Prawda

Niedziela, 7 sierpnia 2022 - 20:30

« Poprzedni Następny »


Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE


Itamar Marcus 2022-06-21

Przedstawiciel UNII EUROPEJSKIEJ, Sven Kühn von Burgsdorff, spaceruje podczas grudniowej wyprawy UE po Szejk Dżarrah.(zdjęcie: YONATAN SINDEL/FLASH90) 

Przedstawiciel UNII EUROPEJSKIEJ, Sven Kühn von Burgsdorff, spaceruje podczas grudniowej wyprawy UE po Szejk Dżarrah.

(zdjęcie: YONATAN SINDEL/FLASH90) Obwinianie ofiary nie jest niczym nowym.


Gwałciciel zwala swoje zło na zalotne zachowanie kobiety; agresywny mąż obwinia za swoją przemoc niewłaściwe zachowanie żony; a przewodniczący Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas oskarżył europejskich Żydów, że spowodowali swoimi zachowaniami stulecia europejskich „masakr Żydów… w tym Holokaustu”.


Teraz Unia Europejska obwinia izraelskich Żydów za palestyńskie mordowanie Izraelczyków. Przedstawiciel UE przy AP, niemiecki dyplomata Sven Kühn von Burgsdorff, obwinia Izrael za palestyński terror .


UE jest w świetnym towarzystwie.


Ci, którzy obwiniają ofiary, zawsze szybko uzasadniają swoje oskarżenia: gwałciciel obwinia długość spódnicy kobiety, podczas gdy brutalny mąż może oskarżyć żonę o kontakty z niewłaściwymi ludźmi. Mahmoud Abbas miał proste wyjaśnienie europejskich „masakr [Żydów]… od XI wieku do Holokaustu”: „Nienawiść do Żydów nie jest spowodowana ich religią, ale raczej ich rolą społeczną we wszystkich państwach Europy… związana z lichwą, bankami i tak dalej” [Oficjalna telewizja AP, 30 kwietnia 2018 r.].


Tak więc, kiedy przedstawiciel UE nakreślił nie jeden, ale wiele powodów, dla których Izraelczycy są winni mordowanie ich przez Palestyńczyków, podążał za dobrze znanym wzorem przestępców i terrorystów. Jak donosi „Jerusalem Post” z 2 czerwca 2022 roku, Sven Kühn von Burgsdorff powiedział uczestnikom niedawnej konferencji w Jerozolimie zorganizowanej przez Sojusz na rzecz Pokoju na Bliskim Wschodzie:

„nie bądźcie zaskoczeni (że Palestyńczycy zabijają Izraelczyków – należy się tego spodziewać). W ciągu ostatnich kilku tygodni miały miejsce straszne ataki terrorystyczne... 20 niewinnych Izraelczyków straciło życie. Ale nie zdziwcie się, ponieważ w wielu z tych młodych Palestyńczyków płonie nienawiść”.

Następnie dyplomata wyjaśnił, że przyczyną jest zachowanie Izraela: pierwszym i podstawowym grzechem Izraela, który powoduje palącą nienawiść Palestyńczyków, jest to, że istnieje. Von Burgsdorff mówi: „Musimy wysunąć na pierwszy plan i zwrócić uwagę całego świata na trudną sytuację, w jakiej znajduje się ludność Palestyny przez ostatnie 74 lata”. Liczba 74, którą dyplomata wybrał, aby opisać trudną sytuację Palestyny, to lata istnienia Izraela. Palestinian Media Watch udokumentował, że przywódcy Hamasu, PA i Fatahu nakazują Palestyńczykom nienawidzić Izraela i dokonywać aktów terroru, ponieważ Izrael istnieje. Ale von Burgsdorff nie jest usatysfakcjonowany tym, że on sam rozumie tę główną przyczynę palestyńskiego terroru, jego celem jest, aby cały świat sympatyzował z tym źródłem palestyńskiej nienawiści.


Dyplomata UE nie poprzestaje na tym, wyjaśnia, że palestyńska nienawiść płonie również dlatego, że Izrael walczy z terrorem. Von Burgsdorff mówi: „Kiedy jesteś palestyńskim dzieckiem mieszkającym obok muru separacyjnego, jak myślisz, z czym to dziecko będzie dorastać?” Von Burgsdorff powinien wiedzieć, że Izrael nie chce muru separacyjnego.


OD 1967 do 2000 roku, zanim pojawił się systematyczny terror kierowany przez AP, nie było muru. Ale kiedy AP rozpoczęła swoją kampanię terroru z setkami zamachowców-samobójców, którzy zamordowali ponad 1100 Izraelczyków, Izrael nie miał innego wyboru, jak tylko zbudować barierę bezpieczeństwa. Von Burgsdorff wydaje się sugerować, że Izrael powinien pozwolić palestyńskim terrorystom i zamachowcom-samobójcom na wchodzenie prosto do izraelskich miast i mordowanie cywilów, bo chociaż mur separacyjny skutecznie powstrzymuje terrorystów – z pewnością smuci palestyńskie dzieci.


Dyplomata sprzeciwia się także innemu izraelskiemu mechanizmowi walki z terroryzmem. Izrael burzy domy skazanych terrorystów-morderców, ponieważ wykazano, że odstrasza to przyszłych terrorystów. Jednak von Burgsdorff martwi się o palestyńskie dzieci, które widziały domy swoich krewnych „zburzone, ponieważ krewny był podejrzanym lub prawdziwym terrorystą”. To rażące kłamstwo. Izrael nie burzy domów podejrzanych o terroryzm, a jedynie terrorystycznych morderców, których działania są udokumentowane, o czym powinien wiedzieć dyplomata UE.


A oto kolejna fikcja Svena Kühna von Burgsdorffa: „Od 2008 roku tysiące Palestyńczyków zostało zabitych… podczas gdy tylko garstka tych [izraelskich] sprawców została pociągnięta do odpowiedzialności”. Von Burgsdorff musi wiedzieć, że praktycznie każdy Palestyńczyk, który został zabity od 2008 roku, był albo terrorystą, albo został zabity, gdy Izrael walczył z terrorem. Tylko kilku niewinnych Palestyńczyków zostało celowo zabitych przez ekstremistycznych Izraelczyków, a winni byli poszukiwani i stawiani przed sądem. Sugestia dyplomaty, że Izraelczycy celowo zabili tysiące cywilnych Palestyńczyków i muszą dlatego zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jest kolejnym odrażającym kłamstwem.


Oszczercza tyrada von Burgsdorffa nie tylko obraża każdego Izraelczyka, a zwłaszcza rodziny ofiar palestyńskiego terroru, ale jest także silnym motywatorem terroru.. Podczas gdy terror palestyński jest promowany bezpośrednio przez przywódców AP, którzy podżegają do nienawiści i morderstw wraz z nagradzaniem i honorowaniem terrorystów przez AP, terror jest również promowany, gdy Palestyńczycy czują, że mają międzynarodowe poparcie dla swojego terroryzmu. Kiedy von Burgsdorff, wysoki rangą dyplomata, mówi w efekcie, że makabryczne morderstwa Izraelczyków, którzy zostali posiekani na śmierć siekierami na oczach ich dzieci, „nie były zaskakujące”, dyplomata może wzmacniać terror. Co gorsza, jako słowa dyplomaty reprezentującego UE, mogą one mieć jeszcze większy wpływ niż słowa duchownego AP, który ostatnio modlił się w oficjalnej telewizji PA: „Allahu, spraw nam przyjemność eksterminacją złych Żydów”.


Palestyńczycy wzywający do zabijania Izraelczyków są codziennym zjawiskiem w Autonomii Palestyńskiej, ale dyplomata, który obwinia Izrael za mordowanie Izraelczyków przez Palestyńczyków, jest silnym impulsem do terroru w regionie. Jeśli chociażby jednego Palestyńczyka popchnie do zabijania Izraelczyków świadomość, że UE rozumie jego położenie i motywację, ten dyplomata będzie moralnie odpowiedzialny za konsekwencje usprawiedliwiania terroru.


Oświadczenie von Burgsdorffa w imieniu UE, że zachowanie Izraela powoduje palestyński terror, nie różni się w istocie od słów Abbasa, że zachowanie europejskiego żydostwa przyniosło wieki masakr Żydów. Obaj mówią, że zabijanie Żydów i Izraelczyków, czy to tysięcy w Izraelu, czy milionów w Europie, jest aktem samoobrony.


Jeśli UE chce mieć jakąkolwiek pozycję w Izraelu, musi natychmiast odwołać von Burgsdorffa, potępić jego nieodpowiedzialne przemówienie i zastąpić go kimś, kto nie popiera terroru usprawiedliwiającego antysemityzm. Jeśli UE odmówi sprowadzenia go z powrotem, Izrael musi zażądać, aby Niemcy odwołały swojego dyplomatę; jeśli żaden z nich nie podejmie odpowiednich kroków, rząd izraelski powinien zrobić to, co zrobiłby każdy rząd szanujący życie swoich obywateli: odesłać go w następnym samolocie do Brukseli lub Berlina.


Izrael nie może pozwolić na pozostanie na jego ziemi jakiegokolwiek dyplomaty, który powtarza mowę nienawiści AP, obwiniając żydowskie ofiary za czyny tych, którzy je zamordowali. 


Von Burgsdorff musi odejść.

Israel must expel the EU’s antisemitic diplomat

Jerusalem Post, 17 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Itamar Marcus jest badaczem i publicystą Palestin ian Media Watch. 


Od Redakcji „Listów z naszego sadu”
:Dla wielu ludzi w Polsce nazwisko Burgsdorff może brzmieć znajomo. Polska też miała do czynienia z człowiekiem o nazwisku von Burgsdorff. Niejaki Kurt Ludwig Ehrenreich von Burgsdorff, nazista i hitlerowiec, był ostatnim gubernatorem Krakowa podczas II wojny światowej. Nie jest to jakieś popularne nazwisko, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie.


Nie wiemy, czy Sven Kuhn von Burgsdorff jest jego potomkiem ale jest duże prawdopodobieństwo, że jest co najmniej z tej samej rodziny i podtrzymuje rodzinną tradycję. Oczywiście, żaden człowiek nie odpowiada za czyny kogokolwiek ze swojej rodziny, a tylko za swoje własne. Kiedy jednak jego działalność wyraźnie zmierza do tego samego celu, co działalność innego Burgsdorffa – nazisty i hitlerowca -  to daje już sporo do myślenia.


Mało prawdopodobne aby zbieżność nazwisk była przypadkowa, ale zbieżność przekonań z pewnością przypadkowa nie jest.


Niespełna dwa lata temu pisaliśmy o tym europejskim dyplomacie: w artykule Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza.  

 

 

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1085 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk