Prawda

Wtorek, 7 lutego 2023 - 15:11

« Poprzedni Następny »


Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”


Hugh Fitzgerald 2022-08-01

Mohammed-El-Kurd
Mohammed-El-Kurd

Na antyizraelskim firmamencie pojawiła się nowa gwiazda: Mohammed El-Kurd. Raport o młodym mistrzu El-Kurdzie i jego nagłej sławie jako ulubieńca mediów, w których szerzy przesłanie o morderczej nienawiści, jest tutaj: “Palestine Correspondent” Mohammed El-Kurd Shares „Nazi-Like” Cartoon: Will The Nation Remain Silent?autorstwa Akivy Van Koningsvelda, „Algemeiner”, 25 lipca 2022 roku:

Mając ponad milion obserwujących na InstagramieTwitterze i Facebooku, Mohammed El-Kurd stał się ulubieńcem mediów. W ciągu ostatnich dwóch lat 24-letni mieszkaniec wschodniej Jerozolimy pojawiał się w praktycznie każdej większej sieci telewizyjnej, w tym w CNNCBSNBC i MSNBC, i przedstawiał globalnej publiczności swoje radykalnie antyizraelskie poglądy.

Czy dając El-Kurdowi tak dużo czasu antenowego, relacjonując go z szacunkiem, a nawet z uwielbieniem, te główne sieci telewizyjne zdają sobie sprawę, że pomagają szerzyć jego przesłanie nienawiści? Czy ich to obchodzi? Czy zrobiliby to samo dla Wielkiego Kleagle Ku Klux Klanu, szerzącego podobny przekaz? Dlaczego tak często istnieje specjalna dyspensa dla tych, którzy są antyizraelscy i antyżydowscy?

Dziennikarze z „Financial Times”, „Le Monde i innych publikacji pisali pochlebnie o El-Kurdzie, a niektórzy określili młodego Jerozolimczyka jako „następne pokolenie palestyńskich aktywistów”.


El-Kurd z pewnością zebrał finansowe korzyści swojej świeżo zdobytej pozycji: badacze 
niedawno ujawnili, że zarobił dziesiątki tysięcy dolarów w honorariach za publiczne wystąpienia, które obejmowały wygłaszanie wykładów na kampusach uniwersyteckich w całych Stanach Zjednoczonych i przemawianie do Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Dobrze wiedzieć, że zarabia fortunę na honorariach za przemówienia, wykłady na uczelniach, w których Student Friends of Palestine i podobne grupy kontrolują samorządy studenckie i ich fundusze, wybierają mówców odwiedzających i zarządzają honorariami, które wypłacają. Oczywiście musi to rozwścieczyć studentów, żydowskich i nie-Żydów, którzy wspierają Izrael, widząc, jak ich składki na samorząd studencki są wykorzystywane w taki właśnie sposób, ale co mogą zrobić? Jest to jeden ze sposobów, w jaki ruch antyizraelski rozkwita wśród studentów, poprzez sprowadzanie antyizraelskich mówców do przemawiania na kampusie, zakazując wstępu na kampus wszystkim mówcom, którzy mogą zaoferować inną, proizraelską perspektywę.

We wrześniu ubiegłego roku El-Kurd i jego siostra Muna znaleźli się na dorocznej liście magazynu „TIME” 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Zaledwie kilka dni przed tym, jak „Time” wychwalał jego „oddolną organizację”, aktywista ogłosił, że dołączy do „The Nation” jako publicysta. Jak dotąd ten „korespondent palestyński” opublikował osiem artykułów dla tego postępowego czasopisma – z których wszystkie usprawiedliwiały przemoc popełnianą przez Palestyńczyków

Honest Reporting przedstawił w grudniu ubiegłego roku prawdę o niejakim Muradzie Attiehu, „palestyńskim nauczycielu”, którego El-Kurd popiera bez zastrzeżeń: The Nation's Mohammed El-Kurd Whitewashes Allegations His Jerusalem-based Neighbor Conspired With US-Designated Terror Groups (Akiva Van Koningsveld, Honest Reporting, 29 grudnia 2021 roku):

... Odkąd we wrześniu „The Nation” ogłosił nominację El-Kurda, stworzył on trzy eseje dla tego postępowego pisma, każdy pełen fałszu i uzasadnień dla przemocy popełnianej przez Palestyńczyków. Jego najnowszy artykuł „Mój sąsiad protestował przeciwko wyrzuceniu swojej rodziny z domu — teraz jest w izraelskim więzieniu”, opublikowany 21 grudnia, nie jest wyjątkiem.


Według El-Kurda tego lata siły izraelskie zatrzymały palestyńskiego nauczyciela o imieniu Murad Attieh na podstawie „sfingowanych zarzutów” wynikających z „protestów” przeciwko możliwym eksmisjom w 
będącej przedmiotem sporu dzielnicy wschodniej Jerozolimy Szejk Dżarrah/Shimon HaTzadik.


Murad Attieh jest w więzieniu od 133 dni za to, co wielu uważa za próbę kryminalizacji naszego ruchu” — ubolewał w artykule El-Kurd.

Jednak informacje uzyskane przez HonestReporting ze źródeł internetowych i oficjalnych poddają w wątpliwość niewinność „życzliwego i pomocnego sąsiada” El-Kurda.


Choć sprawa sądowa nadal nie jest zakończona, dostępne dowody – z których żaden nie jest omawiany w artykule El-Kurda – wskazują, że korespondent „The Nation” ukrywa działalność terrorystyczną.


Murad Attieh jest podobno członkiem „komitetu sąsiedzkiego”, który organizuje gwałtowne rozruchy w celu udaremnienia legalnych i pokojowych wysiłków żydowskich Izraelczyków dążących do odzyskania własnych nieruchomości, które zostały skonfiskowane im lub ich rodzinom w latach 1948-1967, kiedy Jordania okupowała Zachodni Brzeg, w tym Jerozolimę. Przemoc jest skierowana przeciwko żydowskim cywilom mieszkającym w Szimon HaTzadik [Szejk Dżarrah], a także przeciw siłom policyjnym. 


„W lecie sąsiad El-Kurda najwyraźniej również uczestniczył w rozruchach w pobliżu miasta Beita na Zachodnim Brzegu. Jak wielokrotnie podkreślał HonestReporting, przemoc wspierana przez Autonomię Palestyńską obejmuje ekoterroryzm, detonację materiałów wybuchowych i palenie swastyk. W mediach społecznościowych Attieh podzielił się kazaniami Mahmuda al-Hasanata, islamskiego kaznodziei, który jest szczególnie popularny wśród zwolenników Hamasu w Strefie Gazy.

Gdyby El-Kurd, obrońca terrorystów i terroryzmu, był rzeczywiście jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie, byłoby to przerażające. Ale oczywiście to bzdura. Te listy zestawiane przez „TIME”, mają na celu sprzedanie magazynu łatwowiernym, którzy lubią takie listy, „informują” nie o tym, co jest, a raczej o tym, co redakcja „TIME” ma nadzieję, że będzie. Robią wszystko, co w ich mocy, aby wepchnąć El-Kurda i jego siostrę Munę do naszej świadomości jako wspaniałych, godnych podziwu ludzi. Czy personel „TIME” wiedział, że El-Kurd wychwala terrorystów, którzy mordują Izraelczyków? Gdyby wiedzieli, czy zostawiliby to złowrogie rodzeństwo poza listą „100 najbardziej wpływowych ludzi”? A może dopiero teraz, gdy uświadomiono im antysemityzm El-Kurda, postąpią właściwie i usuną jego i jego siostrę z listy? O tej sprawie “Algemeiner” pisze:

Tymczasem „The Nation”  i inne organizacje medialne nadal przymykają oczy na rażące przejawy antysemityzmu ze strony El-Kurda.


W zeszłym tygodniu organizacja pozarządowa StopAntisemitism na
Twitterze  zwróciła uwagę na najnowszy antysemicki post w mediach społecznościowych El-Kurda. Na Instagramie udostępnił on karykaturę przedstawiającą szefa spraw cywilnych Autonomii Palestyńskiej (AP), Husseina al-Szejka – uważanego za czołowego kandydata na następcę Mahmuda Abbasa na stanowisku prezydenta AP  – ściskającego dłoń izraelskiemu żołnierzowi.


Karykatura, narysowana przez 
palestyńskiego artystę Azeeza Azeeza, przedstawia żydowskiego żołnierza jako postać podobną do diabła. „Prototyp starego Żyda; zły, zdehumanizowany demon z długim nosem” – komentowali  użytkownicy mediów społecznościowych, porównując wpis na Instagramie do antyżydowskiej propagandy z czasów nazistowskich.

Żołnierz IDF, który jest przedstawiany, jak ściska dłoń szefowi spraw cywilnych Autonomii Palestyńskiej Husseinowi al-Szejkowi, ma spiczasty podbródek, długi zakrzywiony nos, jest lekko przygarbiony i nie byłby nie na miejscu jako ilustracja w przedruku Protokołów mędrców Syjonu lub w numerze „Der Stürmer”.


Azeez Azeez jest palestyńskim ilustratorem, którego antysemicka ilustracja tak zachwyciła Mohammeda El-Kurda, że odczuwał nieprzemożna potrzebę podzielenia się nią ze swoimi 1,2 milionami zwolenników.


Dobra robota, ci wszyscy w świecie zachodnim, którzy pomogli Mohammedowi Al-Kurdowi w nagłym uzyskaniu sławy. Podziękowania należą się NBC, CBS, ABC, MSNBC za zapewnienie mu możliwie najszerszej ekspozycji, „Financial Times” i „Le Monde” za przypochlebianie mu, „The Nation”  za uczynienie go swoim bezstronnym korespondentem w Jerozolimie i oczywiście specjalne podziękowania trzeba przekazać magazynowi „TIME”, który zrobił najwięcej dla tego cudownego młodzieńca, ogłaszając go jednym ze „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie”. Jestem pewien, że zostało to dobrze przyjęte w Ramallah i w Gazie.


Meet Mohammed El-Kurd, The Nation’s “Palestine” Reporter and Resident Antisemite

Jihad Watch, 28 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Hugh Fitzgerald jest publicystą Jihad Watch.  

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk