwagę, aby stanąć w obronie naszych kolegów, zamiast patrzeć, jak są prześladowani, zastraszani, maltretowani i odrzucani. Cóż, teraz możemy faktycznie wystawić naszą odwagę na próbę, ponieważ na naszych oczach widzimy powtórkę niemal identycznego schematu antysemityzmu — tym razem na amerykańskich uczelniach, z podobnym obrazem na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i innych krajach Zachodu.

Nowe badanie przeprowadzone przez organizację monitorującą antysemityzm, Amcha Initiative, dokumentuje wszechobecny, nieustający atak na tożsamość żydowską na amerykańskich uniwersytetach.


Trwa to od lat, ale ten raport pokazuje wyraźny obraz rosnącej, nasilającej się i starannie skoordynowanej kampanii ataków na tożsamość żydowską w ponad 60% amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów, które są popularne wśród Żydów, w tym 2000 incydentów z zamiarem wyrządzenia krzywdy żydowskim studentom, jakie miały miejsce od 2015 r.


Większość tej mrocznej działalności ma miejsce pod fałszywą i nikczemną przykrywką delegitymizacji Izraela, rozpowszechniania rażących kłamstw o państwie żydowskim i spiskom, aby zapobiec ujawnieniu tych kłamstw lub przeciwdziałaniu im poprzez dążenie do zamknięcia ust każdemu, kto ośmiela się mówić lub nawet okazywać poparcie dla prawdy. Z krwiożerczymi okrzykami „intifada, intifada” (co oznacza masowe mordowanie Żydów), aktywiści ci żądają położenia kresu syjonizmowi, co, dla uniknięcia wątpliwości, oznacza tylko jedno: koniec demokratycznego państwa Izrael. To samo w sobie jest antysemityzmem i jako takie jest wyrażone w definicji antysemityzmu Departamentu Stanu USA, a nienawidzący Żydów działacze kampusowi robią wszystko, co w ich mocy, by się tej definicji oprzeć, zniekształcić ją i zdyskredytować.


Ale czasami nawet obłudna „antyizraelska” maska działaczy z kampusu zsuwa się, gdy ujawniają nagi rasizm stojący za ich kampanią z hasłami takimi jak „Żydzi kontrolują rząd i banki”, „Żydzi precz z CUNY” [City University of New York ] i „Żydzi to rasistowskie sukinsyny”.


Nawet bez tak oczywistego jadu nie da się ukryć ich antyżydowskiego programu. Ataki na każdego studenta lub profesora, który popiera Izrael lub syjonizm, są dokonywane z pełną świadomością, że oznacza to przytłaczającą większość Żydów – raport Amcha cytuje dane sondażowe Pew, które pokazują, że ponad 80% amerykańskich Żydów postrzega Izrael jako integralną część ich żydowskiej tożsamości. Krótko mówiąc, jakkolwiek ci działacze z kampusu mogliby udawać, że jest inaczej, atakują Żydów.


I nie zamierzają pohamować się. Ankieta przeprowadzona w 2021 roku przez Louis D. Brandeis Center for Human Rights Under Law pokazuje, że studenci z silnym poczuciem żydowskiej tożsamości i związku z Izraelem nauczyli się, że aby uniknąć antysemickich ataków, muszą postrzegać swoją religię jako coś, co trzeba ukrywać. Według Centrum Brandeis:

„Prawie 70% ankietowanych studentów osobiście doświadczyło lub było zaznajomionych z antysemickimi atakami w ciągu ostatnich 120 dni. Ponad 65% tych studentów nie czuło się bezpiecznie na kampusie z powodu ataków fizycznych lub słownych, a jeden na 10 zgłaszał, że obawiali się, że sami zostaną zaatakowani fizycznie. A około 50% uczniów odczuwa potrzebę ukrycia swojej żydowskiej tożsamości”.

Podczas gdy ich prześladowcy swobodnie i otwarcie wyrażają swoje własne religijne lub kulturowe przekonania słowami, czynami i symbolami, wielu żydowskich studentów musi milczeć na te tematy, zdejmując jarmułki, chowając wisiorki z gwiazdą Dawida pod koszulami, a nawet dwa razy zastanawiając się nad umieszczeniem mezuzy na drzwiach ich domów.


Wiedzą, że lepiej nie dawać żadnych wskazówek na temat związku z Izraelem w mediach społecznościowych, które są obsesyjnie monitorowane przez szakale, które chcą ich dręczyć, wykluczać i anulować.


Niektórzy odważni studenci — a to niewiarygodne, że w Ameryce XXI wieku potrzebna jest do tego odwaga — nie chcąc ukrywać swoich przekonań ani uchylać swojego prawa do wolności słowa, przeciwstawiają się zastraszaniu, z jakim spotykają się na kampusie. W tym miejscu składam hołd grupom edukacyjnym, takim jak Club Z, Stand With Us i UK Pinsker Centre, które między innymi ciężko pracują, aby pomóc wzmocnić takie osoby. Jednak niektórzy żydowscy studenci czują potrzebę zmiany strony, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i znaleźć akceptację we wrogim środowisku. To znacząco przyczyniło się do rozwoju żydowskich organizacji antysyjonistycznych, takich jak Jewish Voice for Peace i jest ogromną nagrodą dla ludzi nienawidzących Żydów. Według raportu Amcha, obecność tych grup na kampusie ponad dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia antysemickich incydentów wypaczających lub oczerniających żydowską tożsamość.


Nie jest ani przesadą, ani hiperbolą stwierdzenie, że ciągła kampania przeciwko Żydom na amerykańskich uniwersytetach w XXI wieku mogła być wzorowana na nienawiści do Żydów na niemieckich uniwersytetach w latach trzydziestych.


Powszechnie uważa się, że całkowite wykluczenie żydowskich studentów i wykładowców z niemieckich uniwersytetów pod koniec 1938 r. było dziełem nazistowskiej biurokracji rządowej, a zatem jest to zupełnie inne zjawisko, którego nie należy porównywać z antysemityzmem na amerykańskich kampusach dzisiaj. Jednak, to nieprawda.


W rzeczywistości to nie-żydowscy studenci niemieccy, byli pionierami antysemityzmu na kampusie przed 1933 r., a nie rząd, przewodzili oskarżeniom przeciwko żydowskim kolegom ze studiów we wczesnych latach nazistowskich, zastraszając ich i wywierając presję na władze, aby ich wydalić. Innymi słowy, było to praktycznie to samo zjawisko, jakie obserwujemy dzisiaj w Ameryce i innych częściach Zachodu. Niemiecki student-dziennikarz pisał wówczas, że sami studenci wnieśli ważny wkład w powstanie nazistowskiego uniwersytetu w III Rzeszy. (Źródło: Die Bewegung , 47 (1938), Bundesarchiv (BA) Koblenz, ZSg 129/152.)


Wobec ataków ze strony swoich kolegów studentów, jak obecnie na amerykańskich uniwersytetach, wielu Żydów uznało wtedy za rozsądne ukrywanie swojego pochodzenia etnicznego i przekonań religijnych, na wiele lat zanim można było przewidzieć ostateczny los Żydów w Niemczech.


Żydzi zostali wykluczeni lub wydaleni z Niemieckiej Federacji Studentów i innych grup studenckich nie z powodu jakiegokolwiek edyktu państwowego, ale z powodu nacisków ze strony innych studentów. To samo dzieje się dzisiaj na amerykańskich uniwersytetach, z ostatnimi przykładami żydowskich studentów wykluczonych z rad studenckich i z grup społecznych, właśnie dlatego, że są syjonistami – czytaj, Żydami.


Tak jak bractwa żydowskie były celem ataków włącznie z atakami fizycznymi w Niemczech w latach 30., raport Amcha dokumentuje systematyczne działania, włącznie z fizycznymi napaściami na żydowskie bractwa i grupy studenckie na dzisiejszych kampusach, w tym na  Alpha Epsilon Pi (AEPi) i Hillel, jak również jadowite potępienia za udział w projektach proizraelskich, takich jak Birthright.


Mimo wydatkowania tak wielkiej energii na prześladowanie swoich kolegów studentów, niemieckim nie-Żydom pozostało jeszcze dużo sił na akcje przeciwko swoim żydowskim profesorom. Niezadowoleni z nazistowskich przepisów rasowych ograniczających wykładowców żydowskich, studenci bojkotowali zajęcia tych, którym pozwolono pozostać na mocy prawa rasowego, i naciskali na władze uniwersyteckie, by ich zwolnić. W rezultacie wszyscy żydowscy profesorowie, którym nadal legalnie wolno było nauczać, zrezygnowali do 1935 roku.


Podobnie jak w Niemczech lat 30., żydowscy profesorowie odczuwają naciski w dzisiejszej Ameryce, znosząc złe traktowanie i ataki ze strony kolegów z wydziału i studentów, a niektórzy porzucają jarmułki dla spokojnego życia. Według raportu Israel on Campus Coalition proizraelscy uczeni są często blokowani przez władze uniwersyteckie, w prawdziwym stylu Trzeciej Rzeszy, a wykładowcy niechętnie angażują się w publiczne lub nawet prywatne wsparcie dla żydowskich studentów lub swoich kolegów.


Ilustrując toksyczną atmosferę na niektórych kampusach, w styczniu ubiegłego roku sześciu profesorów CUNY złożyło pozew przeciwko związkowi zawodowemu ich wydziału, oskarżając go o antysemityzm.


Raport Amcha charakteryzuje dzisiejszą sytuację na amerykańskich kampusach jako kryzys dla amerykańskich Żydów. To jest jednak coś znacznie poważniejszego. To kryzys dla nas wszystkich, że jedna część naszego ciała studenckiego jest prześladowana, maltretowana, zastraszana i odrzucana przez innych studentów, a często porzucana przez swoich profesorów i władze wydziałowe. Czy powstaniemy, by bronić naszych żydowskich braci podczas ich prześladowań, czy też usiądziemy i w milczeniu załamiemy ręce, jak wcześniej? Być może powinniśmy pójść za przykładem niemieckich studentów Hansa i Sophie Schollów oraz ich kolegów z Białej Róży, studenckiej grupy oporu, która w latach czterdziestych wystąpiła przeciwko nazistowskiej tyranii i prześladowaniom Żydów. Ich przeznaczeniem była gilotyna.


Najwyższy czas, aby rząd federalny, zgodnie z Title VI ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r., wycofał finansowanie wszystkich uniwersytetów, które uczestniczą w takiej bigoterii.


Jew-Hate at American Universities

Gatestone Institute, 11 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Richard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.
 

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1216 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk