Prawda

Sobota, 21 wrzesnia 2019 - 13:09

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu


Bassam Tawil 2019-05-08

23 lipca 2018, podczas ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów, prezydent Autonomii  Palestyńskiej  Mahmoud Abbas powiedział: \
23 lipca 2018, podczas ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów, prezydent Autonomii  Palestyńskiej  Mahmoud Abbas powiedział: "Ani nie zmniejszymy, ani nie zatrzymamy wypłat dla rodzin męczenników, dla więźniów, dla zwolnionych więźniów… jeśli zostanie nam tylko  jeden grosz, wydamy go na rodziny męczenników i więźniów... ." (Zdjęcie – zrzut z ekranu z wideo opublikowanego przez MEMRI)

Prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP) niedawno powtórzył swoją determinację wypłacania pieniędzy rodzinom Palestyńczyków, którzy zostali uwięzieni za zamachy terrorystyczne lub zabici podczas zamachów skierowanych przeciwko Izraelczykom. „Płaciliśmy rodzinom więźniów i męczenników od 1965 roku” – powiedział Abbas na nadzwyczajnym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych Ligi Arabskiej w Kairze 21 kwietnia 2019.

Upór Abbasa w kwestii płacenia milionów dolarów rodzinom Palestyńczyków, którzy zamordowali lub próbowali zamordować Żydów, kosztuje Palestyńczyków grube pieniądze. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy rząd Abbasa nie mógł wypłacić pełnych wynagrodzeń 200 tysiącom zatrudnionych. Powód? Izrael zaczął potrącać ze zbieranych w imieniu Palestyńczyków podatków sumę, którą rząd Autonomii przeznacza każdego miesiąca na wypłaty dla rodzin więźniów i ”męczenników”.           


W obliczu poważnego kryzysu finansowego rząd Autonomii oświadczył, że jest zmuszony do wypłacenia zatrudnionym w administracji pracownikom wynagrodzeń zmniejszonych o 40 – 50 procent ponieważ Izrael zatrzymał znaczne sumy pieniędzy, które były przeznaczone dla rodzin więźniów i terrorystów, którzy przeprowadzali ataki na Izrael.       


W wystąpieniu dla arabskich ministrów spraw zagranicznych Abbas wezwał kraje arabskie by dostarczyły Autonomii Palestyńskiej finansowej pomocy, aby zapobiec wielkiemu kryzysowi. Mówiąc o izraelskich sprzeciwach wobec wypłat dla palestyńskich terrorystów, Abbas wyjaśniał: "Robiliśmy te wypłaty od 1965 roku ponieważ polegli lub zostali ranni [walcząc za] narodowe interesy, a nie z osobistych powodów. Naszym obowiązkiem jest opieka nad tymi rodzinami.” Następnie Abbas powiedział, że w ciągu dwóch miesięcy Izrael zatrzymał ponad 100 milionów  dolarów.   


Według raportu opublikowanego przez [palestyńską agencję] Wafa, roczny budżet Autonomii Palestyńskiej wynosi pięć miliardów dolarów. Suma przeznaczona na wypłaty dla więźniów  to 155 milionów dolarów, z czego 147 milionów prznaczonych jest na wynagrodzenia dla 5 tysięcy przebywających w więzieniach, spłacanie nałożonych kar grzywny za 1200 więźniów, stypendia dla 1500 zwolnionych z więzienia, pomoc dla 1200 bezrobotnych zwolnionych więźniów, pensje dla 5500 zwolnionych więźniów, niewyszczególnina liczba wypłat dla byłych więźnów, którzy spędzili w więzieniu ponad 10 lat.         


Z budżetu Autonomii Palestyńskiej przeznaczono 185 milionów dolarów na wspieranie rodzin ”męczenników” oraz rannych. Jak informuje Wafa, ta suma pozwala na zapewnienie comiesięcznych zasiłków dla 24 tysięcy rodzin ”męczenników” lub rannych.      


Ministrowie spraw zagranicznych krajow zrzeszonych w Lidze Arabskiej wydali natychmniast oświadczenie, w którym zobowiązują się do wpłacania 100 milionów dolarów miesięcznie, w celu skompensowania pieniędzy zatrzymanych przez Izrael. Jednak w oparciu o wcześniejsze doświadczenia jest raczej nikłe prawdopodobieństwo, że te obietnice zostaną zrealizowane. Kraje arabskie są niesłychanie szczodre wobec Palestyńczyków i nie oszczędzają im pustych obietnic. Jednak jeśli idzie o rzeczywiste zapełnienie palestyńskiego skarbca, to na przestrzeni ostatnich 25 lat nie zauważono jakiejś faktycznej pomocy finansowej ze strony arabskich braci.      

Ten brak pomocy krajów arabskich dla Palestyńczyków nie jest żadnym nowym trendem. W rzeczywistości Palestyńczycy od dawna skarżą się, że świat arabski odwrócił się do nich plecami.  


Trudniej zrozumieć fakt, że Abbas gotów jest pogorszyć sytuację życiową dziesiątków tysięcy rodzin zatrudnionych w sektorze publicznym, żeby zapewnić pieniądze dla terrorystów. Zarówno jego wypowiedź na spotkaniu Ligi Arabskiej w Kairze, jak i inne oświadczenia, które składał w ostatnich miesiącach pokazują, że ważniejsza jest dla niego troska o terrorystów niż zapewnienie, że rodziny jego zatrudnionych będą miały chleb na stole.   


W ostatnich miesiącach Abbas wyraźnie przedstawiał listę swoich priorytetów, na której pierwsze miejsce zajmuje troska o przyszłych morderców Żydów. Rodziny terrorystów, głosił Abbas, muszą być pierwsze w kolejce do wynagrodzeń wypłacanych przez rząd. Te rodziny zasłużyły jego zdaniem, by otrzymywać pieniądze w pierwszej kolejności.     


23 lipca 2018 roku podczas ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów, Abbas nazywał więźniów i "męczenników"  "pionierami" oraz "gwiazdami na niebie walki palestyńskiego ludu, którzy zawsze są najważniejsi." Abbas powiedział:


Ani nie zmniejszymy, ani nie zatrzymamy wypłat dla rodzin męczenników, dla więźniów, dla zwolnionych więźniów, jak tego chcą od nas niektórzy; jeśli zostanie nam tylko  jeden grosz, wydamy go na rodziny męczenników i więźniów...


Abbasowi zostało znacznie więcej niż tylko jeden grosz, ponieważ Izrael zatrzymał tylko niewielką część wpływów podatkowych zebranych w imieniu Palestyńczyków. Ten krok izraelskiego rządu nie ma na celu ukarania całego palestyńskiego społeczeństwa, ale wysłanie sygnału do palestyńskiego kierownictwa, aby przestało nagradzać Palestyńczyków za mordowanie Żydów.       


Abbas powiedział wyraźnie, że Palestyńskie kierownictwo faktycznie płaciło [za mordowanie Żydów] od 1965 roku. Czy zamierzał w ten sposób dać do zrozumienia, że uważa taką politykę za moralną? Te wypłaty są samą podstawą palestyńskiego podżegania do terroru, który podsyca konflikt palestyńsko-izraelski.  Jeśłi ktokolwiek stosuje hurtowe karanie Palestyńczyków, to robi to sam Abbas. Pozbawia dziesiątki tysięcy Palestyńczyków pełnego wynagrodzenia za pracę, tym samym uniemożliwiając  im  kupno żywności dla dzieci, opłaty za świadczenia, czynszów za mieszkanie i opłat za naukę na uniwersytecie. Jedyne rodziny, które nadal otrzymują pełne ”wynagrodzenie” to te, których synowie i  córki są w więzieniach  lub w grobach za mord lub próbę zamordowania Żydów. Palestyński pracownik sektora publicznego, który wysyła swoje dziecko na naukę na uniwersytet, nie otrzyma pełnego wynagrodzenia. Palestyńczyk, którego syn wybrał się, żeby zamordować Żyda, jest uprawniony do pełnego ”wynagrodzenia” i zasługuje na większy szacunek palestyńskich przywódców.         


Jakie przesłanie wysyła Abbas swojemu społeczeństwu? ”Jeśli chcesz jeść, to lepiej zajmij się terrorem.” Rodziny pracujących w sektorze publicznym, które nie mają dziś czym płacić za żywność ani na zapłacenie czynszu za mieszkanie, patrzą dziś z zazdrością na rodziny terrorystów. Mogą mówić, że sa durniami, że należało raczej wysłać swoje dzieci, żeby rzucały się z nożami na Żydów. To jest edukacja, której palestyńskie kierownictwo dostarcza od 1965 roku.     


How Palestinian Leaders Encourage Terrorism

Gatestone Institute, 24 kwietnia 2019

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.

 

Od redakcji „Listów z naszego sadu”


Przypomnijmy w tym miejscu, że Izrael zbiera miesięcznie z ceł i podatków 190 milionów dolarów dla Autonomii, z tego w lutym postanowił odejmować 10 milionów, które trafiłyby w ręce terrorystów i ich rodzin. Abbas podjął decyzję o nieprzyjmowaniu żadnych pieniędzy z Izraela, jeśli suma nie będzie pełna. A jakby tego było mało, to Abbas odmówił również przyjęcia pomocy amerykańskiej w związku (jak to wyjaśnił premier AP Rami Hamdallah w liście do Michalea Pompeo) jest to protest przeciwko uchwalonej ustawie Anti-Terrorism Cooperation Act.

 

Innymi słowy w trosce o dobrostan i bezpieczeństwo palestyńskich terrorystów Abbas świadomie i z premedytacją zmierza do kryzysu humanitarnego własnego społeczeństwa.

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Jak w tragedii greckiej Marek Eyal 2019-05-08


Brunatna fala

Znalezionych 680 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk