Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 12:34

« Poprzedni Następny »


Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY


Hugh Fitzgerald 2021-07-19


Nerdeen Kiswani jest studentką prawa na City University of New York (CUNY); studentką, która zamieściła wideo na którym z palącą się zapalniczką w ręku zbliża się do mężczyzny w bluzie z logo IDF i mówi: „Podpalę cię. Mówię poważnie”.  


Oskarżała także Izrael o popełnianie  “ludobójstwa”
 na narodzie palestyńskim. Sądząc jednak po opiece medycznej, o jaką starają się (i otrzymują) w Izraelu palestyńscy przywódcy, niewielu Palestyńczyków zgodziłoby się z oskarżeniami Nerdeen Kiswani.


Popatrzmy na niedawną historię leczenia przez Izrael przywódców Hamasu i AP i ich rodzin:


Saeb Erekat spędził swoje życie na potępianiu Izraela i Izraelczyków. Pracował niestrudzenie nie tylko na rzecz delegitymizacji Izraela, ale próbował zniszczyć Izrael przy pomocy ekonomicznego zduszenia poprzez jego nieustanne propagowanie kampanii BDS. Oskarżał Izrael o to, że jest krajem “apartheidu”, czynnie popierał “opór” (eufemizm na palestyński terroryzm, którego celem jest zabijanie Izraelczyków), wzywał do tsunami milionów “powracających palestyńskich uchodźców”, by przytłoczyć Izrael i zniszczyć go demograficznie jako ojczyznę narodu żydowskiego i orędował za zakończeniem współpracy między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Kiedy jednak zachorował na Covid-19, upierał się, że chce być leczony w szpitalu Hadassah Ein Kerem, gdzie otrzymał – jak doskonale o tym wiedział – standard opieki medycznej nieosiągalny w palestyńskich szpitalach.


W taki sam sposób zachował się mieszkający w Jerozolimie szejk Ikrima Sabri. Przez lata wypluwał ze swojej ambony najbardziej zjadliwą antyizraelską i antyamerykańską propagandę. Kiedy jednak pilnie potrzebował operacji serca, jego pierwszym wyborem był… kierowany przez syjonistów szpital Hadassah w Jerozolimie. Żydowscy lekarze uratowali życie Sabriego, a on powrócił do szkalowania Izraela i podżegania do przemocy i terroryzmu wobec Żydów.


W 2014 roku żona przywódcy AP, Mahmouda Abbasa, była leczona w Izraelu. W 2018 roku  izraelskich lekarzy wysłano do Ramallah, by leczyć samego Abbasa, dzięki czemu jego zdrowie radykalnie poprawiło się i prawdopodobnie uratowali mu życie. Przez lata Izrael dostarczał opieki medycznej krewnym przywódców Hamasu i AP, których głównym zajęciem jest spędzanie dni na obmyślaniu i planowaniu sposobów zniszczenia państwa Izrael.


Zachodnia prasa nigdy nie wspomniała o żonie Abbasa, a potem o samym Abbasie, których wyleczyli izraelscy lekarze.


Abbas i jego żona nie są jedynym członkami jego rodziny, którzy leczyli się w Izraelu. Młodszy brat Mahmouda Abbasa, Abu Louai, leczył się w szpitalu Assuta (prywatnym szpitalu w Tel Awiwie). Abu Louai ma 76 lat i ma raka. Mieszka w Katarze. Prasa AP nie opublikowała i nigdy nie opublikuje tej informacji, ani nie zrobi tego reszta prasy arabskiej, gdyby kiedykolwiek o tym się dowiedziała. Proszę zauważyć, że Abu Louai wybrał (a raczej jego brat wybrał dla niego), leczenie w izraelskim prywatnym szpitalu, choć alternatywą w jego wypadku nie był marnie wyposażony szpital palestyński, ale najnowocześniejszy szpital w niewiarygodnie bogatym Katarze. Niewątpliwie Mahmoud Abbas chciał najlepszej opieki dla swojego brata i jego doświadczenie z izraelskimi specjalistami, którzy leczyli go w Ramallah z powodu zagrażającej życiu choroby, skłoniło go do nalegania, by jego brata leczyli izraelscy medycy. Nawet szpital w Katarze nie był wystarczająco dobry. A kiedy szwagier Abbasa potrzebował operacji serca, on także był leczony w izraelskim szpitalu. Innymi słowy, Abbas, jego żona, jego brat i jego szwagier wszyscy byli leczeni z powodu zagrażających życiu chorób przez izraelskich lekarzy.  


Poza leczeniem tych samych terrorystów, którzy przysięgli zniszczyć państwo żydowskie, Izrael otworzył kilka lat temu szpital polowy na syryjskiej granicy na wzgórzach Golan, by leczyć tych, którzy potrzebują pomocy. Izraelscy lekarze i pielęgniarki nie zadawali żadnych pytań setkom rannych, którzy trafili do tego szpitala. Wśród pacjentów byli żołnierze wrogiej armii syryjskiej – kraju, który jest formalnie nadal w stanie wojny z Izraelem.


Oto kilka garść przykładów tego, jak “ludobójczy” Izraelczycy leczą członków rzeczywiście ludobójczych grup terroru, zmierzających do zniszczenia Izraela:


W październiku 2014 roku, zaledwie dwa miesiące po rozpoczęciu przez Hamas wojny z Izraelem, podczas której wystrzelił ponad 10 tysięcy pocisków na izraelskie cele cywilne, Sarah Hanijah, córka przywódcy Hamasu, Ismaila Haniji, była leczona w szpitalu Ichilow w Tel Awiwie po komplikacjach, jakich doznała podczas leczenia w palestyńskim szpitalu. Mniej więcej w tym samym czasie, ale o tym nie poinformowano, teściowa i wnuczka Haniji także przyjechały z Gazy na leczenie w izraelskim szpitalu.


Podobnie jak Mahmoud Abbas, Ismail Hanija, szef Hamasu, chciał tylko najlepszej opieki medycznej – dla swojej córki, teściowej i wnuczki. Naturalnie, załatwił im leczenie przez izraelskich lekarzy w izraelskich szpitalach.


Innym absurdem, który oddziela izraelską medycynę od palestyńskiego cynizmu i hipokryzji, jest przykład terrorysty, Jahji al-Sinwara, szefa biura politycznego Hamasu w Strefie Gazy, który, kiedy był w izraelskim więzieniu w 2007 roku, przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Po uwolnieniu w 2011 roku w ramach wymiany za Gilada Shalita, powrócił natychmiast do wzywania do zwiększenia ataków na izraelskie cele, do zabijania więcej Izraelczyków. Podobnie jak szejk Ikrima Sabri, jak Mahmoud Abbas i jego krewni, jak Ismail Hanija i jego krewni, Jahja Sinwar był beneficjentem izraelskiej medycyny. I podobnie jak oni, kiedy już uratowano mu życie, Sinwar natychmiast powrócił do potępiania izraelskich Żydów i do wzywania do zniszczenia ich państwa. Ci pacjenci izraelskiej opieki medycznej nie mieli cienia wstydu; nie myśleli o sobie jako o hipokrytach; wiedzieli, że Koran zezwala na przyjmowanie pomocy od niewiernych i nakazuje ich zabijanie.   


Nie tylko przywódcy Hamasu i AP chcą, by oni i ich rodziny byli leczeni przez izraelskich lekarzy, izraelscy lekarze pracują także, by ratować arabskie dzieci w Izraelu, które otrzymują najlepszą opiekę medyczną na Bliskim Wschodzie. A jeszcze są Arabowie, którzy przyjeżdżają z całego Bliskiego Wschodu, szczególnie, kiedy choroba, którą trzeba wyleczyć, jest bardzo skomplikowana, jak to jest z pediatryczną chirurgią serca. Wiele z tych dzieci  lekarze leczą za darmo. Nerdeen Kiswani, gdzie widzisz “ludobójstwo”, o które oskarżasz Izrael?


Jeśli chodzi o “kolonialną przemoc”, jaką Kiswani przypisuje Izraelowi, to Izraelczycy są rdzenną ludnością Ziemi Izraela, której nazwę Rzymianie zmienili na “Palestine”, gdzie Żydzi żyli nieprzerwanie przez 3000 lat. To muzułmańscy Arabowie przybyli z Arabii pod koniec VII wieku, podbijając i kolonizując nie tylko Ziemię Izraela, ale większość Bliskiego Wschodu. Podbili chrześcijan w Libanie, Egipcie i Afryce Północnej, a ich liczba rosła w tych ziemiach, podczas gdy liczba chrześcijan – próbujących uciec od statusu dhimmi przez nawrócenie się na islam – nieustannie malała. To Arabowie byli imperialistami, którzy odnieśli największy sukces w historii, przekonując wielu z tych, których podbili, że sami chcą zostać Arabami, a więc przyjmowali arabskie nazwiska, arabskie zwyczaje, arabski język, z niektórymi nawet twierdzącymi, że są “Sajjidami”, to jest potomkami plemienia Proroka, Banu Kurajza.


Wykłady i egzaminy na wydziałach prawa pełne są hipotetycznych przykładów. Działka ziemi, Blackacre, w mieście Langdell, w stanie Ames, może pojawiać się w rozmaitych kontekstach – może być obiektem zaskarżonego testamentu i sprawy sądowej między dziedziczącymi (mienie spadkowe i powiernictwo), przedmiotem umowy kupna-sprzedaży (kontraktu), zmiany planowanych stref zabudowania (własność).


Opowieść Nerdeen Kiswani ma miejsce we wszystkich czterech kątach wydziału prawa w CUNY i przelewa się od różnych możliwości hipotetycznych sytuacji.


Jest więc naturalne, że chcielibyśmy przedstawić w sprawie Kiswani pewne hipotetyczne sytuacje do rozważenia przez dziekana wydziału prawa, Capulonga. Oto dwa z nich:


Student prawa z CUNY zamieszcza na YouTube wideo, które pokazuje go trzymającego plakat “Black Lives Matter”, ale z wymazanym “v” w “Lives”, więc plakat brzmi teraz “Black Li es Matter” [czarne kłamstwa mają znaczenie]. Jak długo pozostawałby na liście studentów prawa? Czy dziekan Capulong broniłby tego studenta argumentem, że jedynie korzysta z wolności słowa? Jeśli stowarzyszenie Czarnych Studentów Prawa groziłoby bojkotem wszystkich zajęć, jeśli ten student nie zostanie wydalony, czy wpłynęłoby to na decyzję dziekana Capulonga?


Student prawa zamieszcza wideo na YouTube, na którym widać, jak zbliża się z zapaloną zapalniczką do leżącego na stole Koranu i mówi: “Wasza książka naucza, że my, nie-muzułmanie, jesteśmy ‘najgorszymi ze stworzeń’. Spalę tę książkę. Mówię poważnie”.


Stowarzyszenie Muzułmańskich Studentów Prawa chce natychmiastowego wydalenia studenta i żąda ponadto, by wykładowcy i studenci przeszli kurs o islamie, żeby można było wyplenić “islamofobię”. Czy dziekan Capulong zgodzi się na oba żądania, tylko jedno, czy odrzuci obydwa?

 

Israel’s Medical Treatment of Leaders of Hamas and the PA, and CUNY’s Double Standard

Jihad Watch, 8 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald 

Publicysta Jihad Watch. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1089 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk