Prawda

Piątek, 2 grudnia 2022 - 08:00

« Poprzedni Następny »


Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów


David Collier 2022-05-10


Kiedy kolejnych szesnaścioro żydowskich dzieci zostało sierotami po brutalnych mordach popełnionych siekierami w Elad, widzimy nienawistników, jak świętują na całym świecie. Antyizraelski aktywizm nie jest żadnym ruchem “praw człowieka” ani opowiadaniem się za palestyńskim państwem. Jest to kult śmierci, który zaprzecza prawdzie, pragnie rozlewu krwi, gloryfikuje przemoc i czci śmierć. Jest to kult wyznawany przez ludzi, którzy z powodu własnych frustracji szukają satysfakcji w mordowaniu Żydów.

Terroryzm


Kolejnych trzech Izraelczyków zginęło w czwartek wieczorem pod ciosami wymachujących siekierami terrorystów. Dwóch z nich zamordowano, kiedy przechadzali się po miejscowym parku. Trzeci podwiózł tych dwóch terrorystów samochodem do Elad – miasta, do którego obaj terroryści często jeździli do pracy.  

Ten zamach jest ostatnim w serii morderczych zamachów w Izraelu, w których zginęło osiemnastu Izraelczyków:

 • 5 maja – Elad – Boaz Gol, Jonatan Hawakuk, Oren Ben Jitfah
 • 29 kwietnia – Ariel – Wiaczesław Golew
 • 7 kwietnia – Tel Awiw – Tomer Morad , Ejtam Magini , Barak Lufan
 • 29 marca – Bnei Brak – Amir Choury, Ja’akov Szalom, Awiszaj Jehezkel, Wiktor Sorokopot, Dimitri Mitrik
 • 27 marca – Hadera – Jezen Falah, Szirel Abukarat
 • i 22 marca – Ber Szeva – Doris Jahbas, Laura Jitcchak, rabin Mosze Krawitzki, Menahem Jehezkel

 Zamachowcy uderzają w różnych miastach, wybierając przypadkowe ofiary, używając  rozmaitej broni. Większość krajów znalazłaby się w jakimś paraliżu podczas takiej kampanii terroru, ale Izrael nie jest po prostu „jakimś krajem”. Izraelczycy widzieli już to wszystko i widzieli gorsze. Izraelczycy nie mają żadnych złudzeń – wiedzą, że ich wrogowie szukają okazji, by ich zabijać. Dlatego granice Izraela są ufortyfikowane, dlatego wynaleziono „Żelazną Kopułę”, dlatego zbudowano płoty bezpieczeństwa, dlatego są punkty kontrolne i dlatego Gaza jest obłożona sankcjami. Kiedy terroryści uderzają, większość dyskusji toczy się głównie o niepowodzeniach wywiadu, który, jak się uważa, pozwolił kilku nienawistnikom prześlizgnąć się przez sieć.  


Izraelczycy żyją dzisiaj tylko dzięki swojej sile, innowacjom i odporności. Są nieustannym celem obsesyjnego i brutalnego kultu śmierci.


Cel


Antyizraelski ruch może być owinięty w miękko brzmiące słowa-hasła, ale dąży do całkowitego zniszczenia żydowskiego państwa. Nie interesuje go wolność ani demokracja. W najlepszym wypadku chce zobaczyć Żydów ponownie na łasce i niełasce islamskich panów – w najgorszym, chce zniknięcia Żydów. Zrozumiawszy możliwość manipulowania zachodnim dyskursem o “prawach człowieka”, rozpoczęli intensywną i dobrze zorganizowaną kampanię propagandową. Zabrali się za delegitymizowanie Izraela przy nieustannym potoku kłamstw. Jakiejkolwiek jednak terminologii używają, zawsze chodzi im o to samo:   

 • Uwolnić Palestynę = zniszczyć Izrael
 • Od rzeki do morza = zniszczyć Izrael
 • prawo powrotu = zniszczyć Izrael
 • Jedno demokratyczne państwo = zniszczyć Izrael
 • Nie ma sprawiedliwości – nie ma pokoju = zniszczyć Izrael
 • Nie mamy problemu z Żydami, tylko ze syjonistami = zniszczyć Izrael

Połowa demonstrujących dzisiaj na antyizraelskich demonstracjach popiera despotów takich jak Assad, lub hybrydowe, represyjne reżimy, takie jak Pakistan lub Iran. Wychodzą na ulice tylko wtedy, kiedy mogą pokazywać swoją nienawiść do Izraela. Dlatego na antyizraelskich demonstracjach można zobaczyć tak wielu homfobicznych, mizoginicznych, popierających przemoc zbirów, którzy trzymają plakaty z, jak twierdzą, poparciem dla praw człowieka. Niemniej w tym tłumie są również tradycyjni lewicowcy, ale to tylko pogarsza złą sytuację. Mamy więc naprawiaczy świata i sygnalizujących swoją cnotę, którzy stoją ramię w ramię z islamistami i antyżydowskimi rasistami –a wszyscy jednym głosem domagają się zniszczenia żydowskiego państwa.


Lewica doznała etycznej implozji, kiedy zaadoptowała sprawę palestyńską. Mogli równie dobrze wziąć moralną duszę lewicy i wstrzyknąć jej cyjanek potasu.


Świętowanie


A kiedy brutalnie zamordowani Żydzi leżą na ulicy, widzimy wielu tych toksycznych zbirów, jak bardziej dosłownie świętują ich śmierć. Na przykład, kiedy rozdają słodycze na ulicach Gazy:Świętują jednak nie tylko ludzie w Gazie lub Nablusie . Media społecznościowe roją się od nienawiści.


Kiedy izraelski prezenter radiowy Jossi Dawidow zamieścił na Facebooku post o żałobie po zamachu w Elad, reakcja była przewidywalna. Pisząc, że reakcja była “przewidywalna” otwieram przepaść między tym, co jest normalne wobec wszystkich innych, a tym, co jest normalne wobec Żydów. Kiedy niewinni cywile są masakrowani na ulicach przez terrorystów, normalne jest niemal uniwersalne oburzenie i żałoba. Kiedy masakrowani są Żydzi, śmiech zazwyczaj jest głośniejszy od wyrazów współczucia naszych sojuszników. W 2021 roku doszło do tragedii na Górze Meron, w której zginęło 45 Izraelczyków. W sześć godzin od zamieszczenia informacji o tym dramacie Al-Dżazira otrzymała 30 tysięcy reakcji – ponad 10 tysięcy z nich było „śmieję się” lub „kocham” tę tragedię. Komentarze, które miały najwięcej  “polubień” pod postem, były najbardziej zjadliwe.


W rezultacie Żydzi, którzy w mediach społecznościowych piszą o swoich bolesnych przeżyciach, są zalewani reakcjami i komentarzami ludzi szczęśliwych, że zabito Żydów. Tylko przy żydowskim cierpieniu Żydzi muszą ograniczać możliwość reakcji na ich posty (jak to musiał zrobić Jossi Dawidow). To pokazuje poziom nienawiści do Żydów na świecie.


Kult składa się z realnych ludzi


I zanim ktokolwiek zacznie protestować przypomnijmy – w większości nie są to „trolle” ani boty, to są realni ludzie. Nie wszyscy mieszkają w Jordanii lub Algierii. Niektórzy żyją wśród nas na Zachodzie. Jak ten facet z Chicago, USA:Mouhanad Rahami wykształcił się w Chicago, chodził do szkoły i na uniwersytet w tym mieście. Niemniej naprawdę świętuje brutalne morderstwa siekierą. Z emoji, jakich używa, wiemy, że widzi to jako oznakę “siły” ruchu. Na zdjęciu poniżej (po prawej stronie) widać go, jak pomaga prowadzić antyizraelski protest w Chicago:To jest realny, żywy człowiek. Czołowe NGO świata wręcz spojrzą na to zdjęcie i nazwą go „działaczem na rzecz praw człowieka”.


Clare Spaulding z “Chicago Tribune” haniebnie nazwała wydarzenie w Chicago marszem “wzywającym do zakończenia rozlewu krwi”. Miles Kampf-Lassin zamieścił tweet o tym wydarzeniu, który rozprzestrzenił się jak ogień po prerii. Nazwał to wydarzenie „marszem o sprawiedliwość dla Palestyny”. Tak zawsze opisywane są antyizraelskie demonstracje.  


Jest jednak wręcz przeciwnie. Nie są wezwaniami do zakończenia rozlewu krwi ani marszami o sprawiedliwość. Te marsze są uosobieniem ruchu, który stara się osłabić i pozbawić władzy Żydów, by zostawić ich – narażonych – w środowisku, które jest zarówno pełne przemocy, jak wrogie wobec nich.  


Ludzie, którzy świętują śmierć niewinnych cywilów, nie są działaczami na rzecz praw człowieka. Są częścią kultu śmierci.   


Karykatury i memy celebrujące przemoc szerzą się jak ogień:Oczywiście, są także trolle. Jednak za nimi stoją ludzie, którzy wolą naśmiewać się z martwych Żydów pod osłoną anonimowości. Widzimy przykłady takie jak to konto Twittera, które przedstawia siekierę walczącą z „3 syjonistami”:To nie jest jakaś marginalna mniejszość


Naiwni naprawiacze świata będą twierdzili, że ekstremiści są tylko maleńką mniejszością. Prawdą jest jednak, że jest wielokrotnie więcej ludzi, którzy chcą zabijać Żydów lub którzy popierają morderców, niż jest Żydów na świecie.   


Wielu z tych, którzy wymachują palestyńskimi flagami, będzie twierdziło, że chcą tylko pokoju. Mimo ich słów jednak nie ma ani jednego nurtu antyizraelskiego, który uznaje, że ta obsesja na punkcie izraelskiej krwi, te mordercze zamiary mogą być powodem, by zakończyć poparcie dla nich. Jeśli mówią, że sprzeciwiają się ekstremizmowi, a równocześnie wymachują palestyńską flagą – nadal popierają pełną przemocy sprawę, jaką ona reprezentuje.  


Każdy post o tym morderstwie zamienił się w świętowanie. Post Uri Gobey’a na Facebooku został zalany obrazami siekier. Hananya Naftali otrzymał 179 „śmiejących się” emoji na swój post. W niespełna godzinę zobaczyłem dziesiątki tysięcy ohydnych wpisów – albo jako komentarze, albo emoji. A to jeszcze zanim spojrzałem, co dzieje się na Twitterze. Ten ohydny tweet, zamieszczony w kilka godzin po zamachu, otrzymał 1632 polubień:Niekończąca się nienawiść


Nic z tego nie istniałoby bez poparcia z Zachodu. Szkoły UNWRA, palestyńskie podręczniki – wszystko to jest opłacone z naszych podatków. Palestyńskie dzieci otwarcie naucza się kłamstw – wypaczonej wersji historii, która odziera żydowską historię z jakiekolwiek etycznego uzasadnienia. Przedstawia Izraelczyków jako podludzi godnych tylko śmierci. Wczoraj wieczorem oglądałem propagandowy film Hamasu “11 dni w maju” w londyńskim kinie. Odarta z kontekstu narracja mówi, że Izraelczycy są „morderczymi maniakami”. Jest to gangsterska propaganda z Gazy szerzona swobodnie na naszych ulicach. Film, który nie robi niczego poza szerzeniem nienawiści, ma pieczęć aprobaty UNICEFu.


Podczas gdy rządów krajów trzeciego świata nie stać na kopanie studni lub montowanie  paneli słonecznych – Hamas przeznacza swoje pieniądze na rakiety i tunele. Dlaczego miejsce, którego sytuacja w najmniejszym stopniu nie sięga tragedii wielu innych – otrzymuje tak ogromne finansowe wsparcie, skoro wszystko, co robią ich władze, to wykorzystywanie  tych pieniędzy do prób zabijania Żydów? Jak to możliwe, że te pieniądze nadal do nich płyną?  


Kiedy spojrzysz na niezliczone NGO, które nieustannie organizują kampanie, by ludzie przekazali swoje pieniądze przeznaczone na dobroczynność na Gazę, zobaczysz, że jest więcej NGO pomagających Hamasowi w budowie rakiet niż NGO pomagających finansować nowe studnie w Nigrze (patrz Israel – Niger). I zwróćmy uwagę na perwersyjne zjawisko - okresy inicjowanej przez Hamas przemocy zawsze powodują wzrost dopływu pieniędzy do Strefy Gazy. Ludność Gazy widzi finansowe korzyści mordowania Żydów. To jest świat, w którym Żydzi muszą żyć.  


Cisi i chętni sojusznicy


A jeszcze są sojusznicy tego kultu śmierci. Organizacje, ruchy, pojedyncze osoby. Od Amnesty International i Human Rights Watch do Związków Nauczycieli, grup kościelnych i postaci politycznych.  


Znacie ten typ – każdy z nich zamieszcza niekończącą się, sfabrykowaną, antyizraelską propagandę, kiedy Izrael wyrzuca dzikiego lokatora, ale zachowują całkowite milczenie, kiedy Żydzi są masakrowani na ulicach.

 • Rashida Tlaib – żadnego tweetu o Izraelu od początku morderczej przemocy.
 • Jeremy Corbyn – żadnego tweetu o Izraelu od początku morderczej przemocy.
 • Chris Williamson – atakuje Izrael nieustannie – żadnego wspomnienia palestyńskiej przemocy.
 • Russell Brand – jedyną wzmianką o konflikcie było promowanie zainspirowanego przez Hamas filmu dokumentalnego.
 • Ilhan Omar – żadnego tweetu o Izraelu od początku morderczej przemocy.
 • Amnesty International – tweety o Izraelu tylko z atakami na Izrael – żadnej wzmianki o morderczej przemocy.
 • Human Rights Watch – tweety o Izraelu tylko z atakami – żadnej wzmianki o morderczej przemocy.

Nie ma znaczenia, jakie są tego powody tego zjawiska. Końcowe przesłanie jest takie samo – bębny nieustannej dehumanizacji Izraelczyków są coraz głośniejsze, a nagłośnieniem jest coraz częściej główny nurt mediów.


Oni są napędzani nienawiścią – nie jakimiś prawami człowieka


Kiedy Amnesty International świadomie szerzy kłamstwa, przypinając Izraelowi etykietę “państwa apartheidu”, zamienia każdego palestyńskiego terrorystę w “Nelsona Mandelę”.


Tych dwóch terrorystów z Elad, których schwytano w niedzielę rano, będzie teraz miało finansowe zabezpieczenie na resztę życia. Autonomia Palestyńska – finansowana przez Zachód – zapewni, że ich rodziny będą w komforcie spędzały swoje dni. Propalestyńskie grupy z ich plakatami wzywającymi do uwolnienia “wszystkich palestyńskich więźniów” – będą na ulicach żądały ich uwolnienia.

 

Na obszarach pod palestyńską kontrolą dzieci uczą się pragnienia zabijania Żydów – podczas gdy na Zachodzie ludzie wysyłają pieniądze, żeby pomóc „Palestyńczykom” w ich „walce”.


Nazywajmy to po imieniu – to jest kultem śmierci.


The Palestinian death cult – worshipping the murder of Jews

8 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier
– brytyjski bloger i badacz antysemityzmu w mediach i organizacjach.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1146 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk