Prawda

Wtorek, 25 stycznia 2022 - 15:40

« Poprzedni Następny »


Multikulturowi wielbiciele Hitlera


Daniel Greenfield 2021-06-14


Nie musisz być białym suprematystą, żeby kochać Hitlera. „Dzisiejszy świat potrzebuje Hitlera”, tweetował  korespondent CNN, Adeel Raja. Tala Halawa, „palestyńska” specjalistka w BBC, wcześniej tweetowała wymysły, które zawierały #HitlerMiałRację.


Badacze odkryli, że hashtag #HitlerMiałRację występował nie tylko na kontach białych suprematystów, ale splatał się z "postępowymi" hashtagami, takimi jak #FreePalestine.


Raja, pakistański muzułmanin, i Halawa, która pochodzi z Zachodniego Brzegu, nie pasują do wizerunku, jaki mają ludzie o wielbicielach Hitlera, ale są jednak bardziej typowi, niż sobie wyobrażacie.


Podczas ostatniego konfliktu między Izraelem a terrorystami Hamasu, Pakistańczycy świętowali, a ich politycy wysławiali Hitlera.


„Pamiętam słowa Hitlera, który powiedział, że oszczędził kilku Żydów, żeby świat zobaczył, dlaczego ich zabijał. Dzisiaj głęboko w to wierzę” - oświadczył pakistański parlamentarzysta.


Pakistańska aktorka, Veena Malik tweetowała ten sam fałszywy cytat z Hitlera. „Zabiłbym wszystkich Żydów na świecie… ale zostawiłem kilku, żeby pokazać światu, dlaczego ich zabiłem”.


Nie chodzi jednak tylko o Izrael lub Żydów.


Fajaz ul Hasan Chohan, minister w rządzie pakistańskiego premiera, Imrana Khana, podobno wymienił Hitlera jako jednego ze swoich idoli. Następnie z aprobatą porównał Khana do Hitlera. Kiedy CNN zerwała kontakty z Rają z powodu jego tweetu o Hitlerze, jeden z najbliższych doradców Khana i jego prawa ręka tweetował poparcie dla niego.


Ale przecież, jak mogliśmy przeczytać w artykule w “Der Spiegel”: „Nie jest trudno Niemcowi mieszkającemu w Pakistanie przyzwyczaić się do tych różnic, ale jedną różnicę trudno przełknąć: większość ludzi lubi Hitlera”.


„Pakistańczycy zawsze nawiązują do tego, kiedy rozmawiają z Niemcami. ‘My też jesteśmy aryjczykami’, mówią” – napisał autor artykułu.


Sytuacja nie jest dużo lepsza na Zachodnim Brzegu, skąd pochodzi Halawa, gdzie “Hitler” jest popularnym imieniem lub przydomkiem używanym przez miejscowych terrorystów. Wśród nich jest Dżamal 'Hitler' Abu Roub, terrorystyczny przywódca Brygady Męczenników Al-Aksa, którego kampania wyborcza doprowadziła do takich nagłówków, jak „Człowiek o imieniu Hitler ubiega się o miejsce” i „Palestyńczycy głosują na Hitlera”.


„O Hitlerze, przyniosłeś dumę ojczyźnie i Allahowi” – rozpływali się jego zwolennicy.


Media
przywódcy Autonomii Palestyńskiej rutynowo chwalą Hitlera. Nie jest niczym niezwykłym zobaczenie nazistowskich flag powiewających nad domami muzułmańskich Arabów na Zachodnim Brzegu lub nazistowskich salutów na terrorystycznych wiecach.


Mahmoud Abbas, szef Autonomii Palestyńskiej, napisał pracę doktorską zaprzeczającą Holocaustowi jako część edukacji w ZSRR. Kilka lat temu twierdził, że Holocaust był winą Żydów.


Podziw dla Hitlera wśród nie-białych, rasistowskich nacjonalistów i suprematystów wychodzi jednak daleko poza znajomy, przewidywalny antysemityzm w świecie muzułmańskim. I można go znaleźć tutaj też.  


W Stanach Zjednoczonych dwa główne rodzaje nie-białego rasistowskiego nacjonalizmu – czarny nacjonalizm i ruch La Raza – pełne były i są podziwu dla Hitlera i nazistowskich Niemiec.  


„Tym, czego potrzebuje Murzyn, jest Hitler” - oświadczył Marcus Garvey [ideolog czarnego nacjonalizmu, 1887-1940. przyp. tłum] i wezwał swoich zwolenników do czytania Mein Kampf. “Kapelusze z głów dla Hitlera i nazistowskich Niemiec”.


Podziw dla Hitlera i nazistowskich Niemice nie był niezwykłością wśród czarnych nacjonalistów.


The German Case Against the Jews, W. E. B. DuBois [działacz przeciwko dyskryminacji i segregacji rasowej, 1868-1963. przyp. tłum.] bronił nazistowskiej bigoterii. Za Hitlera, twierdził, było „więcej demokracji w Niemczech niż było tam we wcześniejszych latach”.  


„Naród Islamu” prowadził dalej czarną, nacjonalistyczną agendę. Podobnie jak Garvey, Malcolm X spotkał się z KKK. Witał także przywódcę amerykańskiej Nazi Party na imprezie Narodu Islamu. Po jego przejściu na bardziej normatywny islam, czego często używa się, by fałszywie przedstawić go jako człowieka, który umiarkował swoje poglądy, spotkał się z osławionym islamskim duchownym, znanym jako Mufti Hitlera.  


Louis Farrakhan, obecny przywódca Narodu Islamu, powiedział: „Tu przychodzą Żydzi. Nie lubią Farrakhana, wiec nazywają mnie Hitlerem. No cóż, to jest dobre imię. Hitler był bardzo wielkim człowiekiem”. Ten przywódca czarnych suprematystów powiedział dalej: „Wzniósł Niemcy z niczego. W pewnym sensie możecie powiedzieć, że jest w tym podobieństwo, bo my też wznosimy nasz lud z niczego”. 


Ta idea Hitlera jako wzoru osobowego dla czarnych przywódców przenika ruch czarnych nacjonalistów.


„Musimy uczyć się od Hitlera - argumentował przywódca ruchu o prawa obywatelskie, Stokley Carmichael, który później zmienił nazwisko na Kwame Ture. – Nigdy nie podziwiałem białego człowieka, ale największym z nich, moim zdaniem, był Hitler”.


Po drugiej stronie trójcy polityki tożsamości jest La Raza.


„Hitler reprezentuje, w skrócie, ideę, niemiecką ideę, tak często poniżaną przez francuski militaryzm i angielską perfidię – pisał w 1940 roku Jose Vasconcelos. – Co staje się ewidentne, nawet dla najbardziej upartych, to triumf Niemiec nad swoimi rywalami i historyczna zmiana, która w wyniku tego zajdzie na świecie”.   


„Ale my zwyciężymy wraz z niemieckim zwycięstwem!" – zapewniał czytelników swojego pronazistowskiego magazynu.  


Vasconcelos, były lewicowy minister edukacji w Meksyku, przyjął nową wizje Latynosów jako La Raza Cosmica: nowa rasa panów ukształtowana przez kontynentalną eugenikę.  


La Raza Cosmica zdobyła popularność wśród latynoskich rasistów w Stanach Zjednoczonych, prowadząc do powstania rasistowskiego ruchu Raza Unida, którego hasło "Viva La Raza!" znaczyło "Witaj raso”.  


Nie ma niczego niezwykłego w kolaboracji Vasconcelosa z nazistami. Eugenicy z Ameryki Łacińskiej byli często socjalistami z faszystowskimi sympatiami, którzy podziwiali nazistowskie Niemcy. A kiedy Ford Foundation i inne lewicowe organizacje wsparły latynoskich nacjonalistów w Ameryce, wprowadzili do głównego nurtu eugenikę, narodowy socjalizm i rasową supremację jako postępowe idee.


Tak samo, jak to zrobili z czarnymi suprematystami i ruchem Black Lives Matter.


Zgubny mit, że rasizm jest zasadniczo innym zjawiskiem wśród nie-białych grup, politycznie i moralnie, leży u sedan wszystkiego, od politycznej poprawności do krytycznej teorii rasy. Jednak podziw dla Hitlera i nazistów, przekraczający linie rasowe, pokazuje, że jest to kłamstwo.  


Rasizm jest rasizmem. A rasistowskie nacjonalizmy żywią do siebie naturalną sympatię. To pchnęło do sojuszu między Malcolmem X a KKK. To zamieniło rasistowski traktat sympatyka nazizmu w podstawę ruchu La Raza w Stanach Zjednoczonych. To dlatego Hitler pozostaje popularny w muzułmańskim świecie i w rozmaitych nie-białych rasistowskich i nacjonalistycznych organizacjach.  


Można zobaczyć zdjęcia czarnych żołnierzy w nazistowskich mundurach jako część Wolnego Legionu Arabskiego Muftiego Jerozolimy, w którym byli arabscy i afrykańscy muzułmanie.  Wiele lat po tym, jak Mufti wzywał Hitlera do wymazania Żydów z powierzchni ziemi, Malcolm X spotkał się z nim w Arabii Saudyjskiej na pielgrzymce do Mekki.


Malcolm X nazwał Muftiego Hitlera “serdecznym człowiekiem o wielkiej godności” i przelotnie wspomniał, że “mówił on o New York jako Jew York”. Trzy lata wcześniej Malcolm X dzielił scenę z przywódcą amerykańskiej Nazi Party. I nic się właściwie nie zmieniło od jego słynnego „olśnienia”.


Popularność Hitlera niewiele mówi o tym syfilitycznym, nieudanym malarzu, ale mówi bardzo wiele o jego bazie wielbicieli i o naturze rasizmu. Nienawiść jest uniwersalna i wszechobecna. Przekracza wszystkie rasowe granice. Nie ma podziału między rasizmem i odwróconym rasizmem, między uderzaniem do góry i uderzaniem w dół.


Wykraczając poza antysemityzm, Hitler i naziści pozostają popularni wśród rasistowskich suprematystów i nacjonalistów, ponieważ ucieleśniają ostateczny model i ideał zabijania „innego”. Ludobójstwo jest najwyższą nęcącą i morderczą fantazją, jaka znajduje się w grupach islamistycznych, ruchach czarnych suprematystów i ideologii La Raza.


Ci, którzy nie są członkami grupy, muszą wymrzeć lub zostać zabici.


Nie ma niczego “białego” w tej idei. Jest równie stara jak plemię i czas. A wśród najgorszych rasistów na świecie są dzisiaj nie-biali członkowie rasistowskich ruchów, które podziwiają Hitlera.


Hitler’s Multicultural Supporters

Frontpage.mag, 4 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk