Prawda

Poniedziałek, 8 marca 2021 - 16:23

« Poprzedni Następny »


W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym


Daled Amos 2020-02-02


W zeszłym tygodniu, podczas upamiętnienia 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, światowi przywódcy zebrali się w Jerozolimie. Słuchając ich przemówień było oczywiste, że zamiarem było wyjście poza upamiętnienie i samą pamięć przeszłości. Pojawiła się narastająca obawa o przyszłość i o wzrost antysemityzmu.

I to nie tylko w Europie.

Wzrost antysemickich incydentów w USA jest bardziej niż szokujący. Wykracza to poza graffiti, protesty i nękanie. Wykracza poza kampusy uniwersyteckie. Żydzi są celem  fizycznych ataków i są mordowani, jedno i drugie ze strony fanatyków z prawego skrzydła i także z lewego skrzydła.

Żydzi są atakowani w Nowym Jorku – przez czarnych.  


A ci, od których można oczekiwać, że dostarczą obrony i zajmą się problemem, nie są tak otwarci, jak można się było spodziewać.

Media mogą donosić o tym, co się dzieje, ale niechętnie wspominają ataki czarnych w Nowym Jorku, a kiedy to robią, wielu ludzi w mediach próbuje znaleźć sposoby, by to usprawiedliwić, obwiniając o ataki chasydzkie ofiary lub gentryfikację.

Następnie mamy przywódców politycznych, którzy koszmarnie zwlekają z zajęciem się tym problemem. Jedni w Kongresie uparcie twierdzą, że antysemityzmu nie można traktować osobno jako problemu, ale musi być w tym samym pakiecie, co „islamofobia” i „inne rodzaje nienawiści”. Inni korzystają z sytuacji w celu zdobycia punktów politycznych, czy to przez obwinianie Trumpa, czy wytykanie palcem wyłącznie prawego skrzydła jako jedynego źródła nienawiści.

Jak daleko mogą posunąć się politycy i media, by przyciąć narrację tak, żeby pasowała do ich celu, widać w recenzji z książki Wilmington’s Lie zamieszczonej kilka tygodni temu w „Wall Street Journal”. Autor książki, David Zucchino, opisuje masakrę czarnych w 1898 roku w Wilmington w Karolinie Północnej, dokonaną przez członków spisku zwolenników białej supremacji. Książka pokazuje, co dzieje się, kiedy media i politycy sprzymierzają się,  doprowadzając do masakry, a następnie tuszują to co się stało.

W owym czasie wśród 10 radnych miejskich, trzech było czarnych, a poza tym byli czarni inspektorzy służby zdrowia, poczmistrzowie i sędziowie pokoju oraz czarny kontroler miejski  i skarbnik władz powiatowych. Publikacja amerykańskiego Stowarzyszenia Baptystów nazwała Wilmington “najbardziej wolnym miastem dla Murzynów w kraju”.

 

Według artykułu:

Inne kluczowe stanowiska, takie jak burmistrza i szefa policji, były obsadzone białymi Republikanami lub sojusznikami fuzjonizmu. Wbrew późniejszej rasistowskiej propagandzie miasto było dobrze zarządzane. Jednak sama obecność czarnych na stanowiskach władzy była nieznośna dla czołowych Demokratów, którzy zaczęli pomstować przeciwko „rządom Murzynów”.

To doprowadziło do zaciekłej, rasistowskiej retoryki i do czegoś znacznie gorszego. W recenzji wspomniany jest w tym miejscu Josephus Daniels, wpływowy redaktor „Raleigh News and Observer”:

Jego rasowe szczucie i zafałszowane “relacje” podsycały barbarzyństwo białego motłochu. „Biała supremacja” jest dzisiaj rodzajem modnego powiedzonka w debacie o rasowej niesprawiedliwości; w Wilmington w 1898 roku było to dumne wezwanie do walki.

Daniels został później ministrem marynarki za czasów Woodrowa Wilsona. Był bliskim przyjacielem Franklina Roosevelta, który mianował go ambasadorem w Meksyku. Krążownik wodowany w 1963 roku nosił jego imię.


Josephus Daniels. (Public Domain)
Josephus Daniels. (Public Domain)

Kiedy Alex Manly, redaktor gazety czarnych w Wilmington, „Daily Record”, potępił systematyczne oskarżenia kierowane pod adresem czarnej społeczności – takie jak to, że czarni są gwałcicielami zasługującymi na zlinczowanie – rozległy się głosy wzywające do zamordowania Manly'a, zaś lokalna gazeta, „The Messenger”, twierdziła, że Wilmington przeżywa olbrzymią falę przestępstw (dowiedziono, że to twierdzenie było całkowitą fabrykacją):

“Samby nie czekają, aż im ktoś pogrozi lub napadnie, ale przejmują inicjatywę i od początku napadają, żeby zabić”.

Gazeta twierdziła następnie, że czarni gromadzą broń, że czarne nianie planują zatrucie białych dzieci, którymi się opiekują i podpalenie ich domów.

W listopadzie tego roku, w dniu wyborów, uzbrojeni ludzie blokowali czarnym wejścia do lokali wyborczych, gdzie otwarcie wypełniano urny głosami. W jednym wypadku Demokrata zdobył o 100 głosów więcej niż suma zarejestrowanych wyborców w jego okręgu. Podobne taktyki przyniosły Demokratom przeważające zwycięstwo na terenie niemal całej Karoliny Północnej. Jedna gazeta z duma oznajmiła: „Nasz stan uratowany – ‘negroizm’ zlikwidowany”.  

 

A potem przyszła masakra.

Tym, co przyszło potem, były zorganizowane rozruchy, które - jak pan Zucchino pokazuje ponad wszelką wątpliwość – były planowane jeszcze przed ukradzionymi wyborami jako decydujący coup de grâce wobec tego, co pozostało z dwurasowego ruchu fuzji. Tramwajami, konno i pieszo setki uzbrojonych mężczyzn wlały się do Wilmington z okolicznych miast, „podsyceni adrenaliną… i chętni do strzelania do czarnych mężczyzn”, jak pisze pan Zucchino. Wielu z nich, znani jako „Czerwone koszule” nosiło czerwone, kretonowe bluzy lub czerwone żakiety z białymi muszkami, z pasem amunicji wokół talii. Strzelali do domów czarnych, strzelali do czarnych na rogach ulic i spalili redakcję „Daily Record”, której właściciele byli czarni. Alex Manly już uciekł na północ, bo inaczej zostałby zlinczowany.

Później biali politycy twierdzili, że ich działania były niezbędne, by stłumić „murzyńskie zamieszki”. W rzeczywistości była to rzeź. Słyszano jak jeden biały powiedział do drugiego: „Strzelamy, żeby zobaczyć, jak czarnuchy uciekają!” Białe panie domu przynosiły strzelcom kawę i naleśniki. Tymczasem setki czarnych kobiet i dzieci uciekły w przerażeniu na otaczające moczary. Kiedy to się skończyło, co najmniej 60 czarnych mężczyzn leżało martwych, a wielu innych odniosło rany.

Wszyscy członkowie fuzyjnego rządu Wilmington, biali i czarni, zostali zmuszeni do złożenia rezygnacji. W ich miejsce na radnych wybrano 8 zwolenników białej supremacji, włącznie z dwoma, którzy kierowali rozruchami. Pułkownik Alfred Waddell, który wzywał do strzelania do czarnych wyborców, został wybrany na burmistrza Wilmington. Żaden z uczestników rozruchów nie został oskarżony o przestępstwo.

“Po zakończeniu zabijania i wygnaniu wrogów – pisze pan Zucchino – biali w Wilmington zaczęli preparować długo pokutującą narrację o bohaterskim zwycięstwie nad mrocznymi i złowrogimi siłami”. Późniejsze doniesienia w białej prasie regularnie stwierdzały, że agresorami byli czarni mężczyźni.

...W kolejnych latach biali bezwstydnie przepisali na nowo historię, by włączyć rasowe stereotypy. W latach 1930. jeden popularny autor zapewniał, że biali w Wilmington musieli działać, ponieważ „czarni gwałciciele grasowali po mieście… atakując dziewczęta i kobiety Południa”. Jeszcze w 1949 roku podręczniki szkolne przedstawiały biorących udział w rozruchach jako bohaterskich obrońców prawa i porządku.

We wszystkim tym nie chodzi mi o demonizowanie Demokratów ani partii Demokratycznej.

Warto jednak zauważyć w nawiasie historię Williama Holdena, gubernatora Karoliny Północnej, w latach 1868-1871. W 1870 roku, w reakcji na zabicie miesiąc wcześniej republikańskiego senatora, Johna W. Stephensa, Holden wezwał milicję przeciwko Ku Klux Klanowi, zaprowadził stan wyjątkowy w dwóch powiatach i zawiesił ustawę habeas corpus dla oskarżonych przywódców Klanu. Stało się to znane jako wojna Kirka-Holdena.

Za te starania kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów 14 grudnia 1870 roku dokonała impeachmentu gubernatora Holdena.


Holden został pośmiertnie ułaskawiony – przez Senat Karoliny Północnej w 2011 roku.


Dzisiaj możemy się nieco pocieszać faktem, że retoryka wobec Żydów nie jest tak zajadła ani tak poniżająca jak to, przed czym stali Czarni w 1898 roku – to jest, jak długo nie patrzymy na to, co pojawia się w mediach społecznościowych. Pod hasłem „wolności słowa” przywódcy społeczności i przywódcy polityczni, tacy jak Sarsour, Omar i Tlaib uważają, że mają wolność wypowiadania wszelkich bezpodstawnych twierdzeń, skierowany przeciwko zarówno Żydom, jak Izraelowi.

A jeśli brak reakcji na ich kłamstwa jest wskazówką, to rzeczywiście mają swobodę powiedzenia czegokolwiek.  

W artykule Anti-Zionism has a death toll Hen Mazzig pisze, że jeden z ulubionych memów Sarsour doprowadził do zabicia Żydów:

David Anderson, jeden ze strzelających w sklepie z koszerną żywnością w Jersey City, zamieścił komentarz: „Żydzi używają policji do [wykonywania] dobrze zaplanowanej agendy [przeciwko czarnym ludziom]” w wątku traktującym o zabiciu Altona Sterlinga przez policję w 2015 roku.

...Jedną z bardziej znanych antysyjonistycznych organizacji, szerzącą tę teorię, jest ironicznie nazwana Jewish Voice for Peace, która stworzyła kampanię o nazwie „Śmiertelna wymiana”, by oskarżyć Izrael o policyjną brutalność w Stanach Zjednoczonych. JVP twierdzi, że Izrael jest źródłem policyjnej brutalności przeciwko czarnym, z działaniami, które obejmują „pozasądowe egzekucje, politykę ‘strzelania by zabić’, policyjne morderstwa, rasowe profilowanie, olbrzymie szpiegowanie i inwigilacje, deportacje i internowanie oraz ataki na obrońców praw człowieka”.

Inna czołowa przywódczyni ruchu antysyjonistycznego, była współprzewodnicząca Marszu Kobiet, Linda Sarsour, opisała organizację monitorującą antysemityzm, Anti-Defamation League: “Organizacja, która sprowadza policjantów z Ameryki… do Izraela, żeby mogli być szkoleni przez izraelską policję i armię, a potem wracają tutaj i robią co? Zatrzymują i rewidują, zabijając nieuzbrojonych czarnych ludzi w całym kraju”.

Koleżanka Sarsour, też współprzewodnicząca, Tamika Mallory, pociągnęła tę retorykę o krok dalej. Kiedy Starbucks ogłosił, że planuje współpracę z ADL o szkoleniu przeciwko uprzedzeniom, ta aktywistka zażądała publicznego bojkotu tego kawowego konglomeratu, ponieważ żydowskie organizacje takie jak ADL “NIEUSTANNIE atakują czarnych i brązowych ludzi”. Poproszona o wyjaśnienie, w jaki sposób, napisała: „ADL wysyła policję z USA do Izraela, żeby nauczali swoich militarnych praktyk. To jest głęboko niepokojące”.

A jest jeszcze Hanan Ashrawi, przewodnicząca Zarządu Miftah, który, jak ujawnił to Elder of Ziyon, zamieścił na swojej witrynie internetowej artykuł oskarżający Żydów o używanie chrześcijańskiej krwi do Paschy. W zeszłym roku na witrynie internetowej Miftah twierdził, że Izrael kradnie narządy haitańskich i ukraińskich dzieci.

Kiedy Rashida Tlaib i Ilhan Omar ogłosiły o swojej podróży do Izraela, zorganizowały ją przez Ashrawi i jej organizację Mitah.

Teraz Tlaib i Ashrawi znowu dostały się do wiadomości w ostatni weekend, robiąc to, co potrafią najlepiej: oskarżając Izrael o zabijanie nieżydowskich dzieci.


[Hannah AshrawiSerce się kraje. Ból jest nieznośny. Brak słów.realSeifBiotar<br />PORWANY&STRACONY<br />7-letnie #palestyńskie dziecko Qusai zostało porwane przez hordę agresywnych #izraelskich osadników, napadnięte & wrzucone do wody, zostało znalezione dziś rano zamarznięte na śmierć w Beit Hanina #Jerozolima po tym jak #izraelskie siły napadły na grupy szukających]

[Hannah Ashrawi

Serce się kraje. Ból jest nieznośny. Brak słów.

realSeifBiotar
PORWANY&STRACONY
7-letnie #palestyńskie dziecko Qusai zostało porwane przez hordę agresywnych #izraelskich osadników, napadnięte & wrzucone do wody, zostało znalezione dziś rano zamarznięte na śmierć w Beit Hanina #Jerozolima po tym jak #izraelskie siły napadły na grupy szukających]Było oburzenie – w mediach społecznościowych.

Ze strony polityków?
Niezbyt wiele.

[Dov Hikind@Rashida Thlaib znowu pozwala sobie na haniebny antysemityzm i propaguje nowoczesne oszczerstwo o rytuale krwi przeciwko Żydom!Gdzie jest oburzenie Demokratów?! Gdzie jest Chuck „opiekun Żydów” Schumer, by potępić te oszczercze wezwania do bezsensownej przemocy?Oni są wszyscy wspólnikami!]

[Dov Hikind

@Rashida Thlaib znowu pozwala sobie na haniebny antysemityzm i propaguje nowoczesne oszczerstwo o rytuale krwi przeciwko Żydom!

Gdzie jest oburzenie Demokratów?! Gdzie jest Chuck „opiekun Żydów” Schumer, by potępić te oszczercze wezwania do bezsensownej przemocy?

Oni są wszyscy wspólnikami!]Mówimy cały czas o Tlaib i Omar.

Ale niemal tuszujemy fakt, że mówimy o Reprezentantce Tlaib i Reprezentantce Omar, które są w Izbie Reprezentantów w Kongresie USA w Waszyngtonie.  


I to, co robią i mówią, jest ważne, istotne - i niebezpieczne:

[Sean DurnsZaczynam teraz rozmowy od „Podczas ostatniego incydentu oszczerstwa o rytuale krwi @Rashidy Tlaib…” To jest członkini Kongresu. Rubikon został przekroczony. Nie myśl, że nie.]

[Sean Durns

Zaczynam teraz rozmowy od „Podczas ostatniego incydentu oszczerstwa o rytuale krwi @Rashidy Tlaib…” To jest członkini Kongresu. Rubikon został przekroczony. Nie myśl, że nie.]Ashrawi przeprosiła za swój tweet, nie szczerze, z całego serca („nie w pełni potwierdzone”; „nie pewne”), ale przeprosiła.

Tlaib tylko wymazała swój tweet bez komentarza ani przeproszenia.  

Jest tylko kwestią czasu zanim powie lub napisze kolejne pełne uprzedzeń, uwłaczające oskarżenie Izraela.

To, co stało się w Wilmington, wydaje się dawne i dalekie. I może być prawdą, że dzisiaj takie rażące, otwarte i wściekłe ataki na czarnych – i Żydów – mogą należeć do przeszłości.  

Potem jednak czytasz relacje o wzroście antysemityzmu.  

I czytasz, że wzrosło nie tylko nękanie na kampusach, lub słowne napaści na łatwo dających się zidentyfikować Żydów lub liczba namalowanych sprejem swastyk.  

Synagogi na całym świecie są chronione przez policję i uzbrojonych strażników. Moja synagoga została przebudowana, by dodać wzmocnione stalą drzwi z zamkami szyfrowymi, specjalnymi wizjerami i wolontariuszami, którzy wpuszczą cię do synagogi w szabat – jeśli cię rozpoznają.  

Jeśli jawne ataki ze strony polityków i mediów głównego nurtu należą do przeszłości, ich milczenie i ociąganie się z zajęciem się gwałtownie narastającym problemem, są jak najbardziej problemem dzisiaj.

Z coraz głośniejszą nienawiścią i związanym z nią zabijaniem Żydów może jednak nie ma tak dużej różnicy między Sarsour, Reprezentantką Tlaib i Reprezentantką Omar – i ich sojusznikami – a rasistami z Wilmington.

Tym większa potrzeba, by media i przywódcy polityczni wreszcie się obudzili.

Międzynarodowy Dzień Pamięci Holocaust byłby dobrym dniem, by zacząć wychodzić poza słowa.

 

On International Holocaust Remembrance Day, Fake News And Leaders Fomenting Hate Is Nothing New

Elder of Ziyon, 28 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Izraelski bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. Tłumaczenie z błędem Paweł 2020-02-03
1. Sprzeczne informacje Paweł 2020-02-02


Brunatna fala

Znalezionych 832 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk