Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 14:07

« Poprzedni Następny »


Pieniądze i podtrzymywanie kultury terroru


Frimet i Arnold Roth 2014-02-28

Zdjęcie ilustrujące artykuł w “Telegraph” informujący o tym, jak  terroryści kontrolują i poskramiają populację Gazy przez rozdawania gotówki [Image Source].
Zdjęcie ilustrujące artykuł w “Telegraph” informujący o tym, jak  terroryści kontrolują i poskramiają populację Gazy przez rozdawania gotówki [Image Source].

Wiemy z doświadczenia, że większość ludzi na widok słowa “terror”, “terroryzm” lub „dżihad”, przestaje czytać i przechodzi do innego artykułu. Trudno się dziwić. Niemal każdy aspekt ich kultury mówi im, że dżihadyzm i terroryzm należą do odległych regionów, na których panują odwieczne  krwawe waśnie rodowe. Nic istotnego. Nic, co dotyczyłoby mnie. I nie jest przyjemnie dowiadywać się o tych rzeczach.

Jest jasne, że pieniądze odgrywają wielką, ale mało zauważaną rolę w terrorze międzynarodowym.

Rzeczywistość jest jednak taka, że większość ludzi w większości krajów Europy, Ameryki Północnej, Australazji, Azji Południowowschodniej w rzeczywistości przykłada się do nieopanowanej plagi terroru, nawet o tym nie wiedząc. Uważamy, że powinni wiedzieć, ponieważ ta informacja istnieje i każdy może ją zobaczyć. Nie tak to jednak działa. Jeśli nie chcesz widzieć, polityka i wiadomości medialne i ogólne ustawienie tego, co „wszyscy wiedzą”, zapewni, że nie musisz wiedzieć, widzieć ani stawić temu czoła.


Znakomita organizacja Palestinian Media Watch opublikowała sprawę Araba palestyńskiego Husniego Nadżara. Jest on już skazanym terrorystą, który był wystarczająco szczery, żeby powiedzieć przesłuchującym go policjantom izraelskim, iż zajął się planowaniem drugiego zamachu terrorystycznego dla pieniędzy.


Doha 2012 - Nadzwyczajna Konferencja w Sprawie Funduszy dla Palestyńczyków.  <br /> [Zdjęcie: Reuters]
Doha 2012 - Nadzwyczajna Konferencja w Sprawie Funduszy dla Palestyńczyków. 
[Zdjęcie: Reuters]


Okazuje się, że Husni miał problem, ponieważ pieniądze, jakie otrzymywał od Autonomii Palestyńskiej jako pensję podczas odsiadywania swojego pierwszego wyroku więzienia, wynosiły tylko 45 tysięcy szekli. Jednak płaca, jaką otrzymałby po drugim wyroku więzienia i następującym potem uwolnieniu, dałaby mu 135 tysięcy szekli. „I w ten sposób spłaciłbym długi” – wyjaśnił terrorysta motywy planowania zamachu. Innymi słowy, chciał, by władze izraelskie złapały go drugi raz. Brakowało mu gotówki i potrzebował pensji, jaką Autonomia Palestyńska automatycznie i zgodnie ze swoim prawem wypłaca terrorystom w czasie ich pobytu w więzieniu i po ich zwolnieniu.


2009 r., Szarm El-Szejk, Egipt, konferencja nadzwyczajna darczyńców na rzecz Palestyńczyków [Image Source]
2009 r., Szarm El-Szejk, Egipt, konferencja nadzwyczajna darczyńców na rzecz Palestyńczyków [Image Source]

Wszystkie fakty są przedstawione, wraz z potwierdzającymi je dokumentami w "Terrorist planned attack in order to be imprisoned and receive PA salary" [Terrorysta planował zamach, by zostać uwięzionym i otrzymywać płacę z AP] na witrynie internetowej  Palestinian Media Watch. Wnioskiem, jaki może wyciągnąć czytelnik, jest, jak to ujmuje PMW, że polityka AP płacenia terrorystom wysokich pensji podczas ich pobytu w więzieniu w Izraelu i po ich uwolnieniu, nie tylko nagradza terror, ale stanowi także motywację do terroru.

 

Husni Nadżar przebywa obecnie w więzieniu izraelskim w oczekiwaniu na proces. Jako uwięziony domniemany terrorysta już otrzymuje pensję od AP. Prawo AP, uchwalone niemal trzy lata temu, stanowi, że pensja „będzie wypłacana więźniowi od daty aresztowania”.

 

To wzbudza prawdziwą odrazę. W dużej mierze są temu winne najbardziej godne podziwu państwa na świecie. We wrześniu 2012 r. pytaliśmy: Kto udostępnia fundusze, które pozwalają AP prowadzić taką skandaliczną, zachęcająca do terroru politykę finansową? No cóż, całkiem sporo ludzi. A niektórzy mogą mieszkać całkiem blisko ciebie.

 

  • "Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy mają jeden z najwyższych na świecie poziomów dostarczania środków pomocowych..." [Wikipedia
  • W ciągu ostatnich pięciu lat rząd USA dał co najmniej 4 miliardy dolarów  jako pomoc dla Palestyńczyków, która niewiele zmieniła – poza wzrostem terroru i korupcji… Od 2008 r. roczna bilateralna pomoc USA dla AP wynosiła przeciętnie ponad 600 milionów dolarów, włącznie z 513 milionami dolarów w bieżącym roku budżetowym... Pora zapytać, czy USA w ogóle powinny kontynuować to finansowanie. W kwietniu 2012, w bezprecedensowym posunięciu, sekretarz stanu Hillary Clinton uchyliła decyzję House Foreign Affairs Committee wstrzymania 59 milionów dolarów dla Autonomii Palestyńskiej (AP), rażąco lekceważąc decyzję Kongresu. Pieniądze zostały “wstrzymane” na prośbę przewodniczącej Komisji Ileany Ros-Lehtinen (R-Fl), w znacznej mierze z powodu niepokoju, że mogą dostać się w ręce Hamasu i zostać użyte do popełniania aktów terroru przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym. Według funkcjonariusza departamentu stanu, sekretarz Clinton uwolniła te fundusze, ponieważ uznano je za dostarczające “decydującego poparcia dla ludności palestyńskiej i tych przywódców, którzy starają się zwalczać ekstremizm w swoim społeczeństwie i budować bardziej stabilną przyszłość”. [Źródło: Time for the U.S. to Stop Funding the Palestinian Authority, 20 kwietnia 2012. Autor: Arsen Ostrovsky]
  • Na konferencji paryskiej w 2008 r. [źródło], 11% zobowiązań na rzecz AP pochodziło z USA i Kanady, 53% z Europy... i zaledwie 20% z krajów arabskich – z czego większość nigdy nie została dostarczona.
  • "Większość pomocy dla Autonomii Palestyńskiej pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, Według danych ogłoszonych przez AP tylko 22 procent z 530 000 000 dolarów otrzymanych od początku roku 2010 pochodzi od darczyńców arabskich. Pozostałe pieniądze pochodzą od darczyńców zachodnich i od organizacji pozarządowych. Całość pomocy zagranicznej otrzymanej bezpośrednio przez AP wynosiła w 2009 r. 1,4 miliarda i w 2008 r. 1,8 miliardów”. [Źródło]


To są rzeczy, które ludzie powinni wiedzieć, żeby zrozumieć rolę pieniędzy jako napędu dla terroryzmu. Faktem jest, że Palestyńczycy oskarżeni o terroryzm od dawna otrzymywali hojne uposażenia od AP.  Raz jeszcze zacytujemy własne słowaJest to część ogólnego, systematycznego wsparcia na poziomie rządowym dla terroryzmu przez oba reżimy palestyńskie, które jest metodycznie ignorowane lub ukrywane przez współwinne rządy zachodnie, którym pomaga znaczna część mediów.    


2007 r., konferencja darczyńców dla Palestyńczyków w Paryżu<br /> [Źródło]
2007 r., konferencja darczyńców dla Palestyńczyków w Paryżu
[Źródło]


Stany Zjednoczone dają Palestyńczykom ponad 600 milionów dolarów rocznie. Z tego 225 milionów idzie bezpośrednio do AP. Czy ktokolwiek może poważnie twierdzić, że fundusze amerykańskie nie są kluczowe dla finansowania odrażających rzeczy jakie robi reżim Mahmouda Abbasa, promując, nagradzając i aktywnie zachęcając do terroryzmu? Może należałoby o to zapytać Husniego.

 

Możemy podać trzy źródła informacji (z naszego blogu), które pragnęlibyśmy, by ludzie potraktowali poważnie? Prosimy o pomoc w poddaniu ich pod publiczną dyskusję:

Money and business of.html

 

This Ongoing War, 17 lutego 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk