Prawda

Wtorek, 25 stycznia 2022 - 16:05

« Poprzedni Następny »


Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY


Hugh Fitzgerald 2021-07-19


Nerdeen Kiswani jest studentką prawa na City University of New York (CUNY); studentką, która zamieściła wideo na którym z palącą się zapalniczką w ręku zbliża się do mężczyzny w bluzie z logo IDF i mówi: „Podpalę cię. Mówię poważnie”.  


Oskarżała także Izrael o popełnianie  “ludobójstwa”
 na narodzie palestyńskim. Sądząc jednak po opiece medycznej, o jaką starają się (i otrzymują) w Izraelu palestyńscy przywódcy, niewielu Palestyńczyków zgodziłoby się z oskarżeniami Nerdeen Kiswani.


Popatrzmy na niedawną historię leczenia przez Izrael przywódców Hamasu i AP i ich rodzin:


Saeb Erekat spędził swoje życie na potępianiu Izraela i Izraelczyków. Pracował niestrudzenie nie tylko na rzecz delegitymizacji Izraela, ale próbował zniszczyć Izrael przy pomocy ekonomicznego zduszenia poprzez jego nieustanne propagowanie kampanii BDS. Oskarżał Izrael o to, że jest krajem “apartheidu”, czynnie popierał “opór” (eufemizm na palestyński terroryzm, którego celem jest zabijanie Izraelczyków), wzywał do tsunami milionów “powracających palestyńskich uchodźców”, by przytłoczyć Izrael i zniszczyć go demograficznie jako ojczyznę narodu żydowskiego i orędował za zakończeniem współpracy między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Kiedy jednak zachorował na Covid-19, upierał się, że chce być leczony w szpitalu Hadassah Ein Kerem, gdzie otrzymał – jak doskonale o tym wiedział – standard opieki medycznej nieosiągalny w palestyńskich szpitalach.


W taki sam sposób zachował się mieszkający w Jerozolimie szejk Ikrima Sabri. Przez lata wypluwał ze swojej ambony najbardziej zjadliwą antyizraelską i antyamerykańską propagandę. Kiedy jednak pilnie potrzebował operacji serca, jego pierwszym wyborem był… kierowany przez syjonistów szpital Hadassah w Jerozolimie. Żydowscy lekarze uratowali życie Sabriego, a on powrócił do szkalowania Izraela i podżegania do przemocy i terroryzmu wobec Żydów.


W 2014 roku żona przywódcy AP, Mahmouda Abbasa, była leczona w Izraelu. W 2018 roku  izraelskich lekarzy wysłano do Ramallah, by leczyć samego Abbasa, dzięki czemu jego zdrowie radykalnie poprawiło się i prawdopodobnie uratowali mu życie. Przez lata Izrael dostarczał opieki medycznej krewnym przywódców Hamasu i AP, których głównym zajęciem jest spędzanie dni na obmyślaniu i planowaniu sposobów zniszczenia państwa Izrael.


Zachodnia prasa nigdy nie wspomniała o żonie Abbasa, a potem o samym Abbasie, których wyleczyli izraelscy lekarze.


Abbas i jego żona nie są jedynym członkami jego rodziny, którzy leczyli się w Izraelu. Młodszy brat Mahmouda Abbasa, Abu Louai, leczył się w szpitalu Assuta (prywatnym szpitalu w Tel Awiwie). Abu Louai ma 76 lat i ma raka. Mieszka w Katarze. Prasa AP nie opublikowała i nigdy nie opublikuje tej informacji, ani nie zrobi tego reszta prasy arabskiej, gdyby kiedykolwiek o tym się dowiedziała. Proszę zauważyć, że Abu Louai wybrał (a raczej jego brat wybrał dla niego), leczenie w izraelskim prywatnym szpitalu, choć alternatywą w jego wypadku nie był marnie wyposażony szpital palestyński, ale najnowocześniejszy szpital w niewiarygodnie bogatym Katarze. Niewątpliwie Mahmoud Abbas chciał najlepszej opieki dla swojego brata i jego doświadczenie z izraelskimi specjalistami, którzy leczyli go w Ramallah z powodu zagrażającej życiu choroby, skłoniło go do nalegania, by jego brata leczyli izraelscy medycy. Nawet szpital w Katarze nie był wystarczająco dobry. A kiedy szwagier Abbasa potrzebował operacji serca, on także był leczony w izraelskim szpitalu. Innymi słowy, Abbas, jego żona, jego brat i jego szwagier wszyscy byli leczeni z powodu zagrażających życiu chorób przez izraelskich lekarzy.  


Poza leczeniem tych samych terrorystów, którzy przysięgli zniszczyć państwo żydowskie, Izrael otworzył kilka lat temu szpital polowy na syryjskiej granicy na wzgórzach Golan, by leczyć tych, którzy potrzebują pomocy. Izraelscy lekarze i pielęgniarki nie zadawali żadnych pytań setkom rannych, którzy trafili do tego szpitala. Wśród pacjentów byli żołnierze wrogiej armii syryjskiej – kraju, który jest formalnie nadal w stanie wojny z Izraelem.


Oto kilka garść przykładów tego, jak “ludobójczy” Izraelczycy leczą członków rzeczywiście ludobójczych grup terroru, zmierzających do zniszczenia Izraela:


W październiku 2014 roku, zaledwie dwa miesiące po rozpoczęciu przez Hamas wojny z Izraelem, podczas której wystrzelił ponad 10 tysięcy pocisków na izraelskie cele cywilne, Sarah Hanijah, córka przywódcy Hamasu, Ismaila Haniji, była leczona w szpitalu Ichilow w Tel Awiwie po komplikacjach, jakich doznała podczas leczenia w palestyńskim szpitalu. Mniej więcej w tym samym czasie, ale o tym nie poinformowano, teściowa i wnuczka Haniji także przyjechały z Gazy na leczenie w izraelskim szpitalu.


Podobnie jak Mahmoud Abbas, Ismail Hanija, szef Hamasu, chciał tylko najlepszej opieki medycznej – dla swojej córki, teściowej i wnuczki. Naturalnie, załatwił im leczenie przez izraelskich lekarzy w izraelskich szpitalach.


Innym absurdem, który oddziela izraelską medycynę od palestyńskiego cynizmu i hipokryzji, jest przykład terrorysty, Jahji al-Sinwara, szefa biura politycznego Hamasu w Strefie Gazy, który, kiedy był w izraelskim więzieniu w 2007 roku, przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Po uwolnieniu w 2011 roku w ramach wymiany za Gilada Shalita, powrócił natychmiast do wzywania do zwiększenia ataków na izraelskie cele, do zabijania więcej Izraelczyków. Podobnie jak szejk Ikrima Sabri, jak Mahmoud Abbas i jego krewni, jak Ismail Hanija i jego krewni, Jahja Sinwar był beneficjentem izraelskiej medycyny. I podobnie jak oni, kiedy już uratowano mu życie, Sinwar natychmiast powrócił do potępiania izraelskich Żydów i do wzywania do zniszczenia ich państwa. Ci pacjenci izraelskiej opieki medycznej nie mieli cienia wstydu; nie myśleli o sobie jako o hipokrytach; wiedzieli, że Koran zezwala na przyjmowanie pomocy od niewiernych i nakazuje ich zabijanie.   


Nie tylko przywódcy Hamasu i AP chcą, by oni i ich rodziny byli leczeni przez izraelskich lekarzy, izraelscy lekarze pracują także, by ratować arabskie dzieci w Izraelu, które otrzymują najlepszą opiekę medyczną na Bliskim Wschodzie. A jeszcze są Arabowie, którzy przyjeżdżają z całego Bliskiego Wschodu, szczególnie, kiedy choroba, którą trzeba wyleczyć, jest bardzo skomplikowana, jak to jest z pediatryczną chirurgią serca. Wiele z tych dzieci  lekarze leczą za darmo. Nerdeen Kiswani, gdzie widzisz “ludobójstwo”, o które oskarżasz Izrael?


Jeśli chodzi o “kolonialną przemoc”, jaką Kiswani przypisuje Izraelowi, to Izraelczycy są rdzenną ludnością Ziemi Izraela, której nazwę Rzymianie zmienili na “Palestine”, gdzie Żydzi żyli nieprzerwanie przez 3000 lat. To muzułmańscy Arabowie przybyli z Arabii pod koniec VII wieku, podbijając i kolonizując nie tylko Ziemię Izraela, ale większość Bliskiego Wschodu. Podbili chrześcijan w Libanie, Egipcie i Afryce Północnej, a ich liczba rosła w tych ziemiach, podczas gdy liczba chrześcijan – próbujących uciec od statusu dhimmi przez nawrócenie się na islam – nieustannie malała. To Arabowie byli imperialistami, którzy odnieśli największy sukces w historii, przekonując wielu z tych, których podbili, że sami chcą zostać Arabami, a więc przyjmowali arabskie nazwiska, arabskie zwyczaje, arabski język, z niektórymi nawet twierdzącymi, że są “Sajjidami”, to jest potomkami plemienia Proroka, Banu Kurajza.


Wykłady i egzaminy na wydziałach prawa pełne są hipotetycznych przykładów. Działka ziemi, Blackacre, w mieście Langdell, w stanie Ames, może pojawiać się w rozmaitych kontekstach – może być obiektem zaskarżonego testamentu i sprawy sądowej między dziedziczącymi (mienie spadkowe i powiernictwo), przedmiotem umowy kupna-sprzedaży (kontraktu), zmiany planowanych stref zabudowania (własność).


Opowieść Nerdeen Kiswani ma miejsce we wszystkich czterech kątach wydziału prawa w CUNY i przelewa się od różnych możliwości hipotetycznych sytuacji.


Jest więc naturalne, że chcielibyśmy przedstawić w sprawie Kiswani pewne hipotetyczne sytuacje do rozważenia przez dziekana wydziału prawa, Capulonga. Oto dwa z nich:


Student prawa z CUNY zamieszcza na YouTube wideo, które pokazuje go trzymającego plakat “Black Lives Matter”, ale z wymazanym “v” w “Lives”, więc plakat brzmi teraz “Black Li es Matter” [czarne kłamstwa mają znaczenie]. Jak długo pozostawałby na liście studentów prawa? Czy dziekan Capulong broniłby tego studenta argumentem, że jedynie korzysta z wolności słowa? Jeśli stowarzyszenie Czarnych Studentów Prawa groziłoby bojkotem wszystkich zajęć, jeśli ten student nie zostanie wydalony, czy wpłynęłoby to na decyzję dziekana Capulonga?


Student prawa zamieszcza wideo na YouTube, na którym widać, jak zbliża się z zapaloną zapalniczką do leżącego na stole Koranu i mówi: “Wasza książka naucza, że my, nie-muzułmanie, jesteśmy ‘najgorszymi ze stworzeń’. Spalę tę książkę. Mówię poważnie”.


Stowarzyszenie Muzułmańskich Studentów Prawa chce natychmiastowego wydalenia studenta i żąda ponadto, by wykładowcy i studenci przeszli kurs o islamie, żeby można było wyplenić “islamofobię”. Czy dziekan Capulong zgodzi się na oba żądania, tylko jedno, czy odrzuci obydwa?

 

Israel’s Medical Treatment of Leaders of Hamas and the PA, and CUNY’s Double Standard

Jihad Watch, 8 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald 

Publicysta Jihad Watch. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk