Prawda

Środa, 4 października 2023 - 11:46

« Poprzedni Następny »


Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice


Maurice Hirsch 2023-01-01

Oficjalna gazeta AP przedstawia terrorystycznego mordercę żydowskiej nastolatki jako Jezusa
Oficjalna gazeta AP przedstawia terrorystycznego mordercę żydowskiej nastolatki jako Jezusa

Jednym z wielu sposobów, w jaki Autonomia Palestyńska wypacza historię, aby wymyślić wielowiekową palestyńską tożsamość, jest przekształcenie Jezusa Judejczyka (Żyda), który promował pokój na ziemi, w palestyńskiego terrorystę zamordowanego przez Izraelczyków, stając się w ten sposób pierwszym palestyńskim „męczennikiem”, który teraz rozkoszuje się w niebie z Allahem, w ramionach 72 ciemnookich dziewic.

 

Podczas gdy język używany przez AP do opisania Jezusa jako terrorysty i kogoś cieszącego się jego dziewicami jest mniej bezpośredni, znaczenie jest takie samo.


Mówiąc o palestyńskich terrorystach, Autonomia Palestyńska nazywa ich „poświęcającymi się bojownikami” lub „fidai”. Tak więc, kiedy AP i jej funkcjonariusze używają tych samych terminów do opisania Jezusa, w rzeczywistości mówią, że jest terrorystą. 

 

Jak pokazał Palestinian Media Watch, między innymi, tutaj, tutajtutajtutaj i tutaj, definicja Jezusa jako terrorysty cieszącego się dziewicami nie jest ideą marginalnych grup, ale raczej wyrażaną przez najwyższe władze w Autonomii Palestyńskiej.

Jezus „palestyński” terrorysta zamordowany przez Żydów


Kiedy premier AP, Muhammad Sztajjeh, starał się ogłosić Jezusa terrorystą i powiązać go z palestyńskim terrorem, nazwał go „poświęcającym się bojownikiem palestyńskim”, który, podobnie jak AP opisuje zamachowców-samobójców, „zapłacił za swoją misję swoim życiem” i którego narodziny przypadają „w tym samym czasie, co rocznica wybuchu rewolucji palestyńskiej” – tj. rocznica pierwszego zamachu terrorystycznego Fatahu:

„Urodziny naszego Pana Jezusa, niech spoczywa w pokoju – pierwszego Palestyńczyka, samopoświęcającego się bojownika, od którego nauczyliśmy się męczeńskiej śmierci i który swoją misję przypłacił życiem – przypadają w tym samym czasie, co rocznica wybuchu palestyńskiej rewolucji (tj. rocznica „startu” Fatahu, liczona od pierwszego ataku terrorystycznego na Izrael), za którą tysiące Męczenników zapłaciło życiem, abyśmy żyli i pozostali, i aby nasze dzieci mogły marzyć o lepszej przyszłości”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida” , 28 grudnia 2020 r.]

Muwaffaq Matar, członek Rady Rewolucyjnej partii przywódcy AP, Mahmuda Abbasa, Fatahu, i stały felietonista oficjalnej gazety AP, także uznał Jezusa za Palestyńczyka i porównał go do terrorystów, nazywając go „poświęcającym się wojownikiem”: 

„To był nasz los, że pierwszym poświęcającym się wojownikiem (Jezus) [nawiasy w źródle] był Palestyńczyk, i że poświęcający się bojownik o pokój na ziemi Palestyny i na [całej] ziemi również był Palestyńczykiem”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 10 listopada 2022 r.]

To samo powtórzył Omar Hilmi Al-Ghoul, stały publicysta oficjalnej gazety AP i były doradca ds. narodowych byłego premiera AP Salama Fajjada. W ramach ogólnej demonizacji  syjonizmu i Izraela, Al-Ghoul porównał Jezusa do terrorystów zabitych przez Izrael, oskarżając, że terroryści zostali zabici „tak jak oni [syjoniści] ukrzyżowali Jezusa”:

„Z ich perspektywy dobry palestyński Arab to martwy, zamordowany i ukrzyżowany Palestyńczyk – tak jak oni ukrzyżowali Jezusa, pierwszego palestyńskiego, ofiarnego wojownika. 

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 20 czerwca 2022 r.]

Mówiąc, że jego zdaniem „naród palestyński jest bliski wielkiej intifady” i mówiąc o znaczeniu Jerozolimy, członek Komitetu Centralnego Fatahu, Abbas Zaki, oświadczył również, że Jezus był Palestyńczykiem ukrzyżowanym przez Izrael/Żydów:

„Kiedy Jezus, syn Marii, który był Palestyńczykiem, wstąpił do nieba, kiedy Izraelczycy lub Żydzi go ukrzyżowali, my [muzułmanie] mówimy, że wstąpił do nieba”.

[Strona na Facebooku członka Komitetu Centralnego Fatahu, Abbasa Zakiego, 31 maja 2022 r.]

Zakki złożył podobne oświadczenie zaledwie kilka dni wcześniej:


„[Ktokolwiek] zaprzedał się ruchowi syjonistycznemu, wie, że Jezus, syn Marii, jest Palestyńczykiem ”.[Kanał YouTube Al-Mayadeen (Liban), 28 maja 2022 r.]

„[Ktokolwiek] zaprzedał się ruchowi syjonistycznemu, wie, że Jezus, syn Marii, jest Palestyńczykiem ”.

[Kanał YouTube Al-Mayadeen (Liban), 28 maja 2022 r.]Ponieważ AP od tak dawna twierdzi, że Jezus był Palestyńczykiem, nic dziwnego, że komentują, kiedy inni przyjmują ich narrację. Tak było, gdy zagrano piosenkę „Ocalić Palestynę” w ramach konkursu piosenki imienia byłego przewodniczącego OWP i Autonomii Palestyńskiej, Jasera Arafata w Zimbabwe. Konkurs został zorganizowany przez Związek Dziennikarzy i Radę Solidarności z Palestyną w Zimbabwe. Oprócz odniesienia do Jezusa Palestyńczyka, tekst piosenki dodaje, że ci, którzy wtedy walczyli z Jezusem, teraz niszczą „jego lud”:Prezenter oficjalnej AP TV 1: „Obejrzyjmy piosenkę „Uratować Palestynę”, zgłoszoną do konkursu o Nagrodę Jasera Arafata w Zimbabwe”. …


Tekst w języku angielskim:
 „Jezus jest Palestyńczykiem. Ci, którzy walczyli z nim 2000 lat temu, teraz niszczą jego lud”.

Ambasador OWP w Zimbabwe Tamer Al-Masri: „Uzgodniono ze Związkiem Dziennikarzy Zimbabwe, że Dziennikarska Nagroda im. Jasera Arafata zostanie przyznana jako część dorocznych nagród za doskonałość.

 

[Oficjalna telewizja AP, Palestyna dziś rano, 21 listopada 2021 r.]

Tak było również w przypadku, gdy libański ksiądz demonizował Żydów, mówiąc, że są „niewiernymi”, którzy „ukrzyżowali Jezusa”Patriarcha kościoła Mar Elias Btina, Gerasimos Ataya: „Ci [Żydzi], którzy powstają przeciwko Palestyńczykom, to ci, którzy ukrzyżowali Jezusa. Jeśli ukrzyżowali Jezusa i nie obchodziło ich to, i zabili go, ukrzyżowali go, to to, co robią [palestyńskiemu] narodowi [nie jest niespodzianką]. [Żydzi] są narodem niewiernych, niech Allah zadecyduje o ich losie”.

[Oficjalna AP TV, Z diaspory, 25 lipca 2022]

Obrazy w mediach AP pokazują również palestyńską równoważność między Jezusem a palestyńskimi terrorystami.

 

23 sierpnia 2019 r. palestyńska komórka terrorystyczna należąca do Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) zdetonowała bombę w pobliżu źródła często odwiedzanego przez Żydów. Rina Shnerb, 17-letnia Izraelka została zamordowana w wyniku wybuchu bomby, a jej ojciec i brat zostali ciężko ranni. Terrorystą, który wraz z innymi terrorystami LFWP zaplanował i przeprowadził atak, był Samer Arbid. Po jego aresztowaniu ilustracja, która ukazała się w oficjalnej gazecie AP, przedstawiała mordercę-terrorystę jako Jezusa:Jezus i jego 72 ciemnookie dziewice

 

Jak pokazał PMW, AP nieustannie nazywa terrorystów „męczennikami”. Praktyka opiera się na jasnej polityce, która głosi, że męczeństwo jest przejawem najwyższej formy pobożności w islamie. Kiedy terroryści zostają zabici, AP i Palestyńczycy zawsze mówią o nich jako idących na ślub.

 

To jest przesłanie, które AP wzmocniło podczas niedawnej fali przemocy, kiedy oficjalna telewizja AP pokazała nagranie z pogrzebu terrorysty, puszczając piosenkę, w której martwy terrorysta rzekomo wzywa swoją matkę, aby towarzyszyła mu na ślubie:Piosenka: Matko, w nowej sukience, chodź ze mną na [mój] ślub. Przyszedłem do Ciebie jako Męczennik, o matko, o matko”.


Prezenter oficjalnej AP TV:
 „Piosenka ta była rozpowszechniana w mediach społecznościowych i przedstawia jednego z młodych ludzi podczas konfrontacji z żołnierzami okupanta w Hebronie. Być może jest w nim przesłanie: że nawet żyjący młodzieńcy nie powrócą żywi do matek, ale będzie im wyprawione wesele jako Męczennikom.

 

Młoda Palestynka: „Matko, w nowej sukience chodź ze mną na [mój] ślub. Przyszedłem do Ciebie jako Męczennik, o matko, o matko.

[Oficjalna telewizja AP, Wycieczka po mediach społecznościowych, 28 października 2022 r.]

Kiedy terrorysta Diya Al-Sabarini, który strzelał do izraelskich sił bezpieczeństwa w Jenin 3 sierpnia 2021 r., został zastrzelony, jego matka oświadczyła, że nie miał pogrzebu, ale raczej „ślub”:Matka terrorysty „Męczennika” Diya Al-Sabarini: „Chwała Allahowi, mój syn nie miał nic, co nazywa się pogrzebem, raczej ślub… Nie czułam, że to był pogrzeb, czułam, że to był ślub. Powiedziałem im: „Ślub”.

 

[Oficjalne wiadomości AP TV, 28 sierpnia 2021 r.]

Także dzieci są nauczane, że ciemnookie dziewice tęsknią za męczennikami:Lin Kamel Szahin: „Jestem lwiątkiem palestyńskim…

W moich żyłach płynie krew męczenników

Jestem jak lew na polach [bitwy]

Jeśli rozlegną się bębny wojny, zbieram dusze na polach

Mój miecz jest wyciągnięty i nie chce wrócić do pochwy…

Armie zdrady boją się mnie

a Ciemnookie [Dziewice] tęsknią za mną

Nie sprzedałem ojczyzny i nie oddałem karabinu szturmowego

Dziś niosę mój całun i w sercu umacnia się moja wiara

Ponieważ zwycięstwo i wyzwolenie nadchodzą z rąk młodych lwów”

 

Prezenter oficjalnej AP TV: „Brawo! Brawo!"

 [Oficjalna telewizja AP, Najlepszy dom, 21 i 22 listopada 2019 r.] 

 

Według AP, ciemnookie dziewice same były kobietami zamachowcami-samobójczyniami, które miały „spotkać swojego pana młodego”.

 

Kiedy więc AP odnosi się do Jezusa jako „męczennika”, nie jest to tylko nic nie znacząca alegoria, ale raczej ma bardzo specyficzne, zdefiniowane i zrozumiałe znaczenie:

Prezenter oficjalnej AP TV: „Jerozolima, miasto Wstąpienia do Nieba [Proroka Mahometa], Al-Buraka i Via Dolorosa proroka Jezusa, skąd udał się na Golgotę i do miejsca spoczynku [Bazyliki Grobu Świętego] i był pierwszym Męczennikiem i pierwszym samopoświęcającym się bojownikiem”.

 [Oficjalna telewizja AP, W zaułkach , 4 grudnia 2022 r.]

Jesus the Palestinian terrorist and his 72 dark-eyed virgins

Palestinian Media Watch, 25 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Maurice Hirsch jest badaczem i publicystą Palestinian Media Watch.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1323 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk