Prawda

Środa, 6 grudnia 2023 - 02:24

« Poprzedni Następny »


Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów


Elder of Ziyon 2023-02-04

Susan Abulhawa amerykańska pisarka pochodzenia palestyńskiego, autorka książki Against the Loveless World. (Zdjęcie z okładki książki)
Susan Abulhawa amerykańska pisarka pochodzenia palestyńskiego, autorka książki Against the Loveless World. (Zdjęcie z okładki książki)

Mahmud Abbas aż do piątkowego ataku terrorystycznego w Jerozolimie, zwykle potępiał takie ataki terrorystyczne – zwykle po naciskach ze strony USA. 

 

Tym razem tego nie zrobił.

 

A inteligencja palestyńska, która jest twarzą Palestyńczyków w zachodnim świecie, zrozumiała przesłanie. 


Wczoraj wspomnieliśmy, jak bardzo zdenerwowana była Noura Erakat, że producent telewizyjny chciał przeprowadzić z nią wywiad i zapytać o jej reakcję na zamach. Odmówiła, ale usłużnie wyjaśniła na Twitterze, że jej zdaniem celebrowanie mordu na Żydach jest normalnym ludzkim zachowaniem, i uzasadniła strzelanie do żydowskich cywilów jako „opór wobec apartheidu”.

 

Erakat, prawniczka i badaczka, jest jedną z najbardziej elokwentnych i popularnych w mediach elektronicznych propagandystek sprawy palestyńskiej – i usprawiedliwia terror.

 

Ale nie była jedyna.

 

W BBC zapytano Yarę Harawi z Al-Shabaka, czy zgadza się ze stwierdzeniem, że ataki na niewinnych Izraelczyków utrudniają pokój. Początkowo unikając odpowiedzi Harawi powiedziała: „Odrzucam przesłankę pytania”. To znaczy, nie mogła nawet przyznać, że może mordowanie Izraelczyków przed synagogą to zły pomysł na pokój. Tylko Izraelczycy są odpowiedzialni za pokój – tj. poprzez całkowite poddanie się żądaniom Palestyńczyków – podczas gdy Palestyńczycy powinni mieć prawo do zabijania Żydów bez żadnych konsekwencji.

 

 

Jeszcze bardziej zdumiewająca była odpowiedź Husama Zomlota, szefa palestyńskiej misji w Wielkiej Brytanii, w Sky News na pytanie, czy potępia mordowanie niewinnych Izraelczyków.

 

Jak brzmiała jego odpowiedź po początkowej próbie uniku? "Nie". Prowadząca wywiad poprosiła go po raz trzeci, aby potwierdził, że naprawdę nie potępia ataku terrorystycznego, a on najpierw coś mamrotał, a potem próbował wymigać się od powiedzenia choćby jednego negatywnego słowa o mordowaniu Żydów, robiąc co w jego mocy, aby rozmowa wróciła do tego, jak zły jest Izrael. 

 

Reszta jego odpowiedzi była wymowna. Powiedział, że nie potępi ataku ani nie prześle kondolencji rodzinom ofiar, ponieważ Palestyńczycy robili to „od zawsze”: – co oznacza, że Abbas wydawał potępienia pro forma poprzednich ataków terrorystycznych (po naciskach Waszyngtonu ) i nic im to nie pomogło, więc czas skończyć z tymi (oczywiście) fałszywymi potępieniami.

 

Ten palestyński przedstawiciel, właściwie przyznaje, że wszystkie poprzednie potępienia ataków terrorystycznych były tylko pustymi słowami. Co więcej, kiedy palestyńscy przedstawiciele po silnych naciskach godzili się na wypowiadanie fałszywych potępień, uznawano to za duże ustępstwo polityczne, które zasługuje na quid pro quo – zamiast na szczerą odrazę do najbardziej obrzydliwego terroru, jaki można sobie wyobrazić. Zomlot pokazał z mocą wsteczną, że Palestyńczycy nigdy, przenigdy nie sprzeciwiali się terrorowi. 

 

 

I wszyscy wiemy, że tak naprawdę jest. Jak pokazałem wcześniej, konkretne ataki masowych morderstw uzyskują konsekwentnie aprobatę 80 procent Palestyńczyków na przestrzeni lat, znacznie wyższą niż abstrakcyjne „czy popierasz zbrojny opór?” pytania. Oficjalne media palestyńskie traktują terrorystów jak znakomitości. Podręczniki szkolne mówią uczniom, że męczeństwo jest ich najwyższym powołaniem. Autonomia Palestyńska wyraźnie i wielokrotnie mówiła, że wypłacanie pensji terrorystom i ich rodzinom jest absolutnie najwyższym priorytetem w ich budżecie.

 

Wszyscy troje przedstawieni powyżej są rzecznikami Palestyńczyków na Zachodzie, oficjalnymi lub nieoficjalnymi. Są elokwentną i atrakcyjną twarzą palestyńskiego umiaru i nowoczesności. I każdy z nich akceptował rzeź Żydów, jawnie lub pośrednio. 

 

W tym tygodniu w wiadomościach pojawiła się również inna wybitna Palestynka, a jej historia dodatkowo dowodzi, że te przykłady nie są anomalią, ale głównym nurtem. 

 

Susan Abulhawa jest bardzo chwaloną palestyńską amerykańską pisarką i feministką, która nazywa siebie działaczką na rzecz praw człowieka. Reprezentuje najlepszą twarz Palestyńczyków na Zachodzie – wrażliwą, elokwentną, liberalną.

 

Niedawno została zablokowana na Twitterze, co wywołało niewielkie zamieszanie wśród jej fanów. Nie wiem, jakie jej słowa złamały reguły Twittera.Jednak Adin Haykin zauważył, że na jednym ze swoich zdjęć reklamowych ma ciekawe zdjęcie na ścianie swojego biura.

 

Jedną z jej ikon jest terrorystka, która zamordowała 13 izraelskich dzieci.Zomlot, Abulhawa, Erakat i Hawari są najbardziej „zachodnimi” Palestyńczykami. Są twarzą, którą Palestyńczycy chcą pokazać światu, aby ludzie nie myśleli o nich jako o islamskich ekstremistach (co pokazują sondaże). 

 

Jednak nawet ci postępowi, oświeceni Palestyńczycy popierają terroryzm przeciwko Izraelczykom i uważają mordowanie Żydów za rzecz godną pochwały, a nie potępienia.

 

Poza dzielnymi Palestyńczykami, takimi jak Khaled Abu Toameh czy Bassem Eid, poparcie dla terroru jest jednomyślne nawet wśród Palestyńczyków, którzy najwięcej i najgłośniej mówią o prawach człowieka. 

 

Podobnie żadna palestyńska organizacja pozarządowa zajmująca się „prawami człowieka” nie potępiła ataku w Jerozolimie, a kilku z nich lub ich liderzy otwarcie chwaliło zamach terrorystyczny w mediach społecznościowych. 

 

Jeśli ludzie, których zadaniem jest wybielanie palestyńskiego ekstremizmu na łatwowiernym Zachodzie, sami są fanami terrorystów, takich jak Dalal Mughrabi czy Chairi Alkam, to jest całkiem oczywiste, że to nie Izrael jest przeszkodą na drodze do pokoju.

 

Izrael nie może zawrzeć pokoju z krwiożerczym, nienawidzącym Żydów kultem śmierci.  

 

The most progressive, liberal, Westernized Palestinians support murdering Jews

Elder of Ziyon, 2 lutego 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Eldedr of Ziyon - blog amerykańskiebo badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk