Prawda

Sobota, 21 wrzesnia 2019 - 14:02

« Poprzedni Następny »


Nie, to nie jest o „rasie”


Vic Rosenthal 2019-05-06


Amerykanie potrzebują urlopu od używania słowa „rasistowski”, przynajmniej w związku z Izraelem, ponieważ nie mają najmniejszego pojęcia, o czym mówią, a jest to obraźliwe jak diabli. Szczególnie ze strony tych, którzy mają nadzieję na prezydenturę:  


Ten stosunek [USA-Izrael], jeśli ma być udany, musi wykroczyć poza premiera, który jest rasistą, bo ostrzegał przed Arabami idącymi do urn wyborczych, który chce postawić wyzwanie każdej perspektywie pokojowej, bo grozi zaanektowaniem Zachodniego Brzegu, i który związał się ze skrajnie prawicową, rasistowską partią w celu utrzymania się przy władzy. – 
Beto O’Rourke


Po prostu wierzę, że Stany Zjednoczone powinny zajmować się Bliskim Wschodem na wyrównanym boisku. Innymi słowy, celem musi być staranie o zbliżenie ludzi do siebie, nie zaś popieranie tylko jednego kraju, którym obecnie kieruje prawicowy – ośmielam się powiedzieć – rasistowski rząd. – Bernie Sanders

 

Wiem, że Amerykanie mają obsesję na punkcie rasy. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę historyczne fakty: połowa kraju miała gospodarkę opartą na niewolnictwie do 1865 roku, bezwzględna, prawnie sankcjonowana dyskryminacja wobec potomków tych niewolników trwała do lat 1960., a nienawiść rasowa – ze strony tak białych, jak czarnych – nadal jest szeroko rozpowszechniona w amerykańskim społeczeństwie.

 

To jest amerykański problem. To nie jest problem Izraela, choć problem Izraela także jest zakorzeniony w historii. Jest to historia pełnego przemocy arabsko-muzułmańskiego odrzucenia żydowskiej suwerenności na jakimkolwiek obszarze, za czym oręduje dzisiaj kierownictwo Arabów palestyńskich reprezentowane przez OWP i Hamas.


Problem Izraela nie jest związany z rasą. Żydzi i Arabowie są sobie bliżsi genetycznie niż Żydzi – także Żydzi aszkenazyjscy – i Europejczycy. Nie jest związany z kolorem skóry. Żydzi i Arabowie mają wszystkie kolory skóry. Nie jest to także konflikt etniczny, ponieważ Żydzi i Arabowie potrafią współżyć zgodnie ze sobą i robią to – mimo wielu różnic kulturowych - w Izraelu w środowiskach, gdzie wpływy OWP i Hamasu są słabe. 


Nasz konflikt jest pełnym przemocy konfliktem politycznym. W odróżnieniu jednak od podobnych konfliktów na całym świecie, naszemu nie pozwala się na zakończenie. Naród żydowski ma duchowe, historyczne, prawne, rdzenne i moralne prawa do tego, co nazywamy Ziemią Izraela i broniliśmy tych praw w szeregu wojen. Są jednak dwie główne przyczyny, dla których nie można zakończyć tego konfliktu.  

 

Jedną przyczyną jest to, że świat zachodni nie jest szczęśliwy na myśl o niepodległym, żydowskim państwie. Ogólnie rzecz biorąc, nie lubi idei etnicznego państwa narodowego, a szczególnie nie lubi idei żydowskiego państwa. Przyswoił sobie rozwiniętą przez KGB narrację o narodzie palestyńskim, a według tej narracji samo istnienie państwa żydowskiego odmawia „praw człowieka” temu narodowi. Tak więc Zachód pcha nieustannie różne „rozwiązania”, a Arabowie odrzucają nieustannie wszystkie propozycje, które pozwalają na dalsze istnienie państwa żydowskiego.


Wojny powodują przesunięcia populacji. Trzy miliony Niemców wysiedlono z Czechosłowacji po II Wojnie Światowej. Nie mieli „prawa powrotu” i świat to rozumie.  Około 800 tysięcy Żydów zostało zmuszonych do opuszczenia krajów arabskich po 1948 roku. Większość przybyła do Izraela. Nikt nie marzył, że mogą mieć „prawo powrotu” do Bagdadu lub Aleksandrii. Nikt nie założył specjalnej agencji ONZ, by opiekowała się nimi i ich potomkami aż to „prawo” będzie można zrealizować. Ale Zachód hołubi arabskich uchodźców z wojny 1948 roku i podtrzymuje ich fantazjowanie o powrocie.


Mieszanie się Zachodu jest problematyczne, ale druga przyczyna jest poważniejsza. Żydzi są głupi. Tak, dobrze słyszeliście. Bardzo wychwalany żydowski umysł, który dał tak wiele Nagród Nobla, nie był w stanie wykoncypować, że jeśli ktoś próbuje cię zabić, najbardziej moralną rzeczą jest walka z nim.


Ja wiem, to jest w Talmudzie: ”Kiedy ktoś przychodzi cię zabić, powstań i zabij go pierwszy.” (Sanhedrin 72a). Ale nie robimy tego. Arabowie etnicznie wyczyścili do ostatniego Żyda terytoria, które okupowali z 1948 roku, ale my nie zrobiliśmy tego samego (wbrew arabskiej propagandzie, bardzo niewielu Arabów, którzy w owym czasie uciekli z Izraela, było wygnanych siłą). Jordańczycy pogwałcili porozumienie o zawieszeniu broni i odmówili pozwolenia Żydom na odwiedzanie ich miejsc świętych w Jerozolimie i Hebronie. Zamienili synagogi w stajnie i rozwalili żydowskie groby, żeby z kamieni nagrobnych budować toalety. Z drugiej strony,  Żydzi przyznali z czasem Arabom w Izraelu pełne obywatelstwo, żeby mogli wybrać do Knesetu członków, którzy popierają terroryzm wobec Żydów.


W 1967 roku przyszli znowu, żeby nas zabić i tym razem my opanowaliśmy Jerozolimę i całą Judeę i Samarię oraz Gazę. Nadal jednak nie wykopaliśmy ich, a nawet oddaliśmy im kontrolę nad Wzgórzem Świątynnym, najświętszym miejscem judaizmu. I co za niespodzianka – nie wolno nam modlić się tam i oni wydarli tony ziemi spod góry, niszcząc żydowską historię, może nawet artefakty z pierwszej Świątyni! A my wiedzieliśmy o tym i nie powstrzymaliśmy ich.

 

Żydzi są głupi, bo myślą, że są ”lepsi” od swoich wrogów według jakichś zachodnich/chrześcijańskich standardów, których nie przestrzega sam pełen hipokryzji Zachód. Ci, którzy napisali Talmud, mieli rację.  


Nie brak nienawiści w naszym regionie, ale to nie jest rasizm. I jest to głównie nienawiść do Żydów ze strony Arabów. Istnieją Żydzi, którzy nienawidzą Arabów, zazwyczaj z powodu złego doświadczenia, takiego jak strata matki lub dziecka z powodu terroryzmu, ale rząd, media, kulturalny establishment wysyłają przesłanie miłości i tolerancji od chwili powstania państwa z nasileniem od okresu Oslo w latach 1990. OWP i Hamas działali dokładnie odwrotnie od czasu ojca palestyńskiego nacjonalizmu, Hadż Amina el-Husseiniego, który w latach 1920. podżegał do pogromów, a potem spędził II Wojnę Światową w Berlinie, gdzie zachęcał Hitlera do zabicia tak wielu Żydów, jak to możliwe, zorganizował dywizję SS z bośniackich muzułmanów i nadawał antyżydowską propagandę po arabsku na Bliski Wschód.


Uczeń Husseiniego, Jaser Arafat, od początku ustanowił system edukacyjny Autonomii Palestyńskiej, nastawiony na uczenie nienawiści do Żydów i przemocy; zapoczątkował politykę otaczania czcią i płacenia terrorystom, którzy mordują Żydów. Jego następca, Mahmoud Abbas, kontynuował to i rozszerzał. Obecnie wśród palestyńskich Arabów istnieje całe pokolenie potencjalnych morderców, którzy widzą Żydów nie jako ludzi, ale tylko jako obiekty nienawiści, nikczemne potomstwo małp i świń. Dzisiaj palestyński nastolatek, który dostanie burę od rodziców, może wziąć nóż i zarżnąć Żyda na ulicy, żeby się zrehabilitować.


Nienawiść do Żydów, która płonie tak gorąco wśród palestyńskich Arabów, hodowana przez lata przez palestyńskie kierownictwo i tolerowana, a nawet finansowana przez Zachód, jest jednym, najważniejszym czynnikiem, który nie pozwala na pokojowe zakończenie konfliktu.  


To jednak nie pasuje do światopoglądu Berniego i Beto. Oni martwią się o prawa człowieka palestyńskich Arabów, ale nie zauważają, że prawo do życia Żydów w Izraelu jest zagrożone przez dziesiątki krajów, w tym kilka uzbrojonych po zęby rakietami skierowanymi na Izrael. Uważają, że Izrael nie zaoferował Palestyńczykom wystarczająco dużo, mimo faktu, że Izrael kilka razy oferował znacznie więcej niż go było na to stać, ale Palestyńczycy odrzucili te oferty – bowiem żadna oferta, która pozwala na dalsze istnienie państwa żydowskiego nie jest dla nich do przyjęcia. 


Żydzi zachowywali się głupio, ale narastanie prawicowej polityki w Izraelu, co opłakują Bernie i Beto, pokazuje, że wreszcie mądrzeją.


Amerykańscy politycy Demokratów powinni zrobić to samo.


No, it’s not about „race”

27 kwietnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Vic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 680 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk