Prawda

Niedziela, 8 grudnia 2019 - 15:23

« Poprzedni Następny »


Narodowe prawo Izraela i palestyńskie kłamstwa


Bassam Tawil 2018-10-10

W 2002 r. Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła Palestyńskie Prawo Podstawowe, które stanowi: ”Islam jest oficjalną religią w Palestynie. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być językiem oficjalnym”. To jest logika Mahmouda Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem „rasizmu” i „apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt \
W 2002 r. Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła Palestyńskie Prawo Podstawowe, które stanowi: ”Islam jest oficjalną religią w Palestynie. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być językiem oficjalnym”. To jest logika Mahmouda Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem „rasizmu” i „apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt "rasizmu" lub "apartheidu".  (Zdjęcie: Zharan Hammad/Getty Images)

Przez ostatnich kilka tygodni Palestyńczycy i ich przywódcy podnosili wojownicze głosy przeciwko nowemu prawu Izraela o „Państwie Narodu Żydowskiego”, które określa naturę państwa Izrael jako narodowego państwa narodu żydowskiego. Palestyńczycy potępili to prawo jako „rasistowskie” i twierdzą, że toruje ono drogę do „państwa apartheidu”.


W tym tygodniu Palestyńczycy ogłosili strajk generalny na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, by zaprotestować przeciwko prawu, które, jak mówią, „eliminuje rozwiązanie w postaci dwóch państw”.


Zupełnie jednak nie jest jasne, dlaczego Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach mają niepokoić się o to nowe prawo. Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach nie są obywatelami Izraela i nie są częścią izraelskiego systemu politycznego. Palestyńczycy żyjący na tych terytoriach  mają własne (palestyńskie) obywatelstwo, własną flagę, własny parlament i własny rząd. To prawo w żaden sposób ich nie dotyczy. Ten fakt powoduje, że ich sprzeciw wobec tego prawa jest śmieszny i absurdalny.  


Palestyńczycy, ponieważ mają własny parlament i instytucje państwowe, mają pełną swobodę uchwalania praw, jakie sobie życzą, bez starania się o pozwolenie Izraela lub kogokolwiek innego.


Większość ludzi nie jest świadoma tego, że Palestyńczycy istotnie mają własne prawa, włącznie z "Palestyńskim Prawem Podstawowym", które Palestyńska Rada Legislacyjna uchwaliła w 2002 r.  


Dlaczego ważne jest przypomnienie światu o tym palestyńskim prawie właśnie teraz?  


Ponieważ Palestyńczycy głośno protestują przeciwko Prawu Narodu Żydowskiego Izraela (które nie ma z nimi nic wspólnego), potrzebne jest doprowadzenie do świadomości świata jednego z głównych artykułów Palestyńskiego Prawa Podstawowego. Tylko wtedy świat zrozumie, jak Palestyńczycy i ich przywódcy oszukują wszystkich i pogrążają w hipokryzji i podwójnych standardach.


Palestyńczycy mówią, że nie mogą zaakceptować Izraela jako państwa żydowskiego i nigdy nie uznają go za ojczyznę narodu żydowskiego. To, twierdzą Palestyńczycy, jest jednym z głównych powodów, dla których sprzeciwiają się temu nowemu prawu izraelskiemu.


W ostatnich latach prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoud Abbas wielokrotnie powtarzał zaciekłą odmowę uznania Izraela jako państwa żydowskiego. Właściwie nigdy nie pominął okazji, by jasno przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. „Nie uznamy ani nie zaakceptujemy żydowskości Izraela”, raz za razem powtarzał Abbas.


Oczywiście, Abbas i Palestyńczycy nigdy nie zaakceptują Izraela jako ojczyzny narodu żydowskiego. Uważają oni, że zrobienie tego oznaczałoby, że palestyńscy uchodźcy i ich potomkowie nigdy nie wrócą do swoich byłych domów w Izraelu. Palestyńczycy nieustannie twierdzą, że „prawo powrotu” jest święte i w jakiejkolwiek umowie z Izraelem miliony Palestyńczyków powinny otrzymać pozwolenie na zgromadzenie się w Izraelu – co oznaczałoby zamianę Żydów w mniejszość w ich kraju.


Palestyńczycy jednak, którzy są tak zdecydowanie przeciwko Izraelowi określającemu się jako państwo żydowskie, sami potwierdzają, że islam będzie oficjalną religią przyszłego państwa palestyńskiego. Oto co mówi Artykuł 4 Palestyńskiego Prawa Podstawowego: "Islam jest oficjalną religią Palestyny. Zasady islamskiego szariatu mają być głównym źródłem legislacji. Arabski ma być oficjalnym językiem”.


Taka jest więc logika Abbasa i Palestyńczyków: definiowanie się Izraela jako państwa żydowskiego jest aktem ”rasizmu” i ”apartheidu”, podczas gdy jako rzecz oczywistą twierdzi się, że przyszłe państwo palestyńskie będzie islamskim państwem rządzonym przez prawo szariatu i nie uważa się tego za akt "rasizmu" lub "apartheidu".  


W kolejnym ironicznym zwrocie Palestyńczycy mówią, że sprzeciwiają się nowemu prawu izraelskiemu, ponieważ „znosi” arabski jako oficjalny język Izraela (fałszywe twierdzenie), podczas gdy sami chcą uczynić arabski jedynym oficjalnym językiem w swoim przyszłym państwie.


W rzeczywistości nowe prawo izraelskie uznaje arabski  jako drugi język. Oto co mówi o tym prawo:

"Język arabski ma specjalny status w państwie; używanie języka arabskiego przez instytucje państwowe lub przed nimi będzie prawnie uregulowane; ten przepis nie zmienia dotychczasowego statusu języka arabskiego”.

Podczas gdy Izrael nadal respektuje język arabski i nawet przyznał mu specjalny status, Palestyńczycy – w Palestyńskim Prawie Podstawowym – nie wspominają o żadnym innym języku poza arabskim. Palestyńskie prawo nie wspomina angielskiego, hebrajskiego lub francuskiego jako drugiego języka. Stwierdza tylko, że oficjalnym językiem państwa palestyńskiego będzie arabski i tylko arabski.   


Tutaj można znaleźć podwójne standardy odnośnie stanowiska Palestyńczyków i innych do izraelskiego prawa o Państwie Narodu Żydowskiego. Przed potępieniem Izraela za starania o zachowanie charakteru jako państwo żydowskie, świat musi wyjaśnić, dlaczego Palestyńczycy mogą planować swoje przyszłe państwo jako rządzone przez prawo islamskie.


Dlaczego Palestyńczycy mogą planować islam jako swoją oficjalną religię, ale Izrael jest potępiany za starania o utrzymanie żydowskiego charakteru i tożsamości? Ponadto, dlaczego miesza się Izrael z błotem za prawo, które gwarantuje specjalny status językowi arabskiemu w państwie żydowskim, podczas gdy nie podnosi się żaden zdziwiony glos, kiedy Palestyńczycy w swoim przyszłym państwie wykluczają każdy inny języka poza arabskim?


Widzimy kolejne odbicie lustrzane, dostarczone nam przez Palestyńczyków: raz jeszcze starają się oni odmówić Izraelowi dokładnie tego, co ich zdaniem należy im podać na srebrnym półmisku. Ale to jest stara palestyńska historia w nowej szacie.


Tylko tym razem Palestyńczycy starają się ukrywać postanowienia Palestyńskiego Prawa Podstawowego. Być może niepokoją się trochę o opinię światową. Patrząc jednak na obłudę opinii światowej, być może Palestyńczycy mają mniej powodów do niepokoju niż sądzą.


Israel’s ’Nationality’ Law and Palestinians Lies

Gatestone Institute, 1 października 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1424 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk