Prawda

Środa, 8 kwietnia 2020 - 00:36

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu


Bassam Tawil 2019-05-08

23 lipca 2018, podczas ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów, prezydent Autonomii  Palestyńskiej  Mahmoud Abbas powiedział: \
23 lipca 2018, podczas ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów, prezydent Autonomii  Palestyńskiej  Mahmoud Abbas powiedział: "Ani nie zmniejszymy, ani nie zatrzymamy wypłat dla rodzin męczenników, dla więźniów, dla zwolnionych więźniów… jeśli zostanie nam tylko  jeden grosz, wydamy go na rodziny męczenników i więźniów... ." (Zdjęcie – zrzut z ekranu z wideo opublikowanego przez MEMRI)

Prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP) niedawno powtórzył swoją determinację wypłacania pieniędzy rodzinom Palestyńczyków, którzy zostali uwięzieni za zamachy terrorystyczne lub zabici podczas zamachów skierowanych przeciwko Izraelczykom. „Płaciliśmy rodzinom więźniów i męczenników od 1965 roku” – powiedział Abbas na nadzwyczajnym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych Ligi Arabskiej w Kairze 21 kwietnia 2019.

Upór Abbasa w kwestii płacenia milionów dolarów rodzinom Palestyńczyków, którzy zamordowali lub próbowali zamordować Żydów, kosztuje Palestyńczyków grube pieniądze. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy rząd Abbasa nie mógł wypłacić pełnych wynagrodzeń 200 tysiącom zatrudnionych. Powód? Izrael zaczął potrącać ze zbieranych w imieniu Palestyńczyków podatków sumę, którą rząd Autonomii przeznacza każdego miesiąca na wypłaty dla rodzin więźniów i ”męczenników”.           


W obliczu poważnego kryzysu finansowego rząd Autonomii oświadczył, że jest zmuszony do wypłacenia zatrudnionym w administracji pracownikom wynagrodzeń zmniejszonych o 40 – 50 procent ponieważ Izrael zatrzymał znaczne sumy pieniędzy, które były przeznaczone dla rodzin więźniów i terrorystów, którzy przeprowadzali ataki na Izrael.       


W wystąpieniu dla arabskich ministrów spraw zagranicznych Abbas wezwał kraje arabskie by dostarczyły Autonomii Palestyńskiej finansowej pomocy, aby zapobiec wielkiemu kryzysowi. Mówiąc o izraelskich sprzeciwach wobec wypłat dla palestyńskich terrorystów, Abbas wyjaśniał: "Robiliśmy te wypłaty od 1965 roku ponieważ polegli lub zostali ranni [walcząc za] narodowe interesy, a nie z osobistych powodów. Naszym obowiązkiem jest opieka nad tymi rodzinami.” Następnie Abbas powiedział, że w ciągu dwóch miesięcy Izrael zatrzymał ponad 100 milionów  dolarów.   


Według raportu opublikowanego przez [palestyńską agencję] Wafa, roczny budżet Autonomii Palestyńskiej wynosi pięć miliardów dolarów. Suma przeznaczona na wypłaty dla więźniów  to 155 milionów dolarów, z czego 147 milionów prznaczonych jest na wynagrodzenia dla 5 tysięcy przebywających w więzieniach, spłacanie nałożonych kar grzywny za 1200 więźniów, stypendia dla 1500 zwolnionych z więzienia, pomoc dla 1200 bezrobotnych zwolnionych więźniów, pensje dla 5500 zwolnionych więźniów, niewyszczególnina liczba wypłat dla byłych więźnów, którzy spędzili w więzieniu ponad 10 lat.         


Z budżetu Autonomii Palestyńskiej przeznaczono 185 milionów dolarów na wspieranie rodzin ”męczenników” oraz rannych. Jak informuje Wafa, ta suma pozwala na zapewnienie comiesięcznych zasiłków dla 24 tysięcy rodzin ”męczenników” lub rannych.      


Ministrowie spraw zagranicznych krajow zrzeszonych w Lidze Arabskiej wydali natychmniast oświadczenie, w którym zobowiązują się do wpłacania 100 milionów dolarów miesięcznie, w celu skompensowania pieniędzy zatrzymanych przez Izrael. Jednak w oparciu o wcześniejsze doświadczenia jest raczej nikłe prawdopodobieństwo, że te obietnice zostaną zrealizowane. Kraje arabskie są niesłychanie szczodre wobec Palestyńczyków i nie oszczędzają im pustych obietnic. Jednak jeśli idzie o rzeczywiste zapełnienie palestyńskiego skarbca, to na przestrzeni ostatnich 25 lat nie zauważono jakiejś faktycznej pomocy finansowej ze strony arabskich braci.      

Ten brak pomocy krajów arabskich dla Palestyńczyków nie jest żadnym nowym trendem. W rzeczywistości Palestyńczycy od dawna skarżą się, że świat arabski odwrócił się do nich plecami.  


Trudniej zrozumieć fakt, że Abbas gotów jest pogorszyć sytuację życiową dziesiątków tysięcy rodzin zatrudnionych w sektorze publicznym, żeby zapewnić pieniądze dla terrorystów. Zarówno jego wypowiedź na spotkaniu Ligi Arabskiej w Kairze, jak i inne oświadczenia, które składał w ostatnich miesiącach pokazują, że ważniejsza jest dla niego troska o terrorystów niż zapewnienie, że rodziny jego zatrudnionych będą miały chleb na stole.   


W ostatnich miesiącach Abbas wyraźnie przedstawiał listę swoich priorytetów, na której pierwsze miejsce zajmuje troska o przyszłych morderców Żydów. Rodziny terrorystów, głosił Abbas, muszą być pierwsze w kolejce do wynagrodzeń wypłacanych przez rząd. Te rodziny zasłużyły jego zdaniem, by otrzymywać pieniądze w pierwszej kolejności.     


23 lipca 2018 roku podczas ceremonii ku czci palestyńskich terrorystów, Abbas nazywał więźniów i "męczenników"  "pionierami" oraz "gwiazdami na niebie walki palestyńskiego ludu, którzy zawsze są najważniejsi." Abbas powiedział:


Ani nie zmniejszymy, ani nie zatrzymamy wypłat dla rodzin męczenników, dla więźniów, dla zwolnionych więźniów, jak tego chcą od nas niektórzy; jeśli zostanie nam tylko  jeden grosz, wydamy go na rodziny męczenników i więźniów...


Abbasowi zostało znacznie więcej niż tylko jeden grosz, ponieważ Izrael zatrzymał tylko niewielką część wpływów podatkowych zebranych w imieniu Palestyńczyków. Ten krok izraelskiego rządu nie ma na celu ukarania całego palestyńskiego społeczeństwa, ale wysłanie sygnału do palestyńskiego kierownictwa, aby przestało nagradzać Palestyńczyków za mordowanie Żydów.       


Abbas powiedział wyraźnie, że Palestyńskie kierownictwo faktycznie płaciło [za mordowanie Żydów] od 1965 roku. Czy zamierzał w ten sposób dać do zrozumienia, że uważa taką politykę za moralną? Te wypłaty są samą podstawą palestyńskiego podżegania do terroru, który podsyca konflikt palestyńsko-izraelski.  Jeśłi ktokolwiek stosuje hurtowe karanie Palestyńczyków, to robi to sam Abbas. Pozbawia dziesiątki tysięcy Palestyńczyków pełnego wynagrodzenia za pracę, tym samym uniemożliwiając  im  kupno żywności dla dzieci, opłaty za świadczenia, czynszów za mieszkanie i opłat za naukę na uniwersytecie. Jedyne rodziny, które nadal otrzymują pełne ”wynagrodzenie” to te, których synowie i  córki są w więzieniach  lub w grobach za mord lub próbę zamordowania Żydów. Palestyński pracownik sektora publicznego, który wysyła swoje dziecko na naukę na uniwersytet, nie otrzyma pełnego wynagrodzenia. Palestyńczyk, którego syn wybrał się, żeby zamordować Żyda, jest uprawniony do pełnego ”wynagrodzenia” i zasługuje na większy szacunek palestyńskich przywódców.         


Jakie przesłanie wysyła Abbas swojemu społeczeństwu? ”Jeśli chcesz jeść, to lepiej zajmij się terrorem.” Rodziny pracujących w sektorze publicznym, które nie mają dziś czym płacić za żywność ani na zapłacenie czynszu za mieszkanie, patrzą dziś z zazdrością na rodziny terrorystów. Mogą mówić, że sa durniami, że należało raczej wysłać swoje dzieci, żeby rzucały się z nożami na Żydów. To jest edukacja, której palestyńskie kierownictwo dostarcza od 1965 roku.     


How Palestinian Leaders Encourage Terrorism

Gatestone Institute, 24 kwietnia 2019

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.

 

Od redakcji „Listów z naszego sadu”


Przypomnijmy w tym miejscu, że Izrael zbiera miesięcznie z ceł i podatków 190 milionów dolarów dla Autonomii, z tego w lutym postanowił odejmować 10 milionów, które trafiłyby w ręce terrorystów i ich rodzin. Abbas podjął decyzję o nieprzyjmowaniu żadnych pieniędzy z Izraela, jeśli suma nie będzie pełna. A jakby tego było mało, to Abbas odmówił również przyjęcia pomocy amerykańskiej w związku (jak to wyjaśnił premier AP Rami Hamdallah w liście do Michalea Pompeo) jest to protest przeciwko uchwalonej ustawie Anti-Terrorism Cooperation Act.

 

Innymi słowy w trosce o dobrostan i bezpieczeństwo palestyńskich terrorystów Abbas świadomie i z premedytacją zmierza do kryzysu humanitarnego własnego społeczeństwa.

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Jak w tragedii greckiej Marek Eyal 2019-05-08


Brunatna fala

Znalezionych 747 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk