Prawda

Czwartek, 9 lutego 2023 - 10:20

« Poprzedni Następny »


Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów


David Collier 2022-11-29


Od czasu do czasu maska ruchu antyizraelskiego odsłania się do takiego stopnia, że nawet naiwni i głupi powinni być w stanie dostrzec prawdziwe oblicze antyizraelskiego aktywizmu. Dobrym przykładem jest ubiegłoroczny konwój przez żydowską dzielnicę Londynu pod hasłem „gwałcić wasze córki”, nawet jeśli haniebnie CPS [Crown Prosecution Service – odpowiednik Prokuratury Generalnej, MK] zdecydowała się nie ścigać winnych. Obecna próba uciszenia organizacji pozarządowej „Roots”– wspólnej izraelsko-palestyńskiej inicjatywy pokojowej – podczas jej tournée po Wielkiej Brytanii jest kolejnym tego przykładem.

Dlaczego antyizraelscy protestujący mieliby próbować uciszyć tych, którzy budują mosty dla pokoju? I jakim prawem ludzie w miejscach takich jak Manchester czy Edynburg próbują powstrzymać Palestyńczyków, którzy szukają dialogu – przed zabieraniem głosu w Wielkiej Brytanii? Znacznie pogarsza sytuację to, że istnieją ludzie – także politycy – którzy stają po stronie brytyjskich aktywistów wspierających terrorystów – zamiast pomagać tym Izraelczykom i Palestyńczykom, którzy chcą pokoju. 


Przyjaciele Roots przyjeżdżają do miasta


Chcę przedstawić obecny cel ataku „nienawistników”. Jest to organizacja pozarządowa o nazwie „Roots” [Korzenie]. Większość ludzi w Stanach Zjednoczonych i USA nie słyszała o nich, ponieważ w przeciwieństwie do wielu samozwańczych „grup pokojowych” (które nie są niczym takim), głównym celem Roots jest budowanie sieci współdziałania w lokalnych społecznościach Żydów i Arabów. Są organizacją oddolną, która opowiada się przeciwko separacji, grupą, która wierzy w „niestosowanie przemocy, godność i równość”.


Roots to kwintesencja oddolnej grupy pokojowej – prawdziwej – zbudowanej na nadziejach na wzajemne współistnienie. Co najważniejsze – zachęcają do dialogu, a tysiące ludzi – Żydów, muzułmanów i chrześcijan zaangażowało się w ich inicjatywy:


Przez ostatnie pięć lat organizacja była zajęta tworzeniem centrów dialogu w Nablusie, Dolinie Jordanu, Kfar Adumim-Dżahalin, Betlejem-Gusz Ecjon i na Wzgórzach Południowego Hebronu.


Z pewnością wszystko to jest godne podziwu. Kto, u licha, chciałby sprzeciwić się wspólnej izraelsko-palestyńskiej inicjatywie? Jednak Roots stała się celem bojkotu. Dzieje się tak dlatego, że antyizraelski aktywizm na Zachodzie wcale nie dąży do pokoju ani do zapewnienia praw Palestyńczykom – chodzi im o utrwalanie konfliktu i odbieranie praw Żydom. Dlatego głosy pokoju i dialogu muszą być uciszane. Grupy takie jak Roots stanowią realne zagrożenie; nie dla Palestyńczyków – ale dla narracji działaczy antyizraelskich z Europy i USA.


Bojkot Roots


Powstała organizacja „ Friends of Roots UK ” (FoRUK), która oficjalnie rozpoczyna działalność w tym miesiącu. W ramach premiery grupa jeździ po Wielkiej Brytanii i zorganizowała imprezy w takich miejscach jak:

 • Szkocki Parlament,
 • Londyn
 • Luton
 • Cambridge
 • Oxford
 • Warwick
 • Birmingham
 • Huddersfield
 • Manchester
 • Salford
 • Trafford

Celem było umożliwienie mieszkańcom Wielkiej Brytanii usłyszenia z pierwszej ręki od Izraelczyków i Palestyńczyków o ich osobistych doświadczeniach związanych z budowaniem mostów. Wydarzenia te natychmiast stały się celem antyizraelskich protestów, z kampaniami organizacji takich jak Warwick Action for Palestine:


[Studenci uniwersytetu Warwick @warwickuni @WarwichSU wzywają rektorkę Christine Ennew do odwołania imprezy Friens of Roots UK. Nie dla normalizacji z apartheidem Izraela, tak dla palestyńskiego wyzwolenia!]
[Studenci uniwersytetu Warwick @warwickuni @WarwichSU wzywają rektorkę Christine Ennew do odwołania imprezy Friens of Roots UK. Nie dla normalizacji z apartheidem Izraela, tak dla palestyńskiego wyzwolenia!]

Największymi graczami stojącymi za bojkotem są zagorzałe grupy ekstremistyczne, takie jak „Manchester Palestine Action” i „Youth Front for Palestine”. Te grupy świętowały, gdy ich kampanie przyniosły pożądany efekt. Jedna instytucja po drugiej odwoływały zapowiadane spotkania.W Szkocji Scottish Palestine Solidarity Campaign (SPSC) obrała za cel spotkania w Edynburgu:


[Z ostatnie chwili<br />Dziękujemy wyborcom za pisanie do swoich posłów, by zaprotestować, wydarzenie normalizacji w szkockim parlamencie zostało odwołane!<br />**Nadal spotkamy się dzisiaj o 17:30 przed szkockim parlamentem, by świętować zwycięstwo – do zobaczenia!**]
[Z ostatnie chwili
Dziękujemy wyborcom za pisanie do swoich posłów, by zaprotestować, wydarzenie normalizacji w szkockim parlamencie zostało odwołane!
**Nadal spotkamy się dzisiaj o 17:30 przed szkockim parlamentem, by świętować zwycięstwo – do zobaczenia!**]


Musimy zawsze pamiętać, że te posty o „sukcesie” mogą być czasami bombastyczne i nieprecyzyjne – ale istnieją dowody na to, że wydarzenia rzeczywiście zostały odwołane. Ten radosny post zaprzeczającego Holocaustowi antysemity, Pete'a Gregsona, który zawiera oficjalne powiadomienie o odwołaniu, jest przygnębiającą i obrzydliwą lekturą:


[Friends of Roots UK? Są na objeździe Wielkiej Brytanii, próbując przedstawić “zjednoczony front”. Syjoniści i Palestyńczycy. Powszechnie widziane to jest jako próba “normalizowania” apartheidu. Dzisiaj mieli być w szkockim parlamencie, przemawiać do posłów… ale spowodowaliśmy, że anulowano to. Sprzeciwiła się Ponadpartyjna Grupa Robocza ds. Palestyny… Wczorajsza impreza w Manchesterze także została anulowana. {…}]
[Friends of Roots UK? Są na objeździe Wielkiej Brytanii, próbując przedstawić “zjednoczony front”. Syjoniści i Palestyńczycy. Powszechnie widziane to jest jako próba “normalizowania” apartheidu. Dzisiaj mieli być w szkockim parlamencie, przemawiać do posłów… ale spowodowaliśmy, że anulowano to. Sprzeciwiła się Ponadpartyjna Grupa Robocza ds. Palestyny… Wczorajsza impreza w Manchesterze także została anulowana. {…}]

Z postów tych toksycznych grup wynika, że odniosły sukces – a niektóre wydarzenia zostały odwołane – w tym te, w których uczestniczyli zasiadający parlamentarzyści. Nawet związek studencki w Warwick, nie tylko grupa Akcji Palestyny – dołączył do cyrku odwołań i wygląda na to, że zeszłej nocy były jakieś kłopoty – ponieważ studenci próbowali siłą przerwać to wydarzenie.


[Ta impreza spotkała się ze sprzeciwem wielu kluczowych interesariuszy studenckich i dlatego wzywamy uniwersytet, by odwołał dzisiaj tę imprezę.<br />W przyszłości prosimy Uniwersytet o kontakt z właściwymi grupami studenckimi przed goszczeniem takich imprez.]
[Ta impreza spotkała się ze sprzeciwem wielu kluczowych interesariuszy studenckich i dlatego wzywamy uniwersytet, by odwołał dzisiaj tę imprezę.
W przyszłości prosimy Uniwersytet o kontakt z właściwymi grupami studenckimi przed goszczeniem takich imprez.]


Co nam to mówi o tym, za czym opowiadają się ci ludzie – i o tych tchórzach, którzy ulegają presji tych grup siejących nienawiść?


Międzynarodowe grupy nienawiści


Od lat powtarzam, że powstanie tych międzynarodowych grup nienawiści – takich jak Palestine Action i SPSC, które po części zostało pobudzone przez rosnącą siłę islamistów na zachodzie – jest kluczową częścią dzisiejszego konfliktu. Na arenie międzynarodowej to oni dyktują narrację – a z kolei ekstremiści na terenach Autonomii Palestyńskiej występują razem z nimi, tańcząc w symbiotycznym związku. Razem, (wspólnie z ruchem BDS), skutecznie spychają na boczny tor wszystkie umiarkowane głosy i jest mało prawdopodobne, by trudności w podjęciu rozmów między obiema stronami były tylko przypadkowe.


Ci ekstremiści na Zachodzie w ogóle nie troszczą się o Palestyńczyków – i z pewnością nie wypowiadają się w imieniu większości z nich. Zamiast tego gloryfikują przemoc i nienawiść, wspierają i dają głos tym terrorystom, którzy mordują niewinnych Izraelczyków na ulicach.


Te banery – będące częścią protestów Manchester Palestine Action i YFFP – widziano w Manchesterze zaledwie kilka tygodni temu:Nie ulega wątpliwości, co przedstawiają te banery. Napis „Chwała palestyńskim bojownikom o wolność” – to bezpośrednie odniesienie do terrorystów, którzy obecnie atakują niewinnych cywilów na ulicach. W promocji wiecu wymieniają nawet kilku z tych, których chcą  „uhonorować”:Czwarty od lewej to Wadee Al-Hooh. Przewodził grupie terrorystycznej Jaskinia Lwów w Nablusie i był odpowiedzialny za liczne zamachy. Także tutaj jest jego wizerunek (po lewej):


Ci ludzie dosłownie gloryfikują terrorystów na ulicach Manchesteru i wspierają tych, którzy mordują Izraelczyków. Kiedy trzymają sztandar „opór jest obowiązkiem”, jest to wyraźne odniesienie do trwającej przemocy lub „Intifady”. Ten tweet „Globalizuj Intifadę” pochodzi z konta YFFP z 8 listopada:„Intifada”, którą chcą zglobalizować, zamordowała w zeszłym tygodniu trzech Izraelczyków – Tamira Avihaia (50), Michaela Ladygina (36) i Mottiego Ashkenaziego (59). To otwarte wsparcie dla terroryzmu na ulicach Wielkiej Brytanii.


Ci, którzy stoją po stronie grup nienawiści


Z jednej strony mamy wspólną, izraelsko-palestyńską inicjatywę pokojową. Z drugiej mamy otwarte wsparcie dla terrorystów. Ci, którzy stoją za inicjatywą pokojową, chcą rozmawiać z ludźmi – grupa wspierająca terrorystów chce ich uciszenia. Jest niewyobrażalne, by ktokolwiek przy zdrowych zmysłach stanął po stronie terrorystów. Jednak najwyraźniej to właśnie dzieje się w ciągu ostatnich kilku dni w Wielkiej Brytanii. Wydaje się, że nawet politycy stanęli po stronie tych, którzy otwarcie wspierają terroryzm – i pomogli w odrzuceniu tych, którzy dążą do dialogu i pokoju.


To mówi ci wszystko, co musisz wiedzieć o realiach konfliktu, o stanie ruchu solidarnościowego i – co jest tragiczne - której strony politycy są bardziej skłonni słuchać.


Jeśli to prawda, że Afzal Khan – zasiadający poseł Partii Pracy w Manchesterze – faktycznie stanął po stronie grup, które noszą transparenty wspierające terrorystów – i zdecydował się odwołać swój występ na inauguracji Roots UK, to przywódcy Partii Pracy powinni zapewnić, że nie będzie dłużej przemawiał w ich imieniu.


Ale dla reszty z nas – musimy zrozumieć wrogą rzeczywistość świata, w którym żyjemy – i musimy upewnić się, że jak najwięcej innych osób też ją zrozumie.


Burning peaceful roots: How UK politicians side with terrorists

23 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*David Collier - brytyjski badacz i bloger śledzący antesemityzm w brytyjskich organizacjach i w mediach. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1192 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk