Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 03:02

« Poprzedni Następny »


Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha


Hugh Fitzgerald 2022-01-13


Przywódca Hezbollahu, Hassan Nasrallah, miał ostatnio złą passę. Jego jedynym oparciem jest Iran, którego waluta w ciągu ostatnich dwóch lat straciła 90% swojej wartości. To oznacza, że mniej pieniędzy płynie z Iranu do kasy Nasrallaha, a on ze swojej strony musiał obciąć pensje swoim bojowcom, maszerującym ze swoimi flagami po ulicach Bejrutu. Stoi także przed politycznym wyzwaniem: nieprzekupny sędzia Tarek Bitar nalega na prowadzenie śledztwa w sprawie wybuchu w Bejrucie z 4 sierpnia 2020 r., a dotychczasowe próby zastraszenia go przez Hezbollah i zmuszenia go, by przerwał swoje śledztwo, nie powiodły się. W Libanie Hezbollah jest powszechnie uważany jako strona ponosząca odpowiedzialność za tę eksplozję, ponieważ nie dbając o bezpieczeństwo przechowywali 2750 ton azotanów amonu w hangarze nr 12 w porcie w Bejrucie. Mimo to Nasrallah nadal wypiera się wszelkiej odpowiedzialności i desperacko stara się powstrzymać sędziego Bitara przed przedstawieniem niepodważalnych dowodów władzom libańskim, a także rozwścieczonej opinii publicznej. Pomimo gróźb Hezbollahu Tarek Bitar walczy dalej.

Nasrallahowi właśnie zadano kolejny cios: jego niegdysiejsi chrześcijańscy sojusznicy w Wolnym Ruchu Patriotycznym, prezydent Michel Aoun i jego zięć Gebran Bassil, dali wyraźne sygnały porzucenia sojuszu politycznego z Hezbollahem, który po raz pierwszy zawarli w 2006 roku. Są zbulwersowani próbami Hezbollahu, by wykoleić śledztwo Bitara. Co więcej, Aoun i Bassil martwią się, że gdyby Izrael zaatakował Iran, Teheran mógłby nakazać Hezbollahowi zaatakowanie Izraela i tym samym wciągnąć Liban do wojny, której Libańczycy nie chcą.


Sprawozdanie z ostatniej tyrady Nasrallaha: „Nasrallah szykuje się przeciwko USA, Arabii Saudyjskiej i Izraelowi w rocznicę zamachu na Solejmaniego”,  napisał Tzvi Joffre, w Jerusalem Post,  3 stycznia 2022r.


Sekretarz generalny Hezbollahu Hassan Nasrallah wystąpił przeciwko Stanom Zjednoczonym, Arabii Saudyjskiej i Izraelowi podczas przemówienia
 z okazji drugiej rocznicy zabicia przez USA dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) Kasema Solejmaniego i dowódcy Sił Mobilizacji Ludowej (PMF) Abu Mahdiego al-Muhandisa.

3 stycznia 2020 r. Soleimani i al-Muhandis zginęli w amerykańskim ataku dronów w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bagdadzie.


„Sprawa zabójstwa ustanowiła nowy etap świadomości i poziomu konfliktu” – powiedział Nasrallah, dodając, że „ludzie, którzy zamówili i przeprowadzili to zabójstwo, otrzymają zapłatę na tym świecie i w zaświatach”.


Nasrallah obwiniał USA za stworzenie ISIS i twierdził, że Ameryka splądrowała i tyranizowała Irak, dodając, że Iran „był pierwszym, który stanął po stronie narodu irackiego w obliczu ISIS”.

Stany Zjednoczone nie „stworzyły ISIS”, przeciwnie, zrobiły wszystko, co było w ich mocy, aby zniszczyć Państwo Islamskie w Iraku i Syrii, zarówno używając własnych sił wojskowych, jak i w porozumieniu z lokalnymi sojusznikami, takimi jak kurdyjska peszmerga. Nasrallah doskonale o tym wie. Zarzut, że „USA stworzyły ISIS” jest próbą muzułmanów odsunięcia od siebie odpowiedzialności. To teksty i nauki islamu, treść Koranu i hadisów ukształtowały umysły fanatycznych muzułmanów, którzy dołączyli do szeregów ISIS.


Stany Zjednoczone również nie „plądrowały” Iraku, jak twierdzi Nasrallah. Amerykańska niefortunna przygoda w Iraku kosztowała podatników dwa biliony dolarów, nie tylko po to, by rozgromić Saddama Husajna, ale także była próbą przekształcenia Iraku w zamożne i demokratyczne państwo; próbą, która ostatecznie okazała się niepowodzeniem, podobnie jak utopijny amerykański wysiłek w Afganistanie. Amerykańscy żołnierze opisali, jak rozdawali góry dolarów chętnym Irakijczykom, kupując – a raczej wynajmując – ich lojalność. Amerykanie wydali w Iraku setki miliardów dolarów, budując dziesiątki tysięcy szpitali, stacji uzdatniania wody, infrastrukturę energetyczną, szkoły oraz mosty i drogi. Jedyną „grabieżą”, jaka miała miejsce w Iraku, była grabież kieszeni amerykańskich podatników, którzy za to wszystko płacili.

„Męczennik Kasem Solejmani oparł się amerykańskiej okupacji i przyczynił się do powstania irackich frakcji oporu i zapewnił im pieniądze, broń, siłę, wigor, nadzieję, pewność siebie i entuzjazm aż do wielkiego zwycięstwa i wypędzenia sił amerykańskich z Iraku, " powiedział Nasrallah. „Czy istnieje rozsądne porównanie między Stanami Zjednoczonymi a Islamską Republiką Iranu, która wspierała i chroniła Irak?”

Kasem Solejmani nie wypędził Amerykanów z Iraku. Uświadomienie sobie, że wielki plan przekształcenia Iraku w „światło dla narodów muzułmańskich” nie powiódł się i że utrzymywanie dużej liczby żołnierzy w kraju było zbyt kosztowne, ostatecznie doprowadziło Amerykanów do decyzji, którą powinni byli podjąć, co najmniej piętnaście lat wcześniej. Solejmani nie wspierał i nie ratował Iraku, przyczynił się natomiast do poszerzenia podziałów sekciarskich, dostarczając broń i pieniądze tym milicjom szyickim, które były gotowe wykonać rozkazy Iranu, takim jak Kata'ib Hezbollah. Ta polityka była odrzucana nawet przez niektórych szyitów, takich jak  iracki nacjonalista Muktada al-Sadr. Wbrew twierdzeniom Nasrallaha, Solejmani nie był przyjacielem Iraku; chciał przekształcić ten kraj, nękany przez sekciarstwo, w satelitę Iranu. To również zrobiłby Nasrallah, gdyby mógł,

„Tolerowanie lub ukrywanie obecności sił USA w Iraku to powtarzanie zabójstwa męczenników Solejmaniego i al-Muhandisa”, powiedział Nasrallah, wyrażając oburzenie zamiarem armii amerykańskiej pozostawienia w kraju doradców po wycofaniu sił bojowych.


Powiedział, że Stany Zjednoczone „są skazane” na opuszczenie regionu.

Tutaj możemy nie zgodzić się z Nasrallahem, że Stany Zjednoczone „są skazane” na opuszczenie regionu – w końcu nie jesteśmy orientalnymi fatalistami. Kiedy ostatnio sprawdzałem, siły amerykańskie znajdowały się w bazach w Bahrajnie, Katarze, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zamierzają tam pozostać. Jeśli chodzi o sam Irak, Amerykanie zrobili dobrze, po tylu błędach i marnotrawstwie środków, wycofując ostatnie 2500 żołnierzy z  kraju, który Winston Churchill, ówczesny sekretarz ds. kolonii, opisał w słynnym liście z 1922 r. do premiera Lloyda George'a: „Obecnie płacimy osiem milionów funtów szterlingów rocznie [równowartość pół miliarda dolarów dzisiaj] za przywilej życia na niewdzięcznym wulkanie, z którego w żadnych okolicznościach nie mamy dla nas nic, co warto mieć”.  Co zyskaliśmy na wojnie w Iraku? Irak nie został przekształcony w funkcjonalną demokrację, jakiej się spodziewaliśmy; nie stał się sojusznikiem Zachodu; milicje szyickie na południu służą Iranowi. To właśnie dostaliśmy za nasze dwa biliony dolarów.

W odniesieniu do Izraela Nasrallah powiedział, że Stany Zjednoczone „są odpowiedzialne za wszystkie zbrodnie Izraela w Palestynie i regionie, ponieważ to one finansują, wspierają, zbroją, chronią i zmuszają świat do normalizacji z Izraelem”.

Nasrallah może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale podczas wojny 1948 roku i tego, co uważa za grzech pierworodny powstania Izraela, nie było amerykańskiej pomocy wojskowej dla Izraela. Izraelczycy walczyli i pokonali pięć armii arabskich mimo embarga na broń. Część broni została przemycona przez indywidualnych zwolenników, ale jedynym krajem, który sprzedał broń Izraelowi była Czechosłowacja. Amerykańska pomoc wojskowa dla Izraela (w odróżnieniu od broni kupionej przez Izrael) rozpoczęła się dopiero po wojnie Jom Kippur w 1973 roku. Nie można też powiedzieć, że Stany Zjednoczone „finansują, wspierają, zbroją, chronią i zmuszają świat do normalizacji [stosunków dyplomatycznych] z Izraelem ”. Amerykańska pomoc dla Izraela była hojna, ale nawet w szczytowym okresie stanowiła mniej niż 15% izraelskiego budżetu obronnego. Ta pomoc nie jest też skierowana tylko w jedną stronę. Izrael udziela pomocy armii amerykańskiej, w postaci innowacji technologicznych, takich jak system obrony przeciwrakietowej Iron Dome i dzieli się z USA informacjami wywiadowczymi dotyczącymi Iranu oraz szeroko rozumianego Bliskiego Wschodu, które gromadzi jego sieć agentów, w tym informacje o grupach terrorystycznych stanowiących zagrożenie do interesów amerykańskich. Pomoc, choć różnego rodzaju, idzie w obu kierunkach.


Stany Zjednoczone nie „chronią” Izraela. IDF radzi sobie całkiem dobrze samodzielnie, pokonując swoich wrogów w trzech wojnach (1948, 1967, 1973) o przetrwanie państwa, a także wielokrotnie pokonując w licznych konfliktach grupy terrorystyczne, takie jak Hamas , Hezbollah, PIJ, PFLP, które starają się uprzykrzyć życie mieszkańcom Izraela.


Stany Zjednoczone nie „zmusiły” świata do „normalizacji [stosunków dyplomatycznych]” z Izraelem. Zjednoczone Emiraty Arabskie, najważniejszy arabski członek Porozumień Abrahamowych, miały swoje dobre i wystarczające powody, aby znormalizować te stosunki: chciały zawrzeć z Izraelem wzajemnie korzystne umowy dotyczące handlu, turystyki, rolnictwa i technologii, i udało im się to spektakularnie. Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie podpisały już umowy biznesowe o wartości 675 milionów dolarów. 

Nasrallah mówił również o Hiszamie Abu Hawaszu, palestyńskim dżihadzyście przetrzymywanym w areszcie administracyjnym, który od 140 dni prowadzi strajk głodowy.

Ładnie ze strony Nasrallaha, że wyraża zainteresowanie bojówkarzem Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, ale nie musi się o niego martwić. W przeciwieństwie do tych, którzy prowadzą strajki głodowe w Iranie i są pozostawieni na śmierć, żydowskie państwo dba o to, aby wszystkim strajkującym zapewnić odpowiednią opiekę medyczną i opiekę, która spełnia izraelskie i międzynarodowe standardy, a jeśli wyrażają zgodę otrzymują dożylnie  płyny, suplementy i witaminy. Nawet w przypadkach, w których nie można uzyskać zgody, władze izraelskie upewniają się, żeby strajkujący otrzymali to, co jest konieczne, aby pozostali przy życiu. Jak dotąd żaden podejmujący strajk głodowy palestyński więzień nigdy nie zmarł.

Nasrallah zaprzeczył jakoby społeczeństwo libańskie mogło uważać Amerykę za przyjazny kraj, ponieważ Stany Zjednoczone popierają Izrael.

Stany Zjednoczone wielokrotnie popierały Liban. Eisenhower wysłał wojska amerykańskie w 1958 roku, by wesprzeć rząd maronickiego prezydenta Camille'a Chamouna, który obawiał się, że kraj może zostać przejęty przez panarabistycznych zwolenników egipskiego prezydenta Nasera. Kiedy Bejrut był praktycznie rzecz biorąc zakładnikiem OWP, Amerykanie poparli kampanię IDF, by całkowicie wypchnąć Arafata i OWP z Libanu. Ogromna populacja libańsko-amerykańska to w 90 procentach chrześcijanie, którzy stanowią ludzki most między Stanami Zjednoczonymi a Libanem. Większość Libańczyków, którzy nie są częścią Hezbollahu, widzi w USA sprzymierzeńca w walce z tymi samymi wrogami – to znaczy z Hezbollahem i Iranem.

Odnosząc się do Arabii Saudyjskiej i wojny domowej w Jemenie, Nasrallah powiedział, że Arabia Saudyjska jest „narzędziem” używanym przez USA w Jemenie. Oskarżył Arabię Saudyjską o wspieranie ISIS w Syrii i przetrzymywanie „tysięcy Libańczyków” jako zakładników w Zatoce.

Arabia Saudyjska jest w Jemenie nie jako jakieś „narzędzie” USA, ale ze względu na swoje bezpieczeństwo narodowe. Saudyjczycy nie chcą, aby szyiccy Huti, którzy w 2014 r. podnieśli otwartą rebelię przeciwko rządowi centralnemu, zdobywając stolicę Sana'a, wygrali wieloletnią wojnę domową i przejęli Jemen. Rijad zdaje sobie bowiem sprawę, że oznaczałoby to, iż śmiertelny wróg Arabii Saudyjskiej, Iran,  dostarczający tej szyickiej organizacji pieniędzy i broni, będzie kontrolował Jemen i zagrażał Saudyjczykom wzdłuż ich południowej granicy.

Nasrallah odrzucił oświadczenia saudyjskich polityków nazywających jego ruch „organizacją terrorystyczną”, mówiąc, że to Arabia Saudyjska była państwem terrorystycznym z powodu działań w wojnie w Jemenie, podczas gdy Hezbollah broni swojej ojczyzny.

Zarówno Hezbollah, jak i siły saudyjskie w Jemenie zaangażowały się w ataki na ludność cywilną, które można właściwie określić jako „akty terroru”. Ale jest różnica: saudyjska armia nie zawsze i wszędzie jest zaangażowana w terroryzm; natomiast Hezbollah jest wyłącznie grupą terrorystyczną, największą, najlepiej uzbrojoną i najlepiej finansowaną grupą terrorystyczną jaka istnieje na świecie. Ma więcej uzbrojenia niż 95% konwencjonalnych armii świata i miliardy dolarów w swojej kasie, przy czym większość jej pieniędzy pochodzi z handlu narkotykami prowadzonego przez agentów Hezbollahu na całym świecie.

W odpowiedzi na ostatnie krytyczne oświadczenia sojusznika Hezbollahu, Wolnego Ruchu Patriotycznego (FPM), Nasrallah powiedział, że Hezbollahowi zależy na osiągnięciu porozumienia z FPM i nadal jest oddany porozumieniom  osiągniętym wcześniej z tym ruchem.


Nasrallah dodał, że zajmie się sprawami wewnętrznymi przy innej okazji.

Przywódca Hezbollahu musiał być głęboko zaniepokojony wyrazami niezadowolenia ze strony dwóch najważniejszych członków Wolnego Ruchu Patriotycznego, maronickiego prezydenta Michela Aouna i jego zięcia Gebrana Bassila, którzy w ostatnich wypowiedziach wyrazili krytykę Hezbollahu. Ich główne zastrzeżenia dotyczą prób powstrzymania sędziego Tareka Bitara przed kontynuowaniem śledztwa w sprawie tego, kto był odpowiedzialny za wybuch w Bejrucie 4 sierpnia 2020 r. Ale jest też niepokojąca świadomość, że lojalność  Hezbollahu wobec Iranu może wciągnąć Liban do kolejnej katastrofalnej wojny z Izraelem.


Nasrallah nie będzie w stanie spełnić dwóch rzeczy, które są konieczne, aby Wolny Ruch Patriotyczny mógł kontynuować swój dawny sojusz z Hezbollahem. Nie może pozwolić na kontynuowanie śledztwa w sprawie wybuchu w Bejrucie, czy to prowadzonego przez sędziego Tareka Bitara, czy przez kogoś innego i nie może uniezależnić się od Iranu, jego jedynego źródła dostaw broni. Nic dziwnego, że powiedział, że dyskusję o „sprawach wewnętrznych” – czyli o relacjach z FPM – pozostawi na późniejszą okazję. 


Dla Hassana Nasrallaha rok 2022 zapowiada się na  annus horribilis. Musiał kiedyś nadejść.


Hassan Nasrallah’s Litany of Woe

Jihad Watch, 8 stycznia 2021r.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski 

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk