Prawda

Piątek, 2 grudnia 2022 - 06:45

« Poprzedni Następny »


Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go


Jonathan S. Tobin 2022-05-18


Z Komisją Śledczą ustanowioną przez Radę Praw Człowieka ONZ do szkalowania Izraela jako “państwa apartheidu” zwolennicy żydowskiego państwa muszą zrozumieć, że ta groźba jest czymś więcej niż tylko pustymi słowami.  

 

Przez dziesięciolecia zwolennicy Izraela debatowali, co zrobić z ONZ. Czy powinni ignorować tę organizację jako miejsce, gdzie jest dużo hałasu, ale które nie ma wpływu na wydarzenia na Bliskim Wschodzie? A może jednak powinni traktować jej rosnące wysiłki oczerniania Izraela jako „państwa apartheidu” jako rzeczywiste zagrożenie dla państwa żydowskiego?


Wielu Izraelczyków, w tym członkowie rządu, ma problemy z poważnym traktowaniem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Słynne są słowa pierwszego premiera i ojca-założyciela Izraela, Davida Ben-Guriona, jakimi odrzucił obawy Mosze Szareta, ówczesnego ministra spraw zagranicznych. Używając hebrajskiego akronimu ONZ (UM), Ben-Gurion zakwestionował ideę, że bez poparcia ONZ w rezolucji o podziale z 1947 r. państwo żydowskie nie zostałoby założone.


„Wręcz przeciwnie — odpowiedział Ben-Gurion.  - Tylko odwaga Żydów założyła ten kraj, a nie jakaś rezolucja UM-szmum ”.

 

Był to wyraz jego godnej podziwu filozofii, że działania Żydów są o wiele ważniejsze niż opinie świata nieżydowskiego. Kilkadziesiąt lat później nadal dokładnie podsumowuje to, co wielu Izraelczyków myśli o Organizacji Narodów Zjednoczonych, która jest znacznie bardziej wrogo nastawiona do ich narodu niż w czasach Ben-Guriona.


Uprzedzenie tego światowego organu wobec państwa żydowskiego jest weń wtopione z powodu dominacji narodów islamistycznych, marksistowskich i krajów Trzeciego Świata, które propagują kłamstwo, że syjonizm jest rasizmem. To uprzedzenie było wyrażane w niezliczonych wystąpieniach na przestrzeni lat – od uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne w 1975 r. haniebnej rezolucji „Syjonizm to rasizm” do jego roli w zwołaniu w 2001 r. Konferencji o Rasizmie w Durban, która stała się antysemickim festiwalem nienawiści.


Organizacja Narodów Zjednoczonych i jej różne agencje to parada raportów, programów i rezolucji mających na celu podważenie bezpieczeństwa państwa żydowskiego i ustawiczne wzmacnianie stuletniej wojny Palestyńczyków z syjonizmem. Agencja ONZ ds. uchodźców palestyńskich (UNRWA) koncentruje się wyłącznie na zapewnieniu, aby potomkowie palestyńskich Arabów, którzy uciekli z kraju podczas izraelskiej wojny o niepodległość w 1948 r., pozostali bezpaństwowcami, wykorzystywanymi jako narzędzie propagandy do delegitymizacji istnienia państwa żydowskiego.


Niemniej to Rada Praw Człowieka – ciało, w którego skład wchodzą jedni z najgorszych gwałcicieli praw człowieka na świecie – stała się głównym źródłem antyizraelskich inwektyw poprzez stronnicze raporty, które wypaczają prawdę o konflikcie i rzeczywistości demokratycznego kraju, który każdego dnia swojego istnienia zmuszony jest bronić się przed zagrożeniami terrorystycznymi, militarnymi, a nawet nuklearnymi.


Jest to szczególnie ważne teraz, odkąd Zgromadzenie Ogólne ONZ przegłosowało sfinansowanie Komisji Śledczej prowadzonej przez Radę Praw Człowieka w sprawie praw człowieka w Izraelu i na administrowanych terytoriach. Podobnie jak stronnicze i antysyjonistyczne ataki na państwo żydowskie ze strony międzynarodowych grup lewicowych, które udają obrońców praw człowieka, takich jak Amnesty International i Human Rights Watch, Komisja Śledcza ma wydać werdykt w sprawie postępowania Izraela. Ma to niewiele wspólnego z teoretycznym porozumieniem pokojowym, którym Palestyńczycy nie są zainteresowani, ale raczej ma na celu demonizowanie samej idei państwa żydowskiego i delegitymizację jego prawa do samoobrony.

 

Biorąc pod uwagę nieograniczony mandat, który pozwolił wrogom Izraela cofnąć się w czasie i oskarżyć go o rzekome zbrodnie sprzed powstania państwa żydowskiego, komisja zaprosiła Palestyńczyków i innych do składania wniosków w celu udowodnienia ich racji. Ta Komisja, trafnie scharakteryzowana jako „sąd kangurowy”, ma dostarczyć jeszcze w tym roku raport, który wzmocni kłamstwo o „państwie apartheidu”.

 

To stawia zarówno Izrael, jak i grupy monitorujące ONZ i zakłamaną społeczność praw człowieka przed trudnym wyborem.


Rząd Izraela postanowił nie współpracować z komisją. Uważał, że taka współpraca legitymizowałaby  całkowicie nieobiektywny proces, ponieważ wszystko, co robi Rada Praw Człowieka i jej Komisja, ma na celu zbudowanie sprawy, według której istnienie państwa żydowskiego jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Personelu w siedzibie Rady Praw Człowieka w Genewie nie obchodzi, co Izraelczycy mogą mieć do powiedzenia na temat wojny w ich kraju. Mimo to wiele organizacji zajmujących się tym problemem było przekonanych, że ten fałszywy proces nie powinien pozostać bez odpowiedzi.


Rezultatem ich działań była bezprecedensowa próba przypomnienia światu, że jego ograniczona wizja ignorowała cierpienia Żydów i Izraelczyków podczas arabskiej i muzułmańskiej wojny z syjonizmem. Jeśli ONZ i społeczność praw człowieka chcą policzyć ofiary, mogą zacząć od rozważenia milionów Żydów, którzy padli ofiarą antysyjonistycznej polityki i działań. Obejmuje to Żydów, którzy zginęli w Holocauście, w wyniku wysiłków mających zapobiec ich ucieczce do Palestyny lub w wyniku retoryki antysyjonistycznej, lub późniejszych wojen i ataków terrorystycznych wymierzonych w Izrael przez jego wrogów. Wśród tych, których los zasługuje na uwagę, jest również około 800 000 Żydów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w świecie arabskim i muzułmańskim z powodu antysemickiej nienawiści antyizraelskich rządów i ruchów.


Zebranie tych nazwisk
 było herkulesowym zadaniem, które wymagało wielu trudnych badań i pracy. Podczas pracy kierowanej przez profesor Anne Bayefsky, szefową Human Rights Voices i Touro Institute on Human Rights and the Holocaust, grupy takie jak Palestinian Media Watch, Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center, Middle East Media Research Institute (MEMRI), amerykańsko-izraelski Cooperative Enterprise i Committee for Accuracy in Middle East Reporting and Analysis (CAMERA) przyczyniły się do zebrania nazwisk żydowskich ofiar i uchodźców.


W sumie przedstawili ponad 2 miliony nazwisk Żydów, którzy zostali zabici lub zranieni przez antysyjonistycznych żydożerców.


Prawdą jest, że komisja raczej nie zwróci uwagi na listę żydowskich ofiar, ponieważ jeszcze nawet nie potwierdziła otrzymania tych oświadczeń. Jedynym celem Komisji jest omówienie krzywd Palestyńczyków i rzekomej niesprawiedliwości, jaką odzyskanie przez Żydów suwerenności nad ich starożytną ojczyzną wyrządziło światu. Mimo to jest to ważne przypomnienie, że prawdziwą niesprawiedliwością jest niechęć świata do pełnego uznania zbrodni popełnionych na narodzie żydowskim i pragnienie, by znowu był on bezsilny i bezdomny.


Jest to również ważne, ponieważ o ile Organizacji Narodów Zjednoczonych brakuje legitymacji, to nie zniknie ona w przewidywalnej przyszłości. W bardziej sprawiedliwym świecie takie skorumpowane i antysemickie ciało, które służy interesom tyranów, zostałoby zniesione. Powinna zostać zastąpiona przez światowy organ nadzorowany przez demokracje, którego zadaniem jest obrona praw człowieka, a nie ich podważanie. Ale nie żyjemy w takim świecie. Organizacja Narodów Zjednoczonych niestety z nami zostanie.


Chociaż Izrael wyrósł na kwitnącą gospodarkę i regionalną potęgę militarną, nie jest odporny na wysiłki społeczności międzynarodowej mające na celu napiętnowanie go. Nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie większość Amerykanów jest zdecydowanie proizraelska, poparcie dla intersekcjonalnej ideologii i krytycznej teorii rasy, która określa Izrael jako ciemiężące państwo „białego przywileju”, jest szeroko rozpowszechnione w hałaśliwej lewicy Partii Demokratycznej. A im bardziej takie ciała z pieczęcią międzynarodowej legitymacji popierają kłamstwa na temat Izraela i syjonizmu, tym bardziej niepewna będzie pozycja obrońców Izraela.


Stany Zjednoczone powinny wycofać się z Rady Praw Człowieka i przestać ją finansować. To zrobiła administracja Trumpa, ale zostało to cofnięte przez administrację Bidena, której zespół ds. polityki zagranicznej pozostaje zauroczony multilateralizmem i dyplomacją dla pseudo dyplomacji.


Dlatego postawa UM, szmum jest luksusem, na który Izrael i jego przyjaciele nie mogą już sobie pozwolić. Reakcja na Komisję Śledczą była dobrym początkiem, ale po niej musi nastąpić zmasowane działanie w reakcji na zagrożenie ze strony Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kłamstwa tego światowego organu mogą wyrządzić prawdziwą szkodę Izraelowi i narodowi żydowskiemu, jeśli pozostaną bez odpowiedzi.

 

The UN’s anti-Semitism problem won’t be solved by ignoring it

JNS Org., 10 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Jonathan S. Tobin jest redaktorem naczelnym JNS (Jewish News Syndicate). Możesz go śledzić na Twitterze pod adresem: @jonathans_tobin.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1146 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk