Prawda

Piątek, 22 wrzesnia 2023 - 12:53

« Poprzedni Następny »


Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi


Bassam Tawil 2023-05-20

<span>Autonomia Palestyńska (AP) chce, by Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakazy aresztowania izraelskich przywódców i ukarał ich za wypowiadanie się przeciwko terroryzmowi lub walkę z nim. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas i jego współpracownicy, zamiast potępiać terrorystów za masowe ostrzeliwanie rakietami  izraelskich cywilów, faktycznie wspierają terrorystów. </span>
Autonomia Palestyńska (AP) chce, by Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakazy aresztowania izraelskich przywódców i ukarał ich za wypowiadanie się przeciwko terroryzmowi lub walkę z nim. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas i jego współpracownicy, zamiast potępiać terrorystów za masowe ostrzeliwanie rakietami  izraelskich cywilów, faktycznie wspierają terrorystów. 

Najnowsza próba Iranu i jego palestyńskich agentów terroru zabicia jak największej liczby Żydów właśnie zakończyła się kolejnym „zawieszeniem broni” między Izraelem a Palestyńczykami, w którym pośredniczył Egipt. W ciągu pięciu dni walk palestyńskie grupy terrorystyczne w Strefie Gazy, w szczególności Palestyński Islamski Dżihad (PIJ) wystrzeliły ponad 1400 rakiet na Izrael – kraj wielkości New Jersey – zabijając dwie osoby i niszcząc kilka domów i inne budynki.

Jednak chociaż dżihad (święta wojna) prowadzony przez wspierane przez Iran grupy terrorystyczne przeciwko Izraelowi mógł się na razie zakończyć, Izrael nadal stoi w obliczu innego rodzaju wojny, która jest nie mniej niebezpieczna niż rakiety i pociski, które są co pewien czas wystrzeliwane na izraelskie miasta. Tę wojnę prowadzi Autonomia Palestyńska (AP) i jej przywódcy, w tym Mahmud Abbas, w celu oczerniania i izolowania Izraela w społeczności międzynarodowej.


Autonomia Palestyńska chce, by Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakazy aresztowania izraelskich przywódców i ukarał ich za wypowiadanie się przeciwko terroryzmowi lub za walkę z nim.


Zamiast domagać się od MTK ukarania terrorystów – którzy celowo ostrzeliwują rakietami izraelskich cywilów – Autonomia Palestyńska zwraca się do Trybunału o ściganie Izraelczyków za rozpoczęcie operacji zwalczania terroryzmu.


Ta wojna, którą AP prowadzi przeciwko Izraelowi, nie jest nowa. W rzeczywistości jest to wojna, która toczy się od powstania AP, która nastąpiła po podpisaniu Porozumień z Oslo między Izraelem a OWP w latach 1993-1995.


W tej wojnie Autonomia Palestyńska nie używa rakiet i pocisków do atakowania Izraela. Zamiast tego Autonomia Palestyńska, która zgodnie z Porozumieniami z Oslo oficjalnie ma być pokojowym partnerem Izraela i zapobiegać terroryzmowi i przemocy, wykorzystuje różne platformy, zwłaszcza media, do szerzenia nienawiści wobec Izraela i rzucania wszelkiego rodzaju oszczerstw przeciwko Izraelowi, takich jak jako fałszywe oskarżenia, że praktykuje „apartheid” i popełnia „masakry” na Palestyńczykach.


Podczas gdy w tym miesiącu rakiety spadały na Izrael ze Strefy Gazy, przywódcy i rzecznicy Autonomii Palestyńskiej wykorzystywali każdą dostępną platformę do szerzenia kłamstw i delegitymizacji Izraela. Sednem kampanii AP przeciwko Izraelowi jest argument, że Izrael nie ma prawa atakować terrorystów na Zachodnim Brzegu czy w Strefie Gazy, którzy są bezpośrednio i pośrednio zaangażowani w terroryzm przeciwko Żydom. Zamiast tego Izrael powinien zgodzić się na zabijanie swoich obywateli.


Zdaniem AP, Izrael nie powinien mieć prawa do obrony przed radykalną islamistyczną grupą dżihadystyczną, która odrzuca prawo Izraela do istnienia i jest odpowiedzialna za niezliczone ataki terrorystyczne na Żydów od dziesięcioleci.


Seria oświadczeń złożonych przez wyższych przedstawicieli Autonomii Palestyńskiej w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków, ilustruje, że Mahmud Abbas i jego współpracownicy, zamiast potępiać terrorystów za masowe ostrzeliwanie rakietami izraelskich cywilów, w rzeczywistości wspierają terrorystów – zarówno finansowo w „programie pracy”, czyli „Płaca za mordowanie”, a także słownie. Pod tym względem Autonomia Palestyńska nie tylko uchyla swoje zobowiązania wynikające z Porozumień z Oslo i prawa międzynarodowego, ale działa jako wróg Izraela – nie jako partner pokojowy.


Autonomia Palestyńska udowodniła, że bardziej troszczy się o terrorystów niż o cywilów, których ranią i zabijają. Wkrótce po tym, jak Izrael wyeliminował trzech czołowych dowódców PIJ w Strefie Gazy 9 maja, Nabil Abu Rudaineh, rzecznik Mahmuda Abbasa, szybko potępił Izrael za „niebezpieczną eskalację przeciwko naszemu ludowi”. Abu Rudaineh opisał nalot, w którym zginęli dowódcy PIJ – którzy podżegali do ataków na Izrael – jako „zbrodnię” i ostrzegł, że Izrael „ciągnie region w kierunku napięć, przemocy i niestabilności”. Innymi słowy, rzecznik prezydenta głosi filozofię pod hasłem: „Wszystko zaczęło się, kiedy mi oddał”.


Jednak Abu Rudaineh „zapomniał” powiedzieć, że izraelskie naloty były odpowiedzią na ponad 100 rakiet, które terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy w kierunku Izraela kilka dni wcześniej. „Zapomniał” też powiedzieć, że ci trzej dowódcy należeli do PIJ, grupy, która odrzuca prawo Izraela do istnienia i sprzeciwia się jakiemukolwiek procesowi pokojowemu.


PIJ otwarcie stwierdza, że „Palestyna, od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego], jest krajem arabskiego islamu”. Według deklaracji tej grupy zabronione jest oddawanie jakiejkolwiek części tej ziemi, a Izrael nie ma prawa istnieć na żadnej jej części. Celami PIJ są:


„Wyzwolenie całej Palestyny i likwidacja państwa izraelskiego oraz ustanowienie islamskich rządów na ziemi Palestyny, które gwarantują osiągnięcie sprawiedliwości, wolności i równości”.


PIJ mówi również, że stara się zmobilizować Palestyńczyków i przygotować ich do dżihadu przeciwko Izraelowi, a także ma na celu „inspirowanie i mobilizację mas narodu islamskiego na całym świecie i zachęcanie ich do stoczenia decydującej bitwy z tworem izraelskim”.


Ten sam palestyński przedstawiciel, Abu Rudaineh, wydał 13 maja kolejne oświadczenie w odpowiedzi na izraelskie operacje antyterrorystyczne na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, twierdząc, że izraelskie ataki odwetowe na cele PIJ i terrorystów w Strefie Gazy oraz zabijanie terrorystów są „niebezpiecznymi  zbrodniami”.


Premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Sztajjeh również dołączył do chóru wyższych oficjeli palestyńskich, którzy postanowili obwiniać Izrael za obronę swojego  kraju, a nie terrorystów, którzy rozpoczęli konflikt, wystrzeliwując ponad 100 rakiet na izraelskie miasta  tydzień wcześniej.


Komentując zabicie trzech dowódców PIJ, Sztajjeh potępił izraelski atak wojskowy jako „przerażającą masakrę” i „agresję”. Sztajjeh „zapomniał” jednak powiedzieć, że izraelska operacja była skierowana nie przeciwko cywilom, jak to było w przypadku operacji palestyńskiej, ale konkretnie przeciwko dowódcom wspieranej przez Iran grupy terrorystycznej PIJ. Wychwalał też zabitych terrorystów i innych Palestyńczyków zabitych w izraelskich nalotach jako „męczenników”.


Abu Rudaineh i Sztajjeh wezwali następnie  „społeczność międzynarodową”, Organizację Narodów Zjednoczonych i administrację Bidena, aby pociągnąć Izrael do odpowiedzialności jako państwo zbójeckie na arenie międzynarodowej za to, że broni się przed atakami rakietowymi PIJ i innych terrorystów grupy w Strefie Gazy.


W ramach antyizraelskiej kampanii Mahmoud Abbas przybył w zeszłym tygodniu do Nowego Jorku, by wziąć udział w uroczystości ONZ upamiętniającej 15 maja jako „Dzień Nakby”. „Nakba” („katastrofa”) to termin, jakim Palestyńczycy i inni Arabowie opisują powstanie Izraela w 1948 roku, po wojnie także zapoczątkowanej przez armie pięciu państw arabskich – Libanu, Syrii, Jordanii, Egiptu, Iraku – by zniszczyć Izrael w dniu jego narodzin, którą to wojnę Arabowie przegrali.


Nie jest niespodzianką, że ONZ, która ma długą historię uprzedzeń wobec Izraela (tutajtutaj i tutaj), organizuje uroczystość, która nazywa ustanowienie Izraela „katastrofą”.


Goszcząc Abbasa i organizując takie uroczystości, ONZ jest zasadniczo współwinna wojnie Autonomii Palestyńskiej z Izraelem.


Podobnie Unia Europejska, która potępiła izraelską operację wojskową przeciwko terrorystom w Strefie Gazy i określiła działania Izraela jako „nie do zaakceptowania”. Zamiast wezwać palestyńskich terrorystów do zaprzestania ataków na izraelskich cywilów, UE wezwała obie strony do „zachowania maksymalnej powściągliwości ”.


ONZ poparła palestyńską narrację, że ustanowienie Izraela było „katastrofą”.


UE faktycznie próbowała zrównać demokratyczny kraj, Izrael, i palestyńskie grupy terrorystyczne w Strefie Gazy.


Tymczasem Iran i jego palestyńscy terroryści proklamują, że Izrael powinien zostać zniszczony – przez bombę nuklearną, dżihad, rakiety lub inne formy terroryzmu, takie jak samobójcze zamachy bombowe, strzelaniny, napady nożownicze i taranowanie samochodami.


Najnowsza runda walk pokazuje, że terroryści w Strefie Gazy nawet w najmniejszym stopniu nie porzucili swojego marzenia o wyeliminowaniu Izraela i wymordowaniu Żydów. Mahmoud Abbas i Autonomia Palestyńska – „partnerzy pokojowi” Izraela – pracują nad osiągnięciem tego samego celu poprzez wojnę prawną i dyplomatyczną oraz podżeganie przeciwko Izraelowi.


Nadszedł czas, aby administracja Bidena i społeczność międzynarodowa obudziły się i zobaczyły, że nie ma prawdziwej różnicy między PIJ, Hamasem, Hezbollahem – a Autonomią Palestyńską. Wszyscy mają to samo pragnienie, by zobaczyć Izrael wymazany z mapy. Różnią się jedynie w ocenie najlepszych środków do osiągnięcia tego celu. Terrorystyczne bojówki Iranu są przekonane, że cel ten można osiągnąć poprzez terroryzm i rakiety, podczas gdy przyjaciele administracji Bidena w Autonomii Palestyńskiej wierzą, że z pomocą ONZ, UE, MTK i innych instytucji międzynarodowych mogą ostatecznie dokonać eksterminacji Izraela poprzez delegitymizację drogą prawną i dyplomatyczną.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/19651/palestinians-jihad-against-israel

Gatestone Institute, 16 maja 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Bassam Tawil – muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1314 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk