Prawda

Niedziela, 24 października 2021 - 18:55

« Poprzedni Następny »


Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu


UN Watch 2016-05-28

Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia ONZ głosuje nad antyizraelską rezolucją 25 maja 2016
Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia ONZ głosuje nad antyizraelską rezolucją 25 maja 2016

Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz pozostałe kraje Unii Europejskiej głosowały dzisiaj za rezolucją ONZ, współsponsorowaną przez grupę państw arabskich i delegację palestyńską, która na dorocznym zgromadzeniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wybrała Izrael jako jedyny kraj, który narusza “zdrowie psychiczne, fizyczne i środowiskowe” i powołały delegację WHO do zbadania i zdania sprawy z “warunków zdrowotnych na okupowanym terytorium palestyńskim” i “okupowanym Golanie syryjskim” oraz za umieszczeniem tego punktu na porządku dnia spotkania w następnym roku.

Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia ONZ nie zajęło się szpitalami syryjskimi bombardowanymi przez samoloty wojenne Syrii i Rosji, ani milionami Jemeńczyków, którym kierowana przez Saudyjczyków akcja bombardowań i blokady uniemożliwia dostęp do żywności i wody, ani też nie podjęły rezolucji o żadnym innym kraju na świecie. Z 24 punktów na porządku dnia, tylko jeden, Punkt Nr 19  dotyczył konkretnego kraju.

“ONZ sięgnęła dzisiaj nowych szczytów absurdu – powiedział dyrektor UN Watch, Hillel Neuer – przez uchwalenie rezolucji, która oskarża Izrael o łamanie praw do opieki zdrowotnej Syryjczyków na Golanie, kiedy w rzeczywistości szpitale izraelskie nadal dostarcza ratujące życie leczenie Syryjczykom, którzy uciekają na Golan przed barbarzyńskimi atakami reżimu Assada”.


“Hańba Wielkiej Brytanii, Francji i Niemcom za zachęcanie do przechwytywania dorocznego zgromadzenia w sprawie zdrowia i zabieranie cennego czasu, pieniędzy i zasobów globalnym priorytetom zdrowotnym, aby prowadzić polityczne polowanie na Izrael, szczególnie kiedy w rzeczywistości każdy, kto kiedykolwiek wszedł do szpitala lub do przychodni izraelskiej, wie, że dostarczają światowej klasy opieki zdrowotnej tysiącom Arabów palestyńskich, jak również Syryjczykom uciekającym od Assada” – dodał Neuer.  


“Równocześnie – powiedział Neuer - UN Watch uważa za godną uznania zasadniczą postawę przyjętą przez USA, Kanadę, Australię, Paragwaj, Gwatemalę, Mikronezje i Papuę Nowa Gwinea w dołączeniu do Izraela w sprzeciwie wobec tego upolitycznionego punktu porządku dnia”.

Zarówno USA, jak Kanada zabrały głos dzisiaj, by ostro sprzeciwić się tej antyizraelskiej hecy.


Było 107 głosów za rezolucją, 8 przeciwko, 8 wstrzymało się od głosu i 58 było nieobecnych. Rezolucja wzywa do sporządzenia raportów o szeregu rzekomych pogwałceniach izraelskich, włącznie z “wpływem długiej okupacji i łamania praw człowieka na umysłowe, fizyczne i środowiskowe zdrowie” na “okupowanych terytoriach palestyńskich”.  


Przyjęto także trzy raporty zlecone przez zeszłoroczną sposorowaną przez Arabów rezolucję: “oszacowanie terenowe” o  “warunkach zdrowotnych na okupowanym terytorium palestyńskim”, podobny raport dyrektora generalnego WHO i powiązany z tym raport sekretariatu WHO.


Przedłożone opinie palestyńska i syryjska


Przez poparcie tej akcji państwa Unii Europejskiej dołączyły do politycznego ataku na Izrael – w postaci specjalnej debaty, trzech stronniczych raportów, rezolucji i publikacji przedłożonych opinii, włącznie z podżegającą, 59-stronicową opinią palestyńską, która skarży “rasistowską barierę oddzielającą” i obwinia za wzrost wypadków w palestyńskim ruchu drogowym strach “przed pogonią osadników”, oraz opinię syryjską, zaprawioną antysemickimi teoriami spiskowymi, niemniej rozprowadzaną jako oficjalny dokument ONZ, w którym twierdzi się, że „izraelskie władze okupacyjne” nadal „prowadzą eksperymenty na więźniach syryjskich i arabskich z lekami i narkotykami oraz że wstrzykują im patogenne wirusy”.


Ponieważ reżim syryjski nie mógł zaprzeczyć, że Izrael udziela pomocy medycznej tysiącom rannych Syryjczyków, oskarżył Izrael o spisek: o leczenie „uzbrojonych terrorystów z Dżabhat Al-Nusra”, żeby mogli „podjąć ponownie działalność terrorystyczną skierowaną przeciwko pokojowym obywatelom kraju i jego infrastrukturze”.  


Iran i Syria zabierają głos


Kilka krajów zabrało głos przed głosowaniem. Iran powiedział, że Gaza jest pod „nieludzką blokadą”. Syria powiedziała, że „okupacyjne siły izraelskie kontynuują niemoralne praktyki, które karzą naszych ludzi na Golanie”.


Egipt oskarżył Izrael o “lekceważenie podstawowych praw człowieka”. Pakistan mówił o „dewastacji systemu opieki zdrowotnej” przez Izrael i o „fali terroru przeciwko palestyńskiej ludności cywilnej”.


Reżim Maduro z Wenezueli powiedział, że była potrzeba “dostarczenia lekarstw, ale temu przeszkodziło mocarstwo okupacyjne, Izrael”.


UNRWA, która w zeszłym roku otrzymała ponad 400 milionów dolarów od USA, powiedziała, że podstawowymi przyczynami problemów medycznych Palestyńczyków są “ingerencje w podstawowe prawa człowieka w wyniku polityki władz izraelskich”.


Wszystko to spotykało się z zachwytem mediów i przedstawicieli NGO, którzy chichotali i drwili, kiedy delegat izraelski zabrał głos, by potępić tę upolitycznioną rezolucję.


UE przyłącza się do szakali


Gdyby UE chciała, mogłaby postawić sprawę jasno i zająć stanowisko przeciwko tak nikczemnemu demonizowaniu państwa Izraela. Wielka Brytania, Francja, Niemcy i wszystkie inne kraje UE dołączyły haniebnie do szakali przez głosowanie za dzisiejszą rezolucją.


Państwa UE mogły przedstawić własną rezolucję o tym, jak Syria zabiła setki tysięcy swoich obywateli, niszcząc prawa do opieki zdrowotnej ludności Syrii.


Ale UE milczała. Zamiast tego usprawiedliwiała głosowanie za rezolucją przez twierdzenie w dzisiejszym przemówieniu, że rezolucja jest „techniczna”. Jest to stara gra w „wicie-rozumicie” między Brukselą a Ramallah: OWP przedkłada jeszcze bardziej podżegający tekst na początku, wiedząc, że zostanie zrewidowany później, by pozwolić Europejczykom na udawanie, że osiągnęli „zrównoważony” tekst. Oczekuje się następnie, że Izrael będzie świętował, iż zlinczowano go cieńszym sznurem.


W zeszłym miesiącu Francja i Hiszpania głosowały za sponsorowaną przez Arabów rezolucją UNESCO, która zawierała dzikie oskarżenie o spisek, według którego Izrael “podkłada fałszywe groby żydowskie” w Jerozolimie.  


Dzisiejszym głosowaniem, które ograbia światowe zgromadzenie ds. zdrowia z ograniczonego czasu i zasobów po to, by przedstawić Izrael jako jedyne państwo na świecie łamiące prawa do opieki zdrowotnej – kiedy w rzeczywistości Izrael jest światłem przewodnim dla całego regionu w propagowaniu i respektowaniu praw do zdrowia wszystkich ludzi – cała UE stoczyła się w kompletny irracjonalizm.

P. S. Od Redakcji:

French Prime Minister Manuel Valls says the decision to vote in favour of a UNESCO report that ignores any Jewish link to Jerusalem was a ‘mistake’. French President Francois Hollande says it was a ‘misunderstanding’ and promises France ‘will not support any similar resolutions in the future’. French Interior Minister Bernard Cazeneuve says ‘it should not have been adopted’.

Then, France votes at the annual assembly of the World Health Organization (WHO) for a resolution that singles out Israel for censure, and no other country, for creating supposed health violations.

A co mówi polska premier i polski prezydent? Nic nie mówią, są przeciez tylko statystami. ale ich "dyplomaci" głosują nieodmiennie zgodnie z francuskimi "błędami" i "nieporozumieniami".  (Nb. dokumentu, na których oparto rezolucję WHO zawierały szereg zdjęć ze sfałszowanymi opisami dot. daty, miejsca i osób. Komu to może przeszkadzać?  


Delegat szwedzki przyłącza się do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych państw UE w potępieniu Izraela na zgromadzeniu WHO w 2016 r.
Delegat szwedzki przyłącza się do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych państw UE w potępieniu Izraela na zgromadzeniu WHO w 2016 r.

Przez obwinianie państwa żydowskiego, jak kozła ofiarnego, za wszystkie problemy zdrowotne świata, tak samo jak średniowieczna Europa oskarżała kiedyś Żydów o zatruwanie studni, UE współdziała w przekształceniu ONZ i jej Światowej Organizacji Zdrowia w instytucje zdradzające sprawę ludzkości i gwałcące zasady, na których zostały założone.


UK, France, Germany join UN to single out Israel as world’s only violator of health rights

25 maja 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA W OPARACH ZBRODNICZEGO ABSURDU ac 2016-05-29


Brunatna fala

Znalezionych 964 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk