Prawda

Wtorek, 28 wrzesnia 2021 - 16:39

« Poprzedni Następny »


Dumna tradycja antysyjonizmu


Ryan Bellerose 2015-10-24

Karykatura z nazistowskiego tygodnika \
Karykatura z nazistowskiego tygodnika "Der Sturmer".

Wiem, że ten tytuł prawdopodobnie zaskoczy kilku ludzi, ale po tygodniu oglądania, jak media światowe prześcigają się w bonanzie antysemickiej dupkowatości, naprawdę nie wiem, jak to inaczej powiedzieć. Jeśli wcześniej nie wierzyliście w antyżydowskie uprzedzenia  mediów, popatrzcie jak informuje BBC “Dwóch Palestyńczyków zabitych przez siły izraelskie po ataku jerozolimskim”, o czym ci dziennikarze próbują nas przekonać? Z normalnych źródeł dowiecie się, że dwóch Palestyńczyków poraniło ludzi nożami i zostali zabici przez policję. Chyba muszę jednak założyć, że ci ludzie, którzy tak usilnie starają się szerzyć nienawiść do Żydów, naprawdę bardzo nienawidzą Żydów.

Widziałem niedawno faceta, który napisał na Twitterze: “Syjonizm – od 1947 r. czyni antysemityzm czymś honorowym”. Typ nazywa się Steven Salaita i próbował zapewniać, że nie jest antysemitą, że nawet ma „przyjaciół Żydów”. Steven lubił jednak zamieszczać takie rzeczy wcześniej. Kiedy porwano i zamordowano trzech żydowskich nastolatków, Steven napisał: „Pragnąłbym, żeby zaginęli wszyscy osadnicy na Zachodnim Brzegu”. Podżegał i robił to z premedytacją; w końcu to on także szerzył fałszywą i obaloną narrację o Żydach jako o kolonialistach. Jest po prostu jednym z wielkiego tłumu ludzi nienawidzących Żydów.


Myślę, że nienawiść do Żydów jest swego rodzaju dumną tradycją, a tylko fakt, że ta tradycja była raison d’etre bardzo złych ludzi, takich jak Hitler i Stalin, a także rodzajem zajęcia pobocznego dla innych złych ludzi, takich jak Salaita, nie oznacza, że przeciętny człowiek nie może do tego dołączyć. Chodzi mi o to, że to znowu wydaje się być uprawnione, prawda? Dlaczego nie mielibyśmy wszyscy dołączyć do sprawy, którą popierały takie wzory moralności jak Hitler i Stalin? Ci faceci wydają się dość dobrymi wzorami osobowymi, prawda? Chodzi mi o to, że 10 na 10 nazistów zgadza się, że wszystko było winą Żydów. Absolutnie muszę doczepić mój wózek do tej znakomitej analizy, jest tak wspaniale przemyślana.


Tak czy inaczej w Internecie mamy prawo Godwina, które zasadniczo mówi, że każda dyskusja, która trwa wystarczająco długo, będzie miała jakieś odniesienie do Hitlera lub nazistów. Zawsze mówię, że każdy, kto robi aluzje do nazistów, przegrywa na argumenty, bo, uczciwie mówiąc, porównania z nazistami są niemal zawsze niepoprawne. W końcu, jakie może być uprawnione porównanie do jednego z najstraszliwszych reżimów w historii? Ludobójstwo, systemowy rasizm? Eugenika? kto by to robił? Dam wam wskazówkę, to kojarzy się z Kanadą, ale nigdy nie słyszałem ludzi demonizujących Kanadę, chodzi mi o to, że biali Kanadyjczycy mówią kilka zabawnych słów, takich jak “doot” o “aboot”, a niektórzy często mówią “eh”, ale naprawdę, to są tacy skruszeni i uprzejmi ludzie, że trudno zmobilizować nienawiść do nich, nie jak ci nieskruszeni Żydzi, biegający po ziemi swoich przodków i próbujący judaizować to miejsce. Poważnie, pomyślałbyś, że miejsce nosi nazwę Judea albo coś takiego.


Ważne jest pytanie, co robić, kiedy dyskutujesz z ludźmi nieustannie demonizującymi i atakującymi Żydów, a co ważniejsze, podżegającymi do przemocy i nienawiści wobec nich? Myślę, że nazywasz po prostu rzecz po imieniu i mówisz: „O, cześć nazisto, nie zdawałem sobie sprawy, że przetrwałeś do 2015 r. Czy znowu będziemy musieli dać wam łupnia?” Większość z nich jest tchórzliwa i zazwyczaj odpowiadają: „Ależ ja nie nienawidzę Żydów, nienawidzę tylko państwa żydowskiego i nie wierzę, że Żydzi warci są praw człowieka jak wszyscy inni ludzie”. Co doprawdy powinno nam wszystko wyjaśnić.


Oni właściwie nie nienawidzą Żydów, oni nienawidzą tylko wszystkiego w Żydach: nienawidzą, że Żydzi się nie zasymilowali, nienawidzą tego, że odzyskali ziemię swoich przodków i że zamiast zabić Arabów, pozwolili większości zostać. (Nie jest to coś, co zrobiliby Europejczycy.) Nienawidzą Żydów, bo pozostają oni z natury przyzwoici mimo skrajnej do nich nienawiści (bo wiedzą, że sami nie byliby do tego zdolni). Nienawidzą Żydów, bo pozwalają drugiej stronie na dostęp do miejsc świętych, które w rzeczywistości nawet nie są jej miejscami świętymi. Naprawdę nienawidzą Żydów, bo udało im się doprowadzić znowu do rozkwitu ziemi Izraela i to bez błagania kogokolwiek o pomoc. Nie nienawidzą Żydów, nienawidzą tylko wszystkiego co robi z Żyda Żyda. A więc z tym Żydzi powinni czuć się wyłącznie lepiej, prawda?


W dawnych dniach jako wymówki do nienawiści używali standardowych opowieści o Żydach “zjadających dzieci gojów”, upuszczających im krew i pieczących na niej macę. Większość tych gojów nie wie nawet, co to jest maca, ale brzmi to przerażająco, więc działało. Ale – słówko porady – jadłem macę, więc lepiej nie pozwolić tym facetom na odkrycie, że jest to mdły krakers, niemal bez żadnego smaku, bo to znacznie mniej przerażające. Właściwie zaczęliby Żydom współczuć, że tak dużo muszą tego jeść. A jeszcze używali straszaka, że Żydzi mają rogi, ale z tym był problem, bo jak zrzucali te „śmieszne, małe czapki” z głów Żydów, to nigdy nie znajdowali rogów! Co, do cholery, żadnych rogów?! Trudno przecież utrzymać wściekłość tłumu, kiedy widzi Żyda bez rogów, tak to irytujące, co za oporni Żydzi.


Teraz “antysyjonistom” jest znacznie łatwiej: weź dowolną sytuację, w które Żyd broni się i natychmiast mówisz wszystkim, że uciska biednych, żałosnych Arabów. Zamiast więc tytułu: „Palestyńczyk atakuje Żydów na przystanku autobusowym i rani dwóch ludzi nożem”, mówisz: „Palestyńczyk zabity przez Izraelczyków”. Technicznie jest to prawda, po prostu opuszczasz tę część, w której ten biedny Palestyńczyk najpierw próbował zabić kilku Żydów. W końcu, ci Żydzi byli Żydami! Jak ośmielają się chodzić po ziemi swoich przodków, czy nie rozumieją, jakie to obraźliwe?  Wideo jak facet wjeżdża samochodem w kilku ludzi stojących na przystanku autobusowym? To był “Palestyńczyk, który po prostu nie mógł tego dłużej znieść”. Pytasz, czego nie mógł znieść? No cóż, to byli Żydzi. “Żydzi, którzy robili co?” No cóż, byli Żydami w Izraelu”, co jest wyraźnie verboten. (Użyłem niemieckiego słowa, by w mało subtelny sposób przypomnieć wam, że innymi ludźmi, którzy nie mogli znieść, że Żydzi chodzili po ziemi będąc Żydami, byli naziści.) Używają Twittera, by wysłać 140 znaków nienawiści, pomyśl o nich jako o krótkich wrzaskach dupkowatości, bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności. W końcu każdy może tweetować, co chce.


Muszę wierzyć, że istnieją ludzie, którzy także to widzą, którzy rozumieją, że to, co się dzieje, nie jest nowe, że ta tradycja nienawiści do Żydów ani nie jest dumna, ani godna przyzwoitych ludzi.


Mógłbym to prawdopodobnie ciągnąć jeszcze przez wiele stron, ostatnie wydarzenia powodują, że wyglądam jak geniusz, bo mówiłem, że w znacznej mierze jesteśmy ponownie w 1939 r. i patrzymy, jak świat nienawidzi Żydów, podczas gdy naziści podżegają do nienawiści wobec nich. Obserwujemy, jak zaczynają iść drogą do ludobójstwa. Ale dla mnie ludobójstwo nie jest OK., nie zamierzam milczeć. 


The proud tradition of antizionism

Israellycool, 14 października 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRyan Bellerose

Kanadyjski działacz na rzecz praw Indian, studiował również historię Bliskiego Wschodu i rozpoczął ruch przeciwstawiania się kłamliwemu porównywaniu sytuacji amerykańskich Indian i Palestyńczyków.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 954 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk