Prawda

Niedziela, 18 sierpnia 2019 - 04:43

« Poprzedni Następny »


Narodowe prawo Izraela i palestyńskie kłamstwa


Bassam Tawil 2018-10-10

W 2002 r. Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła Palestyńskie Prawo Podstawowe, które stanowi: ”Islam jest oficjalną religią w Palestynie. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być językiem oficjalnym”. To jest logika Mahmouda Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem „rasizmu” i „apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt \
W 2002 r. Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła Palestyńskie Prawo Podstawowe, które stanowi: ”Islam jest oficjalną religią w Palestynie. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być językiem oficjalnym”. To jest logika Mahmouda Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem „rasizmu” i „apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt "rasizmu" lub "apartheidu".  (Zdjęcie: Zharan Hammad/Getty Images)

Przez ostatnich kilka tygodni Palestyńczycy i ich przywódcy podnosili wojownicze głosy przeciwko nowemu prawu Izraela o „Państwie Narodu Żydowskiego”, które określa naturę państwa Izrael jako narodowego państwa narodu żydowskiego. Palestyńczycy potępili to prawo jako „rasistowskie” i twierdzą, że toruje ono drogę do „państwa apartheidu”.


W tym tygodniu Palestyńczycy ogłosili strajk generalny na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, by zaprotestować przeciwko prawu, które, jak mówią, „eliminuje rozwiązanie w postaci dwóch państw”.


Zupełnie jednak nie jest jasne, dlaczego Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach mają niepokoić się o to nowe prawo. Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach nie są obywatelami Izraela i nie są częścią izraelskiego systemu politycznego. Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach  mają własne (palestyńskie) obywatelstwo, własną flagę, własny parlament i własny rząd. To prawo w żaden sposób ich nie dotyczy. Ten fakt powoduje, że ich sprzeciw wobec tego prawa jest śmieszny i absurdalny.  


Palestyńczycy, ponieważ mają własny parlament i instytucje państwowe, mają pełną swobodę uchwalania praw, jakie sobie życzą, bez starania się o pozwolenie Izraela lub kogokolwiek innego.


Większość ludzi nie jest świadoma tego, że Palestyńczycy istotnie mają własne prawa, włącznie z "Palestyńskim Prawem Podstawowym", które Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła w 2002 r.  


Dlaczego ważne jest przypomnienie światu o tym palestyńskim prawie właśnie teraz?  


Ponieważ Palestyńczycy głośno protestują przeciwko Prawu Narodu Żydowskiego Izraela (które nie ma z nimi nic wspólnego), potrzebne jest doprowadzenie do świadomości świata jednego z głównych artykułów Palestyńskiego Prawa Podstawowego. Tylko wtedy świat zrozumie, jak Palestyńczycy i ich przywódcy oszukują wszystkich i pogrążają w hipokryzji i podwójnych standardach.


Palestyńczycy mówią, że nie mogą zaakceptować Izraela jako państwa żydowskiego i nigdy nie uznają go za ojczyznę narodu żydowskiego. To, twierdzą Palestyńczycy, jest jednym z głównych powodów, dla których sprzeciwiają się temu nowemu prawu izraelskiemu.


W ostatnich latach prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoud Abbas wielokrotnie powtarzał zaciekłą odmowę uznania Izraela jako państwa żydowskiego. Właściwie nigdy nie pominął okazji, by jasno przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. „Nie uznamy ani nie zaakceptujemy żydowskości Izraela”, raz za razem powtarzał Abbas.


Oczywiście, Abbas i Palestyńczycy nigdy nie zaakceptują Izraela jako ojczyzny narodu żydowskiego. Uważają oni, że zrobienie tego oznaczałoby, że palestyńscy uchodźcy i ich potomkowie nigdy nie wrócą do swoich byłych domów w Izraelu. Palestyńczycy nieustannie twierdzą, że „prawo powrotu” jest święte i w jakiejkolwiek umowie z Izraelem miliony Palestyńczyków powinny otrzymać pozwolenie na zgromadzenie się w Izraelu – co oznaczałoby zamianę Żydów w mniejszość w ich kraju.


Palestyńczycy jednak, którzy są tak zdecydowanie przeciwko Izraelowi określającemu się jako państwo żydowskie, sami potwierdzają, że islam będzie oficjalną religią przyszłego państwa palestyńskiego. Oto co mówi Artykuł 4 Palestyńskiego Prawa Podstawowego: "Islam jest oficjalną religią Palestyny. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być oficjalnym językiem”.


Taka jest więc logika Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem ”rasizmu” i ”apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt "rasizmu" lub "apartheidu".  


W kolejnym ironicznym zwrocie Palestyńczycy mówią, że sprzeciwiają się nowemu prawu izraelskiemu, ponieważ „znosi” arabski jako oficjalny język Izraela (fałszywe twierdzenie), podczas gdy sami chcą uczynić arabski jedynym oficjalnym językiem w swoim przyszłym państwie.


W rzeczywistości nowe prawo izraelskie uznaje arabski  jako drugi język. Oto co mówi o tym prawo:

"Język arabski ma specjalny status w państwie; używanie języka arabskiego przez instytucje państwowe lub przed nimi będzie prawnie uregulowane; ten przepis nie zmienia dotychczasowego statusu języka arabskiego”.

Podczas gdy Izrael nadal respektuje język arabski i nawet przyznał mu specjalny status, Palestyńczycy – w Palestyńskim Prawie Podstawowym – nie wspominają o żadnym innym języku poza arabskim. Palestyńskie prawo nie wspomina angielskiego, hebrajskiego lub francuskiego jako drugiego języka. Stwierdza tylko, że oficjalnym językiem państwa palestyńskiego będzie arabski i tylko arabski.   


Tutaj można znaleźć podwójne standardy odnośnie stanowiska Palestyńczyków i innych do izraelskiego prawa o Państwie Narodu Żydowskiego. Przed potępieniem Izraela za starania o zachowanie charakteru jako państwo żydowskie, świat musi wyjaśnić, dlaczego Palestyńczycy mogą planować swoje przyszłe państwo jako rządzone przez prawo islamskie.


Dlaczego Palestyńczycy mogą planować islam jako swoją oficjalną religię, ale Izrael jest potępiany za starania o utrzymanie żydowskiego charakteru i tożsamości? Ponadto, dlaczego miesza się Izrael z błotem za prawo, które gwarantuje specjalny status językowi arabskiemu w państwie żydowskim, podczas gdy nie podnosi się żaden zdziwiony glos, kiedy Palestyńczycy w swoim przyszłym państwie wykluczają każdy inny języka poza arabskim?


Widzimy kolejne odbicie lustrzane, dostarczone nam przez Palestyńczyków: raz jeszcze starają się oni odmówić Izraelowi dokładnie tego, co ich zdaniem należy im podać na srebrnym półmisku. Ale to jest stara palestyńska historia w nowej szacie.


Tylko tym razem Palestyńczycy starają się ukrywać postanowienia Palestyńskiego Prawa Podstawowego. Być może niepokoją się trochę o opinię światową. Patrząc jednak na obłudę opinii światowej, być może Palestyńczycy mają mniej powodów do niepokoju niż sądzą.


Israel’s ’Nationality’ Law and Palestinians Lies

Gatestone Institute, 1 października 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1351 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28
Bahrajn dowodzi raz jeszcze: jeśli ”pokój” nie jest etapem do zniszczenia Izraela, to palestyńscy przywódcy nie są zainteresowani     2019-06-27
Nowa kultura politycznej przemocy w Turcji   Bekdil   2019-06-23
Zły sen Arabów: absorbowanie Palestyńczyków   Toameh   2019-06-21
Podtrzymuję to, co napisałam o „Palestynie”   Chesler   2019-06-20
Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25
Kolonialne pochodzenie sympatii do ”Żon ISIS”   Frantzman   2019-03-25
Izrael kontra jego wrogowie w Europie   Blum   2019-03-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk