Prawda

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 - 13:01

« Poprzedni Następny »


List do University of Kent – antysemityzm na kampusie


David Collier 2016-02-03


Do prorektor Uniwersytetu w Kent

Pragnę złożyć formalną skargę przeciwko uniwersytetowi w Kent za pozwolenie na promowanie antysemityzmu na swoim kampusie. Na Pani uniwersytecie usłyszałem słowa o “Mędrcach Syjonu”. 100-letni sfałszowany tekst, który opisuje protokoły z nieistniejącego spotkania, na którym przywódcy żydowscy omawiali swój cel globalnej hegemonii żydowskiej. Jest to falsyfikat odpowiedzialny za szerzenie zarazy antysemityzmu i odgrywał kluczową rolę wszędzie tam, gdzie Żydzi byli prześladowani i masakrowani.


Hitler odwoływał się do Protokołów mędrców Syjonu i uczono o tym w szkołach nazistowskich jako o autentycznym dokumencie. Twierdzi się, że ten falsyfikat służył nazistom jako „podstawa prawna do ludobójstwa”. Nie można wymachiwać nam w twarz Protokołami mędrców Syjonu, tak samo jak nie można wymachiwać swastyką. Nie ma „kontekstu”, który na to pozwala. To, co słyszałem podczas imprezy na Pani kampusie, było czystym antysemityzmem.


Amira Hass powiedziała, że to, co widzimy dzisiaj, jest wynikiem rozmyślnego planowania tajnej grupy Żydów nazywanych „Mędrcami Syjonu”. Wszystko zostało zaplanowane. W demokracji liberalnej nagina to wolę rządu pochodzącego z wyborów –idea ukrytych planów i pociągających za sznurki lalkarzy jest pokarmem dla miłośników teorii spiskowych. Jest to o spisku Żydów i tajnych planach dominacji. Proszę posłuchać tego nagrania:To zaś oznacza, że nie widzimy tu naturalnego ciągu przyczyny i skutku, przemoc rodzi przemoc itd., ale raczej rozmyślny spisek, by manipulować zdarzeniami tak, by służyły wyższemu celowi. Dzieci (po obu stronach) umierają jako ofiary na ołtarzu planu. To jest antysemickie oszczerstwo krwi. Dzieci są mordowane, żeby Żydzi mogli jeść swoją macę.


Często chodzę na takie spotkania o Izraelu i mam już grubą skórę. Bez mrugnięcia okiem znoszę wypaczenia prawdy, kłamstwa i propagandę. Milcząco odrzucam większość tego, co mówiła Amira Hass jako mowę nienawiści, która dezinformuje, podżega i ogłupia. Czego jednak nie jestem gotowy słuchać – ani nie powinienem – to jawny antysemityzm. Podczas swojego wystąpienia Hass użyła słowa „żydowski” ponad 20 razy. Nie „izraelski”, ale „żydowski”. Przywołała „Mędrców Syjonu”.


W ostatnich miesiącach w Wielkiej Brytanii słyszałem o żydowskich pieniądzach, informowano mnie o żydowskiej globalnej kontroli, żydowskiej żądzy krwi, żydowskim rasizmie, żydowskiej chciwości, żydowskim panowaniu nad mediami, żydowskiej kontroli nad bankami i żydowskich spiskach i konspiracjach. Tak było na każdym antyizraelskim spotkaniu lub imprezie, co do jednego, emanując od uczestników jak testosteron na meczu futbolowym.Wszedłem na to spotkanie i nikt nie pytał mnie, kim jestem. To jest normalne. W zeszłym tygodniu byłem na walnym zgromadzeniu członków Palestine Solidarity Campaign, spotkaniu 300 najważniejszych ludzi tej organizacji w sercu Londynu i przed wejściem nie stał ani jeden policjant. Jak Pani wie, ja nie mogę zorganizować takiego spotkania, jak to wasze sprzed kilku dni. Nie mogę swobodnie przedstawiać “innej narracji”. Logistyka czyni, że jest to stukrotnie trudniejsze, co z kolei znaczy, że 99% imprez związanych z Izraelem jest jednostronna. Ponadto, odmowa „czerwonych faszystów” na danie głosu Izraelczykom oznacza, że każdy argument przeciwko narracji nienawiści musi być przedstawiany przez osoby trzecie.


W ciągu ostatnich dwóch tygodni było 10 takich spotkań “nienawiści” w samym Londynie. Zaplanowanie spotkania dla „innej narracji” zabiera miesiące. Wymaga obecności sił bezpieczeństwa, intensywnego planowania i nawet wtedy, jak w przypadku niedawnych wydarzeń w Manchesterze, może zakończyć się odwołaniem spotkania. W zeszłym tygodniu takie spotkanie na innym kampusie w Londynie zostało zakłócone przez stosujących przemoc awanturników. W tym konkretnym wypadku przemoc była skierowana przeciwko człowiekowi, który chce rozmontowania osiedli izraelskich i stworzenia państwa palestyńskiego. Nie ma to znaczenia dla „czerwonych faszystów” na kampusach. Pani wie, że to się dzieje, ale jak większość władz na dzisiejszych uniwersytetach, woli Pani ustąpić przed pełną ignorancji i nienawiści zgrają dokonującą samosądu.


Nie pozwala się tu na żadną debatę akademicką, żadną wymianę myśli. Stwierdzenie, że „nie wiedziałam”, że antysemityzm będzie prezentowany tym spotkaniu, nie jest odpowiedzią. Powinna była Pani wiedzieć. Antysemityzm jest jednym z najważniejszych paliw kampanii antyizraelskiej. Osobiście wierzę, że gdyby go usunąć, motor w ogóle by nie ruszył, a jest to opinia oparta na podstawie doświadczenia wyniesionego z obecności na wielu takich imprezach. Tym, co widzimy tam, jest połączona siła trzech nurtów antysemityzmu: skrajnej prawicy, skrajnej lewicy i islamu. Jest mocna, jest podstępna i zakaża uniwersytety w całej Wielkiej Brytanii. Nie może więc Pani twierdzić, że była Pani „nieświadoma”, chyba że postanowiła Pani nie wiedzieć. Na uniwersytetach w całej Wielkiej Brytanii tchórzostwo, ignorancja i bigoteria wyciągają do antysemityzmu pomocną dłoń.


Horror nowoczesnego antysemityzmu szerzy się na kampusach, wśród ludzi wykształconych, nie zaś w dzielnicach biedy, co stanowi znaczącą groźbę. I w tym właśnie pomógł University of Kent. Tutaj, oczywiście, zastępują słowo „Żyd” słowem „syjonista”, by móc powiedzieć wszystko, co chcą. W zeszłym tygodniu na stronie Facebooka kogoś, kto reklamował waszą imprezę, zobaczyłem komentarz: „po prostu zabić wszystkich Żydów”. Dwie minuty później zmieniono to na „bękartów syjonistów”. W umyśle autora jest to oczywiście tym samym.


Dla mnie, Żyda w Wielkiej Brytanii, nie ma ucieczki. Nie będę siedział cicho i ignorował faktu, że antysemici przejmują panowanie na ulicach i na kampusach. Nie odwrócę się w milczeniu tyłem, jak gdybym nie wiedział, dokąd prowadzi ta droga. Nie dopuszczę, by University of Kent dostarczał platformy dla Protokołów mędrców Syjonu, i żebym odchodził jak gdybym musiał to zaakceptować.


Proste przeproszenie nie wystarcza. 200 ludzi wyszło z tej sali po nakarmieniu się antysemityzmem na Pani kampusie. Tym ludziom trzeba powiedzieć, że oklaskiwali antysemityzm. Każdy z tych ludzi jest nieco bardziej „skrajny” niż był, zanim usłyszał to wystąpienie. Niektórzy dostali czystą „działkę” dla swojego uzależnienia. A Żydzi w Wielkiej Brytanii? No cóż, jesteśmy tylko trochę mniej bezpieczni niż byliśmy.


Na Pani uniwersytecie usłyszałem słowa o “Mędrcach Syjonu”. Usłyszałem słowa o spiskach żydowskich. Oczekuję, że podzieli się Pani ze mną swoimi myślami.


Z poważaniem

David Collier.

Ten list został wysłany do prorektor University of Kent 31 stycznia 2016 r.


A letter to the University of Kent – antisemitism on campus

31 stycznia 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

David Collier

Autor blogu Beyond the great devide

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. List do University of Kent - .... JGold Tel Aviv 2016-02-03
1. MEF MEF 2016-02-03


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk