Prawda

Czwartek, 22 lutego 2024 - 05:30

« Poprzedni Następny »


Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów


David Collier 2022-11-29


Od czasu do czasu maska ruchu antyizraelskiego odsłania się do takiego stopnia, że nawet naiwni i głupi powinni być w stanie dostrzec prawdziwe oblicze antyizraelskiego aktywizmu. Dobrym przykładem jest ubiegłoroczny konwój przez żydowską dzielnicę Londynu pod hasłem „gwałcić wasze córki”, nawet jeśli haniebnie CPS [Crown Prosecution Service – odpowiednik Prokuratury Generalnej, MK] zdecydowała się nie ścigać winnych. Obecna próba uciszenia organizacji pozarządowej „Roots”– wspólnej izraelsko-palestyńskiej inicjatywy pokojowej – podczas jej tournée po Wielkiej Brytanii jest kolejnym tego przykładem.

Dlaczego antyizraelscy protestujący mieliby próbować uciszyć tych, którzy budują mosty dla pokoju? I jakim prawem ludzie w miejscach takich jak Manchester czy Edynburg próbują powstrzymać Palestyńczyków, którzy szukają dialogu – przed zabieraniem głosu w Wielkiej Brytanii? Znacznie pogarsza sytuację to, że istnieją ludzie – także politycy – którzy stają po stronie brytyjskich aktywistów wspierających terrorystów – zamiast pomagać tym Izraelczykom i Palestyńczykom, którzy chcą pokoju. 


Przyjaciele Roots przyjeżdżają do miasta


Chcę przedstawić obecny cel ataku „nienawistników”. Jest to organizacja pozarządowa o nazwie „Roots” [Korzenie]. Większość ludzi w Stanach Zjednoczonych i USA nie słyszała o nich, ponieważ w przeciwieństwie do wielu samozwańczych „grup pokojowych” (które nie są niczym takim), głównym celem Roots jest budowanie sieci współdziałania w lokalnych społecznościach Żydów i Arabów. Są organizacją oddolną, która opowiada się przeciwko separacji, grupą, która wierzy w „niestosowanie przemocy, godność i równość”.


Roots to kwintesencja oddolnej grupy pokojowej – prawdziwej – zbudowanej na nadziejach na wzajemne współistnienie. Co najważniejsze – zachęcają do dialogu, a tysiące ludzi – Żydów, muzułmanów i chrześcijan zaangażowało się w ich inicjatywy:


Przez ostatnie pięć lat organizacja była zajęta tworzeniem centrów dialogu w Nablusie, Dolinie Jordanu, Kfar Adumim-Dżahalin, Betlejem-Gusz Ecjon i na Wzgórzach Południowego Hebronu.


Z pewnością wszystko to jest godne podziwu. Kto, u licha, chciałby sprzeciwić się wspólnej izraelsko-palestyńskiej inicjatywie? Jednak Roots stała się celem bojkotu. Dzieje się tak dlatego, że antyizraelski aktywizm na Zachodzie wcale nie dąży do pokoju ani do zapewnienia praw Palestyńczykom – chodzi im o utrwalanie konfliktu i odbieranie praw Żydom. Dlatego głosy pokoju i dialogu muszą być uciszane. Grupy takie jak Roots stanowią realne zagrożenie; nie dla Palestyńczyków – ale dla narracji działaczy antyizraelskich z Europy i USA.


Bojkot Roots


Powstała organizacja „ Friends of Roots UK ” (FoRUK), która oficjalnie rozpoczyna działalność w tym miesiącu. W ramach premiery grupa jeździ po Wielkiej Brytanii i zorganizowała imprezy w takich miejscach jak:

 • Szkocki Parlament,
 • Londyn
 • Luton
 • Cambridge
 • Oxford
 • Warwick
 • Birmingham
 • Huddersfield
 • Manchester
 • Salford
 • Trafford

Celem było umożliwienie mieszkańcom Wielkiej Brytanii usłyszenia z pierwszej ręki od Izraelczyków i Palestyńczyków o ich osobistych doświadczeniach związanych z budowaniem mostów. Wydarzenia te natychmiast stały się celem antyizraelskich protestów, z kampaniami organizacji takich jak Warwick Action for Palestine:


[Studenci uniwersytetu Warwick @warwickuni @WarwichSU wzywają rektorkę Christine Ennew do odwołania imprezy Friens of Roots UK. Nie dla normalizacji z apartheidem Izraela, tak dla palestyńskiego wyzwolenia!]
[Studenci uniwersytetu Warwick @warwickuni @WarwichSU wzywają rektorkę Christine Ennew do odwołania imprezy Friens of Roots UK. Nie dla normalizacji z apartheidem Izraela, tak dla palestyńskiego wyzwolenia!]

Największymi graczami stojącymi za bojkotem są zagorzałe grupy ekstremistyczne, takie jak „Manchester Palestine Action” i „Youth Front for Palestine”. Te grupy świętowały, gdy ich kampanie przyniosły pożądany efekt. Jedna instytucja po drugiej odwoływały zapowiadane spotkania.W Szkocji Scottish Palestine Solidarity Campaign (SPSC) obrała za cel spotkania w Edynburgu:


[Z ostatnie chwili<br />Dziękujemy wyborcom za pisanie do swoich posłów, by zaprotestować, wydarzenie normalizacji w szkockim parlamencie zostało odwołane!<br />**Nadal spotkamy się dzisiaj o 17:30 przed szkockim parlamentem, by świętować zwycięstwo – do zobaczenia!**]
[Z ostatnie chwili
Dziękujemy wyborcom za pisanie do swoich posłów, by zaprotestować, wydarzenie normalizacji w szkockim parlamencie zostało odwołane!
**Nadal spotkamy się dzisiaj o 17:30 przed szkockim parlamentem, by świętować zwycięstwo – do zobaczenia!**]


Musimy zawsze pamiętać, że te posty o „sukcesie” mogą być czasami bombastyczne i nieprecyzyjne – ale istnieją dowody na to, że wydarzenia rzeczywiście zostały odwołane. Ten radosny post zaprzeczającego Holocaustowi antysemity, Pete'a Gregsona, który zawiera oficjalne powiadomienie o odwołaniu, jest przygnębiającą i obrzydliwą lekturą:


[Friends of Roots UK? Są na objeździe Wielkiej Brytanii, próbując przedstawić “zjednoczony front”. Syjoniści i Palestyńczycy. Powszechnie widziane to jest jako próba “normalizowania” apartheidu. Dzisiaj mieli być w szkockim parlamencie, przemawiać do posłów… ale spowodowaliśmy, że anulowano to. Sprzeciwiła się Ponadpartyjna Grupa Robocza ds. Palestyny… Wczorajsza impreza w Manchesterze także została anulowana. {…}]
[Friends of Roots UK? Są na objeździe Wielkiej Brytanii, próbując przedstawić “zjednoczony front”. Syjoniści i Palestyńczycy. Powszechnie widziane to jest jako próba “normalizowania” apartheidu. Dzisiaj mieli być w szkockim parlamencie, przemawiać do posłów… ale spowodowaliśmy, że anulowano to. Sprzeciwiła się Ponadpartyjna Grupa Robocza ds. Palestyny… Wczorajsza impreza w Manchesterze także została anulowana. {…}]

Z postów tych toksycznych grup wynika, że odniosły sukces – a niektóre wydarzenia zostały odwołane – w tym te, w których uczestniczyli zasiadający parlamentarzyści. Nawet związek studencki w Warwick, nie tylko grupa Akcji Palestyny – dołączył do cyrku odwołań i wygląda na to, że zeszłej nocy były jakieś kłopoty – ponieważ studenci próbowali siłą przerwać to wydarzenie.


[Ta impreza spotkała się ze sprzeciwem wielu kluczowych interesariuszy studenckich i dlatego wzywamy uniwersytet, by odwołał dzisiaj tę imprezę.<br />W przyszłości prosimy Uniwersytet o kontakt z właściwymi grupami studenckimi przed goszczeniem takich imprez.]
[Ta impreza spotkała się ze sprzeciwem wielu kluczowych interesariuszy studenckich i dlatego wzywamy uniwersytet, by odwołał dzisiaj tę imprezę.
W przyszłości prosimy Uniwersytet o kontakt z właściwymi grupami studenckimi przed goszczeniem takich imprez.]


Co nam to mówi o tym, za czym opowiadają się ci ludzie – i o tych tchórzach, którzy ulegają presji tych grup siejących nienawiść?


Międzynarodowe grupy nienawiści


Od lat powtarzam, że powstanie tych międzynarodowych grup nienawiści – takich jak Palestine Action i SPSC, które po części zostało pobudzone przez rosnącą siłę islamistów na zachodzie – jest kluczową częścią dzisiejszego konfliktu. Na arenie międzynarodowej to oni dyktują narrację – a z kolei ekstremiści na terenach Autonomii Palestyńskiej występują razem z nimi, tańcząc w symbiotycznym związku. Razem, (wspólnie z ruchem BDS), skutecznie spychają na boczny tor wszystkie umiarkowane głosy i jest mało prawdopodobne, by trudności w podjęciu rozmów między obiema stronami były tylko przypadkowe.


Ci ekstremiści na Zachodzie w ogóle nie troszczą się o Palestyńczyków – i z pewnością nie wypowiadają się w imieniu większości z nich. Zamiast tego gloryfikują przemoc i nienawiść, wspierają i dają głos tym terrorystom, którzy mordują niewinnych Izraelczyków na ulicach.


Te banery – będące częścią protestów Manchester Palestine Action i YFFP – widziano w Manchesterze zaledwie kilka tygodni temu:Nie ulega wątpliwości, co przedstawiają te banery. Napis „Chwała palestyńskim bojownikom o wolność” – to bezpośrednie odniesienie do terrorystów, którzy obecnie atakują niewinnych cywilów na ulicach. W promocji wiecu wymieniają nawet kilku z tych, których chcą  „uhonorować”:Czwarty od lewej to Wadee Al-Hooh. Przewodził grupie terrorystycznej Jaskinia Lwów w Nablusie i był odpowiedzialny za liczne zamachy. Także tutaj jest jego wizerunek (po lewej):


Ci ludzie dosłownie gloryfikują terrorystów na ulicach Manchesteru i wspierają tych, którzy mordują Izraelczyków. Kiedy trzymają sztandar „opór jest obowiązkiem”, jest to wyraźne odniesienie do trwającej przemocy lub „Intifady”. Ten tweet „Globalizuj Intifadę” pochodzi z konta YFFP z 8 listopada:„Intifada”, którą chcą zglobalizować, zamordowała w zeszłym tygodniu trzech Izraelczyków – Tamira Avihaia (50), Michaela Ladygina (36) i Mottiego Ashkenaziego (59). To otwarte wsparcie dla terroryzmu na ulicach Wielkiej Brytanii.


Ci, którzy stoją po stronie grup nienawiści


Z jednej strony mamy wspólną, izraelsko-palestyńską inicjatywę pokojową. Z drugiej mamy otwarte wsparcie dla terrorystów. Ci, którzy stoją za inicjatywą pokojową, chcą rozmawiać z ludźmi – grupa wspierająca terrorystów chce ich uciszenia. Jest niewyobrażalne, by ktokolwiek przy zdrowych zmysłach stanął po stronie terrorystów. Jednak najwyraźniej to właśnie dzieje się w ciągu ostatnich kilku dni w Wielkiej Brytanii. Wydaje się, że nawet politycy stanęli po stronie tych, którzy otwarcie wspierają terroryzm – i pomogli w odrzuceniu tych, którzy dążą do dialogu i pokoju.


To mówi ci wszystko, co musisz wiedzieć o realiach konfliktu, o stanie ruchu solidarnościowego i – co jest tragiczne - której strony politycy są bardziej skłonni słuchać.


Jeśli to prawda, że Afzal Khan – zasiadający poseł Partii Pracy w Manchesterze – faktycznie stanął po stronie grup, które noszą transparenty wspierające terrorystów – i zdecydował się odwołać swój występ na inauguracji Roots UK, to przywódcy Partii Pracy powinni zapewnić, że nie będzie dłużej przemawiał w ich imieniu.


Ale dla reszty z nas – musimy zrozumieć wrogą rzeczywistość świata, w którym żyjemy – i musimy upewnić się, że jak najwięcej innych osób też ją zrozumie.


Burning peaceful roots: How UK politicians side with terrorists

23 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*David Collier - brytyjski badacz i bloger śledzący antesemityzm w brytyjskich organizacjach i w mediach. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk