Prawda

Sobota, 24 października 2020 - 11:29

« Poprzedni Następny »


Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się


Giulio Meotti 2020-09-21

W Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Nigeria staje się “największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”. W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. \
W Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Nigeria staje się “największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”. W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. "Mamy bardzo poważny problem z chrześcijanami mordowanymi w Nigerii” powiedział mu Trump. Prezydent Trump jest jednak niemal samotny wśród zachodnich przywódców w poruszaniu tej kwestii. Kiedy jego poprzednik, prezydent Barack Obama, spotykał się z Buharim, nigdy nie wspominał o mordowaniu chrześcijan. Na zdjęciu: Trump i Buhari 30 kwietnia 2018 r. w Waszyngtonie.

"Zatrzymać zabijanie", "Wystarczy!", "Nasze życie liczy się" powiedzieli nigeryjscy chrześcijanie i przywódcy kościelni zebrani w Londynie 20 sierpnia, by demonstrować przeciwko masakrze chrześcijan w ich kraju. Wysłali list to brytyjskiego premiera, Borisa Johnsona, oskarżając międzynarodowe media o „zmowę milczenia”.


W tym samym czasie raporty trzech organizacji – Międzynarodowej Organizacji Budowania Pokoju i Sprawiedliwości Społecznej, Międzynarodowego Komitetu Nigerii i Ogólnopartyjnej Grupy Parlamentarnej na rzecz Międzynarodowej Wolności Religii i Wyznania - ujawniły, że w Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Boko Haram, Al-Kaida i pasterze Fulani oraz inne grupy islamistyczne są odpowiedzialne za śmierć ponad 96 tysięcy chrześcijan w 21 tysiącach oddzielnych atakach. Według raportu 43 242 chrześcijan zginęło z rąk Boko Haram, Islamskiego Państwa i Al-Kaidy; 18 834 zginęło w atakach Fulanich, a 34 233 zabiły inne grupy. Nigeria staje się "największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”.


"Te działania są systematyczne - powiedział anglikański arcybiskup Benjamin Argak Kwashi z Jos;- są planowane, kalkulowane… ich zamiarem jest islamizacja Nigerii”.  


Stawki są strategiczne i olbrzymie. Według badania przeprowadzonego przez „Lancet” Nigeria, już dziś najludniejszy kraj Afryki, może mieć populację około 800 milionów ludzi w roku 2100 i może stać się dziewiątą największą gospodarką świata. "Jeśli islam zdobędzie całą Nigerię, reszta Afryki może łatwo paść ich ofiarą” - powiedział biskup Hyacinth Egbebo.


Raporty o masakrach nigeryjskich chrześcijan pokazują zawsze tę samą scenę: wieś z kilkoma ubogimi chatami otoczona polami. Dżihadyści pojawiają się w środku nocy i atakują dom za domem. Wyłamują drzwi, krzyczą "Allahu akbar", mordują starców, gwałcą i okaleczają kobiety i dzieci i porywają dla okupu jako "biznes". Palą domy, szkoły i kościoły. “Jest tak, jakby życie chrześcijan dłużej nie liczyło się” - powiedział pastor Stephen Baba Panya, prezes Evangelical Church Winning All.


"W północnych i centralnych stanach Nigerii tysiące cywilów zginęło w atakach Boko Haram, islamistycznych Fulani i innych ekstremistycznych bojówek - pisała Baronessa Caroline Cox. – Setki kościołów doszczętnie spalono. Całe społeczności zmuszano do opuszczenia swoich domów i ziemi”. The International Society for Civil Liberties and Rule of Law ostrzegało przed "ludobójstwem w stylu Ruandy".


Organizacje, które obserwują prześladowania chrześcijan, od dawna potępiały to, co się dzieje. W 2012 roku organizacja Open Doors USA już wskazywała na niebezpieczeństwo ludobójstwa w Nigerii. Osiem lat później – ilu chrześcijan straciło życie? Ilu można było uratować, gdyby media, rządy i organizacje międzynarodowe naciskały na nigeryjskie władze, by chroniły swoich chrześcijan? Dlaczego Zachód nigdy nie wiąże wymiany handlowej, dyplomatycznej, wojskowej i politycznej z Nigerią z ochroną jej chrześcijan?


Prezydent USA Ronald Reagan powiązał rozmowy ze Związkiem Radzieckim z kampanią o pozwolenie rosyjskim Żydom na opuszczenie kraju. Nawet jednak Żydzi w Związku Radzieckim nie doświadczali takich potworności, jakich chrześcijanie w Nigerii doznają każdego dnia.


W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. "Mamy bardzo poważny problem z chrześcijanami mordowanymi w Nigerii” - powiedział mu Trump. Prezydent Trump jest jednak niemal samotny wśród zachodnich przywódców w poruszaniu tej kwestii. Kiedy jego poprzednik, prezydent Barack Obama, spotykał się z Buharim, nigdy nie wspominał o mordowaniu chrześcijan    


Prezydent Trump powinien “mianować specjalnego wysłannika do Nigerii i regionu Jeziora Czad, by ‘skupić się jak promień laserowy’ na atakach Boko Haram i innych islamskich bojówek… by powstrzymać ludobójstwo chrześcijan w regionie” - wzywał były kongresman, Frank Wolf.


Sześć lat temu porwanie 276 uczennic, głównie chrześcijanek, przez islamistyczną grupę Boko Haram w Chibok w Nigerii, wywołało międzynarodowe potępienie. #BringBackOurGirls zyskało wielką popularność na Twitterze – jak można było przewidzieć, bez jakiegokolwiek wrażenia na Buharim. Kampania hashtagów była krótka.


Tylko jedna z porwanych nigeryjskich nastolatek, Leah Sharibu, nie odzyskała wolności i spędziła dwa lata w niewoli Boko Haram. Dlaczego? Ponieważ odmówiła wyrzeczenia się chrześcijaństwa i przejścia na islam. Jej matka dołączyła do protestu w Londynie, ale żadna duża gazeta europejska nie miała dla niej czasu. „Ze znużenia lub zawstydzenia, albo z jednego i drugiego powodu, zamykamy oczy” - powiedział dziennikarz Franz-Olivier Giesbert.

"Czy życie chrześcijan na Wschodzie, w Afryce lub Azji liczy się? To jest pytanie, które możemy sobie stawiać, kiedy widzimy ile miejsca nasze drogie media przeznaczają na informację o zabijaniu i dyskryminacji, jakim poddani są katolicy i protestanci na planecie: nic lub niemal nic, z nielicznymi wyjątkami (...) To jest nasza tartuferie (hipokryzja), która podsyca zderzenie cywilizacji”.  

Innym wyjątkiem jest francuski autor Bernard-Henri Lévy. W długim artykule Lévy opisał swoją wizytę w nigeryjskich kościołach i wsiach spalonych i zniszczonych przez islamskich fundamentalistów, podczas gdy miejscowi księża i biskupi pokazywali mu zdjęcia kobiet okaleczonych po tym, jak odmówiły przejścia na islam. Potem pewien Fulani powiedział mu:

"To jest nasza ziemia, za dużo tu jest chrześcijan, chrześcijanie to psy i dzieci suk. Są zdrajcami, bo nawrócili się na religię białych. Kiedy wszyscy odejdą, Nigeria będzie wreszcie wolna”.

Amerykańska dziennikarka, Kirsten Powers napisała:

"Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie i w Afryce są masakrowani, torturowani, gwałceni, porywani, obcina się im głowy i zmusza do ucieczki z miejsca narodzenia chrześcijaństwa. Można by pomyśleć, że ten horror pochłania ambony i ławy kościelne amerykańskich kościołów. Nie. Milczenie jest niemal ogłuszające”.  

Główne kościoły w USA przyjęły "sygnalizowanie cnoty" o rasizmie po śmierci George’a Floyda, ale żaden chrześcijański przywódca nie powiedział “Życie czarnych chrześcijan liczy się” - "Black Christian Lives Matter", by wzbudzić świadomość o masakrach chrześcijan. Jak powiedział pewien biskup, milczenie Zachodu o masakrach chrześcijan jest "złowieszcze".


"Kulturowe ludobójstwo" Ujgurów przez chiński reżim jest potępione i znajduje się w polu radaru naszych mediów, podobnie "ludobójstwo Rohingjów" w Miamie skończyło w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze; potępiły je związki parlamentarzystów Niemiec i Unii Europejskiej. Jednak w sprawie ludobójstwa 100 tysięcy chrześcijan w największym kraju w Afryce Zachód wzruszył ramionami.


Black Christian Lives Apparently Do Not Matter

Gatestone Institute, 6 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 799 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk