Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 16:15

« Poprzedni Następny »


Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach


Caroline B. Glick 2021-10-24

Konferencja Obietnica Życia Przyszłego sponsorowana przez Al-Sinwara (Źródło: Palsawa.com, 30 września 2021)
Konferencja Obietnica Życia Przyszłego sponsorowana przez Al-Sinwara (Źródło: Palsawa.com, 30 września 2021)

Na początku miesiąca międzynarodowa pomoc zaczęła płynąć do Strefy GazyObiecano ponad miliard dolarów. Katar i Egipt, administracja Bidena i ONZ, wszyscy są pełni zapału do jak najszybszego działania, by odbudować budynki zniszczone podczas ostatniej ofensywy rakietowej przeciwko Izraelowi w maju.


Przez 10 dni Hamas wystrzelił około 4500 pocisków, rakiet i pocisków moździerzowych na Izrael, celując w miasta leżące od granicy z Gazą do Tel Awiwu i Jerozolimy. W odpowiedzi Izrael uderzył w magazyny rakiet, wyrzutnie rakietowe, centra komunikacyjne i podziemną infrastrukturę militarną.


Według Hamasu, bombardowanie Izraelskich Sił Obronnych spowodowało szkody za nieco mniej niż pół miliarda dolarów. Jeśli więc obietnice pomocy zostaną spełnione, Hamas nie tylko pokryje swoje straty – zostanie nagrodzony za agresję.

 

Tymczasem antyizraelscy Demokraci w Kongresie niemal zatopili zatwierdzenie dodatkowego finansowania dla izraelskich baterii obronnych, Żelazna Kopuła. Gdyby nie system Żelaznej Kopuły, która przechwyciła większość pocisków Hamasu zanim dosięgły swój cel, Izrael doznałby olbrzymich strat w ludziach i nieruchomościach. 10-dniowa kampania szybko przerodziłaby się w pełną wojnę lądową.


Można by przedstawić argument na rzecz nagrodzenia Hamasu za jego niczym nieusprawiedliwioną agresję przeciwko Izraelowi, gdyby istniał jakikolwiek powód do wiary, że Hamas może rozważać zmianę swojego zachowania – gdyby Hamas oznajmił, że planuje porzucić wojnę przeciwko żydowskiemu państwu i zamiast tego dążyć do pokoju. Jest jednak wręcz odwrotnie. Hamas pozostaje absolutnie zdeterminowany, by trzymać się celu, który obejmuje nie tylko unicestwienie Izraela, ale przeprowadzenie ludobójstwa wobec przeważającej większości spośród 6,5 milionów Żydów, a następnie ujarzmienie tych, co przeżyją. Ponadto, wynik wiosennej agresji Hamasu wobec Izraela przekonał ten terrorystyczny reżim, że taki cel jest prawdopodobnie w ich zasięgu.


To przekonanie leży u podstaw triumfalnej konferencji, jaką reżim Hamasu sponsorował w Gazie 30 września. Konferencja, zorganizowana wspólnie z palestyńskim NGO, Instytutem Obietnicy Życia Przyszłego, nosiła tytuł “Obietnica Życia Przyszłego: Palestyna po wyzwoleniu”. Przywódca Hamasu, Jahja Sinwar przesłał list do uczestników konferencji. Middle East Media Research Institute (MEMRI)  przetłumaczył końcowe oświadczenie. Raport MEMRI warto przeczytać w całości, ale kilka punktów wyróżnia się.


Celem konferencji było ustalenie, jak administrować “Palestyną” po zniszczeniu i zniknięciu Izraela. Uczestnicy zgodzili się, że po zniszczeniu Izraela nie-muzułmanie w „Palestynie” będą rządzeni przez Pakt Umara. Pakt Umara został zawarty około roku 637, kiedy zajętą  przez Bizancjum Jerozolimę zdobyli muzułmanie. Pakt ustala warunki, na jakich nie-muzułmanie mają pozwolenie na życie pod islamskimi rządami.


Pakt Umara wyjaśnia, jak nie-muzułmanie, nazywani "dhimmi", mają żyć w wiecznym stanie bezbronności i uległości wobec swoich islamskich władców. Poddaje surowym ograniczeniom ich wolność praktykowania religii i narzuca ciągły haracz na życie nie-muzułmańskich mężczyzn, zwany podatkiem „dżizja”. Zgodnie z Paktem islamscy władcy oszczędzają życie nie-muzułmanów, którzy akceptują status dhimmi, ale mogą zabijać nie-muzułmanów, którzy odmawiają zaakceptowania ograniczenia swoich praw.  


Konferencja Hamasu w zeszłym miesiącu ustaliła, że Żydzi, którzy przeżyją zniszczenie Izraela, muszą zostać zakwalifikowani do którejś z trzech różnych grup. Pierwsza grupa obejmuje żydowskich “wojowników”. Ci muszą zostać zabici. Druga grupa obejmuje “pokojowych Żydów”, którzy poddadzą się. Mogą albo zintegrować się w Palestynie jako dhimmi, albo “otrzymać czas na wyjazd”.


Ostatnia grupa składa się z “wykształconych Żydów i ekspertów w dziedzinach medycyny, inżynierii, technologii i cywilnego oraz militarnego przemysłu”. Dla zapobieżenia ucieczce mózgów wraz ze zniszczeniem państwa żydowskiego, uczestnicy konferencji Hamasu postanowili, że ci Żydzi „powinni zostać zatrzymani na jakiś czas i nie należy pozwolić im na wyjazd”.


Kolejną kluczową sprawą, jaka angażowała uczestników konferencji Hamasu, było położenie rąk na listach Palestyńczyków, którzy współpracowali z Izraelem.


Końcowy raport stwierdził, że „W chwili, w której ‘Izrael’ upadnie, aparaty bezpieczeństwa tymczasowego rządu muszą położyć ręce na danych dotyczących agentów okupanta w Palestynie, w regionie i na [całym] świecie, oraz [odkryć] nazwiska werbowników, żydowskich i nieżydowskich w kraju i za granicą. Ta bezcenna informacja nie może przepaść, [bo] używając tej informacji możemy oczyścić Palestynę i ojczyznę arabską i islamską z pełnej hipokryzji szumowiny, która szerzyła zepsucie na świecie”.


Konferencję zwołano w zeszłym miesiącu, ponieważ Hamas i jego zwolennicy uważają, że “zwycięstwo jest bliskie”. Hamas wierzy, że dni Izraela są policzone i teraz trzeba się przygotować.


Jak Hamas wpadł na pomysł, że moment zwycięstwa przeciwko Żydom jest w zasięgu ręki? Dlaczego Hamas postanowił, że teraz jest pora, by znaleźć odpowiedzi na to, jak zaangażować międzynarodową społeczność; co zrobić z międzynarodowymi zobowiązaniami Izraela, które przejmie „Palestyna”, państwo-sukcesor; i jaką walutą zastąpić izraelski szekel?    


Odpowiedź jest dość jasna. Akcja Hamasu przeciwko Izraelowi w maju nie była podobna do żadnej poprzedniej. Po raz pierwszy od 1947 roku wielu izraelskich Arabów było pełnymi i jawnymi uczestnikami palestyńskiego militarnego napadu na państwo żydowskie. Hamas był w stanie rozciągnąć zasięg swoich działań do wnętrza Izraela bez wysłania zbrojnych sił przez fizyczną granicę.  


Podczas gdy siły terroru Hamasu z Gazy atakowały Izrael średnio 450 pociskami dziennie, izraelsko-arabska tłuszcza organizowała rozruchy w całym kraju. Palili i rabowali żydowskie domy, przedsiębiorstwa i synagogi w mieszanych miastach żydowsko-arabskich. Linczowali żydowskich sąsiadów i przechodniów. I związali swój los z Hamasem.


Hamas rozpoczął ofensywę, kiedy rząd Netanjahu upadał. Obecnie Izrael jest kierowany przez rząd zdominowany przez lewicę, który rządzi dysponując większością zaledwie jednego głosu. Izraelska partia islamistyczna stowarzyszona z Bractwem  Muzułmańskim, Ra'am, jest członkiem rządzącej koalicji. Z mizerną frakcją czterech miejsc w Knesecie Ra'am może obalić rząd, kiedy tylko sobie tego zażyczy. Posłowie z ramienia Ra'am wielokrotnie przysięgali, że odejdą z koalicji – a tym samym obalą rząd, jeśli premier Naftali Bennett rozpocznie kampanię przeciwko Hamasowi.


Podczas gdy w przeszłości Kongres nie miał ochoty finansować rządzonej przez Hamas Gazy, dzisiaj jego poparcie dla Izraela stało się kontrowersyjne. Z rosnącą antyizraelską frakcją wśród Demokratów w amerykańskim Kongresie poparcie dla Izraela stało się politycznie kosztowne dla wielu członków Demokratycznej większości. Poparcie dla Hamasu, z drugiej strony, staje się nieobarczone żadnymi kosztami dla wielu Demokratów.  


W zeszłym tygodniu minister spraw zagranicznych Izraela, Jair Lapid, odwiedził Waszyngton. Po spotkaniach z najwyższymi oficjelami administracji Bidena ukazały się informacje o sporze między stronami w sprawie finansowania Hamasu. Lapid, podobnie jak administracja Bidena, popiera przekazywanie astronomicznych sum do kontrolowanej przez Hamas Gazy, żeby zbudować jej gospodarkę. Popiera nawet przekazywanie materiałów budowlanych podwójnego użytku, które Hamas może z łatwością użyć do szybkiego odtworzenia i rozszerzenia swojego arsenału pocisków i innych systemów broni ofensywnej.


Według tych informacji jednak, Lapid chce opóźnić transfer funduszy i materiałów budowlanych aż zawrze się umowę, w której Hamas uwolni dwóch izraelskich zakładników i zwróci szczątki dwóch izraelskich żołnierzy, przetrzymywanych od ostatniej wojny na pełną skalę przeciwko Izraelowi w 2014 roku. Prezydent Joe Biden i sekretarz stanu Antony Blinken podobno odrzucili stanowisko Lapida i żądali natychmiastowego przekazania funduszy i materiałów do Gazy bez stawiania jakichkolwiek warunków.  


Spór Lapida z amerykańską administracją jest całkowicie nieistotny i głęboko szkodliwy wobec ofensywnej strategii Hamasu, jego ludobójczych planów i triumfalistycznej postawy. Jest świadectwem urojenia stanowiącego samo sedna filozofii propalestyńskiego obozu, jak również jest wielkim niebezpieczeństwem, jakie takie urojenie stanowi dla bezpieczeństwa i przetrwania państwa Izraela.


Hamas Is the Beneficiary of Joe Biden’s Delusional Diplomacy

Newsweek, 20 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Caroline Glick 

Znana dziennikarka izraelska, pracuje w „Jerusalem Post”. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia z nauk społecznych. Emigrowała do Izraela w 1991 roku, wstępując natychmiast do IDF, w 1996 roku zakończyła karierę w wojsku w stopniu kapitana. Występuje często w izraelskiej telewizji, jest również zapraszana przez różne stacje telewizyjne w USA.     


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 981 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk