Prawda

Niedziela, 5 lipca 2020 - 03:39

« Poprzedni Następny »


Pieniądze i podtrzymywanie kultury terroru


Frimet i Arnold Roth 2014-02-28

Zdjęcie ilustrujące artykuł w “Telegraph” informujący o tym, jak  terroryści kontrolują i poskramiają populację Gazy przez rozdawania gotówki [Image Source].
Zdjęcie ilustrujące artykuł w “Telegraph” informujący o tym, jak  terroryści kontrolują i poskramiają populację Gazy przez rozdawania gotówki [Image Source].

Wiemy z doświadczenia, że większość ludzi na widok słowa “terror”, “terroryzm” lub „dżihad”, przestaje czytać i przechodzi do innego artykułu. Trudno się dziwić. Niemal każdy aspekt ich kultury mówi im, że dżihadyzm i terroryzm należą do odległych regionów, na których panują odwieczne  krwawe waśnie rodowe. Nic istotnego. Nic, co dotyczyłoby mnie. I nie jest przyjemnie dowiadywać się o tych rzeczach.

Jest jasne, że pieniądze odgrywają wielką, ale mało zauważaną rolę w terrorze międzynarodowym.

Rzeczywistość jest jednak taka, że większość ludzi w większości krajów Europy, Ameryki Północnej, Australazji, Azji Południowowschodniej w rzeczywistości przykłada się do nieopanowanej plagi terroru, nawet o tym nie wiedząc. Uważamy, że powinni wiedzieć, ponieważ ta informacja istnieje i każdy może ją zobaczyć. Nie tak to jednak działa. Jeśli nie chcesz widzieć, polityka i wiadomości medialne i ogólne ustawienie tego, co „wszyscy wiedzą”, zapewni, że nie musisz wiedzieć, widzieć ani stawić temu czoła.


Znakomita organizacja Palestinian Media Watch opublikowała sprawę Araba palestyńskiego Husniego Nadżara. Jest on już skazanym terrorystą, który był wystarczająco szczery, żeby powiedzieć przesłuchującym go policjantom izraelskim, iż zajął się planowaniem drugiego zamachu terrorystycznego dla pieniędzy.


Doha 2012 - Nadzwyczajna Konferencja w Sprawie Funduszy dla Palestyńczyków.  <br /> [Zdjęcie: Reuters]
Doha 2012 - Nadzwyczajna Konferencja w Sprawie Funduszy dla Palestyńczyków. 
[Zdjęcie: Reuters]


Okazuje się, że Husni miał problem, ponieważ pieniądze, jakie otrzymywał od Autonomii Palestyńskiej jako pensję podczas odsiadywania swojego pierwszego wyroku więzienia, wynosiły tylko 45 tysięcy szekli. Jednak płaca, jaką otrzymałby po drugim wyroku więzienia i następującym potem uwolnieniu, dałaby mu 135 tysięcy szekli. „I w ten sposób spłaciłbym długi” – wyjaśnił terrorysta motywy planowania zamachu. Innymi słowy, chciał, by władze izraelskie złapały go drugi raz. Brakowało mu gotówki i potrzebował pensji, jaką Autonomia Palestyńska automatycznie i zgodnie ze swoim prawem wypłaca terrorystom w czasie ich pobytu w więzieniu i po ich zwolnieniu.


2009 r., Szarm El-Szejk, Egipt, konferencja nadzwyczajna darczyńców na rzecz Palestyńczyków [Image Source]
2009 r., Szarm El-Szejk, Egipt, konferencja nadzwyczajna darczyńców na rzecz Palestyńczyków [Image Source]

Wszystkie fakty są przedstawione, wraz z potwierdzającymi je dokumentami w "Terrorist planned attack in order to be imprisoned and receive PA salary" [Terrorysta planował zamach, by zostać uwięzionym i otrzymywać płacę z AP] na witrynie internetowej  Palestinian Media Watch. Wnioskiem, jaki może wyciągnąć czytelnik, jest, jak to ujmuje PMW, że polityka AP płacenia terrorystom wysokich pensji podczas ich pobytu w więzieniu w Izraelu i po ich uwolnieniu, nie tylko nagradza terror, ale stanowi także motywację do terroru.

 

Husni Nadżar przebywa obecnie w więzieniu izraelskim w oczekiwaniu na proces. Jako uwięziony domniemany terrorysta już otrzymuje pensję od AP. Prawo AP, uchwalone niemal trzy lata temu, stanowi, że pensja „będzie wypłacana więźniowi od daty aresztowania”.

 

To wzbudza prawdziwą odrazę. W dużej mierze są temu winne najbardziej godne podziwu państwa na świecie. We wrześniu 2012 r. pytaliśmy: Kto udostępnia fundusze, które pozwalają AP prowadzić taką skandaliczną, zachęcająca do terroru politykę finansową? No cóż, całkiem sporo ludzi. A niektórzy mogą mieszkać całkiem blisko ciebie.

 

  • "Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy mają jeden z najwyższych na świecie poziomów dostarczania środków pomocowych..." [Wikipedia
  • W ciągu ostatnich pięciu lat rząd USA dał co najmniej 4 miliardy dolarów  jako pomoc dla Palestyńczyków, która niewiele zmieniła – poza wzrostem terroru i korupcji… Od 2008 r. roczna bilateralna pomoc USA dla AP wynosiła przeciętnie ponad 600 milionów dolarów, włącznie z 513 milionami dolarów w bieżącym roku budżetowym... Pora zapytać, czy USA w ogóle powinny kontynuować to finansowanie. W kwietniu 2012, w bezprecedensowym posunięciu, sekretarz stanu Hillary Clinton uchyliła decyzję House Foreign Affairs Committee wstrzymania 59 milionów dolarów dla Autonomii Palestyńskiej (AP), rażąco lekceważąc decyzję Kongresu. Pieniądze zostały “wstrzymane” na prośbę przewodniczącej Komisji Ileany Ros-Lehtinen (R-Fl), w znacznej mierze z powodu niepokoju, że mogą dostać się w ręce Hamasu i zostać użyte do popełniania aktów terroru przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym. Według funkcjonariusza departamentu stanu, sekretarz Clinton uwolniła te fundusze, ponieważ uznano je za dostarczające “decydującego poparcia dla ludności palestyńskiej i tych przywódców, którzy starają się zwalczać ekstremizm w swoim społeczeństwie i budować bardziej stabilną przyszłość”. [Źródło: Time for the U.S. to Stop Funding the Palestinian Authority, 20 kwietnia 2012. Autor: Arsen Ostrovsky]
  • Na konferencji paryskiej w 2008 r. [źródło], 11% zobowiązań na rzecz AP pochodziło z USA i Kanady, 53% z Europy... i zaledwie 20% z krajów arabskich – z czego większość nigdy nie została dostarczona.
  • "Większość pomocy dla Autonomii Palestyńskiej pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, Według danych ogłoszonych przez AP tylko 22 procent z 530 000 000 dolarów otrzymanych od początku roku 2010 pochodzi od darczyńców arabskich. Pozostałe pieniądze pochodzą od darczyńców zachodnich i od organizacji pozarządowych. Całość pomocy zagranicznej otrzymanej bezpośrednio przez AP wynosiła w 2009 r. 1,4 miliarda i w 2008 r. 1,8 miliardów”. [Źródło]


To są rzeczy, które ludzie powinni wiedzieć, żeby zrozumieć rolę pieniędzy jako napędu dla terroryzmu. Faktem jest, że Palestyńczycy oskarżeni o terroryzm od dawna otrzymywali hojne uposażenia od AP.  Raz jeszcze zacytujemy własne słowaJest to część ogólnego, systematycznego wsparcia na poziomie rządowym dla terroryzmu przez oba reżimy palestyńskie, które jest metodycznie ignorowane lub ukrywane przez współwinne rządy zachodnie, którym pomaga znaczna część mediów.    


2007 r., konferencja darczyńców dla Palestyńczyków w Paryżu<br /> [Źródło]
2007 r., konferencja darczyńców dla Palestyńczyków w Paryżu
[Źródło]


Stany Zjednoczone dają Palestyńczykom ponad 600 milionów dolarów rocznie. Z tego 225 milionów idzie bezpośrednio do AP. Czy ktokolwiek może poważnie twierdzić, że fundusze amerykańskie nie są kluczowe dla finansowania odrażających rzeczy jakie robi reżim Mahmouda Abbasa, promując, nagradzając i aktywnie zachęcając do terroryzmu? Może należałoby o to zapytać Husniego.

 

Możemy podać trzy źródła informacji (z naszego blogu), które pragnęlibyśmy, by ludzie potraktowali poważnie? Prosimy o pomoc w poddaniu ich pod publiczną dyskusję:

Money and business of.html

 

This Ongoing War, 17 lutego 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk