Prawda

Wtorek, 11 sierpnia 2020 - 11:44

« Poprzedni Następny »


Zrozumieć krzywą kalifatu


Daniel C. Greenfield 2016-02-05

Zulfiqar – miecz Mahometa.
Zulfiqar – miecz Mahometa.

Raport Fundacji Wiary Tony’ego Blaira stwierdził, że rebelianci syryjscy są w większości islamistami dżihadystycznymi i że nawet jeśli ISIS zostanie pokonane, jest tam 15 innych grup o tym samym światopoglądzie, które są gotowe zająć jego miejsce. A to tylko w Syrii. Oficjalną opowieścią o ISIS, tą, którą czytamy w gazetach, oglądamy w telewizji i słyszymy w radio jest twierdzenie, że jest to wyjątkowa grupa, której rodzaj ekstremizmu jest tak skrajny, że nie ma porównania do niczego innego. ISIS nie ma nic wspólnego z islamem. Ani z niczym innym. Jest całkowitą aberracją.


Poza tym raport stwierdza, że 15 innych grup dżihadystycznych jest gotowych ją zastąpić i to w jednym tylko kraju.


Organizacje supremacji islamskiej, takie jak ISIS, można umieścić na “krzywej kalifatu”. Krzywa kalifatu ma jako podstawę szybkość, z jaką organizacja islamska chcę osiągnąć swój cel, czyli kalifat. To, co określamy jako „skrajne” lub umiarkowane”, jest w rzeczywistości tempem, w jakim grupa islamska stara się odtworzyć kalifat.

ISIS jest na skrajnym końcu tej skali, nie dlatego, że torturuje, zabija i gwałci, ale dlatego, że wprowadza kalifat natychmiast. Potworności, z których ISIS stało się znane, są typowe dla funkcjonującego kalifatu. Egzekucja muzułmanów, którzy nie poddają się kalifowi, czystka etniczna i niewolnictwo seksualne niemuzułmanów nie są aberracjami. Są normami kalifatu.

Ostatni kalifat, Imperium Osmańskie, sprzedawał niemuzułmańskie dziewczęta jako niewolnice seksualne na długo po wynalezieniu telefonu. Reportaż w „New York Times” z 1886 r. dokumentował sprzedaż dziewczynek zaledwie dwunastoletnich, jedna z nich z „jasnoorzechowymi oczyma, czarnymi brwiami i długimi, żółtymi włosami”. Wcześniejsze doniesienie z „London Post” opisywało Turków „wysyłających swoje czarne niewolnice na targ, żeby zrobić miejsce dla nowo kupionej białej dziewczyny”. To zachowanie nie jest chwilową aberracją, ale datuje się wstecz do ludzi Mahometa, gwałcących i biorących do niewoli niemuzułmańskie kobiety i dziewczynki jako nagrody za walkę dla szerzenia islamu.

Zachowania ISIS, które tak nas szokują, były szeroko praktykowane w najbardziej nawet cywilizowanych częściach świata muzułmańskiego w czasach, kiedy w Nowym Jorku stawiano Statuę Wolności.

Dla muzułmanów zniesienie niewolnictwa jest jednym z upokorzeń, jakie musieli znieść z powodu utraty kalifatu. Europejczycy wymusili zakończenie handlu niewolnikami. Brytyjczycy zmusili Turków do rezygnacji z niewolników. Stany Zjednoczone zmusiły Saudyjczyków do rezygnacji z niewolników w latach 1960. (Nieoficjalnie istnieją nadal.) Kiedy Bractwo Muzułmańskie przejęło Egipt, jego islamska konstytucja zlikwidowała zakaz niewolnictwa.

Bractwo Muzułmańskie jest po umiarkowanej stronie krzywej kalifatu nie dlatego, że nie chce powrotu kalifatu, ani dlatego, że nie chce ujarzmienia niemuzułmanów – bo chce. Jest po umiarkowanej stronie, bo chce to robić stopniowo, przez długi okres czasu, przy pomocy nowoczesnych metod politycznych.

Czy jednak wybierasz długą drogę do kalifatu, czy krótką, nadal kończysz w tym samym miejscu. Każdy znajdujący się na krzywej kalifatu zgadza się, że świat, włącznie ze Stanami Zjednoczonymi, musi być rządzony przez prawo islamskie i że wolność i równe prawa dla wszystkich muszą zostać zlikwidowane.

ISIS po prostu robi już teraz to, co Bractwu Muzułmańskiemu zabrałoby sto lat

Nie jesteśmy w stanie wojny z ISIS. Jesteśmy w stanie wojny z wszystkimi na krzywej kalifatu. Nie dlatego, że tak postanowiliśmy, ale dlatego, że podobnie jak Tysiącletnia Rzesza Hitlera lub wizja jednego świata pod czerwoną flagą komunizmu, kalifat jest planem narzucenia nam systemu totalitarnego, by pozbawić nas naszych praw.

Naziści i komuniści mieli wizję świata. Zwolennicy islamskiej supremacji, którzy dążą do odrodzenia kalifatu, też ją mają. Te trzy grupy odgrywały od czasu do czasu rolę ofiar naszej polityki zagranicznej, ale ich żale nie były skierowane do nas, dążyły do realizacji swojej wizji idealnego społeczeństwa.


Po prostu tak się składa, że społeczeństwa nazistów, komunistów i islamistów są nieustanną zmorą dla nas wszystkich pozostałych ludzi na świecie.

Nikt na krzywej kalifatu nie jest umiarkowany. Niektórzy na krzywej kalifatu mają tylko więcej cierpliwości. Wznoszą bilboardy, tworzą organizacje i próbują zakazać wszelkiej krytyki swojej ideologii jako islamofobii. Ale jest to tylko kalifatyzm z trochę bardziej ludzką twarzą. I to czyni ich znacznie bardziej niebezpiecznym wrogiem.

ISIS jest w pewnym sensie najmniej niebezpiecznym wrogiem. Nie pokonaliśmy ISIS, bo nawet nie próbowaliśmy. Zamiast tego Obama prowadzi wojnę, w której 75 procent uderzeń na ISIS zostaje zablokowana i zrzuca się ulotki na 45 minut przed uderzeniem w tankowce, ostrzegając bojowników ISIS, by uciekali. Gdybyśmy walczyli z ISIS według tych samych reguł, jak walczyliśmy w wojnach zeszłego stulecia, Państwo Islamskie zostałoby zmiażdżone dawno temu.

Nie jest trudno pobić natychmiastowy kalifat w stylu ISIS. Globalne sieci Al-Kaidy, posługujące się bardziej konwencjonalnymi taktykami terrorystycznymi, są trudniejsze, bo są osadzone w strumieniu imigracji muzułmańskiej. A najtrudniejsze jest Bractwo Muzułmańskie, ponieważ tkwi tak głęboko w populacji muzułmańskiej na Zachodzie, że reprezentuje i panuje nad tymi społecznościami.

To, co ISIS osiąga nagą siłą, Bractwo Muzułmańskie osiąga przez zakładanie sieci swoich zakamuflowanych agend. Zarówno ISIS, jak Bractwo Muzułmańskie panują nad dużymi populacjami muzułmańskimi. ISIS podbija społeczeństwa państw upadłych. Bractwo Muzułmańskie jednak sprawuje kontrolę nad społecznościami muzułmańskimi w miastach na Zachodzie. Możemy zbombardować Rakkę, ale czy możemy zbombardować Dearborn, Jersey City lub Irvine?

Tu właśnie krzywa kalifatu osiąga swój najbardziej przerażający potencjał.

Pierwszy ekspansjonizm islamski był tak dewastujący nie dlatego, że udało mu się przechwycić panowanie nad pustyniami Arabii, ale dlatego, że podbił i ujarzmił cywilizowane miasta takie jak Aleksandria, Konstantynopol, Jerozolima, Ateny i Delhi. ISIS planuje powtórzenie starych podbojów oraz nowe, dalsze podboje, ale jeśli mu się to uda, nie będzie to z powodu jego strategii militarnej, ale dlatego, że jego cele zostały skolonizowane.

Możemy zniszczyć ISIS jutro, ale nadal będziemy w stanie wojny z setkami innych grup, które mają wizję odtworzenia kalifatu. Ta wojna nie skończy się, aż zmiażdżymy ich program supremacji przez pokazanie, że nigdy więcej nie pozwolimy, by taki horror istniał na świecie. Jak długo grupy fundamentalistów muzułmańskich żywią nadzieję na odrodzenie kalifatu, ta wojna, w różnych postaciach, będzie trwała.

Nie jesteśmy w stanie wojny z organizacją, ale z ideą, że muzułmanie są nadrzędni wobec niemuzułmanów i zostali obdarzeni przez Allaha prawem rządzenia niemuzułmanami, obrabowywania ich, gwałcenia i brania do niewoli. ISIS jest najbardziej otwartym wyrazem tej idei. Ale samą ideę akceptuje każdy, kto jest na krzywej kalifatu.

Dopóki nie pokonamy tej rasistowskiej idei, ciągle będą powstawać nowe grupy islamskie pobudzone tą ideą. Wojny napędzane przekonaniami o supremacji kończyły się w historii tylko wtedy, kiedy iluzja supremacji ulegała zniszczeniu przez kompletne pokonanie i upokorzenie atakujących. To zadziałało w przypadku Japonii i Niemiec nazistowskich.

Nasza obecna wojna nie skończy się tak długo, jak długo nie zniszczymy supremacyjnej  idei  grup obecnych na krzywej kalifatu.

Understanding the Caliphate Curve

Sultan Knish, 19 stycznia 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 786 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk