Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 08:18

« Poprzedni Następny »


ONZ wzmacnia terrorystyów


Bassam Tawil 2023-01-12

<span>1 grudnia 2022 roku Agencja ONZ UNRWA ujawniła, że znalazła tunel terroru pod jedną ze swoich szkół w Strefie Gazy. Jednak zamiast stanowczo i jednoznacznie wystąpić przeciwko Hamasowi za zbudowanie tunelu terroru pod szkołą, ONZ wysłała jednego ze swoich najwyższych urzędników na spotkanie z przywódcami Hamasu. Warto zauważyć, że jest to ta sama UNRWA, która nigdy nie przepuszcza okazji do potępienia Izraela. Na zdjęciu: UNRWA informuje o swojej doskonałości. (Zdjęcie: </span>https://www.unrwa.org/what-we-do/strategic-support-units?program=33<span>)</span>
1 grudnia 2022 roku Agencja ONZ UNRWA ujawniła, że znalazła tunel terroru pod jedną ze swoich szkół w Strefie Gazy. Jednak zamiast stanowczo i jednoznacznie wystąpić przeciwko Hamasowi za zbudowanie tunelu terroru pod szkołą, ONZ wysłała jednego ze swoich najwyższych urzędników na spotkanie z przywódcami Hamasu. Warto zauważyć, że jest to ta sama UNRWA, która nigdy nie przepuszcza okazji do potępienia Izraela. Na zdjęciu: UNRWA informuje o swojej doskonałości. (Zdjęcie: https://www.unrwa.org/what-we-do/strategic-support-units?program=33)

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych deportacja skazanego palestyńsko-francuskiego terrorysty z Izraela stanowi „zbrodnię wojenną”.


To ta sama ONZ, której urzędnicy regularnie spotykają się z przywódcami Hamasu, palestyńskiej grupy islamistycznej uznanej za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, Kanadę, Unię Europejską, Japonię, Australię, Izrael i Wielką Brytanię.


Jest to również ta sama ONZ, której przedstawicielom nie udało się potępić Hamasu za budowę tuneli pod szkołami prowadzonymi przez Agencję Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) w Strefie Gazy.


19 grudnia Biuro Praw Człowieka ONZ wydało oświadczenie potępiające deportację przez Izrael palestyńsko-francuskiego „obrońcy praw człowieka” Salaha Hammouriego do Francji. „Deportacja osoby podlegającej ochronie z terytorium okupowanego jest poważnym naruszeniem IV Konwencji Genewskiej i stanowi zbrodnię wojenną” – czytamy w oświadczeniu.


"Obrońca praw człowieka”, o którego ONZ tak się martwi, został aresztowany w 2005 roku i oskarżony o spiskowanie w celu zamordowania rabina Ovadii Yosefa, założyciela ultraortodoksyjnej partii Szas i byłego sefardyjskiego naczelnego rabina Izraela.


Hammouri, który został oskarżony o członkostwo w grupie terrorystycznej Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP), został skazany na siedem lat więzienia, ale został zwolniony w ramach umowy o wymianie więźniów między Izraelem a Hamasem w grudniu 2011 roku.


LFWP, druga co do wielkości grupa w Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) po frakcji Fatahu prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, jest również określana jako organizacja terrorystyczna przez Stany Zjednoczone, Japonię, Kanadę, Australię, Izrael i Unię Europejską.


Hammouri pracował dla palestyńskiej „grupy praw człowieka” Addameer, która „oferuje bezpłatną pomoc prawną” palestyńskim więźniom przetrzymywanym przez Izrael za udział w terroryzmie.


Addameer jest filią LFWP i kilku jej pracowników ma powiązania z tą grupą terrorystyczną. 22 października 2021 r. władze izraelskie uznały Addameer za organizację terrorystyczną, ponieważ jest ona częścią „sieci organizacji”, która działa „w imieniu LFWP”.


Izraelskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że Hammouri „organizował, inspirował i planował przeprowadzenie ataków terrorystycznych na obywateli i znanych Izraelczyków”.


Przynależność Hammouriego do LFWP i jego udział w planowaniu ataków na Izraelczyków nie wydaje się jednak przeszkadzać Biuru Praw Człowieka ONZ. Zamiast potępić skazanego terrorystę, Biuro Praw Człowieka ONZ zdecydowało się potępić Izrael za to, że odważył się podjąć kroki w celu ochrony swoich obywateli przed terroryzmem. Biuro Praw Człowieka ONZ najwyraźniej uważa, że palestyńska grupa terrorystyczna może planować morderstwa izraelskich cywilów.


Wydaje się, że ONZ również nie słyszała o udziale LFWP w samobójczych zamachach bombowych, strzelaninach i zabójstwach Izraelczyków w ciągu ostatnich kilku dekad. LFWP, która była pierwszą organizacją palestyńską, która porywała samoloty w latach 60. i 70., była odpowiedzialna za zabójstwo izraelskiego ministra turystyki Rehawama Ze'eviego w 2001 roku.


Zamiast przyjąć twardą postawę wobec palestyńskich organizacji terrorystycznych, wysocy urzędnicy ONZ spotykają się z Hamasem, sponsorowaną przez Iran grupą islamistyczną, która przejęła kontrolę nad Strefą Gazy w brutalnym i krwawym zamachu stanu w 2007 roku.


Kilka godzin po deportacji Hammouriego do Francji, specjalny koordynator ONZ ds. procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie, Tor Wennesland, spotkał się w Strefie Gazy z delegacją Hamasu na czele z Chalilem al-Hajja, zastępcą szefa grupy.


Na spotkaniu funkcjonariusze Hamasu „powtórzyli, że naród i partie palestyńskie mają prawo przeciwstawić się izraelskiej okupacji”.


Krótko mówiąc, Hamas powiedział przedstawicielowi ONZ, że Palestyńczycy mają prawo kontynuować kampanię mordowania Żydów. Kiedy Hamas mówi o „oporze”, mówi o samobójczych zamachach bombowych, strzelaninach, atakach nożowników, taranowaniu samochodami i atakach rakietowych.


Hamas nie popiera żadnej formy pokojowego „oporu” przeciwko Izraelowi. Jak stwierdza jego statut, Hamas wierzy tylko w jedną formę oporu: dżihad (święta wojna). Zgodnie z art. 15 statutu:


„W obliczu uzurpacji Palestyny przez Żydów konieczne jest podniesienie sztandaru dżihadu. Konieczne jest zaszczepienie ducha dżihadu w sercu narodu, aby stawił czoła wrogom i wstąpił w szeregi bojowników”.


Dygnitarz ONZ poinformował funkcjonariuszy Hamasu, że społeczność międzynarodowa jest zaniepokojona wynikami ostatnich wyborów w Izraelu i dojściem do władzy „ekstremistycznych partii prawicowych”.


Uwaga: oto wysokiej rangi pracownik ONZ siedzi z przedstawicielami grupy terrorystycznej, której statut wzywa do wyeliminowania Izraela i wyraża „zaniepokojenie” wzrostem prawicowych partii w Izraelu.


Przedstawiciel ONZ nie martwi się dojściem Hamasu do władzy w Strefie Gazy i zamianą tego terytorium przez organizację terrorystyczną w bazę do ataków rakietowych na Izrael. Nie martwi się, że Hamas przekierowuje miliardy dolarów przekazane przez społeczność międzynarodową na rozwój, na budowę tuneli terroru, z których można zaatakować Izrael. Nie martwią go codzienne wezwania Hamasu do zwiększenia ilości żydowskiej krwi przelewanej przez palestyńskie noże.


Przedstawiciel ONZ wydaje się nieświadomy tego, że wielu Izraelczyków głosowało na partie prawicowe z powodu nasilenia ataków terrorystycznych ze strony Hamasu i innych grup terrorystycznych.


To ironiczne, że dygnitarz ONZ, którego tytuł to „Specjalny Koordynator Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie”, siada do rozmów z palestyńską grupą, która jest całkowicie oddana sabotowaniu pokoju.


Jak stwierdza artykuł 13 Karty Hamasu:

„Inicjatywy i tak zwane pokojowe rozwiązania i konferencje międzynarodowe stoją w sprzeczności z zasadami Islamskiego Ruchu Oporu (Hamas). Nie ma rozwiązania kwestii palestyńskiej poza dżihadem. Inicjatywy, propozycje i konferencje międzynarodowe są marnotrawieniem czasu i daremnymi wysiłkami”.

Co dalej? Czy ONZ wyśle jednego ze swoich „wysłanników pokoju” na spotkanie z przywódcami Państwa Islamskiego (ISIS) lub grup terrorystycznych Al-Kaidy?


Spotkanie przedstawiciela ONZ z przedstawicielami Hamasu miało miejsce trzy tygodnie po tym, jak inna agencja ONZ, UNRWA, ujawniła, że znalazła tunel terroru pod jedną ze swoich szkół w Strefie Gazy. Jednak zamiast otwarcie i bezpośrednio potępić Hamas za narażanie życia uczniów i personelu ONZ, agencja opublikowała dziwaczne oświadczenie, w którym nie wymieniono nazwy grupy terrorystycznej jako odpowiedzialnej za tunel. Ponadto w oświadczeniu nie użyto słowa tunel. Zamiast tego opisano tunel jako „dziurę stworzoną przez człowieka”.


Warto zauważyć, że jest to ta sama UNRWA, która nigdy nie przepuszcza okazji do potępienia Izraela.


W swojej karcie ONZ deklaruje, że jednym z jej celów jest „utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz podejmowanie skutecznych zbiorowych działań w celu zapobiegania zagrożeniom pokoju i usuwania ich”. Ostatnie działania ONZ pokazują jednak, że zamiast bojkotować i potępiać terrorystów, organizacji bardziej zależy na prawach terrorystów planujących wymordowanie izraelskich cywilów niż na zapewnieniu pokoju i bezpieczeństwa.


Zamiast stanowczo i jednoznacznie wystąpić przeciwko Hamasowi za zbudowanie tunelu terroru pod szkołą, ONZ wysyła jednego ze swoich najwyższych urzędników na spotkanie z przywódcami Hamasu.


Wydaje się, że ONZ robi wszystko, co w jej mocy, aby ukryć terrorystyczne działania grupy, nie pociągając jej bezpośrednio do odpowiedzialności.


To nie jest sposób na „zapobieganie i usuwanie zagrożeń dla pokoju”, jak twierdzi ONZ w swojej karcie. W rzeczywistości działania ONZ wyraźnie pokazują, że organizacja tak naprawdę przymila się do terrorystów, jednocześnie potępiając tych, którzy walczą z terroryzmem.


Broniąc i współpracując z terrorystami ONZ zwiększa zdolność Hamasu i LFWP do kontynuowania rzezi i ludobójstwa.


The United Nations for Empowering Terrorists

Gatestone Institute, 3 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil - muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk