Prawda

Niedziela, 28 maja 2023 - 01:45

« Poprzedni Następny »


75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom


Elder of Ziyon 2022-11-30

Głosowanie w ONZ 29 listopada 1947 roku.
Głosowanie w ONZ 29 listopada 1947 roku.

Na kilka godzin przed głosowaniem ONZ za podziałem Palestyny na państwo żydowskie i arabskie, sekretarz generalny Ligi Arabskiej, Abdul Azzam Pasza, ostrzegł, że taka decyzja doprowadzi do ludobójstwa przeciwko Żydom na Bliskim Wschodzie.


Jest to najpełniejszy tekst jaki udało mi się znaleźć tego, co powiedział po angielsku do zachodniej publiczności jako przedstawiciel całego świata arabskiego.  


Warto to przestudiować, ponieważ od tamtego czasu jest to podstawa praktycznie każdego arabskiego oświadczenia o Izraelu, w tym oświadczeń dzisiejszego Mahmuda Abbasa. 


Przemówienie jest połączeniem gróźb, zastraszania, wzniecania paniki, hiperboli i podżegania do ludobójstwa Żydów. 


Z International News Service, 29 listopada 1947 roku:


Arabski dygnitarz mówi, że podział oznacza wojnę z Żydami


Abdul Azzam Pasza. sekretarz generalny Ligi Arabskiej ostrzegł dzisiaj, że decyzja ONZ o podziale Palestyny może oznaczać dla Arabów tylko jedno — „wojnę z Żydami”. 


W oświadczeniu złożonym, gdy Zgromadzenie Ogólne ONZ przygotowywało się do głosowania powiedział: 


„Taka decyzja oznaczałaby koniec pierwszej fazy arabskiej walki o to, by Palestyna stała się niepodległym państwem arabskim. Druga faza walki teraz się rozpocznie… Arabowie będą mieli długą serię zwycięstw, nawet jeśli to zajmie nam do 1950 lub 1960 roku.


„Mamy sprawiedliwość, czas i liczebność po naszej stronie – wszystko oprócz broni – i broń też zdobędziemy”. 


Powiedział, że plemiona w Iranie, Iraku i Arabii Saudyjskej „palą się do walki”. 


Azzam Pasza, który właśnie wrócił z sześciotygodniowego tournée po krajach arabskich, powiedział, że w najbliższej przyszłości planowane jest spotkanie Ligi Arabskiej. Dodał: „Nie ma mowy o opuszczeniu przez kraje arabskie Organizacji Narodów Zjednoczonych ani o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z narodami głosującymi za podziałem”. 


Arabski przywódca powiedział, że jeśli Hagana, armia agencji żydowskiej w Palestynie, będzie próbowała wyegzekwować decyzję o podziale po wyjściu Brytyjczyków, a Arabowie palestyńscy zwrócą się o pomoc do innych państw arabskich, „nie będziemy się wahać”.


Oświadczył: „Każdy Arab od Maroka po Afganistan powstanie w odpowiedzi na wezwanie swoich arabskich braci”. 


Przewidywał „zamieszki” i „prześladowania” Żydów w sąsiednich krajach arabskich „w atmosferze nienawiści i wrogości, która zapanuje w razie kłopotów”. 
Dodał: 


Palestyńscy Arabowie nie zatrzymają się, by dowiedzieć się, kto jest syjonistą, a kto nie. Będą walczyć z jednym wrogiem – z Żydami”.


Azzam Pasza powiedział, że nie da się oszacować siły arabskich ochotników, którzy będą walczyć o Palestynę. 


Wyjaśnił, że Arabowie nie będą gromadzić się w dużych ilościach, jeśli Arabowie odniosą zwycięstwo od samego początku, ale że „jeśli poniesiemy jakiekolwiek porażki na początku, to Arabowie zbiorą się w ogromnych ilościach, ponieważ będzie to kwestia dumy rasowej”.

Przeanalizujmy to.


Arabowie będą mieli długą serię zwycięstw, nawet jeśli to zajmie nam do 1950 lub 1960 roku” – Jak zwykle arabskie prognozy są błędne – ale ich intencje się nie zmieniły. Dzisiejsze media arabskie, poza tymi z krajów Porozumień Abrahamowych, wciąż mają podtekst, że Izrael jest aberracją, która zostanie zniszczona, gdy tylko Arabowie będą w stanie zebrać wystarczającą siłę. Zamiast mówić, że Izrael zostanie zniszczony w ciągu dekady, często wskazują na krucjaty, podczas których odebranie chrześcijanom kontroli nad Jerozolimą zajęło około 200 lat, mówiąc, że są równie cierpliwi jak ich przodkowie. 


 „Mamy sprawiedliwość, czas i liczebność po naszej stronie – wszystko oprócz broni – i broń też zdobędziemy ”. Temat „sprawiedliwości” został podjęty przez lewicę przeciwko Izraelowi, chociaż w tym przemówieniu widzimy, co to oznacza – całkowite zniszczenie Żydów na Bliskim Wschodzie. To genialna retoryka mająca na celu zasłonięcie ludobójczych intencji.


Nie ma mowy o opuszczeniu przez kraje arabskie Organizacji Narodów Zjednoczonych ani o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z narodami, które głosują za podziałem ”. To była bezpodstawna groźba, ale Arabowie mogą angażować się w hiperbolę, grożąc Zachodowi bez konsekwencji. A świat zachodni wciąż pamięta szok naftowy z lat 70.: kiedy narody arabskie miały siłę, by użyć środków ekonomicznych i poważnie zagrozić zachodniemu wsparciu Izraela, zrobiły to. Reperkusje, w połączeniu z groźbą palestyńskiego terroru w miastach Zachodu, trwają do dziś. 


Każdy Arab od Maroka po Afganistan powstanie w odpowiedzi na wezwanie swoich arabskich braci ”. Całe to przemówienie jest częścią wzorca ostatnich 150 lat, kiedy Arabowie i muzułmanie wykorzystują zachodnie postrzeganie ich jako irracjonalnych dzikusów. Widmo hord Arabów, gotowych umrzeć za swoją sprawę, wymachujących bułatami pod flagą dżihadu, jest tym, którym Arabowie grali do upadłego – a Zachód wciąż daje się na to nabrać. 


Ale jest w tym ziarno prawdy. Większość Arabów chce po prostu wychowywać swoje rodziny w pokoju i nie jest zainteresowana prowadzeniem wojen o „Palestynę”. Jednak dziesięciolecia antysemickiego podżegania w ich mediach i szkołach powodują, że pewien procent połyka tę narrację. To są ci, którzy dołączają do ISIS, Islamskiego Dżihadu i Hamasu. Jest to przydatne dla przywódców arabskich, jak Pasza przepowiadał: „zamieszki’ i ‘prześladowania’ Żydów w sąsiednich krajach arabskich ‘w atmosferze nienawiści i wrogości, która zapanuje w przypadku kłopotów’”. 

Przywódcy arabscy mogą nie popierać fanatyków, ale są całkiem chętni do trzymania ich w pobliżu dla gry w dobrego i złego glinę. Ich konsekwentnym przesłaniem jest to, że jeśli świat nie robi tego, czego żądają, nie mogą powstrzymać szaleńców (lub „ arabskiej ulicy”) przed robieniem okropnych rzeczy. Jeśli fanatycy mordują Żydów, nie można winić arabskich przywódców, którzy podżegają do tej rzezi po arabsku – to wina Zachodu, że nie słuchał ich mądrych rad. 


Palestyńscy Arabowie nie zatrzymają się, aby dowiedzieć się, kto jest syjonistą, a kto nie. Będą walczyć z jednym wrogiem – z Żydami”. Pasza znowu udaje, że dystansuje się od palestyńskich arabskich fanatyków, podczas gdy przywódcy arabscy bezpośrednio podżegali po arabsku do takiej rzezi. I zauważcie, jak próbuje manipulować Zachodem po Holocauście: jego przesłanie jest takie, że „nie chroniliście Żydów przez ostatnią dekadę, jeśli chcecie uniknąć kolejnego Holocaustu, powinniście zrobić to, czego żądamy”.


Będzie to kwestia dumy rasowej ” – to uchodziło w 1947 roku za politycznie poprawny antysemityzm. Oczywiście Arabowie nie mogą akceptować Żydów na stanowiskach władzy z powodów rasowych. Mówi, że Arabowie są grupą rasową, a Żydzi są uważani za gorszą rasę – byłoby obrazą dla arabskiej dumy, gdyby uznali Żydów za równych sobie. 


Ta nazistowska ideologia wdarła się do głównego nurtu myśli arabskiej, a Abdul Azzam Pasza po drugiej wojnie światowej wciąż czuł się na tyle swobodnie, by przywoływać tę samą ideologię. 


Ostatecznie jednak to nie nazistowskie teorie rasowe ożywiały to przemówienie. To był odwieczny antysemityzm.


Kiedy Mahmud Abbas grozi światowym terrorem, jeśli nie spełni się żądań Palestyńczyków, angażuje się dokładnie w te same groźby, co Pasza. Kiedy przywódcy arabscy udają, że kapitulacja Zachodu wobec ich żądań raczej osłabi, niż ośmieli islamistycznych terrorystów, używają strategii Paszy. Kiedy arabski przywódca, taki jak król Abdullah, grozi dziś Zachodowi kolejną „eskalacją, przemocą i ekstremizmem”, jeśli żądania palestyńskie nie zostaną spełnione, kopiuje taktykę Paszy.


Arabowie nadal stosują tę metodę, ponieważ to działa.


Jak wspomniano, przewidywania przywódców arabskich są często bardzo odległe od rzeczywistości, ale intencje stojące za tymi groźbami już nie. I to jest problem, który Zachód nadal ignoruje.


Reakcja Zachodu na tego rodzaju groźby ludobójstwa nie zmieniła się od 75 lat. Nie ma bezpośredniej odpowiedzi, ale komunikat zostaje zaakceptowany. Mit o „powiązaniu” kwestii palestyńskiej z każdym innym problemem Bliskiego Wschodu wywodzi się z wypowiedzi takich jak Paszy, a Zachód nigdy nie tego nie kwestionował. Zamiast tego uwierzyli światu arabskiemu. 


Te wypowiedzi są groźbami i podżeganiem, a świat zachodni powinien zareagować oburzeniem, a nie łagodnym przyzwoleniem i przymrużeniem oka, że „tak naprawdę nie mają tego na myśli”. 


Wreszcie, inną rzeczą, która nie zmieniła się przez 75 lat, jest to, że stwierdzony tutaj „antysyjonizm” był nie do odróżnienia od antysemityzmu. Groźby dotyczyły ludobójstwa Żydów, zarówno w Palestynie, jak i poza nią, z zaledwie pretekstem, że nadchodząca krwawa łaźnia dotyczy syjonizmu. 


Apologeci będą nadal próbować wytyczać krętą linię między tymi dwoma, ale są one tym samym. I zawsze były. 

 

75 years ago today: An Arab declaration of war against the Jews. Not Zionists - Jews.

Elder of Ziyon, 29 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Elder of Zion – blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1253 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk