Prawda

Wtorek, 24 maja 2022 - 23:55

« Poprzedni Następny »


Walka z zarazą z Durbanu


Richard Kemp 2021-08-08

Rada Praw Człowieka ONZ, kompletnie zdegenerowana instytucja, w której przedstawiciele krajów najbardziej łamiących prawa człowieka mają strzec tych praw, więc zajmują się głównie wskazywaniem palcem na Izrael. (Zdjęcie: Wikipedia.)   

Rada Praw Człowieka ONZ, kompletnie zdegenerowana instytucja, w której przedstawiciele krajów najbardziej łamiących prawa człowieka mają strzec tych praw, więc zajmują się głównie wskazywaniem palcem na Izrael. (Zdjęcie: Wikipedia.)   W tym tygodniu Ronald S. Lauder, były ambasador USA w Austrii i obecny prezes World Jewish Congress, wysłał otwarty list do prezydenta USA, Joego Bidena, przedstawiając swój niepokój w sprawie narastającego antysemityzmu. "Ostatnio amerykańscy Żydzi byli świadkami czegoś, czego nigdy nie spodziewali się zobaczyć w tym kraju – napisał; - … Żyd w jarmułce nie może chodzić amerykańską ulicą bez obawy przed napaścią. Propalestyńskie grupy atakowały Żydów w Los Angeles, Nowym Jorku i innych miastach. Antysemickie incydenty w minionym roku wzrosły ponad dwukrotnie. Przestępstwa nienawiści wobec Żydów w Ameryce są dwukrotnie wyższe niż przestępstwa przeciwko jakiejkolwiek innej grupie religijnej”.

W Wielkiej Brytanii Community Security Trust, organizacja charytatywna, która monitoruje antysemityzm i dostarcza bezpieczeństwa żydowskim społecznościom, informuje, że rasistowskie ataki na Żydów w maju w tym roku “przekroczyły wszystko, co widzieliśmy wcześniej”, z większą liczbą antysemickich incydentów niż w jakimkolwiek innym miesiącu od kiedy zaczęto prowadzenie tych statystyk w 1986 roku. W Londynie konwój pojazdów przejeżdżał przez żydowskie dzielnice, z powiewającymi palestyńskimi flagami i jadący nimi ludzie wzywali do zabijania Żydów i gwałcenia ich córek. Według brytyjskiej organizacji Campaign Against Antisemitism, niedawne przykłady wrogości obejmowały fizyczne pobicia i wandalizm, skandowanie i plakaty na wiecach, obelgi w mediach społecznościowych i grożenie żydowskim dzieciom w szkołach i na uniwersytetach.  


Podobne antysemickie ataki wzrastają liczebnie na całym świecie, od Buenos Aires do Brukseli. W przemówieniu w tym tygodniu izraelski minister spraw zagranicznych, Yair Lapid powiedział: "Antysemityzm osiągnął szczyt, jakiego nie widziano od czasów II wojny światowej”.


Ten gwałtowny wzrost agresji wobec Żydów był podsycany przez intensywną, antysemicką propagandę podczas konfliktu w Gazie w maju 2021 roku , rozpoczętego przez wspierany przez Iran Hamas, grupę terrorystyczną, która w ciągu 11 dni wystrzeliła blisko 4500 rakiet, pocisków moździerzowych i pocisków przeciwczołgowych na Izrael. (Dla porównania, przeciętny dzienny ostrzał przekraczał czterokrotność tego, co osiągnęły Niemcy w atakach rakietami V1 na Anglię w II wojnie światowej.)


Hamas rozpoczął tę wojnę jako część walki o władzę z Fatahem, partią, która dominuje Autonomię Palestyńską. Rakiety jednak i inne akty agresji – widziane wielokrotnie od czasu, kiedy Izrael wycofał się z Gazy – miały także na celu wywołanie reakcji Izraela, która w sposób nieunikniony prowadziła do śmierci palestyńskich cywilów i z kolei wywołała szkalowanie żydowskiego państwa i jego izolację w społeczności międzynarodowej.  


Systematycznie organizowane antysemickie ataki, jakie widzimy dzisiaj na całym świecie, są po części wynikiem tej strategii wojny politycznej przeciwko Izraelowi, a ich rozprzestrzenianie się odzwierciedla sukces planu Hamasu, jak również słów i działań jego  wspólników włącznie z Iranem, Katarem, Turcją, Palestyńskim Islamskim Dżihadem, Hezbollahem i Fatahem.


Wszystko to dzieje się i jest legitymizowane w szerszej międzynarodowej sieci politycznej z Organizacją Narodów Zjednoczonych w samym środku, na podobieństwo pająka. Na złożony pod koniec majowego konfliktu w Gazie wniosek Organizacji Współpracy Islamskiej posłuszna Rada Praw Człowieka ONZ postanowiła stworzyć stałą “Komisję dochodzeniową” w sprawie traktowania Palestyńczyków przez Izrael, jedyny rodzaj niekończącej się inkwizycji przeciwko jakiemukolwiek krajowi na świecie. Istnieje przyprawiająca o mdłości pewność co do jej wniosków jeszcze zanim zostały napisane.


We wrześniu zobaczymy także kolejną powtórkę niesławnej, 20-letniej pokazowej wendetty ONZ wobec Izraela: Durban IV, jednodniowe wydarzenie na poziomie głów państw i rządów podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ.


Są to obchody rocznicy Deklaracji z Durban uchwalonej podczas Światowej Konferencji Przeciwko Rasizmowi, Dyskryminacji, Ksenofobii i Nietolerancji ONZ w 2001 roku. Szokująco nawet jak na ten skorumpowany i zdegenerowany organ światowy, sama konferencja odznaczała się rasizmem, dyskryminacją, ksenofobią i nietolerancją – była dokładną odwrotnością swojego deklarowanego celu. W jednym przepełnionym nienawiścią przemówieniu za drugim oskarżano Izrael o rasizm, czystkę etniczną, apartheid i ludobójstwo.


Pozarządowa organizacja UN Watch określiła tę konferencję w Durban jako “najgorszy międzynarodowy przejaw antysemityzmu w okresie powojennym”. Konferencja i powiązane z nią imprezy w 2009 i 2011 roku służyły legitymizowaniu nienawiści do Żydów z rozdawaniem antysemickich materiałów i negowaniem Holocaustu włącznie. Izrael był jedynym krajem wymienionym w końcowej deklaracji jako rasistowski. Durban II w 2009 roku zaplanowano pod przewodnictwem libijskiego reżimu pułkownika Muammara Kadafiego; w otwierającym przemówieniu irański prezydent, Mahmoud Ahmedinażad, zapewniał, że „światowy syjonizm jest uosobieniem rasizmu”. Twierdził, że Holocaust jest "niejasną i wątpliwą sprawą” i “pretekstem” do uciskania Palestyńczyków.


Durban IV nada nowej energii temu haniebnemu procesowi. Projekt rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ wzywa państwa członkowskie do “zatwierdzenia Deklaracji Durban i Programu Działania, przyjętych w 2001 roku… i zatwierdzenia zobowiązania do ich pełnej i skutecznej realizacji”. Innymi słowy: orgia nienawiści do Żydów.


Piętnaście państw członkowskich ONZ bojkotowało Durban III w 2011 roku i jak dotąd 10 krajów ogłosiło, że nie weźmie udziału w Durban IV: Izrael, USA, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Austria, Holandia i Republika Czeska. Francja, Włochy, Bułgaria, Nowa Zelandia i Polska, które odmówiły uczestniczenia w 2011 roku, jeszcze nie zadeklarowały swoich zamiarów.


Durban IV jeszcze bardziej wzmocni antyizraelskich przywódców politycznych na świecie. W otwartym liście do prezydenta Bidena ambasador Lauder oskarżył „kilku członków Kongresu USA [że] – pod pozorem krytykowania Izraela” przyjmują „stare oszczerstwa antyżydowskie” i rzucają je swobodnie w świat cyfrowy. Następnie napisał: "Atakując Izrael ci wybrani przedstawiciele nadają wiarygodność dawno zdyskredytowanym i nikczemnym oszczerstwom antysemickim… To są starannie i umyślnie dobrane słowa, które wychodzą z siedziby Kongresu USA”.


Widzimy tę samą nienawiść wśród polityków – głównie na lewicy – w brytyjskim parlamencie i w parlamentach innych krajów. Tę nienawistną doktrynę głoszą także przywódcy i opiniotwórcy w organizacjach obrony praw człowieka, na uniwersytetach, w szkołach i w mediach. Lauder zwrócił się do prezydenta Bidena, by objął przewodnictwo akcji przeciwko temu jadowi w USA przez ogłoszenie, że taka nienawiść wykracza daleko poza ludzką przyzwoitość. Mówi, że prezydent USA jest jedynym człowiekiem w kraju, który może spowodować jakiś zwrot w tym krytycznym momencie. Ma rację i to samo odnosi się do prezydentów i premierów na całym świecie.  


Nie idzie to jednak wystarczająco daleko. Nie wystarcza, by głowy państw odrzuciły nienawiść do Żydów i antysemickie potępianie Izraela przez tych, którzy wymachują palestyńskimi flagami i wykrzykują slogany takie jak „od rzeki do morza”, mając na myśli unicestwienie państwa żydowskiego. USA, Australia i kilka innych państw zachodnich udzieliły Izraelowi mocnego poparcia podczas ostatniej wojny w Gazie.


Zbyt wielu jednak, jak to się często dzieje, unikało jasnej wypowiedzi, pokazując swoje uprzedzenia wobec żydowskiego państwa, jak nie zrobiłyby tego w stosunku do żadnego innego suwerennego, demokratycznego kraju, który broni się przed terroryzmem. Na przykład, na początku palestyńskiej agresji brytyjski premier, Boris Johnson, powtarzał standardowe banały, produkowane masowo przez przywódców wielu krajów: “Wzywam Izraelczyków i Palestyńczyków, by cofnęli się znad przepaści i by obie strony okazały powściągliwość”. Dlaczego pokazuje to uprzedzenie? Sugeruje to równoważność obu stron w sytuacji, w której nie ma tu cienia żadnej równoważności. Bezprecedensowy grad śmiercionośnych pocisków wystrzelonych z Gazy na izraelskich cywilów był całkowicie niesprowokowany.


Cokolwiek mniej niż pełne poparcie niezbędnej i legalnej akcji obronnej Izraela równa się zachęcie Hamasu do dalszej przemocy i cichej aprobacie jego taktyki. Przywódcy, którzy nie popierają Izraela i nie potępiają tych terrorystów są współwinni nie tylko antysemickiej nienawiści we własnych krajach, ale także coraz większej przemocy na Bliskim Wschodzie, w której największymi ofiarami są palestyńscy cywile, zdradzeni i zagrożeni przez bezwzględne działania własnych przywódców. Choć wielu politycznych przywódców występowało przeciwko nienawiści do Żydów, brak publicznego potępienia Hamasu i brak żarliwego poparcia dla akcji obronnej Izraela przydaje wiarygodności toksycznej propagandzie ulicznych zbirów w ich krajach i daje zielone światło dla antysemickiej agresji.


Kiedy rozpoczął się konflikt w Gazie, austriacki kanclerz, Sebastian Kurz, na znak solidarności z walką Izraela, wciągnął flagę Izraela nad urzędem kanclerskim w Wiedniu. „Terrorystyczne ataki na Izrael - napisał  - trzeba potępić w najostrzejszych słowach! Razem stoimy po stronie Izraela". Kurz ostro sprzeciwił się także obchodom rocznicy konferencji w Durban, odrzucając jej wykorzystanie, by “niesprawiedliwie wybierać i atakować Izrael”. Przywódcy, którym brak tego typu zdecydowania zarówno przeciwko tym, którzy ostrzeliwują rakietami Izrael z Gazy, jak tym, którzy podżegają do nienawiści wobec państwa żydowskiego w ONZ, zawodzą w swoich obowiązkach wobec własnych obywateli i wobec zachodniej, demokratycznej cywilizacji.  


Fighting the Blight of Durban

Gatestone Institute, 28 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1058 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk