Prawda

Czwartek, 9 lutego 2023 - 10:12

« Poprzedni Następny »


75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom


Elder of Ziyon 2022-11-30

Głosowanie w ONZ 29 listopada 1947 roku.
Głosowanie w ONZ 29 listopada 1947 roku.

Na kilka godzin przed głosowaniem ONZ za podziałem Palestyny na państwo żydowskie i arabskie, sekretarz generalny Ligi Arabskiej, Abdul Azzam Pasza, ostrzegł, że taka decyzja doprowadzi do ludobójstwa przeciwko Żydom na Bliskim Wschodzie.


Jest to najpełniejszy tekst jaki udało mi się znaleźć tego, co powiedział po angielsku do zachodniej publiczności jako przedstawiciel całego świata arabskiego.  


Warto to przestudiować, ponieważ od tamtego czasu jest to podstawa praktycznie każdego arabskiego oświadczenia o Izraelu, w tym oświadczeń dzisiejszego Mahmuda Abbasa. 


Przemówienie jest połączeniem gróźb, zastraszania, wzniecania paniki, hiperboli i podżegania do ludobójstwa Żydów. 


Z International News Service, 29 listopada 1947 roku:


Arabski dygnitarz mówi, że podział oznacza wojnę z Żydami


Abdul Azzam Pasza. sekretarz generalny Ligi Arabskiej ostrzegł dzisiaj, że decyzja ONZ o podziale Palestyny może oznaczać dla Arabów tylko jedno — „wojnę z Żydami”. 


W oświadczeniu złożonym, gdy Zgromadzenie Ogólne ONZ przygotowywało się do głosowania powiedział: 


„Taka decyzja oznaczałaby koniec pierwszej fazy arabskiej walki o to, by Palestyna stała się niepodległym państwem arabskim. Druga faza walki teraz się rozpocznie… Arabowie będą mieli długą serię zwycięstw, nawet jeśli to zajmie nam do 1950 lub 1960 roku.


„Mamy sprawiedliwość, czas i liczebność po naszej stronie – wszystko oprócz broni – i broń też zdobędziemy”. 


Powiedział, że plemiona w Iranie, Iraku i Arabii Saudyjskej „palą się do walki”. 


Azzam Pasza, który właśnie wrócił z sześciotygodniowego tournée po krajach arabskich, powiedział, że w najbliższej przyszłości planowane jest spotkanie Ligi Arabskiej. Dodał: „Nie ma mowy o opuszczeniu przez kraje arabskie Organizacji Narodów Zjednoczonych ani o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z narodami głosującymi za podziałem”. 


Arabski przywódca powiedział, że jeśli Hagana, armia agencji żydowskiej w Palestynie, będzie próbowała wyegzekwować decyzję o podziale po wyjściu Brytyjczyków, a Arabowie palestyńscy zwrócą się o pomoc do innych państw arabskich, „nie będziemy się wahać”.


Oświadczył: „Każdy Arab od Maroka po Afganistan powstanie w odpowiedzi na wezwanie swoich arabskich braci”. 


Przewidywał „zamieszki” i „prześladowania” Żydów w sąsiednich krajach arabskich „w atmosferze nienawiści i wrogości, która zapanuje w razie kłopotów”. 
Dodał: 


Palestyńscy Arabowie nie zatrzymają się, by dowiedzieć się, kto jest syjonistą, a kto nie. Będą walczyć z jednym wrogiem – z Żydami”.


Azzam Pasza powiedział, że nie da się oszacować siły arabskich ochotników, którzy będą walczyć o Palestynę. 


Wyjaśnił, że Arabowie nie będą gromadzić się w dużych ilościach, jeśli Arabowie odniosą zwycięstwo od samego początku, ale że „jeśli poniesiemy jakiekolwiek porażki na początku, to Arabowie zbiorą się w ogromnych ilościach, ponieważ będzie to kwestia dumy rasowej”.

Przeanalizujmy to.


Arabowie będą mieli długą serię zwycięstw, nawet jeśli to zajmie nam do 1950 lub 1960 roku” – Jak zwykle arabskie prognozy są błędne – ale ich intencje się nie zmieniły. Dzisiejsze media arabskie, poza tymi z krajów Porozumień Abrahamowych, wciąż mają podtekst, że Izrael jest aberracją, która zostanie zniszczona, gdy tylko Arabowie będą w stanie zebrać wystarczającą siłę. Zamiast mówić, że Izrael zostanie zniszczony w ciągu dekady, często wskazują na krucjaty, podczas których odebranie chrześcijanom kontroli nad Jerozolimą zajęło około 200 lat, mówiąc, że są równie cierpliwi jak ich przodkowie. 


 „Mamy sprawiedliwość, czas i liczebność po naszej stronie – wszystko oprócz broni – i broń też zdobędziemy ”. Temat „sprawiedliwości” został podjęty przez lewicę przeciwko Izraelowi, chociaż w tym przemówieniu widzimy, co to oznacza – całkowite zniszczenie Żydów na Bliskim Wschodzie. To genialna retoryka mająca na celu zasłonięcie ludobójczych intencji.


Nie ma mowy o opuszczeniu przez kraje arabskie Organizacji Narodów Zjednoczonych ani o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z narodami, które głosują za podziałem ”. To była bezpodstawna groźba, ale Arabowie mogą angażować się w hiperbolę, grożąc Zachodowi bez konsekwencji. A świat zachodni wciąż pamięta szok naftowy z lat 70.: kiedy narody arabskie miały siłę, by użyć środków ekonomicznych i poważnie zagrozić zachodniemu wsparciu Izraela, zrobiły to. Reperkusje, w połączeniu z groźbą palestyńskiego terroru w miastach Zachodu, trwają do dziś. 


Każdy Arab od Maroka po Afganistan powstanie w odpowiedzi na wezwanie swoich arabskich braci ”. Całe to przemówienie jest częścią wzorca ostatnich 150 lat, kiedy Arabowie i muzułmanie wykorzystują zachodnie postrzeganie ich jako irracjonalnych dzikusów. Widmo hord Arabów, gotowych umrzeć za swoją sprawę, wymachujących bułatami pod flagą dżihadu, jest tym, którym Arabowie grali do upadłego – a Zachód wciąż daje się na to nabrać. 


Ale jest w tym ziarno prawdy. Większość Arabów chce po prostu wychowywać swoje rodziny w pokoju i nie jest zainteresowana prowadzeniem wojen o „Palestynę”. Jednak dziesięciolecia antysemickiego podżegania w ich mediach i szkołach powodują, że pewien procent połyka tę narrację. To są ci, którzy dołączają do ISIS, Islamskiego Dżihadu i Hamasu. Jest to przydatne dla przywódców arabskich, jak Pasza przepowiadał: „zamieszki’ i ‘prześladowania’ Żydów w sąsiednich krajach arabskich ‘w atmosferze nienawiści i wrogości, która zapanuje w przypadku kłopotów’”. 

Przywódcy arabscy mogą nie popierać fanatyków, ale są całkiem chętni do trzymania ich w pobliżu dla gry w dobrego i złego glinę. Ich konsekwentnym przesłaniem jest to, że jeśli świat nie robi tego, czego żądają, nie mogą powstrzymać szaleńców (lub „ arabskiej ulicy”) przed robieniem okropnych rzeczy. Jeśli fanatycy mordują Żydów, nie można winić arabskich przywódców, którzy podżegają do tej rzezi po arabsku – to wina Zachodu, że nie słuchał ich mądrych rad. 


Palestyńscy Arabowie nie zatrzymają się, aby dowiedzieć się, kto jest syjonistą, a kto nie. Będą walczyć z jednym wrogiem – z Żydami”. Pasza znowu udaje, że dystansuje się od palestyńskich arabskich fanatyków, podczas gdy przywódcy arabscy bezpośrednio podżegali po arabsku do takiej rzezi. I zauważcie, jak próbuje manipulować Zachodem po Holocauście: jego przesłanie jest takie, że „nie chroniliście Żydów przez ostatnią dekadę, jeśli chcecie uniknąć kolejnego Holocaustu, powinniście zrobić to, czego żądamy”.


Będzie to kwestia dumy rasowej ” – to uchodziło w 1947 roku za politycznie poprawny antysemityzm. Oczywiście Arabowie nie mogą akceptować Żydów na stanowiskach władzy z powodów rasowych. Mówi, że Arabowie są grupą rasową, a Żydzi są uważani za gorszą rasę – byłoby obrazą dla arabskiej dumy, gdyby uznali Żydów za równych sobie. 


Ta nazistowska ideologia wdarła się do głównego nurtu myśli arabskiej, a Abdul Azzam Pasza po drugiej wojnie światowej wciąż czuł się na tyle swobodnie, by przywoływać tę samą ideologię. 


Ostatecznie jednak to nie nazistowskie teorie rasowe ożywiały to przemówienie. To był odwieczny antysemityzm.


Kiedy Mahmud Abbas grozi światowym terrorem, jeśli nie spełni się żądań Palestyńczyków, angażuje się dokładnie w te same groźby, co Pasza. Kiedy przywódcy arabscy udają, że kapitulacja Zachodu wobec ich żądań raczej osłabi, niż ośmieli islamistycznych terrorystów, używają strategii Paszy. Kiedy arabski przywódca, taki jak król Abdullah, grozi dziś Zachodowi kolejną „eskalacją, przemocą i ekstremizmem”, jeśli żądania palestyńskie nie zostaną spełnione, kopiuje taktykę Paszy.


Arabowie nadal stosują tę metodę, ponieważ to działa.


Jak wspomniano, przewidywania przywódców arabskich są często bardzo odległe od rzeczywistości, ale intencje stojące za tymi groźbami już nie. I to jest problem, który Zachód nadal ignoruje.


Reakcja Zachodu na tego rodzaju groźby ludobójstwa nie zmieniła się od 75 lat. Nie ma bezpośredniej odpowiedzi, ale komunikat zostaje zaakceptowany. Mit o „powiązaniu” kwestii palestyńskiej z każdym innym problemem Bliskiego Wschodu wywodzi się z wypowiedzi takich jak Paszy, a Zachód nigdy nie tego nie kwestionował. Zamiast tego uwierzyli światu arabskiemu. 


Te wypowiedzi są groźbami i podżeganiem, a świat zachodni powinien zareagować oburzeniem, a nie łagodnym przyzwoleniem i przymrużeniem oka, że „tak naprawdę nie mają tego na myśli”. 


Wreszcie, inną rzeczą, która nie zmieniła się przez 75 lat, jest to, że stwierdzony tutaj „antysyjonizm” był nie do odróżnienia od antysemityzmu. Groźby dotyczyły ludobójstwa Żydów, zarówno w Palestynie, jak i poza nią, z zaledwie pretekstem, że nadchodząca krwawa łaźnia dotyczy syjonizmu. 


Apologeci będą nadal próbować wytyczać krętą linię między tymi dwoma, ale są one tym samym. I zawsze były. 

 

75 years ago today: An Arab declaration of war against the Jews. Not Zionists - Jews.

Elder of Ziyon, 29 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Elder of Zion – blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1192 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk