Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 09:31

« Poprzedni Następny »


Pan Trump jest bardzo urażony


Andrzej Koraszewski 2022-12-14


Wrzawa w mediach amerykańskich i żydowskich, Trump zjadł obiad z wielbicielem Hitlera, który wzywa do kolejnego ludobójstwa Żydów. Kanye West, który teraz każe się nazywać Ye (podobno od słowa Jezus), podobno ma więcej fanów niż jest wszystkich Żydów na całym świecie, ma również miliardy dolarów, czyli jest człowiekiem do tego stopnia wpływowym, że jego niedawne nienawistne wrzaski wywołały nie tylko kolejną falę ataków na Żydów, wandalizmu na żydowskich cmentarzach i dziesiątki tysięcy pochwalnych  komentarzy, ale szykujący się do powrotu do Białego Domu Trump zaprosił go kilka tygodni temu na obiad.

Zawrzało nie tylko w Izraelu i w diasporowych środowiskach żydowskich, ale również amerykańscy demokraci mieli używanie na całego. Urażony do głębi Trump oskarżył przywódców amerykańskich organizacji żydowskich o brak lojalności, przypominając, że żaden inny amerykański prezydent nie zrobił tyle dla Izraela co on. Donald Trump nie po raz pierwszy zgłasza pretensje pod adresem amerykańskich Żydów, którzy w większości tradycyjnie głosują na partię demokratyczną, stwierdzając że ten brak lojalności osłabia poparcie dla Izraela w Kongresie i jest objawem niewdzięczności wobec niego osobiście.


Oczywiście Trump nie wspomina, że za to spotkanie posypały się na niego krytyki ze strony  wielu republikańskich kolegów, którzy uznali, że ten obiad z dwoma wściekłymi antysemitami (ten drugi to biały neonazista Nick Fuentes), był pod każdym względem niewłaściwy. Trump twierdził, że West to stary przyjaciel w kłopotach, (o charakterze kłopotów nie wspomniał), a o tym drugim podobno nie miał pojęcia kim on jest, ale Ye go przyprowadził.           


West to słynny na cały świat wyjec i podobnie jak mieszkający w USA Henryk Grynberg nie mam zielonego pojęcia jakim rodzajem wycia zachwyca świat i na projektowaniu jakiej mody zrobił majątek (prócz lansowanej ostatnio mody na mordowanie Żydów). Nie wiemy, o czym przy obiedzie rozmawiano, chociaż wiemy że ten biały neonazista nie wierzy, że był jakiś Holokaust, natomiast ten czarny wielbiciel Hitlera, twierdzi, że w historii było bardzo dużo holokaustów, więc Żydzi powinni wybaczyć Hitlerowi i przestać mu psuć opinię. Ye w dodatku przekonuje, że nie może być żadnym antysemitą, bo on sam jest Żydem, co jak się wydaje jest nawiązaniem, do tzw. Czarnych Izraelitów, ruchu obłąkańców mówiących, że Żydzi to nie Żydzi, bo prawdziwi Żydzi to amerykańscy Czarni, którzy tak się umówili z Panem Bogiem.


Kłopot mają nawet ci, którzy doceniają wszystko, co Trump zrobił dla Izraela i przypominają to, czego inni wolą nie pamiętać, a więc, że położył krzyżyk na długotrwałych manewrach Watykanu, żeby nigdy nie dopuścić do uznania Jerozolimy za stolicę żydowskiego państwa, że wspierając Umowy Abrahamowe, podważył paradygmat głoszący, iż  pokój z Arabami musi być poprzedzony pokojem z gangsterami z Ramallah, że uznał, iż oddawanie Wzgórz Golan Syryjczykom byłoby stawianiem wszelkiej sprawiedliwości na głowie. Nic z tego jednak nie chroni go przed krytyką za spotkanie z krwiożerczymi neonazistami, czego Trump w żaden sposób zrozumieć nie umie, więc jest głęboko rozgoryczony. 


Prezydent Biden pospiesznie zarządził powołanie międzypartyjnej grupy do zwalczania antysemityzmu i wszyscy wstrzymali oddech w oczekiwaniu, kto też do tej grupy trafi i kto tam będzie grać pierwsze skrzypce.


Jak powiedziała rzeczniczka Białego Domu „Prezydent zlecił grupie międzypartyjnej, aby w pierwszej kolejności opracowała krajową strategię walki z antysemityzmem” – dodając, że „zwiększy to zrozumienie antysemityzmu i pozwoli budować bardziej inkluzywny naród”.


Amerykański wyjec otrzymał mocne wsparcie z Iranu, w Moskwie zacierano ręce z powodu zamieszania w obozie wroga, a w samej Ameryce ponownie rozgorzała debata na temat tego, gdzie właściwie są granice wolności słowa. Zwolennicy swobody promowania teorii spiskowych, przywołują konstytucję, większość wydaje się zgadzać, że jednak gdzieś powinny być granice, ale i ci mają problem, i zastanawiają się, jak te granice zdefiniować i jak wymuszać ich respektowanie. Twierdzenie, że to wszystko jest spowodowane przez nowe technologie rozpowszechniania nieprawdy, mogą być przesadzone, ale faktem jest, że wspaniałe myśli różnych celebrytów szerzą się dziś szerzej niż kiedykolwiek, a im głupszy celebryta i im głupsze jego/jej myśli, tym więcej zachwyconych głębią myśli wielkiego człowieka.         


Badacze odkryli, że Facebook i YouTube to najsilniejsze dziś nośniki filozofii nienawiści, (co może być szkalowaniem meczetów, kościołów i polityków). Niektórzy twierdzą, że „nieuregulowane fora internetowe są niebezpieczne, a najlepszą ochroną przed antysemityzmem jest ich aktywne nadzorowanie”. Ładnie to brzmi jak długo zapomina się, że jak dotąd techniki tego nadzorowania są w dużym stopniu oparte na zaufaniu do „społeczności”, której oburzenie ma być sygnałem dla anonimowych kontrolerów, od których decyzji nie ma odwołania. W efekcie wiodącą siłą tego „nadzoru” są dobrze zorganizowane bandy trolli oraz algorytmy niebywale sprawnie wyłapujące wszelkie próby pokazania organizacji i jednostek, które w nowym wspaniałym świecie wykorzystują nowe wspaniałe możliwości podżegania do nienawiści i mordów.


Spór o to jak walczyć z nienawiścią w sieci niemal za każdym razem bezszmerowo zmienia się w pytanie, kto ma to robić. Nic więc dziwnego, że w ciągu kilku tygodni po przejęciu Twittera przez Elona Muska „New York Times” doniósł, że po tym przejęciu badacze odkryli „bezprecedensowy wzrost mowy nienawiści” (doniesienie nie zostało przekazane w dziale „nauka”, więc nie wiemy ani jacy badacze, ani jak oni to udowodnili).      


Nie jest trudno zauważyć, że zarówno w Ameryce, jak i w Europie coraz więcej ludzi odrzuca oświeceniowy racjonalizm i zasady parlamentaryzmu w polityce. Zauważają to również politycy, częściej apelując do inteligencji emocjonalnej wyborców niż do tej drugiej, która wydaje się tracić wszelkie znaczenie.


Pan Trump jest oburzony, oburzony jest również Ye, właściwie oburzeni są wszyscy, oburzenie stało się racją stanu. Spiskowe narracje potrzebują werbli, ale o werble nie trudno. Spiskowe narracje wzmacniają tożsamość, silna tożsamość daje poczucie sensu życia, więc właściwie nie ma się czemu dziwić.                 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
1. Ja też Marek Eyal 2022-12-14


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk