Prawda

Piątek, 2 grudnia 2022 - 07:15

« Poprzedni Następny »


Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków


Victor Rosenthal 2022-05-21

Źróło zdjęcia: Wikipedia.
Źróło zdjęcia: Wikipedia.

Jeśli film pod tytułem „Śmierć Muhammada al-Dury” to Przeminęło z wiatrem Pallywood*, to niedawna ekstrawagancja z Shireen abu Akleh jest na dobrej drodze, by stać się jego Gwiezdnymi Wojnami. Obie te sprawy przyniosły Palestyńczykom ogromne zwycięstwa na światowej arenie wojny informacyjnej.

Obraz przestraszonego 12-letniego al-Dury, rzekomo pod ostrzałem izraelskich żołnierzy, stał się inspiracją dla przemocy drugiej intifady. Według dziennikarki Nidry Poller, to

…natychmiast rozpaliło antyizraelskie i antyżydowskie namiętności na całym świecie, prowokując falę przemocy od zlinczowania dwóch izraelskich rezerwistów w Ramallah po spalenie synagogi we Francji. W następnych latach historia Muhammada al-Dury osiągnęła niemal mityczną rangę w świecie arabskim i muzułmańskim. …

 

To, że śmierć Muhammada al-Dury była prawdziwym emocjonalnym pretekstem dla następującej lawiny palestyńskiej przemocy – i o wiele silniejszym wyzwalaczem niż „prowokacyjna” wizyta Szarona na Wzgórzu Świątynnym – potwierdza natychmiastowe i szerokie rozpowszechnienie jego historii i podobnego do piety obrazu jego ciała leżącego u stóp ojca. Ulice, place i szkoły zostały nazwane imieniem młodego szahida islamskiego. Jego scena śmierci została powielona na malowidłach ściennych, plakatach i znaczkach pocztowych, a nawet pojawiła się w filmie ze ścięciem Daniela Pearla.

Europejskie stacje telewizyjne i Al-Dżazira pokazywały w kółko film o al-Durze – nakręcony przez palestyńskiego kamerzystę Talala Abu Rahmeha – a szanowany francuski komentator (Żyd), szef biura France 2 w Jerozolimie, Charles Enderlin, ręczył za jego autentyczność – i udzielił własnego rozdzierającego głosu w roli lektora.

 

Zaskoczeni IDF i izraelscy urzędnicy rządowi początkowo jąkali się niespójnie, a nawet przeprosili za zabicie al-Dury, chociaż wkrótce stało się jasne, że to niemożliwe, aby ogień IDF mógł trafić al-Durę i jego ojca. Albo Palestyńczycy zastrzelili al-Durę, albo w ogóle go nie zastrzelono. Dowody (artykuł Poller zawiera dobre podsumowanie) wskazują, że cała scena została sfałszowana.

 

Mimo to, ani Palestyńczycy, ani Enderlin nigdy nie przyznali, że prawda była czymkolwiek innym niż tym, że brutalni żołnierze IDF celowo zamordowali palestyńskie dziecko, tylko dlatego, że mogli. I dlaczego mieliby się do czegokolwiek przyznać? Praktycznie wszyscy byli gotowi uwierzyć w ich kłamstwa, z wyjątkiem Izraelczyków i garstki syjonistycznych blogerów i dziennikarzy.


Historia al-Dury wspierała jeden aspekt palestyńskiej propagandy, który zawsze był widoczny – oskarżenie, że IDF celowo bierze na cel palestyńskie dzieci. Dzieje się tak pomimo faktu, że prawda jest dokładnie odwrotna: IDF stara się unikać krzywdzenia cywilów, zwłaszcza dzieci; podczas gdy Palestyńczycy przeprowadzili liczne ataki na cywilów, których ofiarami były dzieci: krwawy autobus (masakra na wybrzeżu), masakra Ma'alot, atak na Misgav Am, zamachy bombowe na Delfinarium i pizzerię Sbarro i inne.

 

Niezależnie od tego, czy jest to po prostu projekcja – oskarżanie wroga o zbrodnie, które popełniasz – czy też technika ta została im zasugerowana przez ekspertów od wojny psychologicznej, palestyńskie oszczerstwa o IDF były skuteczne. Być może dlatego, że historyczne oszczerstwa o rytuale krwi, w których oskarża się Żydów o porywanie, torturowanie i zabijanie nieżydowskich dzieci, wciąż żyją w ciemnych zakamarkach współczesnych umysłów.

 

Historia zabójstwa Shireen abu Akleh różni się pod jednym względem od historii Muhammada al-Dury: zniesławienie w sprawie al-Dury wymagało pewnego nakładu pracy, podczas gdy dar śmierci abu Akleh po prostu wpadł w ręce Palestyńczyków. Reporterka Al-Dżaziry poszła na miejsce walk wraz z terrorystami związanymi z Palestyńskim Islamskim Dżihadem w Dżeninie, gdzie została złapana w krzyżowy ogień między nimi a żołnierzami IDF. Palestyńczycy natychmiast ogłosili, że abu Akleh została celowo zastrzelona – „rozstrzelana” – przez snajperów IDF. Odbiło się to natychmiast w antyizraelskich mediach, a zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie samozwańczy eksperci, tacy jak Susan SarandonIlhan Omar i Rashida Tlaib, wyjaśnili, że została „zamordowana” z zimną krwią przez Izrael.

 

Abu Akleh była bardzo popularna i lubiana w świecie arabskojęzycznym, a zwłaszcza wśród Palestyńczyków. To zrozumiałe, że są zdenerwowani i opłakują jej śmierć. Byłoby jednak błędem zaakceptowanie ich wyroku, że IDF popełniła morderstwo. W tym momencie nie wiadomo, czy kula, która ją zabiła, pochodziła z izraelskiego czy palestyńskiego karabinu. Nawet jeśli to pierwsze okaże się prawdą (a pamiętajmy, że Palestyńczycy uniemożliwili dostęp do dowodów w postaci kuli, zdjęć i wyników sekcji zwłok), zabicie popularnej dziennikarki nie leżało w interesie Izraela. Gdyby to była kula IDF, z pewnością nie była umyślnie wycelowana w abu Akleh.

 

W każdym razie pochodzenie tej kuli nie ma żadnego znaczenia dla odpowiedzialności za jej śmierć. Do wymiany ognia doszło, ponieważ terroryści zamordowali 19 Izraelczyków w ciągu ostatnich kilku tygodni – i tutaj nie ma wątpliwości co do zamiaru! Większej liczbie morderstw zapobiegły jedynie działania sił bezpieczeństwa, takie jak operacja w Dżanin. Dżanin był epicentrum ataków terrorystycznych, a IDF był tam w celu aresztowania terrorystów, którzy planowali dalsze zamachy. Krew Shireen abu Akleh jest na rękach terrorystów, podobnie jak zamordowanych przez nich Izraelczyków.

 

Nic z tego nie ma znaczenia dla całego świata arabskiego i muzułmańskiego, dla większości Europy, a także dla wielu kręgów w USA i Kanadzie, gdzie twierdzenia palestyńskie są akceptowane bez żadnych wątpliwości. Palestyńczycy i ich zwolennicy już dawno zdecydowali, że „okupacja” – to znaczy obecność państwa żydowskiego w dowolnym miejscu między rzeką a morzem – jest podstawową przyczyną wszystkiego złego, co się tam dzieje. Ich zdaniem żydowskie ofiary terroryzmu to „osadnicy”, których zabijanie nie jest niesprawiedliwe; terroryści, którzy ich mordują nożami, siekierami i pistoletami, są bohaterami, a nie przestępcami; a izraelska armia i policja są ciemiężcami, którym należy się oprzeć wszelkimi możliwymi środkami. Argumenty o kulach nie są więc na temat.

 

Palestyńscy przywódcy rozumieją swoją publiczność i wiedzą, że silne emocje, takie jak te wywołane śmiercią tak popularnej osobistości jak abu Akleh, mogą być skierowane przeciwko Izraelowi. Im bardziej emocjonalna sytuacja, tym bardziej przydatne będzie inspirowanie aktów przemocy wobec Izraelczyków. Celem jest fala terroryzmu „samotnych wilków”, której nie można bezpośrednio powiązać z organizacjami, które do tego terroru podżegają. Media społecznościowe nawet umożliwiają OWP i Hamasowi zlecanie na zewnątrz nie tylko terroryzmu, ale także podżegania.

 

Więc Palestyńczycy usunęli wszelkie hamulce i zorganizowali pogrzeb być może większy niż jakikolwiek od czasu Jasera Arafata. Rozpętali akcję w swoich przyjaznych mediach, które papugują ich oskarżenia o celową egzekucję, a także każdy antyizraelski głos w mediach społecznościowych. Będą szkoły, ulice i obozy letnie nazwane imieniem „męczennicy”, a małe dziewczynki będą się na niej wzorować. Stanie się symbolem „oporu”.

 

Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak w przypadku al-Dury, wkrótce usłyszymy terrorystów, którzy twierdzą, że zostali zainspirowani do wykonania swojej krwawej pracy ku pamięci Shireen abu Akleh.

_______________________________
________________________________
* Termin „Pallywood” został ukuty przez Richarda Landesa w celu opisania fałszywych filmów informacyjnych tworzonych przez Palestyńczyków. Zobacz jego wideo „ Pallywood, 'Według źródeł palestyńskich…' .

 

Shireen abu Akleh’s Blood is on Palestinian Hands

15 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 Vic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1146 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk