Prawda

Wtorek, 11 sierpnia 2020 - 11:59

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

List do University of Kent – antysemityzm na kampusie


David Collier 2016-02-03


Do prorektor Uniwersytetu w Kent

Pragnę złożyć formalną skargę przeciwko uniwersytetowi w Kent za pozwolenie na promowanie antysemityzmu na swoim kampusie. Na Pani uniwersytecie usłyszałem słowa o “Mędrcach Syjonu”. 100-letni sfałszowany tekst, który opisuje protokoły z nieistniejącego spotkania, na którym przywódcy żydowscy omawiali swój cel globalnej hegemonii żydowskiej. Jest to falsyfikat odpowiedzialny za szerzenie zarazy antysemityzmu i odgrywał kluczową rolę wszędzie tam, gdzie Żydzi byli prześladowani i masakrowani.


Hitler odwoływał się do Protokołów mędrców Syjonu i uczono o tym w szkołach nazistowskich jako o autentycznym dokumencie. Twierdzi się, że ten falsyfikat służył nazistom jako „podstawa prawna do ludobójstwa”. Nie można wymachiwać nam w twarz Protokołami mędrców Syjonu, tak samo jak nie można wymachiwać swastyką. Nie ma „kontekstu”, który na to pozwala. To, co słyszałem podczas imprezy na Pani kampusie, było czystym antysemityzmem.


Amira Hass powiedziała, że to, co widzimy dzisiaj, jest wynikiem rozmyślnego planowania tajnej grupy Żydów nazywanych „Mędrcami Syjonu”. Wszystko zostało zaplanowane. W demokracji liberalnej nagina to wolę rządu pochodzącego z wyborów –idea ukrytych planów i pociągających za sznurki lalkarzy jest pokarmem dla miłośników teorii spiskowych. Jest to o spisku Żydów i tajnych planach dominacji. Proszę posłuchać tego nagrania:To zaś oznacza, że nie widzimy tu naturalnego ciągu przyczyny i skutku, przemoc rodzi przemoc itd., ale raczej rozmyślny spisek, by manipulować zdarzeniami tak, by służyły wyższemu celowi. Dzieci (po obu stronach) umierają jako ofiary na ołtarzu planu. To jest antysemickie oszczerstwo krwi. Dzieci są mordowane, żeby Żydzi mogli jeść swoją macę.


Często chodzę na takie spotkania o Izraelu i mam już grubą skórę. Bez mrugnięcia okiem znoszę wypaczenia prawdy, kłamstwa i propagandę. Milcząco odrzucam większość tego, co mówiła Amira Hass jako mowę nienawiści, która dezinformuje, podżega i ogłupia. Czego jednak nie jestem gotowy słuchać – ani nie powinienem – to jawny antysemityzm. Podczas swojego wystąpienia Hass użyła słowa „żydowski” ponad 20 razy. Nie „izraelski”, ale „żydowski”. Przywołała „Mędrców Syjonu”.


W ostatnich miesiącach w Wielkiej Brytanii słyszałem o żydowskich pieniądzach, informowano mnie o żydowskiej globalnej kontroli, żydowskiej żądzy krwi, żydowskim rasizmie, żydowskiej chciwości, żydowskim panowaniu nad mediami, żydowskiej kontroli nad bankami i żydowskich spiskach i konspiracjach. Tak było na każdym antyizraelskim spotkaniu lub imprezie, co do jednego, emanując od uczestników jak testosteron na meczu futbolowym.Wszedłem na to spotkanie i nikt nie pytał mnie, kim jestem. To jest normalne. W zeszłym tygodniu byłem na walnym zgromadzeniu członków Palestine Solidarity Campaign, spotkaniu 300 najważniejszych ludzi tej organizacji w sercu Londynu i przed wejściem nie stał ani jeden policjant. Jak Pani wie, ja nie mogę zorganizować takiego spotkania, jak to wasze sprzed kilku dni. Nie mogę swobodnie przedstawiać “innej narracji”. Logistyka czyni, że jest to stukrotnie trudniejsze, co z kolei znaczy, że 99% imprez związanych z Izraelem jest jednostronna. Ponadto, odmowa „czerwonych faszystów” na danie głosu Izraelczykom oznacza, że każdy argument przeciwko narracji nienawiści musi być przedstawiany przez osoby trzecie.


W ciągu ostatnich dwóch tygodni było 10 takich spotkań “nienawiści” w samym Londynie. Zaplanowanie spotkania dla „innej narracji” zabiera miesiące. Wymaga obecności sił bezpieczeństwa, intensywnego planowania i nawet wtedy, jak w przypadku niedawnych wydarzeń w Manchesterze, może zakończyć się odwołaniem spotkania. W zeszłym tygodniu takie spotkanie na innym kampusie w Londynie zostało zakłócone przez stosujących przemoc awanturników. W tym konkretnym wypadku przemoc była skierowana przeciwko człowiekowi, który chce rozmontowania osiedli izraelskich i stworzenia państwa palestyńskiego. Nie ma to znaczenia dla „czerwonych faszystów” na kampusach. Pani wie, że to się dzieje, ale jak większość władz na dzisiejszych uniwersytetach, woli Pani ustąpić przed pełną ignorancji i nienawiści zgrają dokonującą samosądu.


Nie pozwala się tu na żadną debatę akademicką, żadną wymianę myśli. Stwierdzenie, że „nie wiedziałam”, że antysemityzm będzie prezentowany tym spotkaniu, nie jest odpowiedzią. Powinna była Pani wiedzieć. Antysemityzm jest jednym z najważniejszych paliw kampanii antyizraelskiej. Osobiście wierzę, że gdyby go usunąć, motor w ogóle by nie ruszył, a jest to opinia oparta na podstawie doświadczenia wyniesionego z obecności na wielu takich imprezach. Tym, co widzimy tam, jest połączona siła trzech nurtów antysemityzmu: skrajnej prawicy, skrajnej lewicy i islamu. Jest mocna, jest podstępna i zakaża uniwersytety w całej Wielkiej Brytanii. Nie może więc Pani twierdzić, że była Pani „nieświadoma”, chyba że postanowiła Pani nie wiedzieć. Na uniwersytetach w całej Wielkiej Brytanii tchórzostwo, ignorancja i bigoteria wyciągają do antysemityzmu pomocną dłoń.


Horror nowoczesnego antysemityzmu szerzy się na kampusach, wśród ludzi wykształconych, nie zaś w dzielnicach biedy, co stanowi znaczącą groźbę. I w tym właśnie pomógł University of Kent. Tutaj, oczywiście, zastępują słowo „Żyd” słowem „syjonista”, by móc powiedzieć wszystko, co chcą. W zeszłym tygodniu na stronie Facebooka kogoś, kto reklamował waszą imprezę, zobaczyłem komentarz: „po prostu zabić wszystkich Żydów”. Dwie minuty później zmieniono to na „bękartów syjonistów”. W umyśle autora jest to oczywiście tym samym.


Dla mnie, Żyda w Wielkiej Brytanii, nie ma ucieczki. Nie będę siedział cicho i ignorował faktu, że antysemici przejmują panowanie na ulicach i na kampusach. Nie odwrócę się w milczeniu tyłem, jak gdybym nie wiedział, dokąd prowadzi ta droga. Nie dopuszczę, by University of Kent dostarczał platformy dla Protokołów mędrców Syjonu, i żebym odchodził jak gdybym musiał to zaakceptować.


Proste przeproszenie nie wystarcza. 200 ludzi wyszło z tej sali po nakarmieniu się antysemityzmem na Pani kampusie. Tym ludziom trzeba powiedzieć, że oklaskiwali antysemityzm. Każdy z tych ludzi jest nieco bardziej „skrajny” niż był, zanim usłyszał to wystąpienie. Niektórzy dostali czystą „działkę” dla swojego uzależnienia. A Żydzi w Wielkiej Brytanii? No cóż, jesteśmy tylko trochę mniej bezpieczni niż byliśmy.


Na Pani uniwersytecie usłyszałem słowa o “Mędrcach Syjonu”. Usłyszałem słowa o spiskach żydowskich. Oczekuję, że podzieli się Pani ze mną swoimi myślami.


Z poważaniem

David Collier.

Ten list został wysłany do prorektor University of Kent 31 stycznia 2016 r.


A letter to the University of Kent – antisemitism on campus

31 stycznia 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

David Collier

Autor blogu Beyond the great devide

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. List do University of Kent - .... JGold Tel Aviv 2016-02-03
1. MEF MEF 2016-02-03


Brunatna fala

Znalezionych 786 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk