Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 04:42

« Poprzedni Następny »


Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników


David Collier 2023-10-21


Wszystkim trudno nam jest przetrawić całą grozę tego, co wydarzyło się zaledwie tydzień temu – i nie jestem wyjątkiem. Od ataku prawie nie sypiam, a większość dni spędzam na platformach mediów społecznościowych, walcząc o to, by prawda została usłyszana. Ale to nie jest post o wydarzeniach w Izraelu. Chcę opowiedzieć o tym, co dzieje się tutaj – na Zachodzie – a szczególnie w Wielkiej Brytanii.

Demonstracja islamistów


Wczoraj, w sobotę 14 października, w Londynie miała miejsce duża antyizraelska demonstracja. Śledzenie tych grup jest częścią mojej „walki” – więc zaledwie siedem dni po masakrze ponad 1400 Żydów przez terrorystów Hamasu, znalazłem się wśród ludzi, którzy w zasadzie (czy chcą się do tego przyznać, czy nie) – identyfikują się bardziej z terrorystami niż z ich ofiarami.


Demonstracja rozpoczęła się przy budynku BBC w Portland Place i szła Regent Street w kierunku Westminsteru. Szacuję, że wzięło w nim udział około 70 tysięcy osób. Byli tam wszyscy sympatycy morderców – Stowarzyszenie Muzułmanów w Wielkiej Brytanii, Przyjaciele Al Aksa, Forum Palestyny w Wielkiej Brytanii – cały szereg organizacji islamistycznych z historią wspierania nikczemników na Bliskim Wschodzie:Ta demonstracja miała w przeważającej mierze charakter islamistyczny. Na przestrzeni lat była to duża zmiana. Dawno minęły czasy, gdy skrajnie lewicowe białe twarze dominowały na antyizraelskich wydarzeniach. Teraz jest to morze islamu. Szacuję, że około 80–85% demonstrantów wyglądało na muzułmanów. Wielu białych, którzy byli obecni, robiło to w towarzystwie muzułmańskich przyjaciół.


I były plakaty, które ci ludzie trzymali:„Zwycięstwo ruchu oporu” – oczywiście tego samego „oporu”, który właśnie brutalnie zamordował ponad 1400 Izraelczyków.


Inną znaną grupą, która organizowała to wydarzenie, była 
toksyczna Kampania Solidarności z Palestyną. Równie znaczące były plakaty z hasłem „Zaistniej, stawiaj opór”, które rozdawali:Inni zrobili własne wiele mówiące plakaty:Niektórzy nawet umieszczali na plecach sylwetki paralotniarzy. Bez wątpienia, by pokazać solidarność z terrorystami, którzy zamordowali setki ludzi na koncercie.Nie widziałem nigdzie ani jednego znaku solidarności z zamordowanymi Żydami.


Oglądałem tę demonstrację z Simonem Cobbsem z Sussex Friends of Israel. Patrzyliśmy, jak szła ta przygnębiająca parada, składająca się z dziesiątek tysięcy ludzi. Czuliśmy, że Żydzi nie mają tu przyszłości. 


Uniwersytet


Demonstracja to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Wyobraź sobie, jak żydowscy studenci na uniwersytecie czuli się przez cały tydzień. Kiedy dowiadywali się o tragedii ze swoich mediów społecznościowych, a na kampusie powiewano flagami palestyńskimi. Potrzebowali wsparcia swoich uniwersytetów. Ale dostali coś zupełnie innego.


W 2019 r. były ataki terrorystyczne na dwa meczety w Christchurch. Zginęło 51 niewinnych ludzi – i cały świat się zatrzymał. Jeden przykład: Uniwersytet Cambridge wydał wówczas natychmiastowe oświadczenie solidarności:Zorganizowali nawet czuwanie i zamówili autobusy dla tych, którzy chcieli dołączyć do wydarzeń odbywających się w Londynie.


Tylko w masakrze, która miała miejsce na festiwalu muzycznym, zamordowano co najmniej 250 osób. 5 razy więcej niż w Christchurch. Jednak po ataku terrorystycznym w Izraelu na Twitterze UCU nie było żadnych informacji. Żadnego oświadczenia o poparciu dla Żydów i żadnego czuwania. Tak naprawdę, kiedy Uniwersytet Cambridge w końcu wydał oświadczenie, w rzeczywistości wydał oświadczenie o „obu stronach”. Terroryści Hamasu gwałcili kobiety, zamordowali dzieci, dokonali masakry uczestników imprezy i zamordowali ponad 1400 osób. Jakie OBIE STRONY?


Nawet artykuł w Varsity, który dotyczył reakcji uniwersytetu, dostrzegł potrzebę narracji „obu stron” i zwrócenie się do społeczeństwa palestyńskiego o komentarz, a ono z kolei szybko próbowało zracjonalizować i usprawiedliwić atak. Czy możesz sobie wyobrazić, że po 11 września uniwersytet kontaktuje się z islamistami na kampusie, aby poprosić, by któryś z nich przedstawił „kontekst” i przesłanie na temat „zła amerykańskiego imperializmu”? Z pewnością 11 września również nie wydarzył się w „próżni”. Nic nie wydarza się w próżni.


Problem jest prosty. Uniwersytet nie składał ofert wsparcia studentom żydowskim, ponieważ obawiali się, że mogą urazić swoich muzułmańskich studentów. Przez ostatnie kilka dziesięcioleci islamiści (nie, nie wszyscy muzułmanie) wlewali truciznę do żył brytyjskiego narodu, co całkowicie złamało busolę moralną naszego narodu.


Nasze zjełczałe media


BBC nie nazwie napastników terrorystami. Robią, co mogą, by osłabić poparcie dla Izraela. Nie wystarczy wskazywać palcem na tendencje lewicowe. W BBC, Sky, „Guardianie” i prawie wszędzie indziej pracują obecnie także islamiści.


Przez dziesięciolecia potępialiśmy jedynie „brutalny ekstremizm”, pozwalając muzułmańskim „ekstremistom nieużywającym przemocy” uczyć w naszych szkołach i na uniwersytetach oraz zostawać dziennikarzami w naszych mediach. W jaki sposób BBC może tworzyć treści, które obrażają uczucia religijne i etyczne jej muzułmańskich pracowników? Nie będzie, nie może i nie robi tego. BBC stale kształtuje swoje treści tak, aby „nie urazić” swoich części składowych. Mają skrajnie lewicowych Żydów i nieużywających przemocy ekstremistycznych muzułmanów, którzy współpracują, aby wytyczyć ścieżkę. „Wrogość wobec Izraela” jest czymś naturalnym, co należy propagować.


I pamiętajcie, jeśli posuniecie się za daleko w krytykowaniu islamistycznego ekstremizmu tego rodzaju, który nie używa przemocy, szybko zostaniecie nazwani „islamofobami”.


Środowisko akademickie


Choć media nadal podlegają pewnym standardom, środowisko akademickie jest krainą wolności. Islamiści i skrajna lewica mogą tam robić, co im się podoba. Przez dziesięciolecia kroplówkami wpuszczali do szerszego społeczeństwa niszczycielską pseudonaukę. Program „dekolonizacji” jest obecny wszędzie, od przestrzeni muzealnej i edukacji po służbę zdrowia. To tsunami ma swoje źródło w środowisku akademickim, wraz z innymi truciznami, takimi jak badania gender i krytyczna teoria rasy.


Ale co oznacza „dekolonizacja”? Cóż, wygląda na to, że wszyscy dowiedzieliśmy się o tym w sobotni poranek, kiedy zamordowano ponad 1400 Żydów i akademicy przypomnieli nam, że „dekolonizacja nie jest metaforą”.Autorką tego obrzydliwego tweeta jest dr Yara Hawari, która przeszła przez taśmę produkcyjną Illana Pappego na Uniwersytecie w Exeter (po raz pierwszy spotkałem ją na konferencji w Exeter w 2015 r.) Ten nikczemny przekaz o dekolonizacji został powtórzony w całym świecie akademickim, a różne tweety na ten temat rozeszły się jak ogień po prerii.


Te przerażające tweety pochodzą od dr Sary Camacho Felix. Jest adiunktem (edukacja) i kierowniczką programu w LSE. Wydaje się, że wspiera palestyński ruch oporu we „wszystkich jego formach”. Które w ten sobotni poranek obejmowały gwałcenie młodych dziewcząt i zarzynanie niemowląt.Dr Sara Salem jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Socjologii LSE. Dezaktywowała swoje konto na Twitterze, ale zdążyłem zarchiwizować ten tweet. W jej oczach, niezależnie od tego, jak złe byłyby działania przeciwko nim – Izraelczycy „nigdy nie mogą być ofiarami”:Jak środowisko akademickie może być tak zagubione, że zamordowano 1400 Żydów, a ci ludzie nadal stają po stronie morderców?


Studenci


Czego możemy oczekiwać od naszych studentów, mając takich nauczycieli?

  1. Hanin Barghouti, przedstawicielka ds. studentek w związku studentów Uniwersytetu Sussex, podczas antyizraelskiej demonstracji w Brighton wypowiadała się, nazywając ataki Hamasu „inspirującymi” i „pięknymi”.
  2. Urzędnikowi ds. opieki społecznej na Uniwersytecie w Cambridge spodobała się seria oburzających tweetów, w tym jeden sugerujący, że atak terrorystyczny był powodem do świętowania, a cała akcja nie wymaga przeprosin.
  3. Podczas publicznej demonstracji Dana Abuqamar, specjalistka ds. różnorodności na Uniwersytecie w Manchesterze, mówiła o swojej „dumie  i radości” z „oporu” Hamasu.

Wszyscy studenci działają w ramach swoich związków studenckich. Wszyscy mają role związane z dobrem innych studentów. Wszyscy są gotowi oklaskiwać rzeź niewinnych Żydów.


Na ulicach


Kiedy środowisko akademickie i media zostały zatrute od wewnątrz, moralne mechanizmy obronne narodu upadły. W ciągu kilku godzin od rzezi Żydów masy ludzi wyruszyły, aby wesprzeć palestyński „opór”. Zdjęcia z Londynu i Manchesteru:Nie chodzi tylko o islamistów. Skrajna lewica rozmieściła swoje plakaty wzywające do zwycięstwa Palestyńczyków – pokazujące, dlaczego słuszne jest „stawianie oporu”.Do tego dochodzi otwarte nawoływanie do przemocy. 8 października Richard Barnard (współzałożyciel Palestine Action, grupy, która nieustannie niszczy fabryki w Wielkiej Brytanii) – podczas propalestyńskiego wydarzenia przemawiał na temat obecnej przemocy. Wykorzystał atak Hamasu jako inspirację – mówiąc słuchającym go ludziom, że „to dla nich dopiero początek” – i że muszą zamienić „Powódź Al Aksa” (nazwa operacji Hamasu) w „tsunami na cały świat”.


W swoim wystąpieniu wspierał zakazaną grupę terrorystyczną i nawoływał do przemocy wobec brytyjskich Żydów. Do chwili publikacji tego tekstu NIE ZOSTAŁ ARESZTOWANY.


Przygnębiające bagno


To przerażające dni. Naukowcy i studenci – a także ci, którzy twierdzą, że są postępowi – stoją u boku terrorystów w ich dążeniu do zabicia jak największej liczby Żydów. Tego nie dałoby się wymyślić.


Mówili: „nigdy więcej”. Ale prosty fakt jest taki: po dniu, w którym doszło do największej rzezi Żydów od czasów Holokaustu – środowisko akademickie świętowało – odbyły się uroczystości wśród studentów – a także na ulicach Europy i Stanów Zjednoczonych. Jeśli chodzi o nasze media oraz organy krajowe i społeczne – były one w większości zbyt zajęte próbą nie obrażania muzułmanów, aby móc okazać solidarność z ponad 1400 zamordowanymi Żydami.


Przygnębiające bagno moralne.


Żydzi powinni być po prostu wdzięczni, że istnieje państwo żydowskie. I wszyscy musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby je wesprzeć.


Link do oryginału: https://david-collier.com/streets-full-of-haters/

15 października 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier – brytyjski bloger i badacz antysemityzmu w mediach i organizacjach.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1433 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk