Prawda

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 - 19:59

« Poprzedni Następny »


Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo


Frimet i Arnold Roth 2023-07-06

<span>Tamimi (po prawej) udzielająca wywiadu w Al-Aqsa TV 30 czerwca, 2023</span>
Tamimi (po prawej) udzielająca wywiadu w Al-Aqsa TV 30 czerwca, 2023

Najbardziej poszukiwana przez Amerykę uciekinierka przed prawem ponownie pojawiła się w zeszły piątek w dostępnej na całym świecie telewizji. 


Ahlam Tamimi, od marca 2017 r. terrorystka poszukiwana przez FBI jako najbardziej poszukiwany przestępca, wyglądała radośnie jako główna bohaterka 25-minutowego wywiadu w sieci telewizyjnej Al-Aqsa. 


Od 2006 roku Al-Aqsa TV codziennie transmituje programy z Gazy do arabskojęzycznej publiczności w każdej części świata. 


W 2010 roku Departament Skarbu USA, określił tę „stację telewizyjną finansowaną i kontrolowaną przez Hamas”, jako:

główny kanał medialny Hamasu [który] emituje programy i teledyski mające na celu rekrutację dzieci na uzbrojonych bojowników Hamasu i zamachowców-samobójców po osiągnięciu dorosłości. Departament Skarbu nie będzie rozróżniał działalności finansowanej i kontrolowanej przez grupę terrorystyczną, taką jak telewizja Al-Aqsa, od samej grupy terrorystycznej…

Uznanie tej stacji przez Departament Skarbu za organizację terrorystyczną ma na celu zamrożenie jej aktywów:

zakazanie podmiotom ze Stanów Zjednoczonych angażowania się w jakiekolwiek transakcje z tymi stronami. Rozporządzenie wykonawcze nr 13224 jest skierowane przeciwko terrorystom, organizacjom terrorystycznym, osobom będącym właścicielami lub są kontrolowane przez wskazanych terrorystów lub organizacje terrorystyczne lub działające w ich imieniu, a także osobom zapewniającym wsparcie finansowe, materialne lub technologiczne uznanym terrorystom lub organizacjom terrorystycznym lub w przypadku aktów terroryzmu. [Źródło]

 Brzmi groźnie. Ale od lat programy wideo, które pochodzą z Al-Aqsa TV, otrzymują znaczną część swojej globalnej dystrybucji od Facebooka. Czy może to oznaczać udzielanie przez Facebook/Meta „wsparcia finansowego, materialnego lub technologicznego wskazanym terrorystom”?


Ahlam Tamimi, która od dawna nazywa swoją główną rolę w masakrze żydowskich dzieci w jerozolimskiej pizzerii Sbarro w 2001 roku „koroną na mojej głowie”, udzieliła wywiadu na żywo w piątek 30 czerwca 2023 r. w programie o święcie Eid al Adha nadawanym tego dnia przez 25 minut w telewizji Al-Aqsa i nadal można go oglądać na Facebooku [tutaj].


Jest nieco chaotyczna i skacze z tematu na temat, ma długie fragmenty o teologii i wzywa do zrozumienia wielkości tego, co uosabiają dżihadyści, tacy jak sama Tamimi. 


Ale, jak zawsze, gdy Tamimi przyciąga uwagę mediów, chodzi przede wszystkim o jej poświęcenie, determinację, bycie ofiarą. A czasem o jej umiejętnym gotowania: 

...To znaczy, jestem profesjonalistką w robieniu jordańskiego mansafu [ jagnięcina gotowana w sfermentowanym jogurcie, podawana z ryżem lub kaszą bulgur - uważana za narodową potrawę Jordanii ]... To znaczy, robię mansaf i karmię wszystkich, jeśli Bóg pozwoli. Chcę porozmawiać. Mansaf to także jedno z dań, które kochamy z Nizarem. Większość palestyńskich więźniów i redaktorów również uwielbia to danie. Z drugiej strony, mam na myśli, jeśli chcę porównać z tobą, robiliśmy mansaf w więzieniu. Nikt szczerze nie zadał mi tego pytania. Sposób robienia tego w więzieniu jest zupełnie inny. Na wolności, jeśli Bóg pozwoli, w przyszłych odcinkach. Jeśli chcesz porozmawiać o tym, jest to konieczne, bardzo by nam się podobało.

Pamiętajcie, to mówi masowa morderczyni, która przyznała się do winy.


Jeszcze miesiąc temu liczba ofiar śmiertelnych w wyniku okrucieństwa Tamimi wynosiła 15. Dwie z nich to Amerykanki: nasza 15-letnia córka Malki i młoda amerykańska żydowska turystka (i jedyne dziecko jej rodziców), która na krótko odwiedziła Jerozolimę, będąc po raz pierwszy w ciąży. 


Liczba ofiar wzrosła do 16 w dniu 30 maja 2023 r.Grób Chany Tova Nachenberg

To wtedy, prawie dwadzieścia dwa lata po tym, jak odłamek bomby odpalonej przez  kolegę Tamimi, przebił jej czaszkę, ale oszczędził jej małą córeczkę. Chana Tova Nachenberg zmarła, nigdy nie odzyskując przytomności. 


Jej najbliższa rodzina – rodzice, mąż, córka – odwiedzali ją przez lata, modląc się, mając nadzieję, płacząc, marząc o cudzie, który nigdy nie nadszedł. A potem czuwanie dobiegło końca.


Mam nadzieję, że żadne z nich nigdy nie usłyszy lamentu Tamimi, tak jak w miniony piątek w Al-Aqsa TV:

Staram się być szczęśliwa i czerpać radość. Ale chodzi mi o to, że jednostka rodzinna została wstrząśnięta przez ten wymuszony dystans, przez ciągłe żądania, ciągłą pogoń. Jednak nie ma słuchających naszej sprawy, jakbyśmy [to my] dokonali masakr całego świata. Chcą zrzucić winę na mnie i Nizara. [Nizar, jej mąż, jest także zatwardziałym skazanym mordercą, obecnie mieszkającym na wolności w Katarze.]

Jej jednostka rodzinna została wstrząśnięta, mówi Tamimi. 


Ale prezenterka, jak każda prezenterka każdego wywiadu, którego Tamimi udzieliła przez te wszystkie lata obscenicznej sławy, ani razu nie wspomina o dzieciach, które ta barbarzyńska kobieta wysadziła w powietrze. W arabskojęzycznych mediach nie ma zainteresowania mówieniem o człowieczeństwie zamordowanych ofiar Tamimi. Sama Tamimi wielokrotnie powtarzała, że niczego nie żałuje. Zrobiłaby to jeszcze raz, gdyby tylko mogła. 


W zaskakująco dużej liczbie arabskich mediów nasza piękna piętnastoletnia córka jest wielokrotnie nazywana „syjonistycznym gwałcicielem”. Podobnie jak wszystkie inne ofiary pizzerii Sbarro, z których kilka nigdy nie osiągnęło dorosłości. Horror nie ogranicza się do Tamimi.

* * *

W ceremonii przy świeżym grobie Chany Tovy Nachenberg w zeszły piątek nie było żadnych wezwań do przemocy. Żadnych wezwań do zemsty. Żadnej goryczy, ale dużo smutku, głębokiej tęsknoty i miłości.


W marcu 2017 r. FBI opublikowało plakat najbardziej poszukiwanej terrorystki, Ahlam Tamimi. Jest na nim napisane, że jest niebezpieczna i prawdopodobnie uzbrojona. Możesz zobaczyć wersje angielską i arabską tutaj.


Najwyraźniej zmobilizowane po tylu latach wzrostem liczby zabitych, a wśród nich Amerykanów, FBI bez fanfar właśnie wydało zaktualizowaną wersję, która pokazuje Tamimi wyglądającą na swoje 43 lata. 


To, czego nie mówi, przynajmniej nie w sposób, w jaki uważamy, że powinno być powiedziane, to to, że jest wolna, jest celebrytką, jest bezpieczna pod ochroną Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego. Umowa o ekstradycji z 1995 r. zawarta między administracją Billa Clintona a nieżyjącym już królem Jordanii Husajnem, ojcem dzisiejszego króla Jordanii, nie daje Jordanii żadnej swobody w tej sprawie. Jeśli Ameryka prosi o wydanie przestępcy poszukiwanego przez amerykański wymiar sprawiedliwości, a taką z pewnością jest Tamimi, Jordania może tak naprawdę tylko zapytać: „Którym lotem ją wysłać?”

 

Jordania wydała wiele oświadczeń i zmyślonych uzasadnień, ale z rozmów z szerokim wyborem autorytetów jasno wynika, że nikt nie traktuje poważnie wymówek Jordanii. Warto również zauważyć, że w formalnym dokumencie ratyfikacyjnym, podpisanym jeszcze w 1995 roku, król Husajn mówi, że Jordania zobowiązuje się

wykonywać jej [umowy] postanowienia i przestrzegać jej artykułów oraz... nie dopuścić do jej naruszenia. W związku z tym nakazaliśmy, aby nasza Pieczęć została umieszczona na niej i odpowiednio ją podpisaliśmy 

Jordania rzeczywiście przestrzegała postanowień i artykułów traktatu odpowiednio i sumiennie za każdym razem, gdy Stany Zjednoczone prosiły o ekstradycję, co jest oczywiście obowiązkiem partnera traktatowego. Ale to się skończyło wraz ze sprawą Tamimi, lata po śmierci króla.

* * *

Trudno zignorować, jak ciągła wolność Tamimi, jej zachęcanie do nasilenia terroru, jej gloryfikacja morderstw, których dokonała i jej podżeganie innych do tego samego, są raz po razie chowane przez tych, którzy powinni byli podjąć działania lata temu. 


Ponieważ chodzi o sprawiedliwość, hańby takiego działania starczy dla wszystkich.


Link do oryginału: http://thisongoingwar.blogspot.com/2023/07/02-jul-23-festival-funeral-and-failed.html

The Ongoinbg War, 2 lipca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu samobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk