Prawda

Środa, 4 października 2023 - 11:10

« Poprzedni Następny »


ONZ wzmacnia terrorystyów


Bassam Tawil 2023-01-12

<span>1 grudnia 2022 roku Agencja ONZ UNRWA ujawniła, że znalazła tunel terroru pod jedną ze swoich szkół w Strefie Gazy. Jednak zamiast stanowczo i jednoznacznie wystąpić przeciwko Hamasowi za zbudowanie tunelu terroru pod szkołą, ONZ wysłała jednego ze swoich najwyższych urzędników na spotkanie z przywódcami Hamasu. Warto zauważyć, że jest to ta sama UNRWA, która nigdy nie przepuszcza okazji do potępienia Izraela. Na zdjęciu: UNRWA informuje o swojej doskonałości. (Zdjęcie: </span>https://www.unrwa.org/what-we-do/strategic-support-units?program=33<span>)</span>
1 grudnia 2022 roku Agencja ONZ UNRWA ujawniła, że znalazła tunel terroru pod jedną ze swoich szkół w Strefie Gazy. Jednak zamiast stanowczo i jednoznacznie wystąpić przeciwko Hamasowi za zbudowanie tunelu terroru pod szkołą, ONZ wysłała jednego ze swoich najwyższych urzędników na spotkanie z przywódcami Hamasu. Warto zauważyć, że jest to ta sama UNRWA, która nigdy nie przepuszcza okazji do potępienia Izraela. Na zdjęciu: UNRWA informuje o swojej doskonałości. (Zdjęcie: https://www.unrwa.org/what-we-do/strategic-support-units?program=33)

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych deportacja skazanego palestyńsko-francuskiego terrorysty z Izraela stanowi „zbrodnię wojenną”.


To ta sama ONZ, której urzędnicy regularnie spotykają się z przywódcami Hamasu, palestyńskiej grupy islamistycznej uznanej za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, Kanadę, Unię Europejską, Japonię, Australię, Izrael i Wielką Brytanię.


Jest to również ta sama ONZ, której przedstawicielom nie udało się potępić Hamasu za budowę tuneli pod szkołami prowadzonymi przez Agencję Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) w Strefie Gazy.


19 grudnia Biuro Praw Człowieka ONZ wydało oświadczenie potępiające deportację przez Izrael palestyńsko-francuskiego „obrońcy praw człowieka” Salaha Hammouriego do Francji. „Deportacja osoby podlegającej ochronie z terytorium okupowanego jest poważnym naruszeniem IV Konwencji Genewskiej i stanowi zbrodnię wojenną” – czytamy w oświadczeniu.


"Obrońca praw człowieka”, o którego ONZ tak się martwi, został aresztowany w 2005 roku i oskarżony o spiskowanie w celu zamordowania rabina Ovadii Yosefa, założyciela ultraortodoksyjnej partii Szas i byłego sefardyjskiego naczelnego rabina Izraela.


Hammouri, który został oskarżony o członkostwo w grupie terrorystycznej Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP), został skazany na siedem lat więzienia, ale został zwolniony w ramach umowy o wymianie więźniów między Izraelem a Hamasem w grudniu 2011 roku.


LFWP, druga co do wielkości grupa w Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) po frakcji Fatahu prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, jest również określana jako organizacja terrorystyczna przez Stany Zjednoczone, Japonię, Kanadę, Australię, Izrael i Unię Europejską.


Hammouri pracował dla palestyńskiej „grupy praw człowieka” Addameer, która „oferuje bezpłatną pomoc prawną” palestyńskim więźniom przetrzymywanym przez Izrael za udział w terroryzmie.


Addameer jest filią LFWP i kilku jej pracowników ma powiązania z tą grupą terrorystyczną. 22 października 2021 r. władze izraelskie uznały Addameer za organizację terrorystyczną, ponieważ jest ona częścią „sieci organizacji”, która działa „w imieniu LFWP”.


Izraelskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że Hammouri „organizował, inspirował i planował przeprowadzenie ataków terrorystycznych na obywateli i znanych Izraelczyków”.


Przynależność Hammouriego do LFWP i jego udział w planowaniu ataków na Izraelczyków nie wydaje się jednak przeszkadzać Biuru Praw Człowieka ONZ. Zamiast potępić skazanego terrorystę, Biuro Praw Człowieka ONZ zdecydowało się potępić Izrael za to, że odważył się podjąć kroki w celu ochrony swoich obywateli przed terroryzmem. Biuro Praw Człowieka ONZ najwyraźniej uważa, że palestyńska grupa terrorystyczna może planować morderstwa izraelskich cywilów.


Wydaje się, że ONZ również nie słyszała o udziale LFWP w samobójczych zamachach bombowych, strzelaninach i zabójstwach Izraelczyków w ciągu ostatnich kilku dekad. LFWP, która była pierwszą organizacją palestyńską, która porywała samoloty w latach 60. i 70., była odpowiedzialna za zabójstwo izraelskiego ministra turystyki Rehawama Ze'eviego w 2001 roku.


Zamiast przyjąć twardą postawę wobec palestyńskich organizacji terrorystycznych, wysocy urzędnicy ONZ spotykają się z Hamasem, sponsorowaną przez Iran grupą islamistyczną, która przejęła kontrolę nad Strefą Gazy w brutalnym i krwawym zamachu stanu w 2007 roku.


Kilka godzin po deportacji Hammouriego do Francji, specjalny koordynator ONZ ds. procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie, Tor Wennesland, spotkał się w Strefie Gazy z delegacją Hamasu na czele z Chalilem al-Hajja, zastępcą szefa grupy.


Na spotkaniu funkcjonariusze Hamasu „powtórzyli, że naród i partie palestyńskie mają prawo przeciwstawić się izraelskiej okupacji”.


Krótko mówiąc, Hamas powiedział przedstawicielowi ONZ, że Palestyńczycy mają prawo kontynuować kampanię mordowania Żydów. Kiedy Hamas mówi o „oporze”, mówi o samobójczych zamachach bombowych, strzelaninach, atakach nożowników, taranowaniu samochodami i atakach rakietowych.


Hamas nie popiera żadnej formy pokojowego „oporu” przeciwko Izraelowi. Jak stwierdza jego statut, Hamas wierzy tylko w jedną formę oporu: dżihad (święta wojna). Zgodnie z art. 15 statutu:


„W obliczu uzurpacji Palestyny przez Żydów konieczne jest podniesienie sztandaru dżihadu. Konieczne jest zaszczepienie ducha dżihadu w sercu narodu, aby stawił czoła wrogom i wstąpił w szeregi bojowników”.


Dygnitarz ONZ poinformował funkcjonariuszy Hamasu, że społeczność międzynarodowa jest zaniepokojona wynikami ostatnich wyborów w Izraelu i dojściem do władzy „ekstremistycznych partii prawicowych”.


Uwaga: oto wysokiej rangi pracownik ONZ siedzi z przedstawicielami grupy terrorystycznej, której statut wzywa do wyeliminowania Izraela i wyraża „zaniepokojenie” wzrostem prawicowych partii w Izraelu.


Przedstawiciel ONZ nie martwi się dojściem Hamasu do władzy w Strefie Gazy i zamianą tego terytorium przez organizację terrorystyczną w bazę do ataków rakietowych na Izrael. Nie martwi się, że Hamas przekierowuje miliardy dolarów przekazane przez społeczność międzynarodową na rozwój, na budowę tuneli terroru, z których można zaatakować Izrael. Nie martwią go codzienne wezwania Hamasu do zwiększenia ilości żydowskiej krwi przelewanej przez palestyńskie noże.


Przedstawiciel ONZ wydaje się nieświadomy tego, że wielu Izraelczyków głosowało na partie prawicowe z powodu nasilenia ataków terrorystycznych ze strony Hamasu i innych grup terrorystycznych.


To ironiczne, że dygnitarz ONZ, którego tytuł to „Specjalny Koordynator Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie”, siada do rozmów z palestyńską grupą, która jest całkowicie oddana sabotowaniu pokoju.


Jak stwierdza artykuł 13 Karty Hamasu:

„Inicjatywy i tak zwane pokojowe rozwiązania i konferencje międzynarodowe stoją w sprzeczności z zasadami Islamskiego Ruchu Oporu (Hamas). Nie ma rozwiązania kwestii palestyńskiej poza dżihadem. Inicjatywy, propozycje i konferencje międzynarodowe są marnotrawieniem czasu i daremnymi wysiłkami”.

Co dalej? Czy ONZ wyśle jednego ze swoich „wysłanników pokoju” na spotkanie z przywódcami Państwa Islamskiego (ISIS) lub grup terrorystycznych Al-Kaidy?


Spotkanie przedstawiciela ONZ z przedstawicielami Hamasu miało miejsce trzy tygodnie po tym, jak inna agencja ONZ, UNRWA, ujawniła, że znalazła tunel terroru pod jedną ze swoich szkół w Strefie Gazy. Jednak zamiast otwarcie i bezpośrednio potępić Hamas za narażanie życia uczniów i personelu ONZ, agencja opublikowała dziwaczne oświadczenie, w którym nie wymieniono nazwy grupy terrorystycznej jako odpowiedzialnej za tunel. Ponadto w oświadczeniu nie użyto słowa tunel. Zamiast tego opisano tunel jako „dziurę stworzoną przez człowieka”.


Warto zauważyć, że jest to ta sama UNRWA, która nigdy nie przepuszcza okazji do potępienia Izraela.


W swojej karcie ONZ deklaruje, że jednym z jej celów jest „utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz podejmowanie skutecznych zbiorowych działań w celu zapobiegania zagrożeniom pokoju i usuwania ich”. Ostatnie działania ONZ pokazują jednak, że zamiast bojkotować i potępiać terrorystów, organizacji bardziej zależy na prawach terrorystów planujących wymordowanie izraelskich cywilów niż na zapewnieniu pokoju i bezpieczeństwa.


Zamiast stanowczo i jednoznacznie wystąpić przeciwko Hamasowi za zbudowanie tunelu terroru pod szkołą, ONZ wysyła jednego ze swoich najwyższych urzędników na spotkanie z przywódcami Hamasu.


Wydaje się, że ONZ robi wszystko, co w jej mocy, aby ukryć terrorystyczne działania grupy, nie pociągając jej bezpośrednio do odpowiedzialności.


To nie jest sposób na „zapobieganie i usuwanie zagrożeń dla pokoju”, jak twierdzi ONZ w swojej karcie. W rzeczywistości działania ONZ wyraźnie pokazują, że organizacja tak naprawdę przymila się do terrorystów, jednocześnie potępiając tych, którzy walczą z terroryzmem.


Broniąc i współpracując z terrorystami ONZ zwiększa zdolność Hamasu i LFWP do kontynuowania rzezi i ludobójstwa.


The United Nations for Empowering Terrorists

Gatestone Institute, 3 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil - muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1323 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk