Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 05:14

« Poprzedni Następny »


Kilka uwag o palestyńskiej fladze


David Collier 2023-08-30


Niedawno spędziłem dzień w Belgii, szukając informacji. Gdy tylko wyszedłem ze stacji Bruksela Midi Eurostar, moim oczom ukazał się ogromny obraz flagi palestyńskiej wymalowany na jednej ze ścian stacji. Zrobiłem zdjęcie flagi i zamieściłem je w tweecie, odnotowując swój dyskomfort.


To proste stwierdzenie faktu – że flagę Palestyny można postrzegać jako symbol nienawiści – zyskało ogromną popularność – uzyskało ponad 3,8 miliona wyświetleń i ponad 3280 komentarzy. Przez kilka dni mój kanał powiadomień był tsunami obelg. Niektórzy nawet sugerowali, że mój dyskomfort dowodzi mojego „rasizmu” lub „islamofobii”:Większość komentarzy była po prostu szydzeniem. Przecież, mówili – „to tylko flaga”. To niedorzeczne stanowisko, tym bardziej, że przychodzą mi do głowy dziesiątki przykładów „tylko flagi”, które większość zdrowo myślących osób (z lewa i z prawa) uznałaby za groźne lub obraźliwe. Podobnie jak w przypadku wielu symboli nienawiści – problem leży w tym, co reprezentuje flaga palestyńska – i co popiera wielu z tych, którzy nią wymachują. Tylko głupiec uwierzyłby, że osoba, która umieściła to graffiti na ścianach stacji Bruksela Midi, ma dobre intencje wobec Żydów w Izraelu.


Ignorancja na ten temat jest wszechobecna, dlatego oto dziesięć punktów pokazujących, co właściwie oznacza flaga palestyńska i dlaczego Żydzi mają pełne prawo uważać ją za obraźliwą.


1. Prawda ukryta na widoku: 1964


Po pierwsze, pozwólcie, że wyjaśnię sprawę. Na początku XX wieku nie było „flagi palestyńskiej” – tak jak nie było „narodu palestyńskiego”. Zanim narodowa tożsamość palestyńska została stworzona jako broń do walki z syjonizmem, Arabowie na terenie  Mandatu postrzegali siebie jako część większych narodów islamskich lub arabskich. W sierpniu 1929 roku, podczas gdy Arabowie masakrowali Żydów na całym obszarze Mandatu Brytyjskiego, Arabowie w Nablusie próbowali zbuntować się przeciwko Brytyjczykom. Na krótko ogłaszając niepodległość, podnieśli turecką flagę:


”Buffalo News” 29 sierpnia 1929
”Buffalo News” 29 sierpnia 1929

Następnego wyjaśnienia dokonano podczas buntu arabskiego pod koniec lat trzydziestych XX wieku: „… nie ma autoryzowanej flagi arabskiej. Arabscy nacjonaliści wywieszają różne flagi, zazwyczaj zielone islamskie”:


”Daily Telegraph”, 21 lipca 1937
”Daily Telegraph”, 21 lipca 1937

1.      - ciąg dalszy – narodziny flagi palestyńskiej

Dopiero w maju 1964 r. właśnie utworzona Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP) przyjęła tę flagę, którą obecnie znamy jako flagę palestyńską – jako flagę narodu palestyńskiego (a nie flagę „Palestyny”, która pojawiła się później). OWP stworzyła także „Armię Wyzwolenia Palestyny”, aby działać na rzecz „ostatecznego celu, jakim jest wyzwolenie ojczyzny arabskiej”. Flaga była sztandarem, pod którym mieli się zjednoczyć, aby zniszczyć Izrael:


”Daily Progress” 30 maja 1964
”Daily Progress” 30 maja 1964

Flaga wzorowana jest na fladze powstania arabskiego (dlatego flagi tak wielu narodów arabskich są podobne). Była to część sprawy panarabskiej, a kolory nawiązują do podbojów islamskich.


Tę tezę potwierdzają różni rzecznicy Fatahu, jak w tym przykładzie z 1969 r. Tego „dowódcy” Al-Fatahu nie obchodziło, pod jaką flagą stoi – byle była to arabska:


”Herald Sun” 28 października 1969
”Herald Sun” 28 października 1969

W 1964 roku Arabowie mieli całkowitą kontrolę nad Zachodnim Brzegiem i Gazą, więc JEDYNYM krajem, który mogli „wyzwolić”, był Izrael za liniami zawieszenia broni z 1949 roku. Czyli flagę stworzono jako symbol dążenia do zniszczenia państwa żydowskiego. To był jedyny cel jej przyjęcia.


2. Wiek terroru


Przez sześćdziesiąt lat przyjęta przez OWP „flaga palestyńska” była kojarzona z rzezią Żydów i chęcią zniszczenia Izraela. Tak jak ta groźba ze strony Arafata – kiedy wskazał na flagę palestyńską – obiecując, że „flaga powiewa na drodze do Hajfy”, a broń będzie „podniesiona”, dopóki nie zajmą Jerozolimy:


”Baltimore Sun” 20 września 1978
”Baltimore Sun” 20 września 1978

I nie były to czcze groźby. Wszędzie tam, gdzie panował terror i mord na Żydach – była flaga palestyńska:Na tych zdjęciach – uhonorowani flagą palestyńską:

  1. Leila Khaled – terrorystka LFWP i porywaczka samolotów.
  2. Pogrzeb Mohammeda Oudeha – organizatora masakry izraelskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 r.
  3. Ku czci Samira Kuntara – który w 1979 r. zamordował izraelskich cywilów w ataku terrorystycznym na apartamentowiec w Naharija.

3. Ulice Londynu


Ludobójcza nienawiść nie ogranicza się do Bliskiego Wschodu. Podczas antyizraelskich zgromadzeń na całym zachodzie aktywiści skandują przerażające arabskie groźby o islamskiej rzezi Żydów. A w konwojach, które przejeżdżały przez żydowskie dzielnice – pod sztandarem palestyńskiej flagi grożono „zgwałceniem waszych córek:4. Antysemicka przemoc BDS


Ruch bojkotu Izraela (BDS) – powiązany z ludobójczymi islamskimi grupami terrorystycznymi – ma zamiar zniszczyć Izrael. Widzieliśmy niezliczone przykłady antysemickiej przemocy stojącej za BDS na naszych ulicach:

  • Bandyci uzbrojeni w młoty niszczą fabryki powiązane z Izraelem.
  • W Szkocji firmę wypędzono z Wielkiej Brytanii tylko dlatego, że jej właściciel posiadał obywatelstwo izraelskie.
  • Brytyjscy Żydzi spotykali się z przemocą za samo oglądanie izraelskich przedstawień.
  • Celem ataków były stoiska z koszerną żywnością w supermarketach.

Pewnego razu 13-letnia izraelska uczennica otrzymała okrutną odpowiedź BDS od pracownika akademickiego z Cambridge na niewinne pytanie, które wysłała na temat hodowli koni.


I za każdym razem, gdy pojawia się przemoc BDS – powiewa flaga palestyńska:Wielu ludzi na Zachodzie woli zamykać oczy na brutalne przesłanie bojkotów – ale jak we wszystkim innym, co ma związek z antysemicką nienawiścią – dowody są widoczne na pierwszy rzut oka. Podczas Intifad 1 i 2 zamordowano ponad 1200 Izraelczyków. „Niech żyje Intifada”, „chwała intifadzie”, „zwycięstwo intifady” – wszystko to są okrzyki bojowe aktywistów BDS machających flagą palestyńską:5. Ideologia zastąpienia a flaga palestyńska


Wszyscy znamy to hasło – „od rzeki do morza”. Jest to wezwanie do likwidacji państwa Izrael. Palestyńczycy nie są zachodnimi postępowymi liberałami i nie ma ani jednej palestyńskiej partii politycznej, która naprawdę promuje pokój oparty na rozwiązaniu w postaci dwóch państw. Niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego sprawę, czy nie, ludzie, którzy to wykrzykują, nawołują do zastąpienia Izraela przez islamistyczne państwo terrorystyczne.6 Związek nienawiści antysemickiej


Flaga palestyńska nie jest samotna i nie ma nic wspólnego z demokracją. Ta flaga pojawia się obok flag radykalnych islamskich grup terrorystycznych, takich jak Hamas, Islamski Dżihad i Hezbollah.Każda z tych grup terrorystycznych wydała ludobójcze groźby wobec państwa żydowskiego – a niektóre mają wpisaną w swoje Statuty rzeź Żydów.


Nie zapominajmy też o innym emblemacie, którego Palestyńczycy używali obok swojej flagi – cementując stosunki, które sięgają czasów drugiej wojny światowej, kiedy ich przywódca, mufti Jerozolimy, siedział z Hitlerem, próbując go przekonać, by rozszerzył swoje „ostateczne rozwiązanie” na Żydów w świecie arabskim. Palestyńczycy w Gazie trzymający flagę palestyńską ze swastyką:7 Flaga palestyńska i świętowanie śmierci


Za każdym razem, gdy mordowani są Żydzi w Izraelu – flaga OWP (palestyńska) jest wywieszana w ramach świętowania morderstwa. 27 stycznia 2023 r. – w Dzień Pamięci o Holokauście – terrorysta 
zamordował siedmiu Izraelczyków przed synagogą w Jerozolimie. W ciągu kilku minut media społecznościowych zalały świętujące komentarze – wiele z nich zawierało flagę palestyńską (zaufajcie mi, nazwiska zostały tymczasowo ukryte nie bez powodu).

A po każdym ataku terrorystycznym, w którym mordują Izraelczyków – w palestyńskich miastach rozdawane są słodycze – którym towarzyszy palestyńska flaga:

 8 Antysemici na Zachodzie


Ruch antyizraelski na Zachodzie jest napędzany antysemicką nienawiścią. Dlatego też osoby takie jak Sarah Wilkinson – wiele lat po tym, jak zdemaskowano ją jako antysemitkę i negacjonistkę Holokaustu – nadal są ulubieńcami propalestyńskiego tłumu:Wilkinson nie jest wyjątkiem. Napisałem szczegółowe raporty obejmujące setki takich aktywistów – wszystkich wiodących aktywistów propalestyńskich na Zachodzie. Oto dwie kolejne – Carol Foster (po lewej) i Elleanne Green (po prawej) szerzące antysemicką nienawiść na Facebooku:Carol Foster, autorka artykułu, jest doświadczoną działaczką związkową i emerytowaną członkinią RMT. Była także administratorką Palestine Live, jednej z największych i ustosunkowanych antyizraelskich grup na Facebooku. W Palestine Live uczestniczyli wysoko postawieni przedstawiciele niemal wszystkich antyizraelskich organizacji. Elleanne Green, której tak bardzo spodobał się wiersz, była założycielką grupy Palestine Live. Grupa ta była tajnym gniazdem, w którym znajdowały się setki antysemitów. Wiersz został opublikowany w grupie – liczącej ponad 3 tysiące członków – i nie spotkał się z ani jednym negatywnym komentarzem.


9 Symbol ucisku


Tylko antysemityzm może właściwie wyjaśnić ślepotę postępowej lewicy na rzeczywistość kryjącą się za palestyńską flagą. Jaki inny powód może wyjaśnić działaczy LGB stojących obok symbolu, który ich uciska? Albo związki zawodowe wymachujące flagą ruchu, który odmawia wolnych związków, tak jak dziennikarze lirycznie wypowiadają się na temat grup, które torturują ich własnych kolegów. Zachodni lewicowcy zakochali się do szaleństwa w ruchu, który uciska całą populację, podczas gdy jego przywódcy napełniają swoje kieszenie złotem.Ponieważ taka jest prawda: Palestyńczykom dano flagę palestyńską, aby celowo trzymać ich w niewoli i pozbawić ich wszelkich możliwości poszukiwania lepszego życia. Całkowicie rozsądne jest twierdzenie, że flaga palestyńska wyrządziła Arabom w Ramallah i Gazie tyle samo krzywd, co Żydom.


10 Anulowanie wszystkiego innego


Świat nie jest miłym miejscem. Niezależnie od tego, czy chodzi o ucisk, niewolnictwo czy wojnę, co roku na całym świecie zostaje zamordowanych setki tysięcy osób. Setki grup mniejszościowych doznają ucisku i potrzebują uwagi i pomocy. Aż 360 milionów chrześcijan doświadcza „wysokiego poziomuprześladowań i dyskryminacji”. Lista jest nieskończona. Tymczasem grupy machające flagą palestyńską nie chcą o tym słyszeć. Przejęli nawet największe na świecie organizacje praw człowieka – pozostawiając je jako puste skorupy z obsesją na punkcie Izraela. ONZ, UNHRC i lewicowi politycy nie mówią o niczym innym. Każdą sprawę zawłaszczają ci, którzy machają flagą. Jeśli nie mówisz o Palestynie – twoje krzyki nie zostaną usłyszane.To właśnie zrobiła flaga. Sprawiła, że Zachód nie jest w stanie stawić czoła prawdziwemu uciskowi, gdziekolwiek by on nie występował.


Powód, aby czuć się niekomfortowo


Zawsze jestem gotowy stanąć sam i powiedzieć prawdę. Zbyt wielu ludzi na Zachodzie padło ofiarą niebezpiecznej i zwodniczej sprawy. Flaga Palestyny jest obecnie symbolem nienawiści.


Ci, którzy najgłośniej ze mnie drwią, to często świecka żydowska skrajna lewica – uwięziona w swojej bańce wiary, że uratuje ich postępowe, iluzoryczne „tikkun olum”, a nie ich religia lub państwo. Mój komentarz na temat flagi został nawet określony jako „narcystyczny”. Dla tego typu Żydów nie ma przyszłości. Sygnalizują własną cnotę tłumowi, który w jednej chwili zwróci się przeciwko nim. Chodzi wyłącznie o ich natychmiastowe dobre samopoczucie.


Podstawowa prawda jest taka, że nie ma ani jednej politycznej grupy palestyńskiej, która dążyłaby do zaprowadzenia prawdziwego pokoju. Jeśli kiedykolwiek nadejdzie czas, kiedy ludzie machający flagą palestyńską naprawdę będą chcieli zawrzeć pokój z Izraelem – wówczas moje uczucia do flagi mogą się zmienić. Do tego dnia – podobnie jak każdy inny Żyd – mam pełne prawo postrzegać tę flagę jako wrogą.

 

Link do oryginału: https://david-collier.com/palestinian-flag/

23 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*David Collier jest brytyjskim badaczem i blogerem śledzącym antysemityzm w mediach i organizacjach.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1433 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk