Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 12:48

« Poprzedni Następny »


HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie


NGO Monitor 2023-09-06

W pogrzebe Nidala Salima brali udział funkcjonariusze AP i uzbrojeni członkowie Fatahu, a przy jego ciele umieszczono karabin.
W pogrzebe Nidala Salima brali udział funkcjonariusze AP i uzbrojeni członkowie Fatahu, a przy jego ciele umieszczono karabin.

Organizacja Human Rights Watch (HRW) opublikowała 28 sierpnia raport zatytułowany Zachodni Brzeg: gwałtowny wzrost liczby izraelskich zabójstw dzieci palestyńskichGłównym zarzutem HRW jest to, że „izraelskie wojsko i policja graniczna zabijają palestyńskie dzieci praktycznie bez możliwości pociągnięcia ich do odpowiedzialności”. HRW zaleca, aby „Sekretarz Generalny ONZ w swoim rocznym raporcie w sprawie poważnych naruszeń praw dzieci w konfliktach zbrojnych za rok 2023 umieścił izraelskie siły zbrojne jako odpowiedzialne za zabijanie i okaleczanie dzieci palestyńskich”.

To kolejna publikacja HRW dotycząca kwestii izraelsko-palestyńskich, która – jak szczegółowo udokumentowano – jest pozbawiona wiarygodności i odzwierciedla niezmienne cele polityczne i ideologiczne organizacji. HRW opiera swoje twierdzenia na czterech wybranych przypadkach nieletnich Palestyńczyków zabitych podczas działań zbrojnych. Choć mimochodem wspomina, że nieletni byli aktywnie zaangażowani w przemoc, HRW całkowicie pomija ich powiązania z organizacjami terrorystycznymi, w tym z Hamasem, Palestyńskim Islamskim Dżihadem (PIJ) i Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (LFWP). Co więcej, HRW nie przedstawia szerszego kontekstu – żaden z nieletnich, o których mowa, nie był przypadkowym przechodniem; wydaje się raczej, że ulegli radykalizacji w wyniku podżegania przez grupy terrorystyczne i są dowody gloryfikowania przez nich przemocy i śmierci. 

 

Zazwyczaj HRW powtarza twierdzenia szeregu organizacji pozarządowych zajmujących się antyizraelską agitacją, w tym organizacji pozarządowych stowarzyszonych z LFWP - Defence for Children International-Palestine (DCI-P) i Palestyńskiego Centrum Praw Człowieka (PCHR). Podobnie jak HRW, te organizacje pozarządowe systematycznie i całkowicie ignorują kontekst i usuwają lub minimalizują istotne dowody wskazujące na bezpośrednie zaangażowanie tych nieletnich Palestyńczyków w ataki terrorystyczne, które doprowadziły do ich śmierci. Szczegóły dotyczące wszystkich czterech przykładów wykorzystanych przez HRW przedstawiono w poniższej analizie NGO Monitor. Raport stanowi część trwającej kampanii politycznej, w której HRW odgrywa główną rolę, a która wymyśla i wykorzystuje zarzuty dotyczące łamania praw dzieci w celu wywołania sankcji ONZ przeciwko Izraelowi. W szczególności organizacje pozarządowe agresywnie lobbowały u Sekretarza Generalnego ONZ i pod przewodnictwem UNICEF Grupy Roboczej ds. Dzieci i Konfliktów Zbrojnych (CAAC) o umieszczenie IDF na czarnej liście ONZ grup łamiących prawa dzieci, obok organizacji terrorystycznych, takich jak Talibowie, Państwo Islamskie, Al-Kaida i Boko Haram.

 

(Więcej informacji na temat kampanii mającej na celu umieszczenie IDF na czarnej liście można znaleźć w publikacjach NGO Monitor pt. “UNICEF and its NGO Working Group: Failing Children” oraz “UN Report on ‘Children and Armed Conflict’: Moving the Goalposts on Israel”)

 

Dowodem braku wiarygodności i ciągłej stronniczości jest fakt, że HRW nie przedstawia żadnych zaleceń władzom palestyńskim i przymyka oczy na naruszenia praw dziecka przez  władze palestyńskie. Na przykład, chociaż w przykładach dostarczonych przez HRW można dostrzec wyraźne dowody wskazujące na wykorzystywanie nieletnich przez palestyńskie organizacje terrorystyczne, ta organizacja pozarządowa całkowicie ignoruje werbowanie i wykorzystywanie dzieci przez Palestyńczyków (poważne naruszenie CAAC). Podobnie HRW milczy w sprawie „Płaca za mordowanie” – programu AP mającego na celu finansowe zachęcanie do ataków na Izraelczyków – jak również w sprawie ciągłego podżegania palestyńskich dzieci w mediach, szkołach i programach dla młodzieży.

 

Cztery przykłady HRW:


Jak szczegółowo opisano poniżej, większość nieletnich palestyńskich wymienionych przez HRW w tej publikacji aktywnie uczestniczyła w aktach przemocy, zamieszczała posty popierające przemoc na swoich profilach w mediach społecznościowych i/lub była wychwalana jako bojownicy przez różne palestyńskie grupy terrorystyczne.

  

Nawet w nielicznych przypadkach, gdy HRW przyznaje, że nieletni Palestyńczycy stosowali przemoc, wybiera potępienie reakcji sił izraelskich, ale nie krytykuje AP i grup terrorystycznych, które werbują te dzieci i organizują brutalne starcia, w których biorą one udział.

(Informacje pochodzą z bazy danych NGO Monitor dotyczącej nieletnich Palestyńczyków.)

 

Wadie Abu Ramouz (16)Oficjalne plakaty Fatahu przedstawiają Abu Ramouza jako „syna-bohatera, męczennika, bojownika… który wzniósł się do nieba, broniąc czystej ziemi Jerozolimy”.Nóż do kartonów, zapalniczki, flaga Hamasu i zestaw fajerwerków znalezione u Abu Ramouza i w posiadaniu jego wspólnika.Według HRW: „Izraelski funkcjonariusz zastrzelił 17-letniego Wadeę Abu Ramuza, gdy był z grupą młodych ludzi, rzucając kamieniami i odpalając fajerwerki w kierunku pojazdów Straży Granicznej we Wschodniej Jerozolimie około godziny 22:00 25 stycznia 2023 r., podało dwóch świadków”.

 

Rzeczywistość: Wiele doniesień medialnych odnotowuje, że podczas gwałtownych zamieszek przeciwko izraelskim siłom bezpieczeństwa 16-letni Wadie Abu Ramouz i inny Palestyńczyk zaatakowali izraelskich policjantów fajerwerkami i koktajlami Mołotowa w dzielnicy Silwan w Jerozolimie. W odpowiedzi policja zastrzeliła obu. Policja znalazła przy nich nóż do kartonów, zapalniczki, flagę Hamasu i fajerwerki.

 

Po jego śmierci Fatah opublikował kilka plakatów opłakujących Abu Ramouza i przedstawiających go jako „syna-bohatera, męczennika, bojownika… który wzniósł się do nieba, broniąc czystej ziemi Jerozolimy”.

 

Hamas opublikował także oficjalny plakat pochwalny Abu Ramouza, „młodego męczennika jerozolimskiego”.

 

Adam Essam Ajjad (15)


Oficjalny plakat LFWP z pochwałą Adama Ajjada, w którym nazwano go „towarzyszem, męczennikiem, ‘lwiątkiem’”.
Oficjalny plakat LFWP z pochwałą Adama Ajjada, w którym nazwano go „towarzyszem, męczennikiem, ‘lwiątkiem’”.


Ajjad z flagą LFWP; Zdjęcie z Facebooka Ajjada przedstawiające demonstrację wojskową LFWP.
Ajjad z flagą LFWPZdjęcie z Facebooka Ajjada przedstawiające demonstrację wojskową LFWP.


Zorganizowane przez LFWP oficjalne pożegnanie  Ajjada, w którym uczestniczyli „członkowie i przywódcy” LFWP oraz zamaskowani mężczyźni z wojskowego skrzydła LFWP.
Zorganizowane przez LFWP oficjalne pożegnanie  Ajjada, w którym uczestniczyli „członkowie i przywódcy” LFWP oraz zamaskowani mężczyźni z wojskowego skrzydła LFWP.


Podczas pogrzebu Ajjada jego trumnie towarzyszyli uzbrojeni członkowie LFWP.
Podczas pogrzebu Ajjada jego trumnie towarzyszyli uzbrojeni członkowie LFWP.

Według HRW: „Duże siły izraelskie wycofywały się po nalocie na obóz dla uchodźców Deheiszeh niedaleko Betlejem około 5:00 lub 5:30 nad ranem 3 stycznia, kiedy 15-letni Adam Ajjad dołączył do grupy młodych ludzi, którzy rzucali kamieniami w izraelskich żołnierzy na ulicy poniżej – powiedziało trzech chłopców, którzy tam byli w tym czasie. Po tym, jak inny chłopiec rzucił koktajl Mołotowa, izraelski żołnierz w budynku z widokiem na ulicę, przy której przebywali chłopcy, wielokrotnie strzelił do grupy – powiedziało dwóch chłopców”.

 

Rzeczywistość: 2 stycznia 2023 r. Adam Essam Ajjad został zabity przez siły IDF w obozie dla uchodźców w Dheiszeh, kiedy brał udział brutalnych starciach, podczas których Palestyńczycy obrzucali żołnierzy izraelskich kamieniami i koktajlami Mołotowa.

 

Po jego śmierci LFWP wydał oficjalne oświadczenie, wychwalając Ajjada, „towarzysza ‘lwiątko’”. LFWP stwierdził, że „Towarzysz, ‘lwiątko’, bojownik Adam Essam Ajjad (15 lat) wstąpił dziś rano do nieba, kiedy wraz ze swoimi towarzyszami stawił czoła siłom okupacyjnym, które szturmowały obóz… zawsze był na czele w obronie terenów obozowych, a dzisiaj rano udało mu się rzucić koktajl Mołotowa w siły okupacyjne, zanim wstąpił do nieba jako męczennik…”

 

LFWP zorganizował pożegnanie „towarzysza, chłopca Adama Ajjada”, w którym uczestniczyli „członkowie i przywódcy LFWP w okręgu oraz zamaskowani mężczyźni z Brygad Męczennika Abu Alego Mustafy [wojskowego skrzydła LFWP]”. Podczas pożegnania LFWP wychwalał Ajjada i oświadczył: „upierał się, by realizować motto: ‘jeśli nie ma ucieczki przed śmiercią, nie umieraj, zanim staniesz się przeciwnikiem i umieraj tylko pomiędzy seriami strzałów’”.

 

5 stycznia 2023 r. LFWP poinformował, że zastępca sekretarza generalnego LFWP Dżamil Mezher zadzwonił do rodziny Ajjada i składał kondolencje „w imieniu swoim, towarzysza-dowódcy sekretarza generalnego Ahmada Sa'adata oraz wszystkich członków biura politycznego i komitetu centralnego LFWP za śmierć tego ‘młodego’ wojownika”. Mezher wyraził „swą dumę i chwałę z powodu odwagi i waleczności tego męczennika, który wraz ze swoimi rewolucyjnymi towarzyszami… stawił czoła syjonistycznym siłom okupacyjnym, które szturmowały obóz…”

 

Trumnie Ajjada podczas pogrzebu owiniętej flagą LFWP towarzyszyli uzbrojeni członkowie LFWP.

 

Zdjęcia krążące w mediach społecznościowych wskazują również na powiązania Ajjada z grupą terrorystyczną i jego poparcie dla terroryzmu. Na przykład 25 października 2022 r. Ajjad zmienił zdjęcie na profilu swojej strony na Facebooku na przedstawiające demonstrację wojskową LFWP. Tego samego dnia Ajjad napisał: „Jeśli chcesz być mężczyzną, pamiętaj o [Udaju] Al-Tamimim [który otworzył ogień do izraelskiego personelu w dwóch odrębnych incydentach, zabijając izraelskiego żołnierza] #Chwała_męczennikom”.

 

Po jego śmierci opublikowano testament Ajjada, w którym napisał: „Jestem bardzo szczęśliwy, że Pan spełnił jedno z moich marzeń – by zostać męczennikiem… Męczeństwo to nie tylko śmierć, męczeństwo to duma z siebie i z całego świata, to jest zwycięstwo… Mówię ci: ustaw kompas i kieruj go na okupację…”

 

PIJ wydał także plakat pochwalny dla Ajjada, nazywając go „chłopcem męczennikiem Palestyny… który wzniósł się do nieba jako męczennik… podczas konfrontacji w obozie Dheiszeh…”

 

Mahmoud Al-Saadi (18)


Plakaty PIJ opłakują Al-Saadiego, „bojownika-męczennika, który wzniósł się do nieba… podczas stawiania czoła inwazji na obóz w Dżeninie”.
Plakaty PIJ opłakują Al-Saadiego, „bojownika-męczennika, który wzniósł się do nieba… podczas stawiania czoła inwazji na obóz w Dżeninie”.


Plakat Fatahu wychwalający Al-Saadiego, „bohatera męczennika”.
Plakat Fatahu wychwalający Al-Saadiego, „bohatera męczennika”.


Plakat Hamasu opłakujący Al-Saadiego: „Bohaterski męczennik Palestyny”.
Plakat Hamasu opłakujący Al-Saadiego: „Bohaterski męczennik Palestyny”.

Według HRW: „Siły izraelskie zabiły 17-letniego Mahmouda al-Saadiego, gdy szedł do szkoły w Wadi Burkin, w pobliżu obozu dla uchodźców w Dżenin, około godziny 9:30 21 listopada 2022 r. Izraelskie wojsko nie zajęło się ani nie ogłosiło zamiaru zbadania zabójstwa Mahmuda, ale oświadczyło, że jego siły przeprowadzały nalot w celu przeprowadzenia aresztowań, co doprowadziło do wymiany ognia z palestyńskimi wojownikami. Brak doniesień o ranieniu izraelskich żołnierzy”.

 

RzeczywistośćDoniesienia mediów międzynarodowych palestyńskich wskazują, że w chwili śmierci Al-Saadi miał 18 lat, a nie 17, jak twierdzi HRW. Mahmoud Saadi został zabity przez siły IDF podczas gwałtownych zamieszek we wsi Burkin, na zachód od Dżenin, które rozpoczęły się, gdy jednostka IDF wkroczyła do wioski, aby aresztować poszukiwanego terrorystę. Według izraelskich mediów: „Podczas operacji… wybuchły gwałtowne zamieszki, podczas których uzbrojeni bandyci zaczęli strzelać do sił izraelskich. Żołnierze odpowiedzieli, zabijając jednego Palestyńczyka i raniąc czterech innych”.

 

22 października 2022 r. Al.-Saadi napisał: „To tylko życie i ono się kończy. O Allahu, jak piękne jest życie, ale jak piękna jest śmierć”.

 

Po śmierci Al-Saadiego Brygada Dżenin należąca do PIJ stwierdziła, że „jej bojownicy stawili czoła najeżdżającym siłom okupacyjnym i ostrzelali je ciężkim ogniem…” PIJ opublikował także co najmniej dwa plakaty wychwalające Al-Saadiego i nazywające go „męczennikiem, który wzniósł się do nieba… podczas stawiania czoła inwazji na obóz w Dżeninie”.

 

Hamas i Fatah również opłakiwały Al-Saadiego, „bohatera-męczennika”. Wojskowe skrzydło Fatahu, Brygady Męczenników Al-Aksa, wymieniło Al-Saadiego jako jednego z „męczenników Dżenin, którzy wznieśli się do nieba, broniąc Dżenin i Palestyny”.

 

Mohammed Nidal Salim (15)


Według HRW
: „Mohammed został postrzelony w plecy kulą, która utknęła mu w prawym płucu. Przebiegł około 200 metrów, po czym upadł na polu. Mieszkańcy dotarli do niego 30 minut później, znaleźli go nieprzytomnego i prywatnym pojazdem zabrali go do szpitala w Azzun. Został przewieziony ambulansem do szpitala w palestyńskim mieście Kalkilja i po przybyciu na miejsce stwierdzono zgon”.

 

Rzeczywistość: 2 marca 2023 roku siły IDF szukały podejrzanych, którzy odpalali fajerwerki w stronę izraelskich pojazdów. Według IDF podczas operacji Palestyńczycy rzucali w nie koktajlami Mołotowa, a żołnierze odpowiedzieli ogniem, trafiając kilku napastników.

 

Podczas incydentu siły IDF zastrzeliły 15-letniego Mohammeda Nidala Salima.

 

Dostępne źródła w języku arabskim podają, że Salim miał 15 lat. DCI-P twierdzi, że Salim miał 17 lat.

 

Podczas pogrzebu Salimowi towarzyszyli funkcjonariusze AP oraz uzbrojeni członkowie Brygad Męczenników Fatahu i Al-Aksa (AAMB), a przy jego ciele umieszczono karabin, co sugerowało, że Salim był członkiem AAMB.

 

Po jego śmierci w mediach społecznościowych udostępniono zdjęcie Salima z karabinem szturmowym.

 

Wiele grup terrorystycznych, w tym Brygady Męczenników Al-Aksa, Hamasu, PIJ i LFWP, opublikowały zdjęcia Salima, nazywając go „męczennikiem”.
Plakat pochwalny Hamasu przedstawiający Salima, „chłopca męczennika”.
Plakat pochwalny Hamasu przedstawiający Salima, „chłopca męczennika”.


Plakat pochwalny PIJ przedstawiający Salima, „chłopca męczennika z Palestyny”.
Plakat pochwalny PIJ przedstawiający Salima, „chłopca męczennika z Palestyny”.Brygady Męczenników Fatahu i Al-Aksa opłakiwały Salima, „bohatera męczennika”.


Link do oryginału: https://www.ngo-monitor.org/reports/hrw-erases-the-evidence-of-palestinian-minors-involved-in-terror/

NGO Monitor, 29 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk