Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 10:56

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem


Khaled Abu Toameh 2021-10-29

Autonomia Palestyńska (AP), która jest w większości finansowana z pieniędzy amerykańskich i europejskich podatników, więzi Palestyńczyków za choćby próbę sprzedaży nieruchomości Żydom. Palestyńskie społeczeństwo ogólnie popiera wyrok śmierci lub pozasądowe zabijanie podejrzanych „handlarzy ziemią” i „kolaborantów”. Na zdjęciu: Uliczna egzekucja Palestyńczyka podejrzewanego przez Hamas o kolaborację.)
Autonomia Palestyńska (AP), która jest w większości finansowana z pieniędzy amerykańskich i europejskich podatników, więzi Palestyńczyków za choćby próbę sprzedaży nieruchomości Żydom. Palestyńskie społeczeństwo ogólnie popiera wyrok śmierci lub pozasądowe zabijanie podejrzanych „handlarzy ziemią” i „kolaborantów”. Na zdjęciu: Uliczna egzekucja Palestyńczyka podejrzewanego przez Hamas o kolaborację.)

Autonomia Palestyńska (AP) i Hamas raz jeszcze pokazali, że pokój z Izraelem jest nie tylko skrajnie nierozważny i najprawdopodobniej od początku skazany na niepowodzenie, ale także bardzo niebezpieczny. Obie palestyńskie strony, zarówno AP, jak Hamas, nie chcą, by Palestyńczycy wdawali się w jakiekolwiek transakcje nieruchomościami z izraelskimi Żydami; nie chcą także, by Palestyńczycy pomagali Izraelowi w wojnie z terroryzmem.

Przez sprzeciwianie się sprzedaży nieruchomości izraelskim Żydom i “kolaboracji” z Izraelem AP i Hamas wysyłają komunikat do palestyńskiego społeczeństwa, że mimo pustych słów o “rozwiązaniu w postaci dwóch państw” i możliwym ponownym podjęciu „procesu pokojowego” Izrael pozostaje śmiertelnym wrogiem Palestyńczyków.


Ten komunikat nie wróży dobrze dążeniom administracji Bidena do rozwiązania izraelsko-palestyńskiego konfliktu przez ustanowienie niepodległego państwa palestyńskiego obok Izraela.  


Dwa palestyńskie wyroki sądowe wydane 17 października dostarczają konkretnego dowodu, że AP na Zachodnim Brzegu i Hamas w Strefie Gazy nadal uważają Izrael i Żydów za swoich odwiecznych wrogów.


W pierwszym wypadku sąd AP w Betlejem skazał dwóch Palestyńczyków na 15 lat więzienia i ciężkie roboty za próbę sprzedania ziemi izraelskim Żydom.  


Wyrok opublikowała oficjalna agencja informacyjna AP, Wafa; sądowi przewodniczył sędzia Dżamal Szadidi. Agencja nie podała nazwisk oskarżonych. Powiedziała, że zostali skazani za próbę „odcięcia części palestyńskiej ziemi w celu anektowania jej przez obcy kraj” (kod używany w AP na transakcje nieruchomościami między Palestyńczykami i izraelskimi Żydami).  


Według Wafa, wyrok opierał się na “dowodach” przedstawionych przez prokuratora Ejada Abdo i po przeprowadzeniu “niezbędnego śledztwa” przez siły bezpieczeństwa AP.


To nie jest pierwszy raz, kiedy AP pod rządami prezydenta Mahmouda Abbasa ukarał Palestyńczyków za sprzedaż lub próbę sprzedaży ziemi lub domu izraelskim Żydom.


W czerwcu sąd AP w Ramallah skazał człowieka na siedem lat więzienia z ciężkimi robotami za próbę sprzedaży ziemi izraelskiemu „wrogowi”.


W maju inny sąd AP w mieście Nablus skazał dwóch innych ludzi na pięć lat więzienia i ciężkie roboty, po uznaniu ich za winnych próby sprzedaży ziemi izraelskim Żydom.


W zeszłym roku sąd AP w Nablusie skazał trzech Palestyńczyków za to samo przestępstwo. Każdy z nich otrzymał karę pięciu lat więzienia i ciężkie roboty.


W 2018 roku sąd AP w Ramallah skazał Essama Aqela, Amerykanina palestyńskiego pochodzenia, na dożywocie za sprzedanie Żydom domu na Starym Mieście Jerozolimy. Aqel został później zwolniony pod naciskiem administracji USA.


Autonomia Palestyńska (AP), która jest w większości finansowana z pieniędzy amerykańskich i europejskich podatników, więzi Palestyńczyków za choćby próbę sprzedaży nieruchomości Żydom. Hamas wydaje wyroki śmierci na Palestyńczyków, którym zarzuca “kolaborację” z Izraelem.  


Tego samego dnia, kiedy w AP skazano dwóch Palestyńczyków na karę 15 lat więzienia za domniemaną próbę sprzedaży ziemi izraelskim Żydom, grupa praw człowieka ujawniła, że sąd w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy nakazał egzekucję dwóch mężczyzn przez powieszenie za „kolaborację” z Izraelem. Oskarżeni, których nazwisk nie podano, pochodzą z miast Chan Junis i Rafah w południowej Strefie Gazy.


Mężczyźni – w wieku 43 i 30 lat – zostali uznani za winnych „kolaboracji z obcymi stronami”, co oznacza Izrael. Palestyńczycy używają słowa “kolaboracja” do określenia (i czasami mordowania) każdego Palestyńczyka, który podobno uprzedza Izraelczyków o terrorystach lub atakach terrorystycznych.


Przez ostatnich kilkadziesiąt lat wielu Palestyńczyków podejrzanych o “kolaborację” z Izraelem lub sprzedaż nieruchomości izraelskim Żydom zostało straconych z wyroku sądowego lub zabitych pozasądowo przez innych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Palestyńskie społeczeństwo ogólnie popiera wyrok śmierci lub pozasądowe zabijanie podejrzanych „handlarzy ziemią” i „kolaborantów”.  Także palestyńskie organizacje praw człowieka wydają się skrajnie ostrożne, kiedy wspominają takie sprawy.


Po wyrokach śmierci wydanych przez sąd Hamasu, Palestyński Ośrodek Praw Człowieka (PCHR) wydał oświadczenie, że choć "potwierdza potępienie zbrodni komunikowania się z okupantem, odrzuca użycie kary śmierci”. PCHR wskazał, że sądy Hamasu od początku roku wydały 14 wyroków śmierci. Nie wszystkie wyroki były związane z “kolaboracją” z Izraelem.


Sądząc po reakcji PCHR, ta organizacja nie sprzeciwia się karaniu Palestyńczyków za pomoc Izraelowi. Po prostu nie popiera kary śmierci.


Administracja Bidena postanowiła wznowić pomoc finansową dla Palestyńczyków w nadziei, że powrócą do stołu negocjacyjnego z Izraelem. Jak jednak Mahmoud Abbas może powrócić do stołu negocjacyjnego z Izraelem, skoro posyła Palestyńczyków do więzienia za próbę sprzedania ziemi lub domu Żydom?


W groteskowym zgoła scenariuszu, w którym Abbas lub jakikolwiek inny palestyński przywódca kiedykolwiek podpisałby traktat pokojowy z Izraelem, zostałby oskarżony przez wielu Palestyńczyków o zdradę, za co karą jest śmierć za „sprzedanie kraju” Żydom. Abbas zostałby także oskarżony o zdradę za rezygnację z palestyńskiego marzenia o “wyzwoleniu całej Palestyny od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego”. Ponadto, biada mu, jeśli przybędzie do Strefy Gazy, gdzie bez wątpienia czekałby na niego proces o „kolaborację” z Izraelem.  


Jak wspomniano, dla Hamasu i Palestyńczyków, pokój z Izraelem lub jakikolwiek rodzaj “kolaboracji” z “syjonistycznym wrogiem” jest aktem zdrady karanym śmiercią.


Abbas już jest oskarżany o zdradę z powodu koordynacji w sprawach bezpieczeństwa między siłami bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej a władzami Izraela na Zachodnim Brzegu.


Jak długo AP i Hamas karzą Palestyńczyków, którzy współpracują z Izraelem lub są gotowi sprzedać nieruchomość izraelskim Żydom – często przez skazanie na ciężkie roboty lub śmierć – nadzieja na ożywienie „procesu pokojowego” będzie żałosnym marnowaniem czasu i wysiłku.


Wyroki wydane na “handlarzy ziemią” na Zachodnim Brzegu i na podejrzanych o “kolaborację” w Strefie Gazy pokazują, że Palestyńczycy są jak zawsze dalecy od zaakceptowania Izraela, nie mówiąc już o zawieraniu z nim pokoju.


Te wyroki są jeszcze jednym dowodem na to, jak palestyńscy przywódcy nadal podżegają swoją ludność przeciwko Izraelowi – do punktu, w którym żaden Palestyńczyk, który chce pozostać przy życiu, nigdy nie powie, że chce zawrzeć pokój z Izraelem lub uznać całą ziemię Izraela za cokolwiek innego niż wyłączną własność palestyńską.

 

Why Palestinians Cannot Make Peace with Israel

Gatestone Institute, 20 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk