Prawda

Czwartek, 18 sierpnia 2022 - 06:28

« Poprzedni Następny »


Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”


Hugh Fitzgerald 2021-06-01


Czy słyszeliście o dwóch żydowskich chłopcach, którzy wrzucili koktajl Mołotowa do arabskiego domu w Jaffie i poważnie poparzyli 12-letniego arabskiego chłopca? Oczywiście, słyszeliście o tym, jeśli byliście w Izraelu, gdzie ta wiadomość była wszędzie i wiele mea-culpamea-maxima-culpa wypowiedzieli Izraelczycy w stanie szoku i żałoby. Setki Arabów przybyło w sobotę do Jaffy na demonstrację przeciwko tej potworności „popełnionej przez Izraelczyków”. A poza Izraelem zostaliście sumiennie poinformowani przez wszystkie główne media, że Żydzi wrzucili bombę zapalającą do domu arabskiej rodziny i mały chłopiec odniósł poważne obrażenia. Gdybyście oglądali NBC News lub czytali ich wiadomości online, natknęlibyście się na tę informację“A 12-letni arabski chłopiec doznał oparzeń twarzy i został hospitalizowany w poważnym stanie po zamachu podpalaczy na jego dom w Jaffie koło Tel Awiwu, jak podaje szpital Szeba w Tel Haszomer”. Oczywiście tak podana wiadomość nieuchronnie prowadzi do wniosku, że Żydzi byli podpalaczami. Kto inny zaatakowałby dom arabskiej rodziny i tak okrutnie spalił twarz arabskiego chłopca?

Arabskie media nie miały wątpliwości. Middle East Eye, żeby wziąć jeden przykład, poinformowały natychmiast (a później podobno zdjęły tę informację), że “skrajnie prawicowa, żydowska tłuszcza” zaatakowała arabski dom bombą zapalającą, a rezultatem było barbarzyńskie podpalenie 12-letniego arabskiego chłopca.


Minął kolejny dzień i metodyczni izraelscy śledczy zbadali dostępne dowody. Prawda wyszła na jaw. Tutaj jest początkowa informacja o tym incydencie z Jihad Watch, a tutaj jest dodatkowa informacja: “Policja: dwóch izraelskich Arabów odpowiedzialnych za zamach ogniowy, który poważnie zranił 12-letniego chłopca w Jaffie”, i24 News, 17 maja 2021:


Dwóch izraelskich Arabów zostało oskarżonych o wrzucenie koktajlu Mołotowa do domu w portowym mieście Jaffa, co doprowadziło do poważnych oparzeń trzeciego stopnia 12-letniego arabskiego chłopca.  


Ten incydent, który zaszokował izraelskie społeczeństwo, był początkowo przypisywany radykalnym Żydom w czasie przemocy między społecznościami, jaka wybuchła w niedawnych dniach.


Dwaj podejrzani, których sfilmowały monitorujące kamery zanim uciekli, w rzeczywistości chcieli uderzyć w dom zamieszkały przez Żydów, ale uderzyli w “niewłaściwy” cel. 


Policja aresztowała jednego z podejrzanych i nadal poszukuje drugiego, powiedział w sobotę rzecznik Micky Rosenfeld, dodając, że jest zakaz publikowania tożsamości podejrzanych. 


Lekarz z Ośrodka Medycznego Szeba Tel Haszomer w Ramat Gan powiedział w poniedziałek, że stan chłopca poprawia się.   


“Mamy nadzieję i wierzymy, że całkowicie wyzdrowieje z tych skomplikowanych obrażeń, jakich doznał” – powiedział dr Itai Pesach, dyrektor szpitala dziecięcego Safra. 


Młodsza siostra chłopca także została lekko ranna w tym incydencie.


Z tysięcy rozmaitych mediów na świecie, które podały pierwotną wersję tej sprawy, w której Żydzi byli obwinieni– albo otwarcie, albo przez jasną implikację – o rzucenie bomby zapalającej, która spaliła twarz arabskiego chłopca, jak myślicie, ile opublikuje poprawną wersję, a ile po prostu pozwoli temu wpaść w rzekę zapomnienia, skoro okazało się, że Żydzi nie mieli z tym nic wspólnego?  Po wydojeniu tej historii, części najnowszego konfliktu z Gazą, do ostatniej kropli antyizraelskiego oburzenia, jakie mogli wywołać, dlaczego media miałyby mieszać swojej publiczności w głowach przez powiedzenie prawdy?


Czy sądzicie, że gdyby ci dwaj Arabowie, którzy rzucili bombę zapalającą, nie pomylili się, wrzucili koktajl Mołotowa do domu, w którym mieszkają Żydzi i spalili twarz 12-letniego żydowskiego chłopca, czy Arabowie w Jaffie, którzy – wraz z wieloma Żydami – demonstrowali taką wściekłość, kiedy myśleli, że Żydzi podpalili arabski dom, wypowiedzieliby choćby jedno słowo współczucia, gdyby ofiara była żydowska, a sprawcami byliby Arabowie? Oczywiście, że nie.


Co myślą teraz Arabowie w Jaffie? Nie są dłużej moralnie oburzeni. Oszczędzają swoje moralne oburzenie na Żydów i na potworności im przypisywane. Nie, ich wściekłość jest innego rodzaju: jest to mieszanka zażenowania i gniewu. „Wrzucenie bomby zapalającej do nie tego domu czyni, że my, Arabowie, wychodzimy na głupców.  Nie moglibyście wziąć się w garść?”


Te palestyńskie pomyłki zdarzają się tak często, że Izraelczycy z właściwym im poczuciem humoru nadali im nazwę: “wypadki przy pracy”. Większość dotyczy niewłaściwego obchodzenia się z materiałami wybuchowymi, co prowadzi do wpadania we własną pułapkę.


Tutaj tylko garść przykładów:


24 sierpnia 2020 roku czterech członków Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu zginęło od własnej bomby w Strefie Gazy. Bomba wybuchła właśnie, kiedy przygotowywali się do jej użycia. „Wypadek przy pracy”.


W kwietniu 2018 roku kilku członków tej samej grupy zginęło w południowej części Strefy Gazy przy granicy z Izraelem. Izrael nie miał z tym jednak nic do czynienia. Eksplozja uderzyła ich pojazd; PIJ ogłosił, bez wyjaśnień, że wszyscy czterej zginęli “podczas przygotowań”, czyli, przygotowywali atak na Izrael. Możliwe, że wybuchło ich I.E.D. [improwizowane urządzenie wybuchowe]. Palestyńczycy milczą. Jeszcze jeden “wypadek przy pracy”.  


W marcu 2018 roku samotny członek Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu wysadził się w powietrze, kiedy przygotowywał bombę. „Wypadek przy pracy”.


W lutym 2017 roku , dowódca polowy Hamasu, Muhammad Walid al-Kuka, 37 lat, prawdopodobnie żaden nowicjusz w obchodzeniu się z materiałami wybuchowymi, zmarł od ran, jakich doznał “przygotowując coś”, jak podał komunikat prasowy Brygad al-Kassam Hamasu.


W lipcu 2014 roku rakieta Hamasu spadła zbyt wcześnie i zamiast wylądować w Izraelu, wylądowała wewnątrz Gazy, uderzyła w plac zabaw w obozie dla uchodźców w mieście Gaza i na budynek na terenie największego szpitala. Wśród zabitych w tym przykładzie “strzelania do własnej bramki” było wiele dzieci.


W lipcu 2001 roku sześciu Palestyńczyków należących do Fatahu wysadziło się w powietrze w obozie w pobliżu Nabus. Przygotowywali bombę. Jeszcze jeden “wypadek przy pracy”.


Teraz palestyńscy sprawcy, sfilmowani przez CCTV, kiedy wrzucali bombę zapalającą do niewłaściwego domu, zostali ujawnieni zarówno jako tchórzliwi, niedoszli mordercy, ale jako postaci z “Głupi i głupszy”. Przypomniało mi to o zdarzeniu w Dzień Al-Kuds, 9 maja, kiedy grupa irańskich studentów, prawdopodobnie przed uniwersytetem w Teheranie, wymachiwała flagami OWP i plakatami z propalestyńskimi hasłami, i zamierzała podpalić dużą flagę izraelską, specjalnie przygotowaną na to zdarzenie. Człowiek jednak, który miał podpalić flagę, nie wziął pod uwagę warunków pogodowych i w sekundy, jakich było potrzeba by flaga stanęła w ogniu, duży płomień przeskoczył na niego i podpalił jego ubranie. Odbiegł z krzykiem. Nie poinformowano o jego dalszym losie.


Zastanawiam się, ile doniesień pojawi się teraz w nie-izraelskich i nieżydowskich mediach, informujących nas, że to Arabowie, którzy próbowali zabić i okaleczyć Żydów, zamiast tego przez pomyłkę wybrali dom arabskiej rodziny i to ich bomba zapalająca poważnie poparzyła 12-letniego arabskiego chłopca. Przeglądałem angielskojęzyczne media online, ale jak dotąd nie znalazłem ani jednej informacji na ten temat.  


The Truth About That ‘Arab Boy In Jaffa Burned by Israelis’

Jihad Watch, 20 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald
Publicysta Jihad Watch 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1090 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk