Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 09:51

« Poprzedni Następny »


Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny


Guy Milliere 2020-02-09

Francuski sąd orzekł niedawno, że Kobili Traoré nie stanie przed sądem za torturowanie i zamordowanie Sarah Halimi, 66-letniej Żydówki, mówiąc, że Traoré miał „chwilowe zniesienie poczytalności” z powodu palenia marihuany. Francis Kalifat (na zdjęciu), prezes Przedstawicielskiej Rady Żydowskich Instytucji we Francji, powiedział, że „antysemicki morderca może stać się jedynym mordercą uwolnionym przez sąd na podstawie spożycia narkotyków, podczas gdy we wszystkich innych wypadkach narkotyki są okolicznością obciążającą\
Francuski sąd orzekł niedawno, że Kobili Traoré nie stanie przed sądem za torturowanie i zamordowanie Sarah Halimi, 66-letniej Żydówki, mówiąc, że Traoré miał „chwilowe zniesienie poczytalności” z powodu palenia marihuany. Francis Kalifat (na zdjęciu), prezes Przedstawicielskiej Rady Żydowskich Instytucji we Francji, powiedział, że „antysemicki morderca może stać się jedynym mordercą uwolnionym przez sąd na podstawie spożycia narkotyków, podczas gdy we wszystkich innych wypadkach narkotyki są okolicznością obciążającą" (Zdjęcie: Ludovic Marin/AFP via Getty Images)

Paryż, 4 kwietnia 2017 roku. Sarah Halimi, 66-letnia Żydówka zostaje wyrzucona z balkonu na trzecim piętrze. Jej ciało ląduje na podwórku budynku. Jej morderca najpierw ją torturował. Sąsiedzi słyszeli krzyki i wezwali policję. Przybyło dziewięciu policjantów, kiedy jednak usłyszeli przez drzwi mężczyznę krzyczącego "Allahu Akbar", zbiegli na dół, by poczekać na posiłki. Kiedy Kobili Traoré wreszcie poddał się, powiedział „Zabiłem szejtan" (szatana po arabsku). Powiedział, że kiedy torturował swoją ofiarę, recytował wersety Koranu i Koran „nakazał mu zabić Żydówkę”. Powiedział, że poprzedni dzień spędził w pobliskim meczecie. Umieszczono go w szpitalu psychiatrycznym, gdzie powiedział badającym go psychiatrom, że palił marihuanę.

Gazety przez pierwsze dni nie wspomniały morderstwa. Organizacje francuskich Żydów mówiły o „przygnębiającej, antysemickiej zbrodni” i zorganizowały milczącą demonstrację przed budynkiem Halimi. Dopiero wtedy napisano kilka artykułów. Właśnie miały się odbyć francuskie wybory prezydenckie i dziennikarze z mediów głównego nurty widocznie nie chcieli mówić o antysemickim morderstwie popełnionym przez muzułmanina.


Wyznaczona do sprawy sędzia, Anne Ihuellou, najpierw odmówiła uznania, że morderstwo było zbrodnią nienawiści. Prawnikom rodziny Halimi zabrało ponad sześć miesięcy skłonienie jej, by w końcu przyznała – 27 lutego 2018 roku – że motywem tego morderstwa istotnie był antysemityzm.


Sędzia odmówiła także rekonstrukcji wydarzeń w tej sprawie i zgodziła się tylko na krótkie przesłuchanie Traoré. Wezwała eksperta psychiatrę, Daniela Zagury’ego, który powiedział, że w momencie popełniania czynu morderca był w stanie „ostrego delirium” z powodu konsumpcji marihuany, ale że jest „w pełni dostępny dla sankcji karnych”. Sędzia  Ihuellou, widocznie niezadowolona z wniosków dra Zagury'ego poprosiła o jeszcze dwie opinie ekspertów – obaj nie zgodzili się z wnioskami dra Zagury'ego i powiedzieli, że Traoré jest niezdolny do stanięcia przed sądem.


12 lipca 2019 roku sędzia odrzuciła raport dra Zagury'ego i orzekła, że istnieją „przekonujące powody skłaniające do wniosku, że morderca nie jest odpowiedzialny karnie” i powiedziała, że atak nie był antysemicki.


Prawnicy rodziny Halimi, rozumiejąc, że Traoré może wkrótce zostać uwolniony bez procesu, zażądali natychmiastowego wniesienia sprawy do sądu apelacyjnego.


Ten sąd, w decyzji z 19 grudnia, orzekł, że Kobili Traoré "z własnej woli zabił" Sarah Halimi i tym samym popełnił morderstwo, ale dodał, że z powodu „chwilowego zniesienia poczytalności” morderca nie jest „odpowiedzialny karnie”, nie może być sądzony i dlatego musi zostać uwolniony.


Francis Kalifat, prezes Przedstawicielskiej Rady Żydowskich Instytucji we Francji, powiedział, że „antysemicki morderca może stać się jedynym mordercą uwolnionym przez sąd na podstawie spożycia narkotyków, podczas gdy we wszystkich innych wypadkach narkotyki są okolicznością obciążającą".


Prawnik rodziny Halimi, Francis Szpiner, powiedział, że „została stworzona praktyka sądowa ‘Sarah Halimi’": „każdy, kto cierpi z powodu chwilowych urojeń, bo używał nielegalnych lub niebezpiecznych substancji, nie będzie ponosił odpowiedzialności karnej”.  


Inny prawnik rodziny ofiary, Gilles-William Goldnadel, wyraził "odrazę" i powiedział, że „gdyby ofiara nie była Żydówką, a morderca nie był muzułmaninem, decyzja byłaby inna”.Deputowany, Meyer Habib, komentował, że decyzja sądu jest „prawnym skandalem, jakiego nigdy nie widziano we Francji” i dodał, że istnieje „oczywiste dążenie francuskiego systemu sądowego, by uwolnić od odpowiedzialności antysemickiego islamskiego mordercę”. „Uwolnienie antysemickiego mordercy bez procesu wysyła koszmarny sygnał do francuskich Żydów” – powiedział. Przypomniał, że w niedawnej przeszłości Traoré był skazywany ponad dziesięć razy za napady z użyciem przemocy i powiedział, że gdyby francuski system sądowniczy wykonał swoje zadanie przed zamordowaniem Sarah Halimi, mogłoby nie dojść do morderstwa.


Psychiatra Claude Bloch napisał, że to orzeczenie może „pozwolić każdemu z zaciekłą nienawiścią do Żydów na bezkarne mordowanie ich”.


Wybitny historyk, Georges Bensoussan, powiedział w wywiadzie dla „Le Figaro”:

"... francuski system sądowniczy wybrał uniknięcie procesu, żeby nikt nie mówił o imigrantach, którzy nie są dobrze zintegrowani, a w pewnych wypadkach dzisiaj zachodzi proces ponownej islamizacji.


... proces pokazałby dezintegrację narodu, ujawniłby ociąganie się władz, które nie wydały rozkazu interwencji podczas męki tej kobiety, która trwała niemal godzinę, i kwestionowałby milczenie mediów w kolejnych dniach. Wszystko to wepchnęło Żydów z powrotem w samotność i czyni antysemityzm (Żydzi stanowią 0,7% populacji Francji i są celem połowy rasistowskich ataków we Francji) sprawą tylko żydowską.


... decyzja sędziów robi wrażenie, że osoby na wysokich szczeblach władzy są gotowe poświęcić najbardziej bezbronne jednostki, by uratować pozory społecznego pokoju. Taka kapitulacja wskazuje Żydom jeden kierunek – ucieczkę. Pokazuje także zwolennikom teorii spiskowych, którzy fantazjują dniami i nocami o ‘żydowskiej władzy’, pustkę ich teorii w kraju, gdzie 62% współobywateli Żydów mówi, że są obojętni wobec ich odejścia”.

5 stycznia francuskie organizacje żydowskie zorganizowały protest, by żądać zmiany decyzji sądu. Wszystkie francuskie organizacje polityczne zachowały milczenie; żadna nie dołączyła do protestu. Media głównego nurtu zachowały praktycznie całkowite milczenie. Tylko Żydzi przyszli demonstrować.  


Brat Sarah Halimi, William Attal, zwracając się do protestujących na Place de la République w Paryżu, opowiadał szczegółowo o tym, co przecierpiała Halimi. Szczegóły raportu z autopsji były potworne: wszystkie kości jej twarzy zostały złamane - żuchwa, szczęka górna, kość czołowa, kości nosa i kości policzkowe – jakimś twardym przedmiotem, być może młotkiem, a jej ciało było dźgnięte nożem 22 razy. Attal potępił bierność policji, tchórzostwo sędziów i milczenie mediów. Podał fakty, które do tego czasu nie zostały ujawnione: jeden z policjantów, który był na miejscu zbrodni, nie zszedł z powrotem ze swoimi kolegami. Chociaż był uzbrojony, pozostał za drzwiami. Nie ruszył się. Po prostu słuchał tego, co mówił morderca i krzyków bólu ofiary.


Sędzia odmówiła przesłuchania tego policjanta. Chociaż Traoré powiedział psychiatrycznym ekspertom, że dzwonił do ludzi, kiedy torturował Halimi, sędzia odmówiła także prawa przeszukania jego telefonu. Meczet, do którego uczęszczał morderca, był także miejscem, w którym bywało wielu z tych, którzy poszli na dżihad do Syrii.


Tylko żydowskie gazety i magazyny poinformowały o tym, co powiedział Attal.


W otwartym liście do minister sprawiedliwości Nicole Belloubet naczelny rabin Francji Haim Korsia, prosił ją o interwencję, żeby nie „pozbawiać obywateli jednego z najcenniejszych praw w demokracji: prawa zwracania się do wymiaru sprawiedliwości, by rzucić światło na akt przemocy i nienawiści”. Powiedział, że „normalnie nie komentuje decyzji sądowych”, ale w tym wypadku zaszło jego zdaniem „poważne złamanie zaufania”. Dodał: „Czy powinniśmy wyciągnąć wniosek, że każda osoba pod wpływem narkotyków ma licencję na zabijanie Żydów?”


Jest wątpliwe, czy Nicole Belloubet w ogóle odpowie. Sędziowie i prawnicy natychmiast oznajmili, że są oburzeni otwartym listem Haima Korsia i twierdzili, że chciał on „podważyć niezależność sądów”. Philippe Bilger, znany, emerytowany sędzia pokoju, oskarżył Korsię o „podżeganie do naruszenia fundamentalnej reguły rządzącej zorganizowanym porządkiem naszych władz”.  


W artykule opublikowanym przez „Haaretz”, Shirli Sitbon napisała:

"We Francji sprawcy antysemickich ataków zasłaniają się chorobą psychiczną, by uniknąć sprawiedliwości. Obrona na chorobę psychiczną stała się coraz powszechniejsza w sprawach o przestępstwa nienawiści we Francji. I to zdaje się działać”.

Następnie, cytując precedensy, napisała, że ta złowroga seria wydarzeń zaczęła się od zamordowania Sebastiena Sellama w 2003 roku. Chociaż morderca, Adel Amastaibou, powiedział policji: „Jeśli on nie żyje, jestem szczęśliwy, ten pie…ny Żyd, ten brudny Żyd”, uznano, że Sellam nie ponosi odpowiedzialności z powodu „problemów psychicznych”.


W 2006 roku Ilan Halimi, 23-letni francuski Żyd i daleki krewny Sarah Halimi, został porwany, był torturowany przez 24 dni, a następnie zamordowany przez muzułmańskiego antysemitę, Youssoufa Fofanę i „gang barbarzyńców”, któremu przewodził. Jego cierpienia i śmierć pod torturami wywołały wielki szok emocjonalny we Francji. Jego matka, Ruth Halimi, powiedziała w telewizji: „Chcę, by śmierć mojego syna była dzwonem alarmowym”. Jak się wydaje, alarmu nie usłyszano.


Potem były podobne wypadki.


Mniej niż rok po zamordowaniu Sarah Halimi, 23 marca 2018 roku, inna Żydówka, Mireille Knoll, została zamordowana w Paryżu. Główny podejrzany, Yacine Mihoud, został oskarżony przez swojego wspólnika, Alexa Carrimbacusa, o dźganie Knoll nożem z  okrzykami „Allahu Akbar", ponieważ „Żydzi mają pieniądze”. Adwokat Mihouda powiedział, że jego klient nie był w „normalnym stanie” w czasie popełniania zbrodni, ale dodał, że to było antysemickie morderstwo. Nie wyjaśnił, jak Mihoud mógł być wystarczająco świadomy swoich czynów, by pójść do mieszkania swojej matki po zamordowaniu Knoll i poprosić ją o umycie noża, którego użył do zabicia swojej ofiary. (Matka Mihouda jest teraz oskarżona o wspólnictwo przy morderstwie).


Muzułmański antysemityzm jest od dawna ignorowany we Francji. Jedyna książka po francusku poświęcona temu tematowi – Badanie muzułmańskiego antysemityzmu: od jego początków do dnia dzisiejszego autorstwa Philippe Simonnot – właściwie usprawiedliwiała  muzułmański antysemityzm twierdzeniem, że Żydzi, którzy żyli w świecie muzułmańskim, popierali europejskich kolonizatorów, jak też twierdzeniem, że Żydzi popierają Izrael, „nowe kolonialne przedsięwzięcie oparte na kradzieży muzułmańskiej ziemi”. 


21 kwietnia 2018 roku, niespełna miesiąc po zamordowaniu Knoll, „Le Parisien” opublikował „manifest przeciwko nowemu antysemityzmowi” napisany przez dziennikarza Philippe Vala, który podpisało 250 polityków, pisarzy i artystów. Być może powodowany pragnieniem oszczędzenia islamu i nie powiedzenia wyraźnie, że ofiarami muzułmańskiego antysemityzmu są Żydzi, Val napisał „muzułmański antysemityzm jest największym zagrożeniem dla islamu XXI wieku”.


Kilka dni później „Le Monde” opublikował tekst podpisany przez trzydziestu imamów, mówiący, że „islam nie jest winny” i że problem powstaje z powodu „szkodliwej ignorancji”. W tekście dodano, że jest na to rozwiązanie: czytanie Koranu.


Od tego czasu nic się nie zmieniło. W niedawno wydanej książceFrancja bez Żydów, socjolog Danny Trom, analizował narastający brak bezpieczeństwa Żydów we Francji, świadome zamykanie oczu kolejnych rządów i sądów i – rok po roku – wyjazdy Żydów z Francji:

"Obecnie możliwość koniczności wyjazdu któregoś dnia jest wbudowana w świadomość każdego Żyda, niezależnie od tego, jak definiuje siebie i jaki jest jego stosunek do syjonizmu. Te wyjazdy odzwierciedlają nie tylko narastające i bardzo realne poczucie braku bezpieczeństwa, ale także uczucie samotności i porzucenia w obliczu przeciwności”.

W niedawnym artykule w „Le Figaro” Celine Pina pisała:

"Kiedy ktoś zabija w imię Allaha, wymówka nierównowagi psychicznej nie utrzymuje się. Jeśli jest coś wspólnego w całej tej krwi, która nie przestaje płynąć, to jest tym wszczepienie islamistów na naszą ziemię, ich sieć meczetów, ich propagandowe książki, anteny satelitarne, ich mowy, które przenikają wiele dzielnic i terytoriów, ich pokaz siły… sytuacja nie jest pod kontrolą”.

France: Smoke Grass, Kill a Jew, Skip the Trial, Go Free

Gatestone Institute, 22 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGuy Millière

Francuski eseista, profesor literatury francuskiej na uniwersytecie w Paryżu, autor 27 książek na temat Europy, Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu.    

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
1. Tacy mądrzy i tacy idioci Marek Eyal 2020-02-09


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk