Prawda

Czwartek, 9 lipca 2020 - 15:29

« Poprzedni Następny »


Turcja, kraj NATO


Z materiałów MEMRI 2014-11-25

Turcja, kraj NATO finansujący i zbrojący Hamas i po cichu współpracujący z ISIS. 

Turcja, kraj NATO finansujący i zbrojący Hamas i po cichu współpracujący z ISIS. North Atlantic Treaty Organization (NATO) to sojusz militarny, który miał stać na straży demokracji przeciwko agresywnym dyktaturom. Turcja jest członkiem NATO, ma drugą pod względem liczebności armię w sojuszu, doskonale wyposażoną i doskonale wyszkoloną, ma również pełen dostęp do zachodnich tajemnic wojskowych. Nigdy nie była demokracją, a obecnie od szeregu lat obserwujemy szybką islamizację tego kraju, który jest rządzony przez partię polityczną powiązaną z Bractwem Muzułmańskim. Ciekawym wskaźnikiem odrzucenia przez rząd turecki wartości demokratycznych jest narastający w tym kraju antysemityzm.         

Antysemickie podżeganie przedstawicieli rządu tureckiego, często powtarzana wypowiedź tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, że Izrael jest bardziej barbarzyński niż Hitler oraz antysemickie oskarżenia i groźby w mediach, które popierają i promują rządzącą partię Turcji, AKP, spowodowały przypływ antysemityzmu w tym kraju. Niedawne badanie Gonzo Insight, tureckiego instytutu badań opinii publiczne, stwierdziło, że w ciągu zaledwie 24 godzin 17-18 lipca 2014 r. 27309 tureckich użytkowników Twittera wysłało 30926 tweetów po turecku, popierających ludobójstwo Hitlera na Żydach[1].


W dodatku do wypowiedzi przedstawicieli rządu media popierające AKP systematycznie oskarżają Żydów tureckich o „zdradę”[2] i rzucają również inne oskarżenia, włącznie z tym, że Żydzi używają eboli jako broni biologicznej w „okupacji globalnej”, która „nie zna żadnych granic”; ponadto pewien profesor napisał tweeta o wysyłaniu Żydów do Treblinki.   


Antysemityzm jest zaakceptowaną częścią retoryki rządu; na przykład, podczas protestów po katastrofie w kopalni w maju 2014 r. w Soma, w której zginęło ponad 300 górników, ówczesny premier Erdogan krzyczał i szarpał się z górnikiem, nazywając go „spermą izraelską”.  


Kiedy podczas wystąpienia na Radzie Stosunków Zagranicznych 22 września 2014 r. prezydent Erdogan zaprzeczał, by on lub jego rząd byli w jakikolwiek sposób antysemitami, członkowie jego partii w kraju tweetowali pochwały Hitlera, a sklepy w Stambule miały wywieszone napisy “Wstęp psom żydowskim zabroniony”.   


9 listopada 2014 r. na wejściu do synagogi w Stambule Neveh Szalom wywieszono napis: “Ten budynek będzie zburzony”; synagoga ta już była celem dwóch poważnych zamachów terrorystycznych, w których wielu modlących się zostało zabitych i rannych. 

 


<br />Plakat z 1 listopada 2014 r. na konferencję studencką “Broń biologiczna – twarz globalnej okupacji, która nie zna żadnych granic – ebola”

Plakat z 1 listopada 2014 r. na konferencję studencką “Broń biologiczna – twarz globalnej okupacji, która nie zna żadnych granic – ebola”
Napis na synagodze Neveh Szalom w Stambule: “Ten budynek zostanie zburzony”. Źródło: Youtube.com/watch?v=7BTmztGnetQ#t=14, 9 listopada 2014.
Napis na synagodze Neveh Szalom w Stambule: “Ten budynek zostanie zburzony”. Źródło: Youtube.com/watch?v=7BTmztGnetQ#t=14, 9 listopada 2014.

Poniżej podajemy przykłady niedawnych wypowiedzi antysemickich w Turcji:


Turecki publicysta-islamista: "Jest instynktem Żyda czynienie zła ludziom i ludzkości”; "Nie ma takiego życia, którego nie dotknęłaby trująca ręka Żyda, takiego społeczeństwa, w które Żyd nie wniósłby rozkładu”


Islamistyczny publicysta, Ibrahim Tenekeci, z popierającej AKP gazety “Yeni Safak”, napisał w artykule z 23 lipca 2014 r. pod tytułem “Ludzie i Żydzi” (w którym odmówił napisania dużą literą słowa “Żyd” poza cytatami innych autorów)[3]: "Ten tytuł, przypominający opowiadanie „Myszy i ludzie” Johna Steinbecka, należy do [autora islamistycznego] Nurettina Topcu, nie do mnie. Topcu napisał artykuły w 1967 r.: ‘Sprawa islamska a judaizm’, ‘Pieniądze i Żyd’ oraz ‘Ludzie i Żydzi’. Te artykuły definiują żydów jako odwieczne przekleństwo ludzkości. ‘Tych, którzy atakują, by zniszczyć budowlę prawdy absolutnej’, ‘tych, którzy odrzucają wszystkie wartości moralne’, ‘krwawe i grzeszne ręce’, ‘zło, które zastępuje dobro’ – wszystkim tym są żydzi.


Przeczytajmy teraz kilka zdań z tych trzech artykułów:


Ludzie i Żydzi
: ‘Jest to plemię, które nie ma sumienia ani skruchy, dokonuje każdego okrucieństwa wobec ludzkości, zarówno w świecie materialnym, jak w dziedzinie duchowości i myśli’. ‘Plemię żydowskie zostało zesłane na świat, by zniszczyć każdą dobrą rzecz, każdy mocny fundament i wszystkie wyzwalające prawdy’. ‘Jest instynktem Żyda czynienie zła ludziom i ludzkości’. ‘Żyd nie może żyć bez zła i wichrzycielstwa’.


Pieniądze i Żyd
: ‘Nie ulega wątpliwości, że Allah stworzył plemię żydowskie jako przekleństwo ludzkości’. ‘Nie ma takiego życia, którego nie dotknęłaby trująca ręka Żyda, takiego społeczeństwa, w które Żyd nie wniósłby rozkładu’.


Sprawa islamska i judaizm
: ‘Musimy szukać środka zaradczego na katastrofę żydowską w samej duszy islamu’. ‘Jak długo istnieje Izrael, świat islamski i turecki jest w niebezpieczeństwie. Przyszłość należy albo do jednego, albo do drugiego’.


Niektórzy mówią, że syjoniści i żydzi nie są jednym i tym samym. Spójrzmy: Kto popełnia masakry i haniebne czyny? Syjoniści. Kim oni są? Czy są muzułmanami albo chrześcijanami? Nie, [są] żydami. Dlatego wiemy, kim są mordercy ludzkości.


Kto mówi: ‘weź dwa życia jedną kulą’, żeby podżegać do mordowania ciężarnych kobiet?... Komu brakuje wszystkich wartości ludzkich? Szybka odpowiedź: żydom…


Weźmy jeszcze kilka cytatów z książki Nurettina Topcu Pieniądze i Żydzi: ‘Jest dwóch wrogów ludzkości, dwóch szatanów; pieniądze i Żyd. Żyd wielbi pieniądze, a pieniądze wielbią Żyda. Gdyby nie było Żyda, pieniądze nie miałyby właściciela’. ‘Pieniądze i Żyd żyją w symbiozie… walka przeciwko imperializmowi, którym rządzą Żydzi, jest walką o wolność’.


Tak, pieniądze są słabym punktem żyda. Narzucanie embargo ekonomicznego, zaprzestanie kupna i sprzedaży ich towarów i anulowanie wszystkich traktatów handlowych [z żydami] dostarczy bardziej użytecznej metody [niż inne do walki z nimi]. To ich zrani, a nawet jeśli nie, zrobimy coś [przeciwko nim]… Mamy obowiązek protestować przeciwko ich okrucieństwu. Przeznaczeniem naszego narodu jest stanie po stronie ofiary”.


Publicysta gazety islamistycznej „Yeni Akit” proponuje specjalny podatek żydowski: Niech żydowscy biznesmeni w Turcji płacą na odbudowę Gazy


Islamistyczny publicysta turecki, Faruk Kose, napisał w antysemickiej i islamistycznej gazecie “Yeni Akit”[4]: "Nie ma sposobu na zaradzenie utracie życia [w wojnie w Gazie], ale do czasu, kiedy dotrzemy do ‘wielkiego odwetu’ musimy utrzymywać przy życiu ból w naszych sercach i bezzwłocznie odbudować Gazę i zaradzić stratom materialnym [Gazańczyków].


Straty materialne są wielkie. W wyniku ataków ‘morderców żydowskich’… budynki są w ruinach a infrastruktura załamała się. Suma zniszczeń wynosi 8 miliardów dolarów. To jest bardzo wysoka suma na tak małe terytorium jak Gaza… i odbudowa zabierze 20 lat.


Naturalnie, pieniądze potrzebne na odbudowę Gazy przyjdą od muzułmanów świata… Z muzułmanami, Gaza zostanie odbudowana – aż ‘horda morderców’ znowu zaatakuje i zburzy ją.


Czy więc powinniśmy nie odbudowywać Gazy ze strachu, że znowu zostanie zniszczona i czy powinniśmy pozwolić dziesiątkom tysięcy naszych braci w Gazie na życie w epoce kamiennej? Oczywiście nie! Pora jednak, by nasi ‘miłujący Palestynę muzułmanie’ i ‘ojciec Gazy’ [tj. Erdogan] położyli kres temu błędnemu kołu. Pora zmusić ‘winnych’ i ‘pomocników winnych’, by zapłacili za szkody.


Muzułmanie zbudują, a Żydzi przyjdą i zniszczą. Starczy tego! [Koszty naprawy] szkód muszą zostać zebrane od Żydów. Oto moja propozycja: pieniądze na odbudowę Gazy muszą wpłacić żydowscy biznesmeni [w Turcji]. Powinien być obowiązkowy ‘podatek specjalny’ na ‘Fundusz Gazy’, zbierany od Żydów miejscowych i zagranicznych, którzy mają interesy w Turcji, [od każdego Żyda], który ma powiązania handlowe z Turcją i od [tureckich] partnerów biznesowych [Żydów]. Wszyscy Żydzi, którzy mają jakikolwiek związek z ‘syjonistyczno/żydowską bazą terrorystyczną, Izraelem’, która zniszczyła Gazę i każda firma [turecka], która prowadzi interesy z Żydami, muszą zostać zmuszeni do płacenia podatku na ‘Fundusz Gazy’.


Karą dla Żyda, który nie płaci tego podatku, musi być cofnięcie jego koncesji, anulowanie wszystkich jego związków handlowych i konfiskata całego majątku. To samo musi zostać zrobione firmom, które prowadzą interesy z Żydami i nie płacą tego podatku. Także wszystkie [nieżydowskie] firmy, prowadzące interesy z Izraelem muszą płacić ten podatek. Jeśli tego nie zrobią, trzeba je wziąć siłą, a ich przedsiębiorstwa zamknąć. Ich partnerzy muszą być także tym objęci…   


Ponieważ oni zniszczyli, niech zapłacą za odbudowę. Wszyscy ci, którzy pomagali ludziom, którzy spowodowali zniszczenie, muszą także zapłacić karę… Jeśli zapłacą rachunek, może przestaną [niszczyć]. Z pewnością przestaną”.


Dziekan wydziału fizyki na uniwersytecie Bilecik: "Treblinka będzie wkrótce gotowa; obecnie budujemy tory kolejowe do transportu Żydów”


24 lipca 2014 r. w odpowiedzi na publikację w izraelskiej gazecie “Haaretz” artykułu o antysemityzmie w Turcji, napisanego przez akademika z USA, Louisa Fishmana, profesor Ali Ihsan Goker, dziekan wydziału fizyki na uniwersytecie Bilecik, napisał tweeta: "Treblinka będzie wkrótce gotowa; obecnie budujemy tory kolejowe do transportu Żydów".


Piętnaście minut później dodał: “gdybym był premierem, zgarnąłbym wszystkich [turystów] izraelskich tutaj [w Turcji] i natychmiast wysłał ich do obozu deportacyjnego”. 

Wobec Gokera nie podjęto żadnego działania; następnego miesiąca otrzymał grant od TUBITAK, prestiżowego Tureckiego Instytutu Nauki i Technologii[5].


Szef IHH Bulent Yildirim: Postawa rozpuszczonego bachora, Izraela, może oznaczać koniec tureckich społeczności żydowskich


Popierająca AKP gazeta islamistyczna “Yeni Safak” poinformowała o wypowiedziach Bulenta Yildirima, szefa organizacji terrorystycznej IHH, która przedstawia się jako organizacja charytatywna, gdzie powiedział on, że jedynymi, którzy mogą powstrzymać działania Izraela, są Żydzi w Turcji i że postawa rozpuszczonego bachora, Izraela, może oznaczać koniec społeczności żydowskich w Turcji. Powiedział, że IHH planuje obecnie swoją kolejną aktywność, która będzie miała miejsce w całej Turcji, włącznie z synagogami i misjami dyplomatycznymi, i dodał, że jest coraz trudniej powstrzymać młodych członków organizacji przed atakowaniem Żydów.

 

Przypisy:

[1] Umut Ozkirimli at diken.com.tr, 31 lipca 2014.

[2] Na przykład, czołówka w “Yeni Akit”, (Turcja), 16 lipca 2014: "Zdrada społeczności żydowskiej w Stambule"; 15 lipca 2014, artykuł zatytułowany "Wezwanie do głównych rabinów w Turcji"; i 27 lipca 2014, artykuł zatytułowany "Wezwanie do Żydów, którzy są obywatelami Turcji".  

[3] “Yeni Safak” (Turcja), 23 lipca 2104. Ta popierająca AKP gazeta islamistyczna jest uważana za tubę rządu AKP.  

[4] “Yeni Akit” (Turcja), 7 września 2014. Redaktorzy i publicyści tej zjadliwie antysemickiej gazety, która popiera AKP, znanej poprzednio jako “Vakit”, zawsze towarzysza prezydentowi Erdoganowi w jego prywatnym samolocie we wszystkich podróżach.  

[5] Ponadto 18 lipca 2014, poseł AKP, Samil Tayyar, tweetował, zwracając się do Izraela: “Oby wasze plemię wymarło; oby przyszedł na was nowy Hitler”. Nie był kwestionowany ani ukarany za tę wypowiedź.


MEMRI, Komunikat Specjalny 5889, 21 listopada 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Polska strona MEMRI

Od czasu do czasu publikujemy tu materiały z polskiej strony MEMRI. Prowadzenie tej strony uważamy za rzecz bardzo ważną, gdyż MEMRI dostarcza informacji, do których bardzo trudno dotrzeć. Wielokrotnie byliśmy za tę dziełalność ostro krytykowani. Dziennikarka, Agnieszka Zakrzewicz, napisała nawet (po części) do mnie  list otwarty, w którym o założycielu i dyrektorze owego Instytutu Badania Mediów Bliskowschodnich pisze:

Carmon sam chętnie opowiada, o tym, jak pewnego dnia zapytał starszego, zaprzyjaźnionego dziennikarza, dlaczego on krytykuje jego pracę, skoro MEMRI ujawnia tylko prawdę? "Nie ma czegoś takiego jak prawda. Każdy news musi być oceniany przez pryzmat tego, komu i czemu służy. A wy służycie wrogom pokoju..."     

Nie wiemy, co Agnieszka Zakrzewicz chciała powiedzieć przytaczając tę anegdotę, wiemy natomiast, że przedstawiciele lewicy i przedstawiciele ONR w dokładnie taki sam sposób nienawidzą MEMRI i wydają się mieć dokładnie te same trudności w znalezieniu jakiechkolwiek przekłamań w przekazywanych przez ten instytut informacjach.
A.K.Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 776 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk