Prawda

Środa, 30 wrzesnia 2020 - 00:28

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Triumf i milczenie: Sława morderczyni i co mówi to o jej świecie


Frimet i Arnold Roth 2015-08-15

Bardzo szczęśliwa morderczyni naszej córki – znakomitość, która podróżuje teraz po całym świecie arabskim ku uniwersalnemu uznaniu arabskiemu i islamskiemu: bohaterka świata arabskiego [zdjęcie z tego wywiadu na wideo]
Bardzo szczęśliwa morderczyni naszej córki – znakomitość, która podróżuje teraz po całym świecie arabskim ku uniwersalnemu uznaniu arabskiemu i islamskiemu: bohaterka świata arabskiego [zdjęcie z tego wywiadu na wideo]

Przesłanie Tamimi rozbrzmiewa w całym świecie arabskim i islamskim. Po prostu jest bohaterką, dla wszystkich. Ona i jej potworne czyny, opinie i intencje wydają się reprezentować jakiś rodzaj globalnego konsensusu w świecie arabskim i islamskim. Nie ma debaty publicznej, nie ma wyrazów oburzenia – także w sprawie bierności królestwa Jordanii, gdzie mieszka i skąd przemysł filmów wideo online i telewizyjnych, wysyła na świat przesłanie nienawiści i śmierci.


W nadchodzącą środę upamiętniamy przy grobach na przedmieściu Jerozolimy życie i śmierć naszej ukochanej córki i jej najlepszej przyjaciółki. Masakra w pizzerii Sbarro miała miejsce 9 sierpnia 2001r .


Nie robimy tego często, ale przy niepokojach, które obecnie wpływają na życie w naszym mieście i w naszym kraju w ostatnich dniach, uważamy, że pora na powtórzenie dawniejszego postu. Tekst poniżej wyraża bardzo bolesne – ale bardzo aktualne – myśli o milczeniu, nienawiści i ekstremizmie

(Poniższy artykuł był pierwotnie opublikowany 21 sierpnia 2012 r.)


Co myślą cywilizowani ludzie, kiedy socjopaci pławią się w podziwie i pochlebstwach?


Frimet i Arnold Roth

Po otrzymaniu kilku komentarzy o wypowiedzi Tamimi, którą opublikowaliśmy wczoraj, mamy kilka dodatkowych przemyśleń. Skłania nas do tego poczucie, że dzieje się coś bardzo niepokojącego; jest to ignorowane lub świadomie pomijane przez ludzi, którzy powinni to zauważyć.

 

Kiedy polityk lub postać publiczna z naszej strony płotu wypowiada coś pokazującego ignorancję albo głupotę, coś mądrego lub wnikliwego, szczególnie jeśli ta wypowiedź dotyczy Arabów, jego/jej uwagi poddawane są niemal natychmiastowej analizie i często spotykają się z potępieniem globalnego wachlarza prasy i polityków. Media arabskie obsesyjnie skupiają się na takich wypowiedziach. Poza światem arabskim/islamskim często widzimy Europejczyków, Amerykanów, Australijczyków i innych krytyków, wyciągających daleko idące wnioski o tym, jak poglądy tego konkretnego Izraelczyka sprowadzą następną Czarną Śmierć albo wywołają pogromy we Francji. Co najmniej zaś, że wypowiedź ta wyrządza nienaprawialną szkodę duszom i DNA niewinnych dzieci izraelskich, pokojowi światowemu i tak dalej.


Ta kobieta mówi z dumą, że chciała zabić więcej dzieci żydowskich i poświęciła dni swojej wolności od wypuszczenia jej z więzienia, działaniu, by to się stało <br /> [Zdjęcie z tego wywiadu na wideo]
Ta kobieta mówi z dumą, że chciała zabić więcej dzieci żydowskich i poświęciła dni swojej wolności od wypuszczenia jej z więzienia, działaniu, by to się stało
[Zdjęcie z tego wywiadu na wideo]


Dla ilustracji: kiedy banda izraelskich przestępców pobije arabskiego młodego człowieka w bójce ulicznej, “New York Times” pisze, że to wydarzenie prowadzi do “narodowych dyskusji o rasizmie, przemocy i o tym, jak społeczeństwo izraelskie mogło upaść tak nisko”. To jest rzeczywisty cytat: można sprawdzić

 

Uważamy, że wnioski dziennikarza “New York Times” są przesadzonym nonsensem, ale nie o to chodzi. Izrael nigdy nie miał i nie powinien mieć immunitetu przed krytyką, ani też nie powinien sprzeciwiać się krytyce i na ogół zresztą tego nie robi.

 

A teraz prosimy pomyśleć przez chwilę, jak globalna opinia publiczna traktuje Ahlam Tamimi i jej setki opublikowanych wywiadów i wypowiedzi. Prosimy szczególnie zwrócić uwagę na to, jak widzą ją Arabowie, ponieważ to oni stanowią jej główną publiczność.

 

Nikt – a z pewnością nie ona sama – nie zaprzecza faktowi, że planowała i przeprowadziła zaplanowane zabijanie na dużą i bestialską skalę i to właśnie było jej celem. 

 

Sąd skazał ją dlatego, że jest morderczynią; mówi (mniej więcej), że zrobiła to dla wolności i honoru swojego narodu. Fakt, że planowała zabicie i udało się to jej na dużą skalę, nigdy nie był kwestionowany.

 

Nigdy nie pomija okazji do powiedzenia, że były to dzieci, konkretnie – dzieci żydowskie, a jeszcze bardziej konkretnie ortodoksyjne dzieci żydowskie, które były jej celem. Żałuje, że nie zabiła ich więcej – to jest udokumentowane we wczorajszym wideo i w wielu jej wypowiedziach i wcześniejszych wideo nagranych na wolności, jaką cieszy się w Jordanii.

 

Występuje w telewizji i przed wielbiącymi ją tłumami i wyraża najobrzydliwszy rodzaj rasistowskiej nienawiści do Żydów, Izraela i syjonistów. Zrobiła to już wiele razy od czasu, kiedy niesłusznie odzyskała wolność w październiku [2011 r.] i jej przesłanie jest niezmiernie nagłośnione w mediach społecznościowych. Jest gwiazdą w YouTube, bohaterką na Facebooku. Telewizja satelitarna nadaje ją globalnie do wszystkich kątów arabskojęzycznego świata. Można twierdzić, że ma największy poklask ze wszystkich zwykłych morderców (pomijając „znakomitości” takie jak Hitler, Mao, Stalin i inni) w historii ludzkości. Jeśli wydaje się to przesadą, proszę przynajmniej przyznać, że jest w pierwszej lidze. Fakt, że większość ludzi o tym nie wie, wynika z tego, że większość ludzi nie mówi po arabsku.


Tamimi opowiada w bardzo popularnym wideo. że ludzie jadący z nią taksówką, po usłyszeniu eksplozji i informacji radiowej o zabiciu wielu dzieci żydowskich, wybuchli radością<br /> [Zrzut z ekranu z wideo z tym wywiadem]
Tamimi opowiada w bardzo popularnym wideo. że ludzie jadący z nią taksówką, po usłyszeniu eksplozji i informacji radiowej o zabiciu wielu dzieci żydowskich, wybuchli radością
[Zrzut z ekranu z wideo z tym wywiadem]


Uśmiecha się ciepło, kiedy mówi, że to ona zabiła tych Żydów i że jej bóg chciał, by to zrobiła. Podkreśla, jak została następnie nagrodzona wolnością, sławą, ślubem, który był na żywo nadawany przez telewizję. Wielbiący ją tłum klaszcze i wyje z radości. Zachęta (i prawdopodobnie chęć) do naśladowania jej czynów jest wyraźna.

 

Ilu jest na świecie ludzi arabskojęzycznych? Szybkie zapytanie w Internecie daje następujące liczby: "280 milion rodzimych użytkowników języka i dalsze 250 milionów nierodzimych” [źródło]. Ile jest gazet arabskich? Wiele.

 

A chodzi nam o to: szukaliśmy i jeszcze nie znaleźliśmy blogu, artykułu, opublikowanego wystąpienia lub artykułu redakcyjnego w jej języku arabskim, który krytykuje tę kobietę i jej poglądy. Jak dotąd, ani jednego. Jeśli nasi czytelnicy mogą pokazać nam choćby jeden wyjątek, prosimy, by to zrobili.  

 

To jest głęboko szokujące. Przesłanie Tamimi rozbrzmiewa w całym świecie arabskim i islamskim. Jej poglądy nie podnoszą się nawet do poziomu poglądów kontrowersyjnych. Po prostu jest bohaterką, dla wszystkich. Ona i jej potworne czyny, opinie i intencje wydają się reprezentować jakiś rodzaj globalnego konsensusu w świecie arabskim i islamskim. Nie ma debaty publicznej, nie ma wyrazów oburzenia – także w sprawie bierności królestwa Jordanii, gdzie mieszka i skąd tętniący życiem, skoncentrowany na Tamimi przemysł filmów wideo online i telewizyjnych, wysyła na świat przesłanie nienawiści i śmierci.

 


W styczniu 2015 r., podczas jednego z jej triumfalnych objazdów świata arabskiego, nieodczuwająca skruchy, ale uwolniona masowa morderczyni, przemawiała do personelu i studentów Uniwersytetu Al-Jinan</a> w Trypolisie w Libanie, przekazując przesłanie, które wyraźnie spotkało się z aprobatą
W styczniu 2015 r., podczas jednego z jej triumfalnych objazdów świata arabskiego, nieodczuwająca skruchy, ale uwolniona masowa morderczyni, przemawiała do personelu i studentów Uniwersytetu Al-Jinan w Trypolisie w Libanie, przekazując przesłanie, które wyraźnie spotkało się z aprobatą

Czy brak krytyki w całym świecie arabskim oznacza, że popierają oni umyślne zabijanie niewinnych ludzi wśród swoich wrogów? Czy to milczenie oznacza poparcie zabijania dzieci, takie, jakie z pewnością wyraża Tamimi, i chcą zobaczyć to jeszcze wiele razy, jak z pewnością chce Tamimi?

 

Co mówi to o dyskursie odbywającym się w świecie arabskim? Jakie światło rzuca to na globalne media? 


Czego możemy się z tego dowiedzieć o szansach na pokój?

 

Triumph and silence

3 sierpnia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 795 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk