Prawda

Niedziela, 12 lipca 2020 - 12:59

« Poprzedni Następny »


Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu


UN Watch 2016-05-28

Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia ONZ głosuje nad antyizraelską rezolucją 25 maja 2016
Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia ONZ głosuje nad antyizraelską rezolucją 25 maja 2016

Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz pozostałe kraje Unii Europejskiej głosowały dzisiaj za rezolucją ONZ, współsponsorowaną przez grupę państw arabskich i delegację palestyńską, która na dorocznym zgromadzeniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wybrała Izrael jako jedyny kraj, który narusza “zdrowie psychiczne, fizyczne i środowiskowe” i powołały delegację WHO do zbadania i zdania sprawy z “warunków zdrowotnych na okupowanym terytorium palestyńskim” i “okupowanym Golanie syryjskim” oraz za umieszczeniem tego punktu na porządku dnia spotkania w następnym roku.

Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia ONZ nie zajęło się szpitalami syryjskimi bombardowanymi przez samoloty wojenne Syrii i Rosji, ani milionami Jemeńczyków, którym kierowana przez Saudyjczyków akcja bombardowań i blokady uniemożliwia dostęp do żywności i wody, ani też nie podjęły rezolucji o żadnym innym kraju na świecie. Z 24 punktów na porządku dnia, tylko jeden, Punkt Nr 19  dotyczył konkretnego kraju.

“ONZ sięgnęła dzisiaj nowych szczytów absurdu – powiedział dyrektor UN Watch, Hillel Neuer – przez uchwalenie rezolucji, która oskarża Izrael o łamanie praw do opieki zdrowotnej Syryjczyków na Golanie, kiedy w rzeczywistości szpitale izraelskie nadal dostarcza ratujące życie leczenie Syryjczykom, którzy uciekają na Golan przed barbarzyńskimi atakami reżimu Assada”.


“Hańba Wielkiej Brytanii, Francji i Niemcom za zachęcanie do przechwytywania dorocznego zgromadzenia w sprawie zdrowia i zabieranie cennego czasu, pieniędzy i zasobów globalnym priorytetom zdrowotnym, aby prowadzić polityczne polowanie na Izrael, szczególnie kiedy w rzeczywistości każdy, kto kiedykolwiek wszedł do szpitala lub do przychodni izraelskiej, wie, że dostarczają światowej klasy opieki zdrowotnej tysiącom Arabów palestyńskich, jak również Syryjczykom uciekającym od Assada” – dodał Neuer.  


“Równocześnie – powiedział Neuer - UN Watch uważa za godną uznania zasadniczą postawę przyjętą przez USA, Kanadę, Australię, Paragwaj, Gwatemalę, Mikronezje i Papuę Nowa Gwinea w dołączeniu do Izraela w sprzeciwie wobec tego upolitycznionego punktu porządku dnia”.

Zarówno USA, jak Kanada zabrały głos dzisiaj, by ostro sprzeciwić się tej antyizraelskiej hecy.


Było 107 głosów za rezolucją, 8 przeciwko, 8 wstrzymało się od głosu i 58 było nieobecnych. Rezolucja wzywa do sporządzenia raportów o szeregu rzekomych pogwałceniach izraelskich, włącznie z “wpływem długiej okupacji i łamania praw człowieka na umysłowe, fizyczne i środowiskowe zdrowie” na “okupowanych terytoriach palestyńskich”.  


Przyjęto także trzy raporty zlecone przez zeszłoroczną sposorowaną przez Arabów rezolucję: “oszacowanie terenowe” o  “warunkach zdrowotnych na okupowanym terytorium palestyńskim”, podobny raport dyrektora generalnego WHO i powiązany z tym raport sekretariatu WHO.


Przedłożone opinie palestyńska i syryjska


Przez poparcie tej akcji państwa Unii Europejskiej dołączyły do politycznego ataku na Izrael – w postaci specjalnej debaty, trzech stronniczych raportów, rezolucji i publikacji przedłożonych opinii, włącznie z podżegającą, 59-stronicową opinią palestyńską, która skarży “rasistowską barierę oddzielającą” i obwinia za wzrost wypadków w palestyńskim ruchu drogowym strach “przed pogonią osadników”, oraz opinię syryjską, zaprawioną antysemickimi teoriami spiskowymi, niemniej rozprowadzaną jako oficjalny dokument ONZ, w którym twierdzi się, że „izraelskie władze okupacyjne” nadal „prowadzą eksperymenty na więźniach syryjskich i arabskich z lekami i narkotykami oraz że wstrzykują im patogenne wirusy”.


Ponieważ reżim syryjski nie mógł zaprzeczyć, że Izrael udziela pomocy medycznej tysiącom rannych Syryjczyków, oskarżył Izrael o spisek: o leczenie „uzbrojonych terrorystów z Dżabhat Al-Nusra”, żeby mogli „podjąć ponownie działalność terrorystyczną skierowaną przeciwko pokojowym obywatelom kraju i jego infrastrukturze”.  


Iran i Syria zabierają głos


Kilka krajów zabrało głos przed głosowaniem. Iran powiedział, że Gaza jest pod „nieludzką blokadą”. Syria powiedziała, że „okupacyjne siły izraelskie kontynuują niemoralne praktyki, które karzą naszych ludzi na Golanie”.


Egipt oskarżył Izrael o “lekceważenie podstawowych praw człowieka”. Pakistan mówił o „dewastacji systemu opieki zdrowotnej” przez Izrael i o „fali terroru przeciwko palestyńskiej ludności cywilnej”.


Reżim Maduro z Wenezueli powiedział, że była potrzeba “dostarczenia lekarstw, ale temu przeszkodziło mocarstwo okupacyjne, Izrael”.


UNRWA, która w zeszłym roku otrzymała ponad 400 milionów dolarów od USA, powiedziała, że podstawowymi przyczynami problemów medycznych Palestyńczyków są “ingerencje w podstawowe prawa człowieka w wyniku polityki władz izraelskich”.


Wszystko to spotykało się z zachwytem mediów i przedstawicieli NGO, którzy chichotali i drwili, kiedy delegat izraelski zabrał głos, by potępić tę upolitycznioną rezolucję.


UE przyłącza się do szakali


Gdyby UE chciała, mogłaby postawić sprawę jasno i zająć stanowisko przeciwko tak nikczemnemu demonizowaniu państwa Izraela. Wielka Brytania, Francja, Niemcy i wszystkie inne kraje UE dołączyły haniebnie do szakali przez głosowanie za dzisiejszą rezolucją.


Państwa UE mogły przedstawić własną rezolucję o tym, jak Syria zabiła setki tysięcy swoich obywateli, niszcząc prawa do opieki zdrowotnej ludności Syrii.


Ale UE milczała. Zamiast tego usprawiedliwiała głosowanie za rezolucją przez twierdzenie w dzisiejszym przemówieniu, że rezolucja jest „techniczna”. Jest to stara gra w „wicie-rozumicie” między Brukselą a Ramallah: OWP przedkłada jeszcze bardziej podżegający tekst na początku, wiedząc, że zostanie zrewidowany później, by pozwolić Europejczykom na udawanie, że osiągnęli „zrównoważony” tekst. Oczekuje się następnie, że Izrael będzie świętował, iż zlinczowano go cieńszym sznurem.


W zeszłym miesiącu Francja i Hiszpania głosowały za sponsorowaną przez Arabów rezolucją UNESCO, która zawierała dzikie oskarżenie o spisek, według którego Izrael “podkłada fałszywe groby żydowskie” w Jerozolimie.  


Dzisiejszym głosowaniem, które ograbia światowe zgromadzenie ds. zdrowia z ograniczonego czasu i zasobów po to, by przedstawić Izrael jako jedyne państwo na świecie łamiące prawa do opieki zdrowotnej – kiedy w rzeczywistości Izrael jest światłem przewodnim dla całego regionu w propagowaniu i respektowaniu praw do zdrowia wszystkich ludzi – cała UE stoczyła się w kompletny irracjonalizm.

P. S. Od Redakcji:

French Prime Minister Manuel Valls says the decision to vote in favour of a UNESCO report that ignores any Jewish link to Jerusalem was a ‘mistake’. French President Francois Hollande says it was a ‘misunderstanding’ and promises France ‘will not support any similar resolutions in the future’. French Interior Minister Bernard Cazeneuve says ‘it should not have been adopted’.

Then, France votes at the annual assembly of the World Health Organization (WHO) for a resolution that singles out Israel for censure, and no other country, for creating supposed health violations.

A co mówi polska premier i polski prezydent? Nic nie mówią, są przeciez tylko statystami. ale ich "dyplomaci" głosują nieodmiennie zgodnie z francuskimi "błędami" i "nieporozumieniami".  (Nb. dokumentu, na których oparto rezolucję WHO zawierały szereg zdjęć ze sfałszowanymi opisami dot. daty, miejsca i osób. Komu to może przeszkadzać?  


Delegat szwedzki przyłącza się do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych państw UE w potępieniu Izraela na zgromadzeniu WHO w 2016 r.
Delegat szwedzki przyłącza się do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych państw UE w potępieniu Izraela na zgromadzeniu WHO w 2016 r.

Przez obwinianie państwa żydowskiego, jak kozła ofiarnego, za wszystkie problemy zdrowotne świata, tak samo jak średniowieczna Europa oskarżała kiedyś Żydów o zatruwanie studni, UE współdziała w przekształceniu ONZ i jej Światowej Organizacji Zdrowia w instytucje zdradzające sprawę ludzkości i gwałcące zasady, na których zostały założone.


UK, France, Germany join UN to single out Israel as world’s only violator of health rights

25 maja 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA W OPARACH ZBRODNICZEGO ABSURDU ac 2016-05-29


Brunatna fala

Znalezionych 778 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk