Prawda

Niedziela, 25 lutego 2024 - 00:34

« Poprzedni Następny »


Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów


Bassam Tawil 2023-11-13

Na zdjęciu żydowskie ofiary spalone żywcem w samochodzie 7 paździertniika 2023. <br /><span>(Courtesy: South First Responders)</span>
Na zdjęciu żydowskie ofiary spalone żywcem w samochodzie 7 paździertniika 2023. 
(Courtesy: South First Responders)


Od przeprowadzonej przez Hamas masakry 7 października tysiące Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu [Judei i Samarii] niemal codziennie wychodzą na ulice, żeby wyrazić poparcie dla wspieranej przez Iran grupy terrorystycznej mającej swoją siedzibę w Strefie Gazy.

To ten sam Zachodni Brzeg, co do którego administracja Bidena i wielu mieszkańców Zachodu ma nadzieję, że będzie częścią przyszłego państwa palestyńskiego obok Izraela. Ci, którzy w dalszym ciągu promują niebezpieczną ideę „rozwiązania w postaci dwóch państw”, ignorują fakt, że Hamas siedzi nie tylko w Strefie Gazy, ale także na Zachodnim Brzegu.


Co dziwniejsze, prezydent Joe Biden i niektórzy zachodni przywódcy w dalszym ciągu mówią o potrzebie ustanowienia suwerennego i niezależnego państwa palestyńskiego, nawet po okrucieństwach Hamasu w październiku. Tak naprawdę mówią: teraz, gdy Hamas wykorzystał Strefę Gazy do inwazji na Izrael i rzezi Żydów, dajmy tej islamistycznej grupie terrorystycznej Zachodni Brzeg, by Hamas mógł także stamtąd mordować Żydów.


Prohamasowskie demonstracje pokazują, że ta grupa terrorystyczna cieszy się popularnością wśród Palestyńczyków, w tym mieszkańców Zachodniego Brzegu. Demonstracje przypominają także, że duża liczba Palestyńczyków popiera terroryzm przeciwko Izraelowi, w tym koszmarne zbrodnie, takie jak gwałty, obcinanie głów, tortury oraz palenie żywcem kobiet i dzieci.

Niedawne badania opinii publicznej przeprowadzone przez Palestyńskie Centrum Badań Politycznych i Ankietowych (PSR) wykazały, że większość Palestyńczyków popiera Hamas i „walkę zbrojną” (mordy) przeciwko Izraelowi. Każde palestyńskie dziecko wie, że gdyby dzisiaj odbyły się wybory prezydenckie, wygrałaby grupa terrorystyczna Hamas. Ostatni sondaż PSR, opublikowany na miesiąc przed masakrą dokonaną przez Hamas, pokazał, że 58% Palestyńczyków zagłosowałoby na przywódcę Hamasu Ismaila Haniję w porównaniu z 37% głosów na prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Sondaż wykazał również, że 58% palestyńskiego społeczeństwa popiera „konfrontacje zbrojne i intifadę” przeciwko Izraelowi.


Demonstracje popierające Hamas miały miejsce głównie na tych obszarach Zachodniego Brzegu, które są kontrolowane przez Autonomię Palestyńską (AP), na której czele stoi Abbas. Chociaż Abbas i inni wyżsi rangą przywódcy AP nienawidzą Hamasu, nie robią nic, by powstrzymać Palestyńczyków żyjących pod ich rządami od wyjścia na ulice, by świętować zamordowanie 1400 Izraelczyków i zranienie ponad 5000 innych osób podczas rzezi 7 października.


Warto przypomnieć, że w 2007 roku Hamas wypędził AP ze Strefy Gazy po zabiciu setek lojalistów Abbasa, z których część gnano ulicami i zlinczowano, a innych zrzucono z dachów wysokich budynków.


Nie powstrzymując demonstracji prohamasowskich, Autonomia Palestyńska nie tylko jest współwinna podżegania do mordowania Żydów, ale także działa wbrew własnym interesom, ośmielając swoich rywali w Hamasie. Jednym z powodów, dla których AP nie podejmuje żadnych działań w celu powstrzymania demonstracji prohamasowskich, jest fakt, że sami jej przywódcy są również zaangażowani w kampanię podżegania przeciwko Izraelowi i zastąpienia go państwem islamskim.


Antyizraelska i antysemicka retoryka Abbasa czasami wydaje się przewyższać retorykę jego rywali w Hamasie. Na miesiąc przed masakrą w Hamasie Abbas powtórzył szereg antysemickich oszczerstw, które wypowiadał przez lata, i powiedział, że nazistowski dyktator Adolf Hitler kazał mordować Żydów ze względu na ich „rolę społeczną” jako lichwiarzy, a nie z powodu swojej rasistowskiej wrogości wobec Żydów.


W przemówieniu wyemitowanym w telewizji Palestine TV 3 września Abbas powiedział przywódcom swojej rządzącej frakcji Fatahu podczas spotkania w Ramallah:

„Mówią, że Hitler zabijał Żydów, ponieważ byli Żydami i że Europa nienawidziła Żydów, ponieważ byli Żydami. Nieprawda. Jasno wyjaśniono, że [Europejczycy] walczyli [z Żydami] ze względu na ich rolę społeczną, a nie religię ... [Europejczycy] walczyli z tymi ludźmi ze względu na ich rolę w społeczeństwie, która wiązała się z lichwą, pieniędzmi itd.”.

Warto również zauważyć, że to Abbas zainicjował kampanię podżegania przeciwko Izraelowi w związku z wizytami pojedynczych osób i grup Żydów na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, najświętszym miejscu judaizmu, którego Ściana Zachodnia jest jedyną pozostałością po świątyniach żydowskich (zniszczonych w 586 r. p.n.e. i 70 r. p.n.e. CE).


W głośnym przemówieniu z 2015 roku Abbas fałszywie oskarżył Żydów odwiedzających ich święte Wzgórze Świątynne o profanację meczetu Al-Aksa, znajdującego się na Wzgórzu Świątynnym:

„Pozdrawiamy każdą kroplę krwi przelaną na rzecz Jerozolimy. Ta krew jest czysta, niewinna krew, przelana na rzecz Allaha… Każdy męczennik zostanie umieszczony w raju, a wszyscy ranni zostaną nagrodzeni przez Allaha. Meczet Al-Aksa i Bazylika Grobu Świętego są nasze. Wszystkie są nasze i oni [Żydzi] nie mają prawa kalać ich swoimi brudnymi stopami”.

Słowa Abbasa o krwi zostały zinterpretowane przez wielu Palestyńczyków jako pozwolenie na mordowanie Żydów. Istotnie, wkrótce po tym, jak Abbas wypowiedział te podżegające słowa w 2015 r., Palestyńczycy rozpoczęli falę terroryzmu, w wyniku której zamordowano dziesiątki Żydów w atakach nożowych i taranując ich samochodami.


Abbas i Autonomia Palestyńska wielokrotnie udowadniali, że nienawidzą Izraela tak samo, jeśli nie bardziej, niż Hamas.


Kierownictwo AP prowadzi nieustanną kampanię oczerniania Izraela i demonizowania Żydów, szczególnie na arenie międzynarodowej. Przywódcy palestyńscy wielokrotnie oskarżali Izrael o „ludobójstwo”, „zbrodnie wojenne”,  „czystki etniczne” i „apartheid”. Konsekwentnie grozili także wniesieniem oskarżenia o „zbrodnie wojenne” przeciwko Izraelczykom przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.


Przez dziesięciolecia Abbas wykorzystywał każde dostępne podium, w tym Zgromadzenie Ogólne ONZ, do szerzenia nienawiści i kłamstw przeciwko Izraelowi. Jego ostatecznym celem było osłabienie i delegitymizacja Izraela do punktu, w którym Izrael byłby całkowicie izolowany na arenie międzynarodowej. Jego codzienne podżeganie przeciwko Izraelowi nie tylko wzmocniło Hamas, ale także promowało antysemityzm na całym świecie.


Od czasu pogromu dokonanego przez Hamas w zeszłym miesiącu Abbas powstrzymuje się od potępienia tej grupy terrorystycznej. Zamiast tego zdecydował się pociągnąć Izrael do odpowiedzialności za wynikającą z niego wojnę. Zasadniczo Abbas mówi, że Izrael nie ma prawa bronić się w obliczu okrucieństw Hamasu. Sugeruje także, że nie widzi problemu w tym, że Hamas wysłał tysiące terrorystów, aby najechali Izrael i brutalnie zamordowali niewinnych izraelskich cywilów.


Istnieje niebezpiecznie fałszywy pomysł, że Abbas lub jakikolwiek inny przywódca palestyński powstrzymałby Hamas na Zachodnim Brzegu. Abbas nie ma problemu z tym, że Hamas działa na Zachodnim Brzegu, pod warunkiem że ta grupa terrorystyczna obiera za cel Izrael, a nie jego lub innych przywódców Autonomii Palestyńskiej. Dlatego pozwolił zwolennikom Hamasu maszerować ulicami Ramallah, Nablusu, Dżeninu i innych miast na Zachodnim Brzegu i skandować hasła na rzecz Hamasu.


29 października dziesiątki uczennic maszerowały w Dżeninie, skandując: „Jesteśmy córkami [arcyterrorysty Hamasu Mohammeda] Deifa” i „Chcemy Dżihadu [świętej wojny], chcemy umrzeć w imię Allaha” oraz „Chcemy rozwalić głowę syjonistów”. Podczas innych demonstracji zwolenników Hamasu, z których część odbyła się niedaleko biura Abbasa, Palestyńczycy skandowali: „Każdy, kto ma karabin, powinien albo zastrzelić Żyda, albo oddać go Hamasowi”.


Pomysł ustanowienia państwa palestyńskiego na Zachodnim Brzegu oznacza przekształcenie tego obszaru w kolejną platformę do ataków na Izrael i mordowania żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Prezydent USA Joe Biden i sekretarz stanu Anthony Blinken mogą w dalszym ciągu argumentować, ile chcą, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków, ale wszyscy mieszkańcy Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy wiedzą, że jest to śmiercionośne kłamstwo. Każdy Palestyńczyk jest świadomy prohamasowskich demonstracji, które mają miejsce na Zachodnim Brzegu od 7 października, i często je podziwia.


Każdy Palestyńczyk widzi i często podziwia powiązane z Hamasem grupy zbrojne, które pojawiły się na Zachodnim Brzegu w ciągu ostatnich dwóch lat. Każdy Palestyńczyk widział także, jak Hamas wygrał wybory do samorządów studenckich na głównych uniwersytetach na Zachodnim Brzegu, w tym na Uniwersytecie Birzeit i Uniwersytecie An-Najah. Ponadto każdy Palestyńczyk widzi niechęć Autonomii Palestyńskiej do walki z Hamasem i innymi grupami terrorystycznymi na Zachodnim Brzegu.


Wielu ludzi na Zachodzie zdaje się nie zauważać faktu, że to siły bezpieczeństwa Izraela i obecność izraelskich cywilów na Zachodnim Brzegu uniemożliwiają Hamasowi lub grupom takim jak Al-Kaida czy ISIS przejęcie kontroli nad tym obszarem. Wydaje się, że nie zdają sobie również sprawy z tego, że Abbas sprawuje władzę na Zachodnim Brzegu dzięki obecności Izraela na tym terenie. Bez obecności Izraela Hamas już dawno przejąłby kontrolę nad Zachodnim Brzegiem. Utworzenie państwa palestyńskiego na Zachodnim Brzegu oznaczałoby przekształcenie go w kolejną bazę dżihadu kierowaną przez Iran przeciwko Żydom.


Najwyższy czas, aby Biden i inni zachodni przywódcy przestali forsować obłąkane  pomysły, które szybko doprowadzą do powtórzenia masakry z 7 października. Można się zastanawiać, ile żydowskich dzieci trzeba ściąć lub upiec żywcem w piecu, aby zobaczyli, że przywódcy palestyńscy zradykalizowali swój naród przeciwko Izraelowi do tego stopnia, że przechwalają się mordowaniem Żydów własnymi rękami.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20120/two-state-solution

Gatestone Institute, 2 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk