Prawda

Piątek, 22 lutego 2019 - 21:28

« Poprzedni Następny »


Narodowe prawo Izraela i palestyńskie kłamstwa


Bassam Tawil 2018-10-10

W 2002 r. Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła Palestyńskie Prawo Podstawowe, które stanowi: ”Islam jest oficjalną religią w Palestynie. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być językiem oficjalnym”. To jest logika Mahmouda Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem „rasizmu” i „apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt \
W 2002 r. Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła Palestyńskie Prawo Podstawowe, które stanowi: ”Islam jest oficjalną religią w Palestynie. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być językiem oficjalnym”. To jest logika Mahmouda Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem „rasizmu” i „apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt "rasizmu" lub "apartheidu".  (Zdjęcie: Zharan Hammad/Getty Images)

Przez ostatnich kilka tygodni Palestyńczycy i ich przywódcy podnosili wojownicze głosy przeciwko nowemu prawu Izraela o „Państwie Narodu Żydowskiego”, które określa naturę państwa Izrael jako narodowego państwa narodu żydowskiego. Palestyńczycy potępili to prawo jako „rasistowskie” i twierdzą, że toruje ono drogę do „państwa apartheidu”.


W tym tygodniu Palestyńczycy ogłosili strajk generalny na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, by zaprotestować przeciwko prawu, które, jak mówią, „eliminuje rozwiązanie w postaci dwóch państw”.


Zupełnie jednak nie jest jasne, dlaczego Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach mają niepokoić się o to nowe prawo. Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach nie są obywatelami Izraela i nie są częścią izraelskiego systemu politycznego. Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach  mają własne (palestyńskie) obywatelstwo, własną flagę, własny parlament i własny rząd. To prawo w żaden sposób ich nie dotyczy. Ten fakt powoduje, że ich sprzeciw wobec tego prawa jest śmieszny i absurdalny.  


Palestyńczycy, ponieważ mają własny parlament i instytucje państwowe, mają pełną swobodę uchwalania praw, jakie sobie życzą, bez starania się o pozwolenie Izraela lub kogokolwiek innego.


Większość ludzi nie jest świadoma tego, że Palestyńczycy istotnie mają własne prawa, włącznie z "Palestyńskim Prawem Podstawowym", które Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła w 2002 r.  


Dlaczego ważne jest przypomnienie światu o tym palestyńskim prawie właśnie teraz?  


Ponieważ Palestyńczycy głośno protestują przeciwko Prawu Narodu Żydowskiego Izraela (które nie ma z nimi nic wspólnego), potrzebne jest doprowadzenie do świadomości świata jednego z głównych artykułów Palestyńskiego Prawa Podstawowego. Tylko wtedy świat zrozumie, jak Palestyńczycy i ich przywódcy oszukują wszystkich i pogrążają w hipokryzji i podwójnych standardach.


Palestyńczycy mówią, że nie mogą zaakceptować Izraela jako państwa żydowskiego i nigdy nie uznają go za ojczyznę narodu żydowskiego. To, twierdzą Palestyńczycy, jest jednym z głównych powodów, dla których sprzeciwiają się temu nowemu prawu izraelskiemu.


W ostatnich latach prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoud Abbas wielokrotnie powtarzał zaciekłą odmowę uznania Izraela jako państwa żydowskiego. Właściwie nigdy nie pominął okazji, by jasno przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. „Nie uznamy ani nie zaakceptujemy żydowskości Izraela”, raz za razem powtarzał Abbas.


Oczywiście, Abbas i Palestyńczycy nigdy nie zaakceptują Izraela jako ojczyzny narodu żydowskiego. Uważają oni, że zrobienie tego oznaczałoby, że palestyńscy uchodźcy i ich potomkowie nigdy nie wrócą do swoich byłych domów w Izraelu. Palestyńczycy nieustannie twierdzą, że „prawo powrotu” jest święte i w jakiejkolwiek umowie z Izraelem miliony Palestyńczyków powinny otrzymać pozwolenie na zgromadzenie się w Izraelu – co oznaczałoby zamianę Żydów w mniejszość w ich kraju.


Palestyńczycy jednak, którzy są tak zdecydowanie przeciwko Izraelowi określającemu się jako państwo żydowskie, sami potwierdzają, że islam będzie oficjalną religią przyszłego państwa palestyńskiego. Oto co mówi Artykuł 4 Palestyńskiego Prawa Podstawowego: "Islam jest oficjalną religią Palestyny. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być oficjalnym językiem”.


Taka jest więc logika Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem ”rasizmu” i ”apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt "rasizmu" lub "apartheidu".  


W kolejnym ironicznym zwrocie Palestyńczycy mówią, że sprzeciwiają się nowemu prawu izraelskiemu, ponieważ „znosi” arabski jako oficjalny język Izraela (fałszywe twierdzenie), podczas gdy sami chcą uczynić arabski jedynym oficjalnym językiem w swoim przyszłym państwie.


W rzeczywistości nowe prawo izraelskie uznaje arabski  jako drugi język. Oto co mówi o tym prawo:

"Język arabski ma specjalny status w państwie; używanie języka arabskiego przez instytucje państwowe lub przed nimi będzie prawnie uregulowane; ten przepis nie zmienia dotychczasowego statusu języka arabskiego”.

Podczas gdy Izrael nadal respektuje język arabski i nawet przyznał mu specjalny status, Palestyńczycy – w Palestyńskim Prawie Podstawowym – nie wspominają o żadnym innym języku poza arabskim. Palestyńskie prawo nie wspomina angielskiego, hebrajskiego lub francuskiego jako drugiego języka. Stwierdza tylko, że oficjalnym językiem państwa palestyńskiego będzie arabski i tylko arabski.   


Tutaj można znaleźć podwójne standardy odnośnie stanowiska Palestyńczyków i innych do izraelskiego prawa o Państwie Narodu Żydowskiego. Przed potępieniem Izraela za starania o zachowanie charakteru jako państwo żydowskie, świat musi wyjaśnić, dlaczego Palestyńczycy mogą planować swoje przyszłe państwo jako rządzone przez prawo islamskie.


Dlaczego Palestyńczycy mogą planować islam jako swoją oficjalną religię, ale Izrael jest potępiany za starania o utrzymanie żydowskiego charakteru i tożsamości? Ponadto, dlaczego miesza się Izrael z błotem za prawo, które gwarantuje specjalny status językowi arabskiemu w państwie żydowskim, podczas gdy nie podnosi się żaden zdziwiony glos, kiedy Palestyńczycy w swoim przyszłym państwie wykluczają każdy inny języka poza arabskim?


Widzimy kolejne odbicie lustrzane, dostarczone nam przez Palestyńczyków: raz jeszcze starają się oni odmówić Izraelowi dokładnie tego, co ich zdaniem należy im podać na srebrnym półmisku. Ale to jest stara palestyńska historia w nowej szacie.


Tylko tym razem Palestyńczycy starają się ukrywać postanowienia Palestyńskiego Prawa Podstawowego. Być może niepokoją się trochę o opinię światową. Patrząc jednak na obłudę opinii światowej, być może Palestyńczycy mają mniej powodów do niepokoju niż sądzą.


Israel’s ’Nationality’ Law and Palestinians Lies

Gatestone Institute, 1 października 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1234 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13
Kiedy Ameryka porzuci Afganistan, zapłacą za to kobiety   Chesler   2019-02-13
Dlaczego Teheran przekracza tylko „różowe linie”   Taheri   2019-02-12
Żydowski głos w Organizacji Narodów Zjednoczonych   Rogatchi   2019-02-11
Dlaczego Palestyńczycy sprzeciwiają się antyirańskiej koalicji   Toameh   2019-02-10
“Palestyński rząd” umiera, oksymoron się rodzi   Flatow   2019-02-08
Jeszcze Polska nie zginęła, czyli byle do wiosny   Koraszewski   2019-02-08
Nowy rok, ta sama stara Turcja   Bekdil   2019-02-05
Co kogo rani i jak mocno?   Koraszewski   2019-02-02
Niesprawiedliwy system sprawiedliwości Turcji: atak na ormiańskiego posła   Bulut   2019-02-01
Organizacja założona, by informować o więźniach sumienia, apeluje do  naszych sumień, by nie kupować u Żyda     2019-01-31
Co to znaczy, że jestem humanistą   Igwe   2019-01-30
Obiektyw Matti Friedmana i syzyfowe błoto   Rosenthal   2019-01-30
Pierwsza Żydówka, jaką spotkałem w Iranie   Rafizadeh   2019-01-29
Gdzie są granice nienawiści?   Koraszewski   2019-01-28
Termity, bigoci i GOAT: racjonalizacja współudziału w antysemityzmie   Dershowitz   2019-01-28
Antysemickie tworzenie stereotypów Żydów przez Palestyńczyków   Tavil   2019-01-25
Czy Rashida Tlaib jest winna bigoterii?    Dershowitz   2019-01-22
W poszukiwaniu mądrego…   Koraszewski   2019-01-22
Rząd USA odmawia ujawnienia antyizraelskiego podżegania w palestyńskich podręcznikach szkolnych   Bedein   2019-01-20
Nowe ”Monachium” Europy: Iran   Meotti   2019-01-16
Inna intersekcjonalność: ofiary islamu   Levin   2019-01-13
Pozostawianie ubogich tego świata w ciemności jest niemoralne   Lonborg   2019-01-12
Refleksje wokół kontrowersji na University of Michigan   Landes   2019-01-11
Dzieci Rewolucji Kulturalnej   Banker   2019-01-11
Duch pionierski Palestyńczyków   Shaw   2019-01-09
Jesteś tym, co czytasz, czego słuchasz, co  oglądasz   Koraszewski   2019-01-04
Polska - Szwecja - Ukraina   Garczyński-Gąssowski   2019-01-03
Przemysł produkcji kłamstw   Herf   2019-01-01
Romantyczna sztuka nierządu   Koraszewski   2018-12-31
Odpowiedź Mariam Barghouti, której ”Forward” nie wydrukuje   Landes   2018-12-29
Litera środowiskowej narracji, czy duch prawdy?   Koraszewski   2018-12-27
 Szpital za pokojową nagrodę Nobla   Frantzman   2018-12-26
Arabski historyk przyznaje, że nie ma palestyńskiego narodu   Bergman   2018-12-25
Zapomnij o rozwiązaniu w postaci dwóch państw: nieszablonowe myślenie o konflikcie izraelsko-palstyńskim     2018-12-21
Nowy wspaniały świat, czyli ludzie w sieci   Koraszewski   2018-12-20
Nowa Inkwizycja   Glick   2018-12-20
Młodzież pyta, prezydent Egiptu odpowiada     2018-12-19
Nowa cenzura, czyli powrót Policji Myśli?   Chesler   2018-12-18
Terror zapłatą za ludzkie zachowania   Flatow   2018-12-16
Zabijanie żydowskich dzieci!   Sherman   2018-12-13
Dlaczego prasa zwraca mniejszą uwagę na mordowanie dziennikarzy nie nazywających się Chaszodżdżi   Baum   2018-12-12
Ciemności znowu kryją ziemię   Koraszewski   2018-12-11
Palestyńczycy, o których nikt nie mówi   Tawil   2018-12-09
ONZ odrzuca rezolucję potępiającą terroryzm Hamasu   Koraszewski   2018-12-08
Sprawa palestyńska jest „islamska”     2018-12-07
Gdzie był UNIFIL, kiedy Hezbollah kopał tunel terroru?   Amos   2018-12-06
Pryncypialność i elastyczność w rozwiązywaniu problemów społecznych   Koraszewski   2018-12-05
Kindertransport – okazjonalna wielkoduszność   Gur   2018-12-04
List dra Denisa MacEoina do Edinburgh University Students' Association   MacEoin   2018-12-02
"Palestyna" urojona   Chesler   2018-12-01
Izrael i Jazydzi   Frantzman   2018-11-29
Nowy niebezpieczny zakręt Unii Europejskiej   Murray   2018-11-27
Kochaj Bliźniego   Lewin   2018-11-26
Żydzi Afryki Północnej pod rządami muzułmańskimi   Blum   2018-11-25
Jak saudyjskie „dary" dla amerykańskich uniwersytetów wybielają religię   Ibrahim   2018-11-23
Bardzo głupia decyzja Airbnb   Maroun   2018-11-22
”Independent”: 3700 słów przyjaznej Hamasowi propagandy   Levick   2018-11-20
Palestyńskie groźby wobec arabskiej normalizacji stosunków z Izraelem   Toameh   2018-11-17
Skandal za kulisami zakazu neonikotynoidów   Ridley   2018-11-17
Powyborcza zaduma: Dokąd zmierzasz Ameryko? Dokąd zmierzacie amerykańscy Żydzi?   Chesler   2018-11-14
Sto lat nowej Europy   Koraszewski   2018-11-13
Antysemityzm jest przede wszystkim nienawiścią, polityka jest tylko wymówką     2018-11-11
Jak Izrael mógłby zwyciężyć w dzisiejszym asymetrycznym konflikcie   Rosenthal   2018-11-10
Mord w Stambule i walka o supremację w świecie sunnickim   Carmon   2018-11-08
Brutalne przebudzenie z palestyńskiego snu   Kedar   2018-11-06
Jesień oświecenia, czyli powszechne zniechęcenie do logiki   Koraszewski   2018-11-05
Pakistan: Asia Bibi uniewinniona po latach oczekiwania na śmierć za ”bluźnierstwo”   Meotti   2018-11-01
Funkcjonariusz z Gazy: HAMAS i FATAH zamienili naszych ludzi w żebraków   Toameh   2018-10-30
”Saudyjska afera” w Stambule ujawnia rywalizację sunnicko sunnicką   Bekdil   2018-10-27
Orzeczenie sprzeczne z rozsądkiem   Yemini   2018-10-26
Prawo, religia i sekularyzacja  w Nigerii   Igwe   2018-10-22
Chrześcijanie skazani na śmierć pod prawem szariatu   Rafizadeh   2018-10-22
Czasem Internet może korygować fake news, a nie tylko je szerzyć   Gross   2018-10-21
Kiepsko skrywany antysemityzm Facebooka   Maroun   2018-10-16
Turcja buduje meczety, likwiduje chrześcijaństwo   Bulut   2018-10-15
Skrzyżowanie Netzarim i narodziny Fake News   Landes   2018-10-14
Wierzę tej palestyńskiej nastolatce   Flatow   2018-10-12
Polityczne paradoksy więzi niemiecko-izraelskich   Sucharewicz   2018-10-11
Narodowe prawo Izraela i palestyńskie kłamstwa   Tawil   2018-10-10
Czy oczekiwanie od Arabów mniej niż od Żydów jest w porządku?   Maroun   2018-10-09
Dzisiaj opublikowana książka   Novella   2018-10-09
”Antysyjonizm” traktuje o Żydach, głupcze!   Tsalic   2018-10-08
Szwecja – schronieniem przestępców   Bergman   2018-10-07
A gdyby Kavanaugh był libaralnym muzułmaninem oskarżonym o terroryzm?   Dershowitz   2018-10-06
Na marginesie tegorocznej Nagrody Pokojowej Nobla     2018-10-06
Przekłuwanie mitu palestyńskich uchodźców   Rosenthal   2018-10-05
Chińska medycyna i policja myśli   Novella   2018-10-05
Trzy „nie” Palestyńczyków: co mają na myśli   Tawil   2018-10-04
Uderzający rasizm Autonomii Palestyńskiej   Bergman   2018-10-03
”Antyimperializm” i apologetyka morderstwa   Sixsmith   2018-10-03
Kto napisał te słowa o Jerozolimie?   Gross   2018-10-02
Samobójcza nienawiść Europy do Ameryki   Koraszewski   2018-10-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk