Prawda

Sobota, 4 lipca 2020 - 21:30

« Poprzedni Następny »


Nie, to nie jest o „rasie”


Vic Rosenthal 2019-05-06


Amerykanie potrzebują urlopu od używania słowa „rasistowski”, przynajmniej w związku z Izraelem, ponieważ nie mają najmniejszego pojęcia, o czym mówią, a jest to obraźliwe jak diabli. Szczególnie ze strony tych, którzy mają nadzieję na prezydenturę:  


Ten stosunek [USA-Izrael], jeśli ma być udany, musi wykroczyć poza premiera, który jest rasistą, bo ostrzegał przed Arabami idącymi do urn wyborczych, który chce postawić wyzwanie każdej perspektywie pokojowej, bo grozi zaanektowaniem Zachodniego Brzegu, i który związał się ze skrajnie prawicową, rasistowską partią w celu utrzymania się przy władzy. – 
Beto O’Rourke


Po prostu wierzę, że Stany Zjednoczone powinny zajmować się Bliskim Wschodem na wyrównanym boisku. Innymi słowy, celem musi być staranie o zbliżenie ludzi do siebie, nie zaś popieranie tylko jednego kraju, którym obecnie kieruje prawicowy – ośmielam się powiedzieć – rasistowski rząd. – Bernie Sanders

 

Wiem, że Amerykanie mają obsesję na punkcie rasy. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę historyczne fakty: połowa kraju miała gospodarkę opartą na niewolnictwie do 1865 roku, bezwzględna, prawnie sankcjonowana dyskryminacja wobec potomków tych niewolników trwała do lat 1960., a nienawiść rasowa – ze strony tak białych, jak czarnych – nadal jest szeroko rozpowszechniona w amerykańskim społeczeństwie.

 

To jest amerykański problem. To nie jest problem Izraela, choć problem Izraela także jest zakorzeniony w historii. Jest to historia pełnego przemocy arabsko-muzułmańskiego odrzucenia żydowskiej suwerenności na jakimkolwiek obszarze, za czym oręduje dzisiaj kierownictwo Arabów palestyńskich reprezentowane przez OWP i Hamas.


Problem Izraela nie jest związany z rasą. Żydzi i Arabowie są sobie bliżsi genetycznie niż Żydzi – także Żydzi aszkenazyjscy – i Europejczycy. Nie jest związany z kolorem skóry. Żydzi i Arabowie mają wszystkie kolory skóry. Nie jest to także konflikt etniczny, ponieważ Żydzi i Arabowie potrafią współżyć zgodnie ze sobą i robią to – mimo wielu różnic kulturowych - w Izraelu w środowiskach, gdzie wpływy OWP i Hamasu są słabe. 


Nasz konflikt jest pełnym przemocy konfliktem politycznym. W odróżnieniu jednak od podobnych konfliktów na całym świecie, naszemu nie pozwala się na zakończenie. Naród żydowski ma duchowe, historyczne, prawne, rdzenne i moralne prawa do tego, co nazywamy Ziemią Izraela i broniliśmy tych praw w szeregu wojen. Są jednak dwie główne przyczyny, dla których nie można zakończyć tego konfliktu.  

 

Jedną przyczyną jest to, że świat zachodni nie jest szczęśliwy na myśl o niepodległym, żydowskim państwie. Ogólnie rzecz biorąc, nie lubi idei etnicznego państwa narodowego, a szczególnie nie lubi idei żydowskiego państwa. Przyswoił sobie rozwiniętą przez KGB narrację o narodzie palestyńskim, a według tej narracji samo istnienie państwa żydowskiego odmawia „praw człowieka” temu narodowi. Tak więc Zachód pcha nieustannie różne „rozwiązania”, a Arabowie odrzucają nieustannie wszystkie propozycje, które pozwalają na dalsze istnienie państwa żydowskiego.


Wojny powodują przesunięcia populacji. Trzy miliony Niemców wysiedlono z Czechosłowacji po II Wojnie Światowej. Nie mieli „prawa powrotu” i świat to rozumie.  Około 800 tysięcy Żydów zostało zmuszonych do opuszczenia krajów arabskich po 1948 roku. Większość przybyła do Izraela. Nikt nie marzył, że mogą mieć „prawo powrotu” do Bagdadu lub Aleksandrii. Nikt nie założył specjalnej agencji ONZ, by opiekowała się nimi i ich potomkami aż to „prawo” będzie można zrealizować. Ale Zachód hołubi arabskich uchodźców z wojny 1948 roku i podtrzymuje ich fantazjowanie o powrocie.


Mieszanie się Zachodu jest problematyczne, ale druga przyczyna jest poważniejsza. Żydzi są głupi. Tak, dobrze słyszeliście. Bardzo wychwalany żydowski umysł, który dał tak wiele Nagród Nobla, nie był w stanie wykoncypować, że jeśli ktoś próbuje cię zabić, najbardziej moralną rzeczą jest walka z nim.


Ja wiem, to jest w Talmudzie: ”Kiedy ktoś przychodzi cię zabić, powstań i zabij go pierwszy.” (Sanhedrin 72a). Ale nie robimy tego. Arabowie etnicznie wyczyścili do ostatniego Żyda terytoria, które okupowali z 1948 roku, ale my nie zrobiliśmy tego samego (wbrew arabskiej propagandzie, bardzo niewielu Arabów, którzy w owym czasie uciekli z Izraela, było wygnanych siłą). Jordańczycy pogwałcili porozumienie o zawieszeniu broni i odmówili pozwolenia Żydom na odwiedzanie ich miejsc świętych w Jerozolimie i Hebronie. Zamienili synagogi w stajnie i rozwalili żydowskie groby, żeby z kamieni nagrobnych budować toalety. Z drugiej strony,  Żydzi przyznali z czasem Arabom w Izraelu pełne obywatelstwo, żeby mogli wybrać do Knesetu członków, którzy popierają terroryzm wobec Żydów.


W 1967 roku przyszli znowu, żeby nas zabić i tym razem my opanowaliśmy Jerozolimę i całą Judeę i Samarię oraz Gazę. Nadal jednak nie wykopaliśmy ich, a nawet oddaliśmy im kontrolę nad Wzgórzem Świątynnym, najświętszym miejscem judaizmu. I co za niespodzianka – nie wolno nam modlić się tam i oni wydarli tony ziemi spod góry, niszcząc żydowską historię, może nawet artefakty z pierwszej Świątyni! A my wiedzieliśmy o tym i nie powstrzymaliśmy ich.

 

Żydzi są głupi, bo myślą, że są ”lepsi” od swoich wrogów według jakichś zachodnich/chrześcijańskich standardów, których nie przestrzega sam pełen hipokryzji Zachód. Ci, którzy napisali Talmud, mieli rację.  


Nie brak nienawiści w naszym regionie, ale to nie jest rasizm. I jest to głównie nienawiść do Żydów ze strony Arabów. Istnieją Żydzi, którzy nienawidzą Arabów, zazwyczaj z powodu złego doświadczenia, takiego jak strata matki lub dziecka z powodu terroryzmu, ale rząd, media, kulturalny establishment wysyłają przesłanie miłości i tolerancji od chwili powstania państwa z nasileniem od okresu Oslo w latach 1990. OWP i Hamas działali dokładnie odwrotnie od czasu ojca palestyńskiego nacjonalizmu, Hadż Amina el-Husseiniego, który w latach 1920. podżegał do pogromów, a potem spędził II Wojnę Światową w Berlinie, gdzie zachęcał Hitlera do zabicia tak wielu Żydów, jak to możliwe, zorganizował dywizję SS z bośniackich muzułmanów i nadawał antyżydowską propagandę po arabsku na Bliski Wschód.


Uczeń Husseiniego, Jaser Arafat, od początku ustanowił system edukacyjny Autonomii Palestyńskiej, nastawiony na uczenie nienawiści do Żydów i przemocy; zapoczątkował politykę otaczania czcią i płacenia terrorystom, którzy mordują Żydów. Jego następca, Mahmoud Abbas, kontynuował to i rozszerzał. Obecnie wśród palestyńskich Arabów istnieje całe pokolenie potencjalnych morderców, którzy widzą Żydów nie jako ludzi, ale tylko jako obiekty nienawiści, nikczemne potomstwo małp i świń. Dzisiaj palestyński nastolatek, który dostanie burę od rodziców, może wziąć nóż i zarżnąć Żyda na ulicy, żeby się zrehabilitować.


Nienawiść do Żydów, która płonie tak gorąco wśród palestyńskich Arabów, hodowana przez lata przez palestyńskie kierownictwo i tolerowana, a nawet finansowana przez Zachód, jest jednym, najważniejszym czynnikiem, który nie pozwala na pokojowe zakończenie konfliktu.  


To jednak nie pasuje do światopoglądu Berniego i Beto. Oni martwią się o prawa człowieka palestyńskich Arabów, ale nie zauważają, że prawo do życia Żydów w Izraelu jest zagrożone przez dziesiątki krajów, w tym kilka uzbrojonych po zęby rakietami skierowanymi na Izrael. Uważają, że Izrael nie zaoferował Palestyńczykom wystarczająco dużo, mimo faktu, że Izrael kilka razy oferował znacznie więcej niż go było na to stać, ale Palestyńczycy odrzucili te oferty – bowiem żadna oferta, która pozwala na dalsze istnienie państwa żydowskiego nie jest dla nich do przyjęcia. 


Żydzi zachowywali się głupio, ale narastanie prawicowej polityki w Izraelu, co opłakują Bernie i Beto, pokazuje, że wreszcie mądrzeją.


Amerykańscy politycy Demokratów powinni zrobić to samo.


No, it’s not about „race”

27 kwietnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Vic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk