Prawda

Środa, 27 stycznia 2021 - 14:17

« Poprzedni Następny »


 Dekret antysyjonistyczny


Steve Apfel 2014-04-19

“Ostateczne rozwiązanie” : Tu odbyła się Konferencja Wannsee

“Ostateczne rozwiązanie” : Tu odbyła się Konferencja WannseeWbrew staremu porzekadłu o historii – że się powtarza – znacznie częściej porusza się według pewnych wzorów. Postęp lub regres zawsze są blisko. Spójrzmy na wzór, jakim podążają prawa człowieka. Od zarania zapisanej historii do Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 r. i poza nią, uznawano coraz więcej praw dla coraz większej liczby ludzi w coraz większym wachlarzu sytuacji; tak więc dzisiaj każdy człowiek je ma, teoretycznie.

… Niemal każdy człowiek. W swej nieprzeniknionej mądrości Historia zarządziła inny los dla jednej grupy. Postępowe prawa nie były dla Żydów. Rozważmy pokrótce, jak mocarstwa różnych epok traktowały ten naród. Grecy i Rzymianie zadekretowali: „Nie macie prawa do życia wśród nas jako Żydzi”. Po nich przyszedł Kościół: „Nie macie prawa do życia wśród nas”. A wreszcie dekret Hitlera i nazistów: „Nie macie prawa do życia”.

“Bez prawa do życia” Czternastu najwyższych rangą nazistów zasiadło wokół tego stołu, żeby zaplanować logistykę ludobójstwa.
“Bez prawa do życia” Czternastu najwyższych rangą nazistów zasiadło wokół tego stołu, żeby zaplanować logistykę ludobójstwa.

Kto dzisiaj wydaje dekrety i jakie dla narodu Izraela? Przygotujcie się. Antysyjonizm, oś dwóch religii i ruchu świeckiego, dekretuje, że Żydzi nie mają większych praw niż przyznawał im Hitler. Praktycznie rzecz biorąc, antysyjoniści mówią narodowi Izraele: „Nie macie prawa do życia”.


Możemy rzucać pogardliwe spojrzenia na Al-Kaidę lub Hezbollah, a nawet na mułłów w Iranie. Zapomnij o tych antysyjonistach. Płomienne transparenty w Durbanie lub Gazie mogą być warte chichotu: „Zabić syjonistów”; lub „Gdyby tylko Hitler dokończył dzieła”. Zapomnij o zapaleńcach. Pamiętaj o BBC, pamiętaj o „Guardianie”; pamiętaj o CNN i o Zgromadzeniu Ogólnym ONZ; pamiętaj o Radzie Praw Człowieka i o Parlamencie Europejskim; pamiętaj o Amnesty International i o Oxfamie; o ruchu bojkotu; a wreszcie, pomyśl o domowego chowu akademikach izraelskich i NGO. To są antysyjoniści, o których należy pamiętać. Przysłuchajmy się uważnie, a usłyszymy ich werdykt na naród Izraela: „Nie ma prawa do życia”.


W Google niczego takiego nie znajdziesz. Niewielu antysyjonistów z krajów liberalnych wypowiedziałoby, lub choćby sugerowało karę śmierci. Nie odważają się. Zniszczyłoby to wiarygodność i reputację takiego aktywisty. Zrujnowałoby całe życie człowieka przemawiającego na rzecz „uciskanych”. Dlatego też antysyjoniści temperują swoje słowa; utrzymują żądania w jakichś granicach, głoszą szacunek dla praw humanitarnych i ich zatroskanie ludzkością jest merytoryczne. Antysyjonista myśli o ostatecznym rozwiązaniu, ale bierze pod uwagę rzeczywistość i hamuje się. Zmuszony dobierać słowa, dobiera je starannie. Nic z tego, co mówi, nie zbliża się nawet do wyroku śmierci. Ale kłamstwa, które opowiada, i opinie, które szerzy, łączą się z hitlerowskim dekretem: „Nie macie prawa do życia”.


Gdzie więc należy patrzeć? Nie na brzmienie słów, ale na to, co te słowa rzeczywiście znaczą. Rozważmy żądania nawołujących do bojkotu i to, co one znaczą. Chcą, żeby Izrael rozebrał „Mur”, który w nieludzki sposób zamyka ludzi i rozdziela rodziny. Chcą także, by każdy Palestyńczyk na świecie wrócił do „domu”.  Pierwsze żądanie odebrałoby Żydom możliwość powstrzymania samobójczych morderców. Drugie żądanie zamieniłoby jedyne na świecie państwo żydowskie w kolejne państwo szariatu, pozostawiając Żydów, jak chrześcijan w Pakistanie lub Egipcie, bezbronnymi ofiarami gotowymi w każdej chwili do zadręczenia. „Nie macie prawa do życia” jest niewypowiedzianą śpiewką ruchu bojkotu.


Samozwańcza wyrocznia na temat dobra i zła
Samozwańcza wyrocznia na temat dobra i zła

Albo rozważmy natychmiastowe wyroki wydawane na Izrael przez samozwańcze wyrocznie o tym, co jest dobre a co złe. Do tego jednak musimy rozważyć prawo – lub to, co pozuje na prawo.


Prawo, jak dobrze wiemy, można zaprząc do celów, jakich nie mieli na myśli jego autorzy, i nie używać go do celów, jakie mieli na myśli. Prawo można także całkowicie odwrócić – nadużywać go przeciwko zamierzonym przez autorów celom. W tym kontekście rozważmy diabelski plan upichcony przez antysyjonistów zebranych w Durbanie na Światową Konferencję o Rasizmie ONZ w 2001 r. Ten plan ma nazwę: Lawfare – wojna prawna.


Prezydent irański przemawiający na Konferencji w Durbanie, gdzie ukuto „wojnę prawną”
Prezydent irański przemawiający na Konferencji w Durbanie, gdzie ukuto „wojnę prawną”

Anne Herzberg, radca prawny NGO Monitor, wie więcej o wojnie prawnej niż większość ludzi.


“NGO, które twierdzą, że promują prawa człowieka, są zaangażowane w lobbing, jak również w pozwy cywilne lub skargi do sądownictwa karnego przeciwko przedstawicielom Izraela o rzekome przestępstwa przeciwko ludzkości”.


Herzberg wyjaśnia, że pozornie te działania mają dążyć do sprawiedliwości dla ofiar, w rzeczywistości jednak chodzi o nadużycie prawa i stosowanie perwersji prawnej tam, gdzie zawiodły wielokrotne akcje zbrojne. Wojna prawna stara się dokonać tego, czego przemoc ad hoc i skoordynowane napaści armii arabskich nie zdołały dokonać.  Broń wybrana tym razem ma zakończyć nienawistny odcisk stopy żydowskiej na Bliskim Wschodzie. Środkiem do tego celu jest zmuszenie Izraela do płacenia za ataki antyterrorystyczne, jak również ograniczanie gotowości armii Izraela do takich ataków.


Proszę zauważyć cztery element tej perwersji prawnej:


Agenda
: karanie narodu Izraela za walkę z wrogiem, pałającym żądzą morderstwa, okaleczeń i męczeństwa.


Zamiar
: sparaliżowanie IDF, kiedy wróg przyjdzie następnym razem, żeby mordować, okaleczać i zostawać męczennikiem.


Pułapka
: Ustawienie poprzeczki prawnej dla legalnej reakcji militarnej wystarczająco wysoko (znacznie wyżej niż gdziekolwiek indziej na ziemi), by zagwarantować, że Izrael złamie prawo.


Oczekiwany rezultat
: Przy nieuniknionym naruszeniu, podnieść alarm i postawić Izrael i jego przywódców na ławie oskarżonych przed ONZ, mediami i sądem opinii publicznej za zbrodnie przeciwko ludzkości.


Skupmy się nie na znaczeniu tych elementów, ale na tym, czemu się one razem równają: “Naród Izraela nie ma prawa bronić się ani chronić życia swoich obywateli”.  


 “Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby”. Artykuł 3 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka nie jest naprawdę powszechny. Nie obejmuje Żydów, żyjących w resztce ich wytęsknionej i starodawnej ojczyzny. Tylko naród Izraela nie ma prawa do życia. I każde spotkanie delegatów z całego świata w Radzie Praw Człowieka mechanicznie to zatwierdza.


The anti-Zionist Decree

 Jerusalem Post, 9 kwietnia 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSteve Apfel


Dyrektor School of Management Accounting w Johannesburgu. Autor książki "Hadrian’s Echo: The whys and wherefores of Israel’s critics" i współautor "War by other means" (Israel Affairs, 2012). Jego kolejna książka, "Bilaam's curse" spodziewana jest na początku 2014 roku. Jego teksty publicystyczne ukazują się również w prasie amerykańskiej i europejskiej.Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 819 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk